Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 10 11 [12] 13 14 15   Do dołu

Autor Wątek: Ciekawe spotkanie  (Przeczytany 76811 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #330 : 2009-06-27, 09:20 »
kot z mlodą sikorka modra w zebach- w moim przedpokoju- moj kot.






zmarlo to to mnie na rekach- kwiatki pod dzioba podtykalismy i galazki sosny by miala lzejsza smierc... ... ...
Jednym ze sposobów zapobiegania takim sytuacjom jest zawieszanie kotom na szyjach dzwoneczków. W momencie ataku ostrzegają one ptaki.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #331 : 2009-06-27, 09:39 »
zmarlo to to mnie na rekach- kwiatki pod dzioba podtykalismy i galazki sosny by miala lzejsza smierc... ... ...
Nefra, pisałaś kiedyś, że mnie kochasz, pamiętasz? ;) Muszę wyznać, że ja Ciebie też... :serce:

Zapisane
IBDG Wrocław

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #332 : 2009-06-27, 10:27 »
kot z mlodą sikorka modra w zebach- w moim przedpokoju- moj kot.
co do takich spotkań to wczoraj gdy miasto odgradzało się od rzeki by nie zatonąć idę ulicą tak koło 22 i jeden kot idzie, za nim drugi się czai... nic dziwnego gdyby ten pierwszy nie niósł w zębach gołębia dość dużego... myślę jednak że te koty były miastowe więc takie łowy to dla nich codzienność i jedyny sposób na przeżycie...
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedz #332 : 2009-06-27, 10:27 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #333 : 2009-06-27, 10:31 »
myślę jednak że te koty były miastowe więc takie łowy to dla nich codzienność i jedyny sposób na przeżycie...
No pewnie, do takich polowań nie ma co się mieszać...
Zapisane
IBDG Wrocław

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #334 : 2009-06-28, 01:44 »
Nefra, pisałaś kiedyś, że mnie kochasz, pamiętasz? ;) Muszę wyznać, że ja Ciebie też... :serce:
:tuli:

Jednym ze sposobów zapobiegania takim sytuacjom jest zawieszanie kotom na szyjach dzwoneczków. W momencie ataku ostrzegają one ptaki.

probowalam - ale to z kolei jest sadyzmem w stosunku do kota- taki ma instynkt i musi polowac a dzwoneczek zaglusza mu słyszenie swiata zewnetrznego- moze nie usłyszec warczacego psa np... na razie ucze kota zeby nie lapal ptakow- pozwolilam na myszy- zabronilam jaszczurek- od kilku miesiecy mam z jaszczurkami spokoj- myszy przynajmniej zjada a nie morduje by sobie zabawe zrobic- a polne myszy maja u mnie za dobrze- duzo nasionek kwiatow i galązek po ktorych sobie biegaja na naszych oczach, karmniki pelne suchego chleba i ziarenek w zimie +slonina - i na dodatek pelny psi gar przez caly rok- sciezki wydeptuja w sniegu- i jeszcze mi gryza małpy w garazu: torebki mąki, cukru, kartony mleka... za duzo zarcia, to sie myszy mnoza na potege- pozwolilam jej przetrzebic populacje- choc , cholera, krew sie we mnie gotuje- ale sa rzeczy ktorych nie przeskocze- im kot lepiej poluje- tym myszy sie zrobia bystrzejsze- bo od paru lat juz nie mialy u mnie naturalnego wroga.
Zapisane

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #335 : 2009-06-29, 21:39 »
kilka nietoperzy nad moim podwórkiem, siedzę w pokoju i cały czas je słyszę  :)
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

Olinka

  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #336 : 2009-07-08, 22:20 »
tu muszę przyznać się również do dwóch udanych polowań moje kota
mam na balkonie takie spore drzewka iglaste
i mój kotek przyczaił się jak zauważył gości
już nawet nie wiem co to było
przyniósł w zębach  - dla mnie w prezencie
myślałam że zemdleję - makabra
a jak się burzył jak nie mógł znaleźść zdobyczy
od tej pory ... ciągle w tym miejscu poluje
udało mu się jeszcze raz - na nieszczęscie
mam nadzieję że ostatni
Zapisane

meg

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1231
  • mam bzika na punkcie jamnika ;p
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #337 : 2009-07-08, 22:27 »
dzisiaj w mc usiadlam w ogrodku i czekalam na mojego towarzysza a tu nagle do mojego stolika a dokladnie na stoliku przysiadl maly wrobelek i patrzy na mnie i widze wrecz ze jak by mogl to by powiedzial daj mi cosssss
sliczny byl i dostal ;)
Zapisane
...Pies do niczego nie potrzebuje szpanerskich samochodów, wielkich domów i markowych ciuchów...
pies nie osądza nikogo po kolorze skóry, wierze i pochodzeniu, ale na podstawie tego kim są w środku...
John Grogan " Marley i ja "

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #338 : 2009-07-09, 18:25 »
dzisiaj w mc usiadlam w ogrodku i czekalam na mojego towarzysza a tu nagle do mojego stolika a dokladnie na stoliku przysiadl maly wrobelek i patrzy na mnie i widze wrecz ze jak by mogl to by powiedzial daj mi cosssss
sliczny byl i dostal ;)
Mam nadzieję, że nie dostał chleba.
Natomiast co do polowań kotów Olinko, kot musi zaspokoić swoje instynkty (a ściślej łańcuch instynktów).  Składa się on z takich samodzielnych cząstkowych czynności  jak: skradanie się i
czatowanie, chwytanie, zabijanie i pożeranie. Każdą z tych czynności uruchamia odrębny popęd.
Dzięki doświadczeniom Paula Leyhausena wiemy, że najsilniejszym działaniem popędowym jest skradanie się i czatowanie a najsłabszym jedzenie.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Forum Zwierzaki

Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedz #338 : 2009-07-09, 18:25 »

meg

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1231
  • mam bzika na punkcie jamnika ;p
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #339 : 2009-07-09, 19:12 »
ani chleba ani tlustych frytek wiem co jest niedobre dla ptaszkow :)
Zapisane
...Pies do niczego nie potrzebuje szpanerskich samochodów, wielkich domów i markowych ciuchów...
pies nie osądza nikogo po kolorze skóry, wierze i pochodzeniu, ale na podstawie tego kim są w środku...
John Grogan " Marley i ja "

soboz4

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 729
  • Każda porażka to krok do sukcesu!
    • WWW
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #340 : 2009-07-10, 09:05 »
Na Muchowcu ostatnio na spacerze z psiarzami spotkaliśmy zaskrońca, piękny największy jakiego kiedykolwiek widziałam.   :wink:


Jeden z mężczyzn wziął go do rąk, by pokazać nam wszystkim,  inna psiara też wzięła go do rąk.   :shock: Na szczęście zaskroniec zemścił się na nich, wypuścił ciecz i ręce śmierdziały im potem w bardzo niemiły sposób.  :D Dobrze, że przyroda też potrafi się bronić, słabiutko, ale jednak!   :roll:

Zaskroniec został wypuszczony w krzakach, by żaden z psów nie zrobił mu krzywdy.   :VoV:
Zapisane
Bożena

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #341 : 2009-07-17, 22:13 »
Jeża, jak wracałam do domu. ;P
W noc zwierzęta wychodzą na miasto? xD
No to ja tak idę, patrze przy murku, jakaś czarna kulka...
Zwierzak jakiś, czy cień taki czegoś? :P
Przyglądnełam się dokładniej - jeżyk, skręcił w stronę schodów do plebanii. ;P
Zapisane
Podpis bez przekazu.

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #342 : 2009-07-17, 22:19 »
Tak,zwierzęta najczęściej wychodzą w nocy na miasto ( min.lisy ) - moja obserwacja jeża,również przebiegała późnym wieczorem - jeż przebiegł przez ulicę obok kościoła ;)

Olinka

  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #343 : 2009-07-21, 11:01 »
Zoolog - chyba masz racje z tymi instynktami
dokładnie jest tak jak mówisz - najwiekszą przyjemność sprawia mu samo polowanie
lata wtedo podniecony
przyjmuje postawę czatujacą
jest niesamowity
sytuacja jest o tyle ciekawa - że mój kot ani razu nie był sam na dworzu
czyli nie miał kontaktu z innymi zwierzątkami
oprucz much - na które poluje regularnie
potem zostawia ja ogłuszoną - ciekawi go do momentu gdy przestaje się ruszać  - potem juz nie
popatrzcie - jak głęboko zakorzeniony jest instynkt mysliwego
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #344 : 2009-07-21, 18:56 »
Mój Mistrz Vitus B. Droscher uważa, że kotu jest obojętne czy bawi się kłębkiem wełny, czy też upolowaną żywą myszą. Nie odczuwa empatii zwierzęcej w stosunku do myszy. Obserwując polowania moich kotów zgadzam się z nim całkowicie. Zastanawiam się czy nie ingerować w takich sytuacjach.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Forum Zwierzaki

Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedz #344 : 2009-07-21, 18:56 »

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #345 : 2009-07-21, 22:19 »
Lis co te jeże takie pobożne? ;P
Słyszałam, że ktoś u mnie w mieście w nocy widział lisa, a ktoś inny sarnę. xD
W sumie nie wiem czy w to wierzyć, ale w sumie wiewiórki w dzień też na mieście można spotkać. xP
Zapisane
Podpis bez przekazu.

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #346 : 2009-07-21, 23:20 »
Nocą jest spokojniej,bezpieczniej i większość drapieżników żeruje właśnie nocą / lis,kuna /,lis łatwo przechodzi na dzienny tryb życia,ale musi się czuć bezpiecznie,żeby aż tak się odsłonić,zwykle żeruje on właśnie nocą,obchodząc dwu lub trzykrotnie swoje terytorium / o wiele mniejsze,niż terytorium lisa żyjącego w lesie /.

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #347 : 2009-07-29, 17:10 »
ostatnio sarna a dzisiaj samica jaszczurki zwinki
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

Olinka

  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #348 : 2009-07-30, 16:55 »
dzisiaj mój kot na moich oczach upolował sporych rozmiarow muchę
zrobił tak jak powiedział Zoolog
ogłuszył ją - i tak zamroczona zachęcał do zabawy
popychał ja łapą - a jak przestała reagować - to sobie poszedl
a okazało się że ona udawała
za chwile odleciała :)
Zapisane

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #349 : 2009-08-01, 18:50 »
sarna z młodym, skaczące w pszenicy
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #350 : 2009-08-02, 20:54 »
wracając z Opola widziałam sarnę, a teraz będąc z Jogim na spacerze dwie sarny i zająca
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

Forum Zwierzaki

Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedz #350 : 2009-08-02, 20:54 »

meg

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1231
  • mam bzika na punkcie jamnika ;p
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #351 : 2009-08-02, 21:37 »
wlasnie mialam spotkanie z malym jezykiem slicznym tuptusiem z tego co zauwazylam zadomowil sie pod balkonami :)
Zapisane
...Pies do niczego nie potrzebuje szpanerskich samochodów, wielkich domów i markowych ciuchów...
pies nie osądza nikogo po kolorze skóry, wierze i pochodzeniu, ale na podstawie tego kim są w środku...
John Grogan " Marley i ja "

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #352 : 2009-08-15, 21:55 »
4 sarny każda na innym polu
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #353 : 2009-08-15, 22:03 »
Pfff ... a ja jeszcze sarny nie widziałem  :roll:.... za to,codziennie widuję kaczki na rzece w parku :P ale dość krótko,bo mój pies boi się wody i mostów ...

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #354 : 2009-08-17, 18:19 »
dość nieciekawe spotkanie podczas powrotu z wakacji :/

mieliśmy wsiadać do szynobusa a kolega "coś" zobaczył co się okazało zaklinowaną samicą bażanta z przodu między jakimiś dziwnymi rurkami :/ :(
wyglądała jak zaklinowana a że nikt się nie palił do tego to podeszłam, jeden trzepot, drugi trzepot skrzydeł i się uwolniła... nie mogła ruszać nogami, nie wzleciała, pewnie nieźle sie bała, podeszłam, złapałam z skrzydła od góry (tak jak się kury przenosi) ku przerażeniu i zdziwieniu znajomych i zaniosłam biednego ptaka w krzaki za torami :(
nie mam pojęcia czy dojdzie do siebie, nie mam pojęcia jak tam trafiła i ile tam spędziła :/ mam nadzieję że takie wypadki nie zdarzają się często
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #355 : 2009-08-19, 20:48 »
2 sarny wychodzące z miedzy na pola
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #356 : 2009-08-20, 19:08 »
U mnie sarny są prawie codziennością. Często wpadają do nas na jakąś roślinną przekąskę. Jedna z nich pewnego razu zaklinowała się między prętami bramy. Wezwaliśmy Straż Miejską oraz Straż Pożarną (patrz specjalistyczny sprzęt). Sarna została uratowana. Satysfakcja ze szczęśliwego zakończenia tej historii była wielka.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

soboz4

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 729
  • Każda porażka to krok do sukcesu!
    • WWW
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #357 : 2009-08-21, 10:46 »
Nad Bugiem zwierząt jest masa, niestety zanim włączę aparat żadne nie chce poczekać na "fotkę"  :D, na dodatek migawka bardzo wolna, ale zrobiłam zdjęcie, tylko nie wiem czy to gniewosz (żmija miedzianka) czy padalec, trochę ciemny na padalca, ale znawcą nie jestem, może ktoś mi podpowie co to było, bardzo proszę...

Zapisane
Bożena

Forum Zwierzaki

Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedz #357 : 2009-08-21, 10:46 »

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #358 : 2009-08-21, 11:49 »
mi wygląda na padalca
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #359 : 2009-08-22, 09:53 »
Nad Bugiem zwierząt jest masa, niestety zanim włączę aparat żadne nie chce poczekać na "fotkę"  :D, na dodatek migawka bardzo wolna, ale zrobiłam zdjęcie, tylko nie wiem czy to gniewosz (żmija miedzianka) czy padalec, trochę ciemny na padalca, ale znawcą nie jestem, może ktoś mi podpowie co to było, bardzo proszę...


Gniewosz plamisty (Coronella austriaca) nie ma nic wspólnego z potocznym określeniem "żmija miedzianka". Ono samo też nie jest naukowo prawidłowe oznaczając jedną z odmian barwnych żmii zygzakowatej (Vipera berus).
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.
Strony: 1 ... 10 11 [12] 13 14 15   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.094 sekund z 31 zapytaniami.