Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 4 5 [6] 7   Do dołu

Autor Wątek: Obsada do 60l  (Przeczytany 73011 razy)

0 Użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

aankaa93

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2169
Odp: Obsada do 60l
« Odpowiedź #150 : 2008-08-22, 12:16 »
No i rośliny od użytkownika Krasnal są,z tego co się  orientuję są 'sklepowe',także pewnie z upraw emersyjnych..
Już lepiej kupić od kogoś kto sprzedaje je z własnego akwarium.
Weź też pod uwagę,że pewnie jakąś część roślin bedziesz musiała wyrzucić(znając pocztę polską..).
Zapisane

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Odp: Obsada do 60l
« Odpowiedź #151 : 2008-08-22, 17:50 »
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

mitrandir

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1267
Odp: Obsada do 60l
« Odpowiedź #152 : 2008-08-22, 18:15 »
w kasandrze maja dobry wybor i swietne ceny :) ile mniej wiecej placi sie za wysylke?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Obsada do 60l
« Odpowiedz #152 : 2008-08-22, 18:15 »

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: Obsada do 60l
« Odpowiedź #153 : 2008-08-22, 22:32 »
Oj tam poczta... mamy też kurierów :D
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

Bard

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1029
  • Oel ngati kameie
    • WWW
Odp: Obsada do 60l
« Odpowiedź #154 : 2008-08-22, 23:25 »
a ja powiem tyle :D czas na przerobienie mojej pokrywy na 60l :D chce ponad 0,5 W/L :D
Zapisane
The Beatles

mitrandir

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1267
Odp: Obsada do 60l
« Odpowiedź #155 : 2008-08-23, 00:33 »
ja mysle nad zmiana aranzu w 217l....mysle nad cholendrem/LT albo tanganice.....ale jak na razie brak funduszy
Zapisane

mitrandir

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1267
Odp: Obsada do 60l
« Odpowiedź #156 : 2008-08-28, 23:18 »
zapoda ktos foty baniakow....bo cicho na forum...
Zapisane

KuKi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1066
Odp: Obsada do 60l
« Odpowiedź #157 : 2008-08-29, 09:16 »
Ja dodam jak zrobie:) Cierpliwości...
Zapisane

KuKi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1066
Odp: Obsada do 60l
« Odpowiedź #158 : 2008-12-30, 18:41 »
Ok więc ja już niedługo zmieniam akwarium najpewniej na trójkątne 274L,
powiedzcie jakie rybki do niego mogę włożyć:

Jeśli jest taka możliwość to chciałbym hodować w nim skalary, kolcobrzuchy, piranie, pielęgnice pawiookie lub duchy Amazońskie.
Proszę jeszcze o podanie roślin odpowiednich dla danych ryb i oświetlenia jakie te ryby wymagają.
Poinstruujcie mnie troszeczkę bo słaby jestem w akwarystyce.
Proszę Was pięknie o pomoc w założeniu mojego akwarium. :roll:

Pozdrawiam.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Obsada do 60l
« Odpowiedz #158 : 2008-12-30, 18:41 »

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: Obsada do 60l
« Odpowiedź #159 : 2008-12-30, 19:45 »
Jeśli jest taka możliwość to chciałbym hodować w nim skalary, kolcobrzuchy, piranie, pielęgnice pawiookie lub duchy Amazońskie.

Zdecyduj sie... jeden z tych gatunków, duchy i pielęgnice pawiookie odpadają kategorycznie, piranie by weszły akurat na styk. Do tego - kolcobrzuchy i piranie wymagają akwarium jednogatunkowego, ale to tak nawiasem.

Proszę jeszcze o podanie roślin odpowiednich dla danych ryb i oświetlenia jakie te ryby wymagają.

Jeśli chcesz robić biotopowe - http://www.roslinyakwariowe.pl/baza/ i szukasz roślin odpowiednich dla regionu z którego dana ryba pochodzi (oczywiście bez większych wymagań co do oświetlenia... chyba, że chcesz sie bawić w przerabianie pokrywy), jeśli nie - wymagania co do wody (odczyn, twardość itd) muszą zgadzać sie z wymaganiami ryby i tyle.

Poinstruujcie mnie troszeczkę bo słaby jestem w akwarystyce.

Czyli kolcobrzuchy i piranie też odpadają...
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.

mitrandir

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1267
Odp: Obsada do 60l
« Odpowiedź #160 : 2008-12-30, 21:43 »
dobrana para pawiookich albo skalary mogly by byc mogly by byc.
wszystkie ryby ktore wymieniles( no moze oprocz skalarow) rozwalily by rosliny w pare minut. pomysl o czyms latwiejszym w chodowli...
Zapisane

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: Obsada do 60l
« Odpowiedź #161 : 2008-12-30, 22:10 »
dobrana para pawiookich albo skalary mogly by byc mogly by byc.

Ech... wiem, niby pawiookie mogą być i w 250 l, ale osobiście nie widzę 35 cm ryby, i to dosyć masywnej w budowie (w przeciwieństwie do np. skalara...) w takim i podobnym litrażu... zwłaszcza, że wątpię, że KuKi chciałby akwarium jednogatunkowe, ale tu akurat mogę się mylić.
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.

mitrandir

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1267
Odp: Obsada do 60l
« Odpowiedź #162 : 2008-12-31, 00:14 »
Ech... wiem, niby pawiookie mogą być i w 250 l, ale osobiście nie widzę 35 cm ryby, i to dosyć masywnej w budowie (w przeciwieństwie do np. skalara...) w takim i podobnym litrażu...
chodowca pawiookich z forum akwarystycznego tak twierdzi...ja sie tam na pielegnicach nie znam.
zwłaszcza, że wątpię, że KuKi chciałby akwarium jednogatunkowe, ale tu akurat mogę się mylić.
i tu masz pewnie racje ;)
Zapisane

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: Obsada do 60l
« Odpowiedź #163 : 2008-12-31, 00:30 »
chodowca pawiookich z forum akwarystycznego tak twierdzi...ja sie tam na pielegnicach nie znam.

Wiesz, ja akurat mam świadomość, że takie jest ogólne przekonanie, nawet u hodowców, ale w moim odczuciu to po prostu do siebie nie pasuje ;) tak samo duch amazoński - wg. powszechnego przekonania 400 l jest w porządku, ale ryba 50 cm w akwarium o długości ok. 150 cm jak dla mnie będzie sie po prostu męczyć. Poza tym - jak nawet ten zwyczajny, mały, nieagresywny i nieterytorialny gupik ma ze 40 cm długości akwarium (czyli 10x długość samca, a 5x długość samicy...) - 250 l dla pawiookiej wydaje sie wręcz śmiesznym litrażem ;) Ot, takie uzasadnienie tych moich heretyckich poglądów.
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.

Bard

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1029
  • Oel ngati kameie
    • WWW
Odp: Obsada do 60l
« Odpowiedź #164 : 2008-12-31, 13:55 »
KuKi nie rzucaj się na duże ryby bo nie dają one ani większej radości ani przyjemności :D szybciej brudzą akwarium i są truuuuudne w utrzymaniu :) przy dużych rybkach to hm.... dopiero przy kilkutonowym zbiorniku morskie mmm :D
Zapisane
The Beatles

Forum Zwierzaki

Odp: Obsada do 60l
« Odpowiedz #164 : 2008-12-31, 13:55 »

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: Obsada do 60l
« Odpowiedź #165 : 2008-12-31, 14:02 »
KuKi nie rzucaj się na duże ryby bo nie dają one ani większej radości ani przyjemności :D szybciej brudzą akwarium i są truuuuudne w utrzymaniu :) przy dużych rybkach to hm.... dopiero przy kilkutonowym zbiorniku morskie mmm :D

Ew. czarne wody w 1000 l wzwyż ;) jak ma sie pomysł na aranżacje, to może z tego wyjść cudo.
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.

KuKi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1066
Odp: Obsada do 60l
« Odpowiedź #166 : 2008-12-31, 15:46 »
Oj dobra... już lipa nie mogę kupić tego akwarium... ponoć podłoga by na piętrze nie wytrzymała tego akwa zalanego wodą....
 
Jestem skazany na to 60l :(
A można hodować w 60l jakieś większe rybki jak gupiki i neonki?
Mam na myśli jakiegoś skalara albo coś w tym stylu, jestem skłonny mieć jedną lub dwie ryby ale DUŻE.
Zapisane

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: Obsada do 60l
« Odpowiedź #167 : 2008-12-31, 16:22 »
Mam na myśli jakiegoś skalara albo coś w tym stylu, jestem skłonny mieć jedną lub dwie ryby ale DUŻE.

To możesz być skłonny, skalar sie do 60 l nie nadaje, podobnie jak inne duże ryby.
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.

KuKi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1066
Odp: Obsada do 60l
« Odpowiedź #168 : 2008-12-31, 16:29 »
Więc nic nie można hodować prócz gupików i innych mini-rybek?
Kolega mojego taty ma 3 skalary w 60l  kilka gupików i bystrzyki i wcale nie ma ciasno tam i skalary rosną i nie karłowacieją...
Zapisane

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: Obsada do 60l
« Odpowiedź #169 : 2008-12-31, 16:38 »
Kolega mojego taty ma 3 skalary w 60l  kilka gupików i bystrzyki i wcale nie ma ciasno tam i skalary rosną i nie karłowacieją...

To zależy dla kogo... ja osobiście nie mogłabym na to patrzeć, a rybom też za dobrze nie jest.

I znowu prosta logika... ryba długości 15 cm w akwarium o długości 60? Żeby sie tam ledwo co ruszać mogła? Do tego te 30 cm wysokości w tyle samo mierzącym akwarium... taaa, popatrzmy sobie na rybę kopiącą w żwirku płetwą. Rzeczywiście, WCALE nie jest im ciasno. W ogóle.

Więc nic nie można hodować prócz gupików i innych mini-rybek?

Jak dla mnie największe ryby które mogłyby tam żyć to albo molinezje, albo - w ostateczności - pielęgniczki agassiza, ale to są akurat dosyć trudne ryby.
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.

KuKi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1066
Odp: Obsada do 60l
« Odpowiedź #170 : 2008-12-31, 16:43 »
No to chyba zrezygnuje z hodowli ryb w takim małym akwarium i przezuce się na coś innego, może gryzonie np. mysz czy szczur...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Obsada do 60l
« Odpowiedz #170 : 2008-12-31, 16:43 »

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: Obsada do 60l
« Odpowiedź #171 : 2008-12-31, 16:46 »
No to chyba zrezygnuje z hodowli ryb w takim małym akwarium i przezuce się na coś innego, może gryzonie np. mysz czy szczur...

Najpierw byś się tym królikiem zajął, a nie myślał o "czymś innym".
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.

KuKi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1066
Odp: Obsada do 60l
« Odpowiedź #172 : 2008-12-31, 16:53 »
Królikiem sie cały czas zajmuje... źle postąpiłem kupując go bo po jednym dniu klatka śmierdzi jak po miesiącu:(
Zapisane

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: Obsada do 60l
« Odpowiedź #173 : 2008-12-31, 16:58 »
Lol, jakoś co post to inna wersja oO wg. poprzednich zaczynała śmierdzieć po dwóch dniach... a nawiasem, klatke sie czyści tak często, jak trzeba, ew. można też poszperać w podłożach i wybrać coś, co by wydłużylo ten okres.

I koniec offtopa, przynajmniej jak dla mnie.
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.

mitrandir

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1267
Odp: Obsada do 60l
« Odpowiedź #174 : 2008-12-31, 17:27 »
lol.
rezygnujesz z akwarium bo nie mozesz tam wpuscic nic wielkiego/agresywnego ?
Zapisane

KuKi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1066
Odp: Obsada do 60l
« Odpowiedź #175 : 2008-12-31, 17:29 »
Nie tylko poprostu niebardzo umiem się cieszyć z takich malutkich rybek których prawie wcale nie widać... widać akwarystyka nie jest dla mnie, muszę z tego zrezygnować i zacząć się interesować czymś innym.
Już podałem pewien przykład - gryzonie i narazie się będe trzymał tego...
Zapisane

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: Obsada do 60l
« Odpowiedź #176 : 2008-12-31, 17:38 »
Nie tylko poprostu niebardzo umiem się cieszyć z takich malutkich rybek których prawie wcale nie widać...

Ponieważ? Swoją drogą, Ty chciałeś kontaktu ze zwierzęciem - wiem, że nie wszystkie ryby tych gatunków tak mają, ale przykładowo molinezje, gdy wkładałam rękę do akwarium, przypływaly - autentycznie - żebym je pogłaskala XD i miałam gupika, który był z charakteru jak pies (tyle różnicy, że w akwarium siedział...), ale niestety żył bardzo krótko.

A kończąc z sentymentami - z tego, co zauważyłam, z żyworódkami (może oprocz zmienniaków... bo to dzikusy są >.>), jak się chce i ma się cierpliwość - można mieć kontakt ;) i zasadniczo o to mi chodziło.

Już podałem pewien przykład - gryzonie i narazie się będe trzymał tego...

Powiedziałam, trzymaj sie najpierw królika, bo jak królikiem się nie potrafisz zająć, to po co Ci kolejne zwierzaki?
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.

KuKi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1066
Odp: Obsada do 60l
« Odpowiedź #177 : 2008-12-31, 17:40 »
Nie nie oto chodzi, królik wymaga poprostu codziennego czyszczenia klatki 0 dosłownie ale ja nie mogę sobie pozwolić na to dlatego czyszczę co 2 czy 3 dni i dlatego tak śmierdzi.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Obsada do 60l
« Odpowiedz #177 : 2008-12-31, 17:40 »

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: Obsada do 60l
« Odpowiedź #178 : 2008-12-31, 17:41 »
Nie nie oto chodzi, królik wymaga poprostu codziennego czyszczenia klatki 0 dosłownie ale ja nie mogę sobie pozwolić na to dlatego czyszczę co 2 czy 3 dni i dlatego tak śmierdzi.

Lol, jak będziesz miał myszy czy szczury to będziesz miał więcej czasu dla własnych zwierząt? Poraża mnie Twoja logika.
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.

KuKi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1066
Odp: Obsada do 60l
« Odpowiedź #179 : 2008-12-31, 17:44 »
Nie, chodzi o to że szukam chętnego by przygarnął tego królika i wtedy zastanowie się nad kupnem czegoś mniej wymagającego o mniej intensywnym zapachu bobków i moczu.

Kiba myszy np. ni ewymagają czyszczenia klatki co dzień ale raz w tygodniu wyczyszczona klatka wystarczy - tak jak u chomika(tak mi się wydaje)
Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.144 sekund z 30 zapytaniami.