Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: PITBUL rozszarpał właścicielkę  (Przeczytany 3655 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ZEMAT

  • Gość
PITBUL rozszarpał właścicielkę
« : 2002-10-23, 22:50 »
15.10.Moskwa (PAP/int.,AFP) - W Moskwie pies rasy pitbul terier rozszarpał właścicielkę - podała we wtorek milicja.

Incydent wydarzył się w poniedziałek wieczorem w mieszkaniu 61- letniej Rosjanki, opiekunki bojowego psa.

Przybyła na miejsce milicja ustaliła, że kobieta zginęła w następstwie ukąszeń przez własnego pitbul-teriera.

Wezwano pracowników pogotowia weterynaryjnego, którzy uśpili agresywnego psa.

Źródło: Gazeta Wyborcza
Zapisane

madz

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2333
PITBUL rozszarpał właścicielkę
« Odpowiedź #1 : 2002-10-26, 21:48 »
Ciekawe co mu robiła  :?:
Albo on jej... :?:
Zapisane

emilka_old

  • Gość
PITBUL rozszarpał właścicielkę
« Odpowiedź #2 : 2002-10-27, 12:59 »
Co tam sie dzialo...ale jestem ciekawa...dlaczegoten pies zaatakowal....
Zapisane

Forum Zwierzaki

PITBUL rozszarpał właścicielkę
« Odpowiedz #2 : 2002-10-27, 12:59 »

Lalaith

  • Gość
PITBUL rozszarpał właścicielkę
« Odpowiedź #3 : 2002-11-24, 13:33 »
Nie wierze zeby pies sam zaatakowal..COs sie musialo dziwnego dziac :?:  Moze wlascicelka sie znecala :?: Nie mam pojecia..
Zapisane

Edi

  • Gość
PITBUL rozszarpał właścicielkę
« Odpowiedź #4 : 2002-11-24, 23:20 »
Cytat: Lalaith
Nie wierze zeby pies sam zaatakowal..COs sie musialo dziwnego dziac :?:  Moze wlascicelka sie znecala :?: Nie mam pojecia..


Prawie każdy w tym zdarzeniu doszukuje się tego "czegoś".Tego czegoś co rozdrażniło psa i spowodowało jego atak.A może właśnie nie było tego "czegoś" czego tak usilnie się tu doszukuje...
W przypadkach gdzie doszło do pogryzienia przez psa od razu doszukuje się winy u właściciela lub u poszkodowanego(mówię o sytuacji na forum).Wina psa jest od razu,na miejscu odrzucana,jak coś nieprawdopodobnego(jeszcze bardziej niż istnienie UFO).Moim zdaniem nie można jednoznacznie wskazać winnego w tego typu przypadkach.Raz to jest ewidentnie człowiek ale innym razem pies.Dlaczego w ogóle dochodzi do pogryzień?Winne jest prawo,właściciel ale nie ma się co oszukiwać-czasami też pies.Dlaczego prawo?W którymś temacie cytowałem już na jakiej zasadzie można nabyć psa "niebezpiecznej rasy".Najgorsze w tym wszystkim jest to,że nie jest to w żaden sposób sprawdzane(w jakich warunkach trzymany jest pies itp),dopiero po tragedii  :shock:  Takie tragedie właściwie nic nie wnoszą-dużo chałasu ale po jakimś czasie sprawa ucicha,i znowu do kolejnej tragedii...i najczęściej nowe przepisy,które przynajmniej teoretycznie mają zabezpieczyć przed kolejnymi tragediami albo pozostają tylko planami albo mają pewne luki,które bardzo szybko są wykorzystywane przez nieodpowiedzialnych właścicieli psów.Jeśli chodzi o sprawę w ogóle listy "niebezpiecznych ras".Rzeczywiście,właściwie każda rasa może być niebezpieczna.Ale czy słyszy się o zagryzieniu kogokolwiek przez np. jamnika?Co najwyżej o pogryzieniu.Znacznie częściej jednak o pogryzieniu,czy zagryzieniu słyszy się w przypadku psów "niebezpiecznych ras".Myślę,że taka lista jest potrzebna,jak i to,żeby na tą listę trafiły mieszańce(w cytowanym wcześniej artykule pisano również o tym,że jeśli straż miejska była wzywana do właściciela psa "niebezpiecznej rasy",ten twierdził,że to mieszaniec-więc straż nie mogła nic zrobić).Teraz sprawa samych właścicieli.Nie mówię tu oczywiście o tych odpowiedzialnych ale o tych,którzy nic nie robią sobie z przepisów czy nawet "zdrowego rozsądku"...Przepisy mówią o trzymaniu psa na smyczy i kagańcu.Ale żeby chociaż sama smycz była...nic,pies "lata" sobie beztrosko.OK,musi sobie gdzieś pobiegać ale czy akurat musi tam gdziej jest duży ruch,a co za tym idzie duże ryzyko ataku?Ale jeśli coś się stanie-winny jest poszkodowany bo właściciel nie rozumie,że to on(puszczając psa "luzem") stworzył zagrożenie.Nie mówię już o ludziach,którzy kupują psa tylko dla szpanu a potem idą dumni strasząc wszystkich psem...Niezbyt dobrym pomysłem jest mówienie do psa "bierz go" itp. dla zabawy.A mimo to ile razy w czasie niewinnych "wygłupów" tak właśnie mówi się do psa?Hmmm,takich przykładów możnaby podać znacznie więcej.Jedno jest pewne-nieodpowiedzialny właściciel często jest gorszy od "najbardziej niebezpiecznej" rasy psa...Ale o czym my tu mówimy jak taka błahostka jak sprzątanie po swoim pupilu sprawia tak wiele problemu jego właścicielowi...Pozostaje jeszcze kwestia samego psa.Jeśli człowiek,uważany za "najbardziej inteligentną" istotę,czasami zachowuje się w sposób trudny do przewidzenia,dlaczego tak nie może być z psem??Pies też może mieć "humory",może coś mu się nie spodobać.Nie chcodzi mi o przypadki,kiedy ewidentnie atak sprowokował człowiek ale o tych przypadkach,kiedy pies ni z tego,ni z owego zaatakuje,często samego właściciela.Jak to ktoś z innego forum określił,"każdy osobnik ma własny charakter i bagaż genetyczny"-dlatego nigdy nie można być pewnym co w danej chwili ma zamiar zrobić pies.
Nie chodzi mi o to,że uważam,że każdy pies to potencjalny morderca.NIE.Tylko trzeba też sobie uświadomić,że nieraz atak psa nie jest winą właściciela(w ogóle człowieka) tylko samego psa.Nawet jeśli ataki sprowokowane zachowaniem człowieka stanowiłyby 99% ogółu,to nie można zapominać o tym 1%Może tak właśnie było i w tym przypadku??
Pozdrawiam
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Re: PITBUL rozszarpał właścicielkę
« Odpowiedź #5 : 2003-03-22, 17:40 »
Cytat: ZEMAT
15.10.Moskwa (PAP/int.,AFP) - W Moskwie pies rasy pitbul terier rozszarpał właścicielkę - podała we wtorek milicja.


Nie lubię pitbullów.......łe...  :o

Cytat: ZEMAT
Wezwano pracowników pogotowia weterynaryjnego, którzy uśpili agresywnego psa.


Ja pierdykam..... Przepraszam, były wdechy, wydechy....ale nie mogłam się powstrzymać.......przepraszam......Za co? Uśpili? Uduszę.......bu
Zapisane

ZEMAT

  • Gość
PITBUL rozszarpał właścicielkę
« Odpowiedź #6 : 2003-04-08, 10:34 »
Edi i tu podaje ci łapkę właśnie ten 1% czasami ma duże znaczenie
Zapisane

Sword

  • Gość
PITBUL rozszarpał właścicielkę
« Odpowiedź #7 : 2003-04-21, 18:18 »
Mnie to ***** po cholere stara baba kupuje sobie takiego psa, ostatnio szedłem z moją dziewczyną i jakiś stary dziadek szedł z psem, chyba pitbull spuszczonym ze smyczy. Pies ten zobaczył jakiegoś innego psa, małego i skoczył na niego, zanim ten dziadek się do niego doczołgał to ten mały piesek zaczął piszczeć. Biedaczek, ja jestem za tym żeby uśpic takich właścicieli.
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
PITBUL rozszarpał właścicielkę
« Odpowiedź #8 : 2003-04-21, 21:55 »
może pies miał jakieś niemiłe wrażenia i kiedyś musiały puścić zachamowania. Albo był psem o wypaczonej psychice takie sie niestety zdarzają przez złe dobranie rodziców (pokrewieństwo) lub stres w domu.
Zapisane

Forum Zwierzaki

PITBUL rozszarpał właścicielkę
« Odpowiedz #8 : 2003-04-21, 21:55 »

Sword

  • Gość
PITBUL rozszarpał właścicielkę
« Odpowiedź #9 : 2003-04-23, 19:43 »
Jak na wakacjach u babci byłem to pies sąsiada żucił się na niego i prawie go zagryzł na śmierć (to działo sie w nocy) ale właściciel chcąc się bronić walnął psa jakimś przedmiotem w okolicę nosa i pies zdechł. Nie wiadomo czemu ten pies sie na niego żucił, właściciel bardzo lubiał psy.
Zapisane

siemaszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 346
  • WMW i końca nie widać... :/
PITBUL rozszarpał właścicielkę
« Odpowiedź #10 : 2003-04-23, 22:47 »
Ciekawe czy to pogotowie weterynaryjne zastanawiało się dlaczego ten pies zaatakował. Uśpili go od razu? Nawet nie wzieli go na obserwacę żeby sprawdzić, czy rzeczywiście jest taki agresywny?
Zapisane
"Błędem w sztuce lekarskiej jest stawać na drodze lecącego kału"

Sword

  • Gość
PITBUL rozszarpał właścicielkę
« Odpowiedź #11 : 2003-04-24, 17:50 »
siemaszka zadałaś dobre pytanie.
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
PITBUL rozszarpał właścicielkę
« Odpowiedź #12 : 2003-04-24, 20:23 »
a ja mam krótką odpowiedz - ROSJA. wystarczy?  
takie postępowanie jest nie do pomyślenia w Niemczech czy Francji. Ale u ruska wszystko na porządku dziennym, czy mniej roboty tym lepiej.
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
PITBUL rozszarpał właścicielkę
« Odpowiedź #13 : 2003-04-25, 11:18 »
tja....ale wsrod ludziu psow jak i wsrod koni i nnych zwierzat zdrzaja sie jednk osobniki o nieco skoslowionej psychice....niestety...a potem tak sie konczy...bo ludzie nie radza sobie ze zwierzetami...bez wzgledu jaki jest powod,najlatwiej uspic

BEAUTY T3RROR

  • Gość
PITBUL rozszarpał właścicielkę
« Odpowiedź #14 : 2003-04-25, 12:21 »
Kupują sobie małego szczeniaczka a później się nim nie zajmują... :(
i wyrasta taki np. pitbull którym sie nie zajmowano albo i nie stresowano (co jak co, ale groźne rasy psów trzeba trenować do posluszeństwa, w domu, albo u tresera) nie wie co mu wolno a co nie,
wlaściciel nie wiedząc co ma robić BIJE psa w jak jest jeszcze szczeniakiem, a później... wlasnie zdarzają sie takie rzeczy :(
Pies może nie pamiętać swojej matki po trzech latach, ale co jak co, złe traktowanie i bicie zapamięta,
 i będzie się odwdzięczał tym samym :(
Zapisane

Forum Zwierzaki

PITBUL rozszarpał właścicielkę
« Odpowiedz #14 : 2003-04-25, 12:21 »

Sword

  • Gość
PITBUL rozszarpał właścicielkę
« Odpowiedź #15 : 2003-04-25, 14:57 »
Mysz całkowicie zgadzam się z tobą
Zapisane

BEAUTY T3RROR

  • Gość
PITBUL rozszarpał właścicielkę
« Odpowiedź #16 : 2003-04-25, 15:00 »
thx :)
Zapisane

Sword

  • Gość
PITBUL rozszarpał właścicielkę
« Odpowiedź #17 : 2003-04-25, 18:06 »
Nie dziękuj bo masz rację :)
Zapisane

sylwia751

  • Gość
PITBUL rozszarpał właścicielkę
« Odpowiedź #18 : 2003-04-25, 18:10 »
Hodowca u którego kupowałam psa opowiedział mi historię:facet kupił sobbie rotweilera doszedł do wniosku,że nie będzie bił go ręką żeby pies się ręki nie bał i wpadł na genialny pomysł :grr: ,że będzie go kopał,wracał do domu oglądał mieszkanie i jeżeli pies coś przeskrobał nnie zdejmując butów wymieżał mu kopniaka :evil: i tak przez pare miesięcy aż pewnego dnia gdy facet ubierał buty (te w których był kopany) pies bez żadnego ostrzeżenia(wg właściciela bez powodu)rzucił się na niego i dotkliwie pogryzł oczywiście los psiaka został przesądzony  :cry:
Zapisane

Sword

  • Gość
PITBUL rozszarpał właścicielkę
« Odpowiedź #19 : 2003-04-26, 07:41 »
Jest to kolejna wina człowieka, a pies dzięki niej został uśpiony. :(
Zapisane

ZEMAT

  • Gość
PITBUL rozszarpał właścicielkę
« Odpowiedź #20 : 2003-04-26, 10:18 »
a chciałem zabrać te 2 rottwailery co pogryzły dziecko (3 mies. temu) ale właściciele się nie zgodzili postanowili ich usapć :(
Zapisane

Forum Zwierzaki

PITBUL rozszarpał właścicielkę
« Odpowiedz #20 : 2003-04-26, 10:18 »

Sword

  • Gość
PITBUL rozszarpał właścicielkę
« Odpowiedź #21 : 2003-04-26, 11:31 »
Nie bał byś się tych psów?
Zapisane

ZEMAT

  • Gość
PITBUL rozszarpał właścicielkę
« Odpowiedź #22 : 2003-04-26, 15:36 »
co tym mam jednego rota ale jest u rodziców a w domu mam 2 AST i jednego w kojcu :lol:
Zapisane

Sword

  • Gość
PITBUL rozszarpał właścicielkę
« Odpowiedź #23 : 2003-04-26, 15:48 »
hehe to fajnie masz, ale takie psy to chyba głośne są co??
Ja mam kota i w nocy jak zacznie miauczeć to wytrzymać nie mogę, wyobrażam sobie co by było gdyby mi pies zaczął szczekać w nocy :)
Zapisane

BEAUTY T3RROR

  • Gość
PITBUL rozszarpał właścicielkę
« Odpowiedź #24 : 2003-04-26, 16:20 »
Ja bym chciala kotka....
Zapisane

Sword

  • Gość
PITBUL rozszarpał właścicielkę
« Odpowiedź #25 : 2003-04-26, 17:46 »
A masz psa czy czemu nie możesz mieć kota :?:
Zapisane

BEAUTY T3RROR

  • Gość
PITBUL rozszarpał właścicielkę
« Odpowiedź #26 : 2003-04-26, 19:09 »
1. mam psa.
2. Mój tatko jest uczulony :(
Zapisane

ZEMAT

  • Gość
PITBUL rozszarpał właścicielkę
« Odpowiedź #27 : 2003-04-26, 19:26 »
Sword, AST to śpią całą noc ale rottwailer jest GIT do pilnowania.
I racej byle czego nie szczekają :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

PITBUL rozszarpał właścicielkę
« Odpowiedz #27 : 2003-04-26, 19:26 »

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
PITBUL rozszarpał właścicielkę
« Odpowiedź #28 : 2003-04-26, 22:35 »
Cytat: Sword
Mnie to ***** po cholere stara baba kupuje sobie takiego psa, ostatnio szedłem z moją dziewczyną i jakiś stary dziadek szedł z psem, chyba pitbull spuszczonym ze smyczy. Pies ten zobaczył jakiegoś innego psa, małego i skoczył na niego, zanim ten dziadek się do niego doczołgał to ten mały piesek zaczął piszczeć. Biedaczek, ja jestem za tym żeby uśpic takich właścicieli.


No, ten pies rzucił się na niego, a właściciel...nie wiem, jakby tego nie widział, jakby był zajęty oglądaniem kwiatków, no nie Sword?

BTW- Pitbull to nie był, raczej Amstaff skundlony z "czymś"...Chociaż nie jestem pewna, nie przyglądałam mu się. Sword, a pamiętasz, jak szedłeś do mnie, jakaś babcia szła z pittem spuszczonym ze smyczy, dwie nastolatki przechodziły, to psisko stanęło przed nimi i zaczęło szczekać i warczeć, te wrzeszczą żeby ona zabrała tego psa, a ten babsztyl dalej se gada z jakąś sąsiadką?
Zapisane

Sword

  • Gość
PITBUL rozszarpał właścicielkę
« Odpowiedź #29 : 2003-04-27, 08:04 »
Tak pamietam, niedługo dojdzie do takiego czegoś, że osoba która ma 80 lat kupi sobie Pitbula albo coś w tym rodzaju.
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.084 sekund z 27 zapytaniami.