Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7   Do dołu

Autor Wątek: strona dająca do myślenia  (Przeczytany 37268 razy)

0 Użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #90 : 2007-08-07, 15:49 »
" Dlatego, że akceptuje też wszystkie drapieżniki i nie uważa np. lisów za złe tylko dlatego, że zjadają one inne stworzenia. " - Wczoraj czytałem myśliwskie forum i tam są też ludzie,którzy uważają odwrotnie - lis i inne drapieżniki są be,bo są drapieżnikami....dziwny tok myślenia....Sorry,za off....

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #91 : 2007-08-07, 16:00 »
bardzo dziwny tak myślenia, zaraz, zaraz oni nie myślą :P

oni mogą polować a zwierzęta juz nei :hmmm: to bez sensu, niektórzy są ...delikatnie durni.

dobrze że chociaz niektórzy akceptuja drapieżników, nie są jeszcze najgorsi, ale i  tak są źli
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #92 : 2007-08-10, 00:08 »
Normalnie musze to napisać, uwaga!

To tak cofnijmy się o 2000lat, narodziny Jezusa, albo nie. Po prostu zadam pytanie. Skoro Maryja rodząc Jezusa nie popełniła grzechu, no wiecie o co chodzi to czy rodzenie dzieci jest grzechem?? Znaczy rodzenia nie ale rozmnażanie , I ten grzech zmywamy chrztem? Czyli by niedopełniać grzechu nie powinno być więcej… urodzeń czyli populacja ludzka miałaby przestać istnieć? Oj nie ładnie, tak dużo osób popełnia grzech, powinno się to ukrócić, szczególnie w Chinach- nie cierpię chińczyków :/ :grr:
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedz #92 : 2007-08-10, 00:08 »

Motoduf

  • *
  • Wiadomości: 300
  • Jedzenie jest ludzkie, obżarstwo - Boskie
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #93 : 2007-08-10, 01:10 »
Nie, nie, nie :) Uprawianie seksu z osobą, która nie jest twoją żoną/meżem jest według kościła grzechem. Seks z żoną/mężem, rodzenie dziecka itd. nie mają nic wspólnego z grzechem, są absolutnie normalne.

Szczerze powiedziawszy już się trochę pogubiłem, na resztę odpiszę jutro :)
Zapisane
Zjedz bobra, uratuj drzewo!

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #94 : 2007-08-10, 18:59 »
faktr rodzenia nie jest grzechem - wspolzycie natomiast - owszem, wspolzycie w celu poczecia z wlasnym malzonkiem - rowniez jest grzechem, tyle ze lzejszym

o to ze maryja byla "niepokalana" - chodzi o to, ze rzekomo zaszla w ciaze bez seksu

jesli zas chodzi o "grzech pierworodny" - to jest to grzech "dziedziczony" jeszcze od adama i ewy - a dokladniej - chodzi o to, ze ewa wziela jablko z drzewa poznania dobra i zla, oboje owo jablko zjedli - i nagle zaczeli odrozniac dobro od zla - i wlasnie owo odroznianie dobra od zla jest tym grzechem.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #95 : 2007-08-10, 19:20 »
czyli narodzenie się jest grzechem? to troche bez sensu. tak czy siak używanie prezerwatyw- to jest grzech
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

tarunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3388
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #96 : 2007-08-10, 19:38 »
Cytat: Iras
wspolzycie natomiast - owszem, wspolzycie w celu poczecia z wlasnym malzonkiem - rowniez jest grzechem, tyle ze lzejszym
Iras skąd masz takie informacje? :roll:

Seks małżeński nie jest żadnym grzechem, pod warunkiem, że nie wyklucza poczęcia.

Cytuj
czyli narodzenie się jest grzechem?
Nie.
Zapisane
Oh how I wish to go down with the sun...

Motoduf

  • *
  • Wiadomości: 300
  • Jedzenie jest ludzkie, obżarstwo - Boskie
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #97 : 2007-08-10, 20:24 »
Iras - Tarunia ma rację, nikt nigdy nie powiedział, że seks małżeński jest grzechem. Gdyby tak było, to zarówno religia, jak i całe istnienie świata nie miałoby sensu, bo dążenie do przetrwania gatunku byłoby grzechem :)

Co do Jezusa i tego, jak uzdrawiał - oczywiście, nie mam pojęcia, jak to było naprawdę, ale według tego, co jest napisane, miał on wielu świadków, a wśród nich zapewne zarówno inteligentnych, jak i tych nieco mniej. Jestem niemal pewien, że gdyby to były zwykłe tricki, ktoś by się w końcu zorientował.

Jeśla zaś chodzi o jego popularność - były to czasy, w których wieści rozchodziły się bardzo powoli, w związku z czym już sam fakt, iż tak wiele osób się o Jezusie dowiedziało i w niego uwierzyło, ma jak dla mnie znamiona cudu.
Zapisane
Zjedz bobra, uratuj drzewo!

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #98 : 2007-08-11, 12:41 »
tarunia jeśli narodzenie się nie jest grzechem to dlaczego jest chrzest? jest to zmycie grzechu, czyli narodziny to grzech

motoduf dlaczego wiadomości rozchodziły się powoli? nie kapuje tego, nie było TV telefonów i w ogóle ale ludzie rozmawiali, mówili o nim
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedz #98 : 2007-08-11, 12:41 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #99 : 2007-08-11, 18:44 »
Cytuj
Co do Jezusa i tego, jak uzdrawiał - oczywiście, nie mam pojęcia, jak to było naprawdę, ale według tego, co jest napisane, miał on wielu świadków, a wśród nich zapewne zarówno inteligentnych, jak i tych nieco mniej. Jestem niemal pewien, że gdyby to były zwykłe tricki, ktoś by się w końcu zorientował.

wedlug tego co jest napisane uizdrawial - owszem - i nie przecze temu, ze uzdrawial - przecze temu, ze po prostu stal i nic nie robil. Dla mnie jezus to po prostu gosciu ktoremu wmowili ze jest synem boga.

Cytuj
tarunia jeśli narodzenie się nie jest grzechem to dlaczego jest chrzest? jest to zmycie grzechu, czyli narodziny to grzech

renia - narodzenie sie NIE jest grzechem - chrzest jest po to by owszem - zmyc grzech pierworodny - jednak ten grzech to nie narodzenie - a to ze czlowiek potrafi odrozniac dobro od zla.

seks natomiast jest grzechem w KAZDEJ sytuacji, wobec KAZDEJ pary, jesli nie ma na CELU poczecia - czyli jesli malzenstwo sobie kopuluje i "przy okazji" kobieta wpada - to jest to grzech
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Motoduf

  • *
  • Wiadomości: 300
  • Jedzenie jest ludzkie, obżarstwo - Boskie
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #100 : 2007-08-11, 19:16 »
Renia - wiadomości rozchodziły się powoli, bo nie było TV, internetu, radia, gazet, ani żadnych innych mediów. Dlatego też cudem jest dla mnie, że ludzie w wielu miejscach świata zaczęli wierzyć. Co do grzechu pierworodnego, to Iras bardzo dobrze wytłumaczyła.

Iras - Rozumiem. Jednak zauważ, że Jezus musiałby być piekielnie jak na tamte czasy inteligentny i mieć niezwykle głupich świadków, by takie nie będące cudami tricki wychodziły mu tyle razy.
Co do seksu - seks małżeński bez zabezpieczenia przed ciążą nie jest grzechem. Nawet jak kobieta wpadnie "przy okazji".
Zapisane
Zjedz bobra, uratuj drzewo!

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #101 : 2007-08-11, 19:30 »
ale Iras napisała
seks natomiast jest grzechem w KAZDEJ sytuacji, wobec KAZDEJ pary, jesli nie ma na CELU poczecia
jeśli NIE ma na celu poczęcia to jest grzechem, czyli bez zabezpieczenia nie jest
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

tarunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3388
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #102 : 2007-08-11, 20:08 »
Cytat: Iras
seks natomiast jest grzechem w KAZDEJ sytuacji, wobec KAZDEJ pary, jesli nie ma na CELU poczecia - czyli jesli malzenstwo sobie kopuluje i "przy okazji" kobieta wpada - to jest to grzech
Pytałam Cię już skąd czerpiesz swoje informacje na ten temat i jakoś nie dostałam odpowiedzi...
Zapisane
Oh how I wish to go down with the sun...

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #103 : 2007-08-11, 20:13 »
ja to slyszałam w TV od ksiedza a potem ksiad na lekcji potwierdził że seks który jest bezpieczny i nie ma z tego być dziecka jest grzecham
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #104 : 2007-08-11, 20:13 »
Cytuj
Jednak zauważ, że Jezus musiałby być piekielnie jak na tamte czasy inteligentny i mieć niezwykle głupich świadków,

no wlasnie - jak na tamte czasy - nie musial byc piekelnie inteligentny - wystarczyloby zeby mial IQ przecietnego czlowieka z dziesiejszych czasow z dodatkiem ciekawosci+ to ze on sam wierzyl ze jest synem boga. A jesli chodzi o owych "piekielnie glupich" swiadkow - wiedzialbys co robic w sytuacji gdy krowa nagle upada , ma drgawki, na nic nie reaguje  i jedyne co swiadczy o tym ze zyje jest to ze oddycha? nie wiesz? widzisz - a ja wiem - wiecej, wyleczylabym to jednym zastrzykiem. Czy to oznacza ze jestem "piekielnie inteligentna" a ty "piekielnie glupi"? nie. Bynajmniej - to po prostu odrobin logiki ze szczypta wiedzy.

Cytuj
jeśli NIE ma na celu poczęcia to jest grzechem, czyli bez zabezpieczenia nie jest

Wciaz nie kapujesz :P No to nieco inaczej - malzenstwi planuje dziecko, kopuluja w celu poczecia. Inne malzenstwo dziecka nie chce - ale nie zabezpieczaja sie z jakis tam wyimaginowanych powodow - to pierwse nie jest grzechem bo ma na CELU poczecie - drugie jest bo CELEM jest przyjemnosc - a poczecie to skutek uboczny. Spojrz na to z tej strony - w temacie o zolwiach pisalas o tym ze w chinach mozna miec tylko jedno dziecko, a kazde nastepne jest zabijane - kopuluja, ochodzi do zaplodnienia - ale jest to grzech - bo kopulacja nie miala na celu poczecia. (bo raczej nikt nie jest takim debilem zeby specjalnie produkowac dzieci tylko po to by je zlikwidowano) Inny przyklad - afryka - totalna ciemnota - ludzie uwazaja ze prezerwatywy s przyczyna AIDS itp. dlatego ich nie uzywaja - dzieci rodza sie tam nagminnie - praktycznie tylko po to by umrzec z glodu - oni tego chca? nie - oni kopuluja zeby miec przyjewmnosc....
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedz #104 : 2007-08-11, 20:13 »

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #105 : 2007-08-11, 20:28 »
no to teraz kapuje.

co do afryki to powinni ich uświadomić bo te teksty ze tam tyle i tyle dzieciaków z głodu ginie się już przejadły, skoro nie maja co jeść to po oc im jeszcze dzieciaki ?? :/
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #106 : 2007-08-11, 20:32 »
Renia - nie tak łatwo jest uświadamiać ludzi,którzy i tak wiedzą lepiej...a na dodatek,wierzą w zabobony...

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #107 : 2007-08-11, 20:42 »
no trudno uświadomić a potem setki organizacji i setki nieżywych,

to nie wiem zesłac na starsze pokolenie bezpłodnośc tylko jak to zrobić :mysli:
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

tarunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3388
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #108 : 2007-08-11, 20:51 »
Cytat: renia3399
ja to slyszałam w TV od ksiedza a potem ksiad na lekcji potwierdził że seks który jest bezpieczny i nie ma z tego być dziecka jest grzecham
To akurat nie było pytanie do Ciebie. ;)
Cytat: Iras
Wciaz nie kapujesz  No to nieco inaczej - malzenstwi planuje dziecko, kopuluja w celu poczecia. Inne malzenstwo dziecka nie chce - ale nie zabezpieczaja sie z jakis tam wyimaginowanych powodow - to pierwse nie jest grzechem bo ma na CELU poczecie - drugie jest bo CELEM jest przyjemnosc - a poczecie to skutek uboczny.
NIE! :roll: W małżeństwie seks NIGDY nie jest grzechem, jeśli się nie wyklucza poczęcia. Co nie znaczy, że trzeba poczęcie planować. Iras, proszę Cię - nie pisz, jeśli nie masz o czymś zielonego pojęcia.
Zapisane
Oh how I wish to go down with the sun...

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #109 : 2007-08-11, 21:44 »
Z tego, co ja słyszałam od mądrzejszych ode mnie w tym temacie ;p, seks małżeński nie jest grzechem nawet wtedy, gdy się dziecka nie planuje. Warunek, że nie używa się sztucznych zabezpieczeń oraz nasienie pozostaje w ciele kobiety. Natomiast naturalne metody (zawodne, wiadomo), można stosować.
Zapisane
IBDG Wrocław

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #110 : 2007-08-11, 22:50 »
no to siępogubiłam. ta religia jest tak skomplikowana że nie wiem czy ksiądz by wiedział :P

czekamy na Iras jaki będzie jej kontr-atak(tak to siępisze?)
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedz #110 : 2007-08-11, 22:50 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #111 : 2007-08-11, 23:37 »
Bez kreseczki, Renia :) Ale może nie kontratak, bo nie ma po co walczyć, to tylko dyskusja ;p Nie upieram się przy swojej wersji, bo żadna ze mnie znawczyni tematu, to, co napisałam, wiem od koleżanki, głęboko wierzącej i czytającej Biblię osoby.

Zapisane
IBDG Wrocław

Motoduf

  • *
  • Wiadomości: 300
  • Jedzenie jest ludzkie, obżarstwo - Boskie
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #112 : 2007-08-12, 00:45 »
Iras - co do seksu, to jest dokładnie tak, jak pisze Tarunia i IBDG. W każdym razie tak mówią księża. Biblia o tym raczej nie wspomina, bo pigułek i prezerwatyw wtedy raczej nie stosowano ;)

Co do uzdrawiania - nie mam pojęcia, jak się ratuje takie krowy, ale gdybym zobacył, jak wbijasz strzykawkę i krowa wstaje, to choć byłbym pełen podziwu, nie uznałbym tego za cud. Poza tym, gdyby poza mną obserwowało to jeszcze kilkanaście osób (a Jezus miał przecież wielu świadków), zapewne któryś z nich znałby tą metodę leczenia. Żeby rzeczywiście było tak, iż Jezus stosował jedynie tricki itd. musielibyśmy przyjąć, że był bardziej rozgarnięty od wszystkich swoich świadków co do jednego i znał wiedzę medyczną, której nikt z jego czasów nie znał. A należy przecież pamiętać, że byli w tamtych czasach zarówno znachorzy, jak i uzdrowiciele, którzy mieli różne metody, a to jednak nie któryś z nich, a Jezus jest uznawany za syna Boga. Dlatego tez uważam, że w działaniach Chrystusa było coś wiecej :)
Zapisane
Zjedz bobra, uratuj drzewo!

Kola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3331
  • Nic nie dzieje się przez przypadek
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #113 : 2007-08-12, 01:18 »
Skoro seks bez zamiaru poczęcia jest grzechem to co ze związkami gdzie jeden z małżonków jest bez płodny?
Zapisane

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #114 : 2007-08-12, 14:38 »
Kola nie ma pojęcia :oops: a co do grzechu, to seks ma przynosić dzieci a nie przyjemność, robienie tego dla czystej przyjemności jest grzechem, znaczy ja tak uważam :P
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Kola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3331
  • Nic nie dzieje się przez przypadek
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #115 : 2007-08-12, 15:19 »
Na mój nos tak jest ;).
Ja sie zapytałam, gdyż po przeczytaniu waszych postów na temat seksu małżeńskiego jestem ciekawa co na to pytanie odpowiecie :P. Wkońcu taka para nie musi się zabezpieczać.
Zapisane

tarunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3388
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #116 : 2007-08-12, 16:12 »
Renia Ty chyba niewierząca jesteś... Wiec jak możesz mówić, co jest grzechem, a co nie, skoro w ogóle nie uznajesz czegoś takiego jak grzech?

Kola jeśli małżeństwo jest bezpłodne, to i tak może uprawiać seks i nie jest to żaden grzech. ;)
Zapisane
Oh how I wish to go down with the sun...

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #117 : 2007-08-12, 18:23 »
Jak dla mnie - tekst jest w porządku. Nie wiem, czemu niektórzy się  go czepiają, bo jeśli ktoś wierzy w Boga i jest katolikiem, to i po przeczytaniu go będzie wierzył w Boga i katolikiem zostanie. Mimo, że kilka kwestii tam poruszonych dotyczy i mnie, choć w większości w innym sensie <np. wierzę w niebo, ale nie takie, jak wykreował je kościół katolicki, modlić się też modlę>, nie poczułam się w najmniejszym stopniu urażona. Każdy ma własne zdanie na ten temat i tyle, trzeba się do tego przyzwyczaić i patrzeć na to z większym dystansem. Ot, tolerancji trochę.

"wiara dodaje siłe" ile razy słysze te słowa. jaką siłe?? wierze że znajde kiedyś Alwara, ale to jest mało prawdopodobne i wiara mnie dołuje bo wiem że to nie możliwe a daje sobie nadzieje.

Więc to nie jest wiara, tylko nadzieja.. Jakbyś w to wierzyła, to, jak powiedziała Alune - uznałabyś to za pewnik.

Kitka nie ma podejścia Jana i Marii. Podejście Kitki jest bardzo mądre i dojrzałe, pomimo jej bardzo młodego wieku.

Tak. "Myślę tak i tak a autor napisał inaczej więc tekst jest ohydny, FZ-owicze ośmielili się mieć własne zdanie, więc nie ma sensu z nimi gadać, phi i foch z przytupem". Wg. mnie to niewiele sie różni od podejścia ukazanego w tekście. Jak na początku, ja rozumiem że dla chrześcijan, muzułmanów itp. itd. ich religia jest niepodważalna, ale zwyczajnie dajcie innym mieć swoje poglądy na ten temat, bez dewocji.

P.S. - Tak w ogóle to o co chodzi? Kogo chciał przekonać autor? Wierzysz to wierzysz. Nie to nie. Ja nie mam najmniejszego zamiaru nikogo nawracać. I nie wiem czemu co niektórzy chcą od wiary innych odwracać.


A może autor zwyczajnie chciał wyrazić swoje zdanie na temat wiary chrześcijańskiej, nie wziąłeś tego pod uwagę? Ale z resztą się zgadzam, pomijając fakt że nie widzę tu "niektórych", którzy chcą innych odwracać od wiary.

Co do Alune - przyganiał kocioł garnkowi. "Mam ci to wyeksploatować". Rotfl :roll: . Poza tym małe litery na początku zdań.

Chodziło o przejrzystość wypowiedzi, nie o super-hiper-ekstra-ortografię. Aczkolwiek tego "wyeksploatowania" też nie kapuję o_o
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.

Forum Zwierzaki

Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedz #117 : 2007-08-12, 18:23 »

Motoduf

  • *
  • Wiadomości: 300
  • Jedzenie jest ludzkie, obżarstwo - Boskie
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #118 : 2007-08-12, 20:44 »
Cytuj
Tak. "Myślę tak i tak a autor napisał inaczej więc tekst jest ohydny, FZ-owicze ośmielili się mieć własne zdanie, więc nie ma sensu z nimi gadać, phi i foch z przytupem". Wg. mnie to niewiele sie różni od podejścia ukazanego w tekście. Jak na początku, ja rozumiem że dla chrześcijan, muzułmanów itp. itd. ich religia jest niepodważalna, ale zwyczajnie dajcie innym mieć swoje poglądy na ten temat, bez dewocji.
Nie wydaje mi się, żeby Kitka obrażała kogokolwiek. Trochę podkoloryzowałaś ;) Wyraziła własne zdanie, tak samo jak inni, no i nie napisała, ze autor jest ohydny, a że tekst taki jest. Może troszkę przesadziła, ale nie to miałem na mysli, mówiąc o jej podejściu. Chodziło mi bardziej o to, że jej postawa jest mądra, bo jak sama mówi, wierzy, bo czuje, że Bóg istnieje i nie wynajduje niescisłości w każdym zdaniu :)
Cytuj
A może autor zwyczajnie chciał wyrazić swoje zdanie na temat wiary chrześcijańskiej, nie wziąłeś tego pod uwagę? Ale z resztą się zgadzam, pomijając fakt że nie widzę tu "niektórych", którzy chcą innych odwracać od wiary.
Tak, wziąłem to pod uwage, ale jeśli by tak było, to nie manipulowałby odbiorcą zwrotami w stylu "całowanie dupy".
Cytuj
Chodziło o przejrzystość wypowiedzi, nie o super-hiper-ekstra-ortografię. Aczkolwiek tego "wyeksploatowania" też nie kapuję o_o
Oczywiście, ja jednak uważam, że jeśli chce się kogoś poprawiać, to należy to samemu znać na bardzo wysokim poziomie.


Zapisane
Zjedz bobra, uratuj drzewo!

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #119 : 2007-08-13, 11:40 »
Renia Ty chyba niewierząca jesteś... Wiec jak możesz mówić, co jest grzechem, a co nie, skoro w ogóle nie uznajesz czegoś takiego jak grzech?

ale jak dla mnie to jest grzech w wierze chrześcijańskiej, tylko ja na to leje czy popełniam grzech np. nie modląc sie czy nie. to że nie wierze w boga nie oznacza że nei są dla mnie ważne przykazania, przynajmiej te nie kradnik nie kłam itp.
a grzech nie uznaje ale nie popieram kradzieży, są wartości w życiu....
Iras tez nie wierzy a uważa to za grzech dla wierzących ;)
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.153 sekund z 28 zapytaniami.