Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 119   Do dołu

Autor Wątek: Okres :///  (Przeczytany 291351 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

anneri

  • Gość
Okres :///
« Odpowiedź #150 : 2004-08-04, 00:11 »
Cytat: mangushia
no tak... porozmawiać mozna, ale jak mi zacznie jakies tabletki wciskać 'dla mojego zdrowia' to ja podziekuje za takiego lekarza. nie mam zamiaru sie tym faszerować i przytyć w cholerę  :shock:


No popatrz a mi moj lekarz odradzal pigulki anty jak tylko mogl. Kiedy powiedzialam ze sa mi potrzebne to mi je przepisal. To nie jest takie latwe - kazda ingerencja w organizm niesie jakies ryzyko i dobry lekarz o tym uprzedzi...;)

Po tabletakch hormonalnych przytylabys jeszcze 20 lat temu - teraz dzieki osiagnieciom medycyny nie ma takich skutkow ubocznych uwierz mi ;)
Zapisane

myszka

  • Gość
Okres :///
« Odpowiedź #151 : 2004-08-04, 00:39 »
Tak, grunt tylko dobrać preparat jak należy - bo ja sama przekonałam się, jak opłakane mogą być skutki niedobranego.
Zapisane

mangushia

  • Gość
Okres :///
« Odpowiedź #152 : 2004-08-04, 12:00 »
to ja podziekuje, wole miec okres co dwa miesiace niz znów wyglądać jak... a raczej nie wyglądac
Zapisane

Forum Zwierzaki

Okres :///
« Odpowiedz #152 : 2004-08-04, 12:00 »

myszka

  • Gość
Okres :///
« Odpowiedź #153 : 2004-08-04, 13:03 »
Ale ja ci nie odradzam, wręcz przeciwnie - tylko przypominam o tym, że preparat powinien być dobrze dobrany, najlepiej minipigułka. Żadne kilkufazowe czy inne tego typu badziewie...
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Okres :///
« Odpowiedź #154 : 2004-08-05, 12:56 »
yhh
uzywam tylko podpasek, tamponow sie boje :P
pierwszy okres dostalam 27 grudnia 2003, a potem za jakies trzy miesiace :oops: i takie przerwy sa az do dzisiaj.. za to strasznie dlugie mialam okresy, prawie dwa tygodnie.. moja mama mowila, ze tak sie na poczatku zdarza.. dopiero ostatnia miesiaczke mialam trwajaca 6 dni i to rekordowo krotko w moim przypadku..
nie wiem czy mam sie martwic tym ze jest tak nieregularnie i dlugo.. :oops:
Zapisane

Sal

  • Gość
Okres :///
« Odpowiedź #155 : 2004-08-05, 14:35 »
Wolę podpaski. Tampony używam rzadko (basen, plaża...), bo nie lubię. Czy częstym stosowaniu tamponów mozna się nabawić endometriozy, czyli wędrującej śluzówki, co leczy się nawet operacyjnie. Podpaski są więc bezpieczniejsze.
Ja pierwszy raz w życiu byłam u ginekologa - mężczyzny i do dziś wolę lekarzy niż lekarki. Każdej poczatkującej dziewczynie radziłabym, zeby zasięgnęła języka u koleżanek, mamy, cioć, itp. itd., którego lekarza by polecały. Można róznie trafić, a pierwsza wizyta jest bardzo ważna, bo może zaważyć na całym zyciu... Dlatego trzeba wybrać prawdziwego lekarza.

Nie miewam zmian nastroju, ani bóli, bo na szczęście mam już spokój z wahaniami hormonalnymi. Bóle powodowane są albo przez hormony, albo przez jakieś nieprawidłowości w budowie narządów. Tak czy tak, warto wiedzieć, co jest przyczyną.
Zapisane

iwa

  • Gość
Okres :///
« Odpowiedź #156 : 2004-08-05, 15:35 »
iwa na kilka dni przed jest nie do wytrzymania :lol: pierwszy dzień leży,albo się ciąga po domu.potem to już luzik :wink: a tamponów nie stosuję,wolę zwykłe waciaki,ale ze skrzydełkami :D czasami biorę ibuprom,albo coś innego na ból :wink:
kiedyś to z kalendarzykiem siedziałam i liczyłam,kiedy następny okres :lol: a teraz,to już na wyczucie,a poza tym już jakoś opanowałam liczenie 24 dni :) najczęściej jednak to mateusz mówi,że zaraz iwa będzie miała okres :lol:
Zapisane

Madia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2977
    • WWW
Okres :///
« Odpowiedź #157 : 2004-08-05, 18:44 »
A ja, boshe, co się dzieje  :wink: . Wszystkich opierniczam. Królika sięczepia, ze kica  :lol: .
Ja uzywam podpasek, na przyrodzie tamponów odradzali :wink: . A pierwsz a miesiączkę dostałam w kwietniu 2004 i mam w miare regularny :P
Zapisane

iwa

  • Gość
Okres :///
« Odpowiedź #158 : 2004-08-05, 19:22 »
o,sheep młoda jesteś :)  ja też dostałam,jak miałam 10 lat 8) koszmar to był na początku! dużo czasu minęło nim zrozumiałam po co "to" :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Okres :///
« Odpowiedz #158 : 2004-08-05, 19:22 »

Madia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2977
    • WWW
Okres :///
« Odpowiedź #159 : 2004-08-05, 19:24 »
dokładnie 10 lat 6 miesiecy i 17 dni  :wink: . Moja koleżanka, dostała w wieku 8 lat :shock:
Zapisane

iwa

  • Gość
Okres :///
« Odpowiedź #160 : 2004-08-05, 19:44 »
łoooo,no ładnie! a ja myślałam,że teraz to znacznie później ma się okres ;)
Zapisane

Zimoludka

  • Gość
Okres :///
« Odpowiedź #161 : 2004-08-05, 20:26 »
Miałam pierwszy w wieku 14 lat z czego byłam bardzo zadowolona, że tak późno :D Okres ciągle mam nieregularny. czasami mam co dwa miesiące co mi odpowiada :P teraz mi się znowu spóźnia chyba 2 tygodnie ale sie chyba  zbliża bo wrzeszcze na wszytskich... i oczywiscie będę miała na wyjazd :cry:  Używam podpasek, tamponów nigdy nie używałam bo sie boje...
Zapisane

iwa

  • Gość
Okres :///
« Odpowiedź #162 : 2004-08-05, 22:30 »
ja jak pierwszy raz próbowałam z tamponami,to... :lol: całe opakowanie zużyłam w godzine,bo tyle zajęło mi założenie tamponu,wyjęcie i stwierdzenie przy ostatnim,że to nie dla mnie.kiedyś dawałam instrukcje dla koleżanki,bo się na basen wybierała,ale potem stwierdziła,że już zostanie w domu.nie,wiem co bardziej wpłynęło na jej decyzje ;)
Zapisane

Skarb

  • *
  • Wiadomości: 1977
Okres :///
« Odpowiedź #163 : 2004-08-06, 12:39 »
Dziewczyny ja tak czytam ten wątek i zastanawiam się jakich Wy tamponów używałyście, że Wam nie pasowały :mysli: Może nie ten rozmiar? A może z aplikatorem, lub bez aplikatora? Może po porostu źle je sobie dobrałyście :mysli:

Dla mnie tampony to najlepsze co może w te dni, bo wtedy mogę zupełnie zapo9mnieć, że mam okres. Mogę iść na basen, pojechać nad wodę, iść na imprezę czy gdziekolwiek chcę. Nie czuję, że mam coś w majtkach, nic mi nie przeszkadza, nie widać ich nawet spod obcisłych spodni, mogę nosić wtedy moją ulubioną bieliznę, i mam gwarancję, żadne niepożądane zapachy wydostaną się na wierzch, czasem niestety można wyczuć dziewczyny które noszą podpaski :?

Słowem, dla mnie tampony to duży komfort, który jest mi niezbędny bo prowadzę bardzo aktywne życie ;)  Podpaski noszę na noc.
Zapisane

iwa

  • Gość
Okres :///
« Odpowiedź #164 : 2004-08-06, 17:06 »
iwa na początku nie umiała i dlatego zostawiła tampony w spokoju :wink: potem nawet dosyć długo używałam,ale jakoś przestałam (ha,się nauczyłam :wink: )
Zapisane

Forum Zwierzaki

Okres :///
« Odpowiedz #164 : 2004-08-06, 17:06 »

gunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2599
Okres :///
« Odpowiedź #165 : 2004-08-06, 21:21 »
Wiecie co, okres przed wiekiem 10 lat i po 15 latach to zły znak, należy iść do lekarza. Najlepszy czas to jak dla mnie 12 lat i się cieszę, że w tym czasie... no w tym czasie :P

Ehh, ja też jestem nerwowa, z tydzień przed i to tak bardzo, że z rodzicami drę koty jak nie wiem... Z innymi to jesszcze, ale z nimi nie mogę wytrzymać (choć na codzień mam z nimi super kontakt). Wtedy czasem dostaję od taty karę za moj niewyparzony język, ale co ja na to poradzę? :P I co ja nac to poradzę że od moich 12 urodzin, czyli od początku, to zdarza sie rowno co miesiąc? :cry:  :cry:  :cry:
Zapisane

pola

  • Gość
Okres :///
« Odpowiedź #166 : 2004-08-09, 11:49 »
hehe :D
a ja dziś wyjezdzam i okres mi sie kończy ,pisałam wam kiedy dostałam ? 5.08 :D :)
ale podpaski i tak wezmę na obóz :roll:

aha mamuś mi kupiła takie nowe podpaski firmy Naturella :D jak one ślicznie pachą :kocham: :)
Zapisane

Agakonik

  • *
  • Wiadomości: 5091
  • :]
    • WWW
Okres :///
« Odpowiedź #167 : 2004-08-09, 15:50 »
Gunia po 15stym roku zycia to jeszcze nie tragedia. Książkowo to po 16stym jak sie nie ma to można iść to lekarza co wcale nie musi sie okazać czymś poważnym, za to przed 10tym to chyba raczej coś nie tak.  :roll:
Zapisane
"A pewnego dnia zapytasz mnie co bardziej kocham: Ciebie
czy moje życie? Ja odpowiem moje życie..
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa nie wiedząc,że
moje życie to Ty."

Marta Reks Kiwi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5153
  • Kiwi i Reksio
    • WWW
Okres :///
« Odpowiedź #168 : 2004-08-09, 17:17 »
podobno dziewczynki w afryce zaczynają miesiaczkować w wieku 5-6 lat- bidulki  :(
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
Okres :///
« Odpowiedź #169 : 2004-08-09, 17:31 »
Ja wiem, że po 17 roku życia może być coś nie tak, ale wcale nie musi..

Wika, a u Ciebie to normalne, bo to Twoje pierwsze okresy. ;)
Niedługo powinno się to unormować :wink:

Dalma
Zapisane

gunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2599
Okres :///
« Odpowiedź #170 : 2004-08-09, 21:27 »
Matko, 5-6 lat to jeszcze nie wiedzą co do czego, a już... :? Ale to inny klimat, nic dziwnego... :?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Okres :///
« Odpowiedz #170 : 2004-08-09, 21:27 »

Tiggy

  • Gość
Okres :///
« Odpowiedź #171 : 2004-08-09, 21:59 »
Hmm,Guniu,one w wieku 12 lat niektore maja juz dzieci, wiec pewnie majac tak malo lat wiedza juz co do czego... zal mi ich czasem, maja takie krotkie dziecinstwo..  :roll:
Zapisane

Blackall

  • Gość
Okres :///
« Odpowiedź #172 : 2004-08-09, 22:01 »
Tak szczerze to ja wam okresów wspólczuje, dobrze ze ja nie mam...
Zapisane

AnUSiA

  • Gość
Okres :///
« Odpowiedź #173 : 2004-08-09, 23:07 »
Tampony to najlepsza rzecz przy miesiątce....Zgodze się w 100% ze SKARBEM
Zapisane

golden

  • Gość
Okres :///
« Odpowiedź #174 : 2004-08-09, 23:17 »
Cytuj
Tak szczerze to ja wam okresów wspólczuje, dobrze ze ja nie mam...

a wg mnie okres jest juz lepszy niz zarost :P to dopiero mordownia...
Zapisane

Lilu_Karolina

  • Gość
Okres :///
« Odpowiedź #175 : 2004-08-09, 23:37 »
Cytat: golden
Cytuj
Tak szczerze to ja wam okresów wspólczuje, dobrze ze ja nie mam...

a wg mnie okres jest juz lepszy niz zarost :P to dopiero mordownia...


no to mordownia codziennie sie golić bue
Zapisane

golden

  • Gość
Okres :///
« Odpowiedź #176 : 2004-08-09, 23:49 »
zebys wiedziala, Karolina :P
Ja naprawde wolalbym miec okresy! :lol: tego przynajmniej nie widac!
Zapisane

Aagata

  • Gość
Okres :///
« Odpowiedź #177 : 2004-08-10, 00:43 »
Cytat: golden
zebys wiedziala, Karolina :P
Ja naprawde wolalbym miec okresy! :lol: tego przynajmniej nie widac!


Oj Goldi, nie wiesz co mówisz :P a lepiej nie mów tak głośno, bo jeszcze ktoś usłyszy i się spełni :lol:
Może i nie widać, ale czujesz dyskomfort i ogólnie za różowo nie jest :]
Zapisane

Forum Zwierzaki

Okres :///
« Odpowiedz #177 : 2004-08-10, 00:43 »

mangushia

  • Gość
Okres :///
« Odpowiedź #178 : 2004-08-10, 11:48 »
a ja wolałabym sie golić codziennie niz miec co miesiąc w ciagu trzech dni marne poczucie własnej wartości
Zapisane

Skarb

  • *
  • Wiadomości: 1977
Okres :///
« Odpowiedź #179 : 2004-08-10, 12:52 »
Cytat: AnUSiA
Tampony to najlepsza rzecz przy miesiątce....Zgodze się w 100% ze SKARBEM

Właśnie dzisiaj o tym myślałam bo dostałam okres, zakładając białą obcisłą spódniczkę i stringi pod spodem :lol: Dla mnie okres nie jest żsdną przeszkodą w życiu, i to właśnie dzięki tamponom :wink:  I NIE odczuwam dyskomfortu, bo nie czuję żadnej "pieluchy" między nogami :P
Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 119   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.085 sekund z 28 zapytaniami.