Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: iwa chora jest:(  (Przeczytany 3343 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

iwa

  • Gość
iwa chora jest:(
« : 2004-08-04, 21:15 »
:cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry: iwa ma chore ząbki :cry: wczoraj byłam u dentysty. dostałam nawet znieczulenie :cry: potem miałam całą szczękę sztywną :( jeszcze sobie trochę posiedzę na fotelu.
mogę jeść tylko kisiel,budyń,albo papki,bo nie mam jak gryźć :cry: jak narazie to fajnie.na śniadanie morelowy,na obiad wiśniowy :wink: kisiel rzecz jasna. na kolacje miałam miniaturke kanapki :roll:
a jak na złość przyjechała moja ciocia ze stanów i przywiozła mi torbe słodyczy :cry:
moje 4 zęby mądrości nie mają gdzie rosnąć i muszę się pożegnać z moimi "dowodami intelektualnymi" :lol: poza tym mam jedną dziurę i złamany na orzeszku ząb :cry:  :cry:
moje zęby :cry:
dzieci,chodzić do dentysty i duże buzie mieć,bo wam ząbki zabiorą!!!
Zapisane

anneri

  • Gość
iwa chora jest:(
« Odpowiedź #1 : 2004-08-04, 22:33 »
Trzymaj sie jakos...O zeby warto dbac, nawet jesli to boli a czasami i kosztuje majatek (ostatnio moje 3 plomby 240 zl  :?  )
Zapisane

iwa

  • Gość
iwa chora jest:(
« Odpowiedź #2 : 2004-08-05, 09:05 »
:cry: wiem,że boli :cry: i kosztuje też nieźle. jeszcze prześwietlenie zębów miałam :roll:
a dziś na śniadanko kisiel malinowy :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

iwa chora jest:(
« Odpowiedz #2 : 2004-08-05, 09:05 »

gunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2599
iwa chora jest:(
« Odpowiedź #3 : 2004-08-05, 09:30 »
Ja tylko raz miałam leczonego jednego zęba, przed wakacjami.Tak to zawsze miałam zdrowe. Ale niedawno odkryłam, że boli mnie jeden tylni po lewej stronie :cry: Mówiłam mamie by mnie zapisala do dentysty, ale chyba zapomniała - i dobrze, jak coś, to nie będzie na mnie :lol: Ale chciałabym w sumie iść, bo nie chcę na stare lata okazać się bez zebow, albo po 20-tce mieć wszędzie dziury :?
Zapisane

iwa

  • Gość
iwa chora jest:(
« Odpowiedź #4 : 2004-08-05, 09:54 »
:P iwa jest po 20-tce :P
iwie rok temu umarła dentystka,a wcześniej nie chodziłam,bo nic nie miałam.bałam się iść przez ten rok do innego dentysty :( gunia,ty masz 13 lat to jeszcze ci się zęby odezwą.
Zapisane

Kira

  • Gość
iwa chora jest:(
« Odpowiedź #5 : 2004-08-05, 10:09 »
mam mala buzie a z zebami madroscci to tez bedzie poroblem  :roll:  zeby w szczece dolnej wepchnete do srodka a gorne wwypchniete i musze sie pozegnac z 6 chba jak chce miec proste zeby.. :cry: ale z zebami nie chce sie zegnac a do dentysty musze isc po z rok nie bylam :roll:
Zapisane

Roxette

  • Gość
iwa chora jest:(
« Odpowiedź #6 : 2004-08-05, 10:27 »
Mnie zębulki mądrośi się wykluwają i wykluwają :lol:  :lol:  :lol: Z nimi to jest zawsze największy problem :(  :?
Zapisane

Sal

  • Gość
iwa chora jest:(
« Odpowiedź #7 : 2004-08-05, 10:29 »
Niestety z zębami mądrości są nieraz wielkie problemy... Sama przez to przeszłam...

Ale o zębiska trzeba dbać, bo problemy to się dopiero potem zaczynają i na państowych trzeba jechać...  ;)  :P
Zapisane

iwa

  • Gość
iwa chora jest:(
« Odpowiedź #8 : 2004-08-05, 11:52 »
mi rok temu wychodził pierwszy ząb mądrości,tzn. wychodził tak,że czułam :cry: normalnie,jakby tam wielka dziura była,tak bolało.potem się schował ;) no i w te wakacje znowu wyszedł i jeszcze 3 i niestety,ale szczęka za mała :? to,po co to wogóle chciało rosnąć,jak nie ma miejsca?
jak widać,że szczęka mała to lepiej iść szybko do dentysty jak zaczną te zębole wychodzić,żeby coś już z nimi robić :) teraz to iwa wie :wink:
a na obiad mam budyń orzechowy :lol: mniam!tak do 17 muszę na papkach.a potem do 23,a potem znowu...iwa schudniesz i tyle :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

iwa chora jest:(
« Odpowiedz #8 : 2004-08-05, 11:52 »

pola

  • Gość
iwa chora jest:(
« Odpowiedź #9 : 2004-08-05, 14:12 »
Iwuś trzymaj się :) będzie dobrze :D
Zapisane

Sal

  • Gość
iwa chora jest:(
« Odpowiedź #10 : 2004-08-05, 14:18 »
Ja najpierw spuchłam od ósemki. Jak poszłam wyrwać, to zrobił mi się od zastrzyka krwiak. Spuchłam tak, że nie byłam w stanie włożyć do ust nawet małej łyżeczki (tzn. nie dałam rady nawet na taką szerokośc otworzyć ust).  :P
Krwiak to siniak. Policzek miałam najpierw fioletowy, potem zielony i długo żółty. Parę tygodni...  ;)
Najciekawsze jest zakończenie: jak zeszła opuchlizna (pominę dolegliwości zdrowotne po zażywaniu antybiotyków, bez których się niestety nie obeszło...), poszłam zęba wyrwać. Do chirurga szczękowego. Cała spanikowana, na gumowych nogach... A doktorka powiedziała, że skoro zeszła opuchlizna i nic się nie dzieje, nie trzeba rwać.
I zęba mam do dziś. Całego i zdrowego.  :wink:
Zapisane

iwa

  • Gość
iwa chora jest:(
« Odpowiedź #11 : 2004-08-05, 15:20 »
:wink: moje pewnie się schowają,jak już będę miała je rwać.a ja akurat muszę,bo szczęka mi się skończyła :?
pola,dziękuję za wiarę 8)
zjadłam już obiadek-mniam :) najgorsze teraz,to nie to,że zęby bolą,ale że nie mogę normalnie jeść.nawet herbata nie może być gorąca :( ale zębole też bolą :cry: mam nadzieję,że do 17 wytrzymam :roll:
Zapisane

Madia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2977
    • WWW
iwa chora jest:(
« Odpowiedź #12 : 2004-08-05, 18:47 »
Biedna iwa  :lol:  :lol:
Zapisane

iwa

  • Gość
iwa chora jest:(
« Odpowiedź #13 : 2004-08-05, 19:20 »
sheep nie śmiej się :lol:
jak wrócę 17 oddentysty,to zrobię fotkę.mama mówi,że fajowo wyglądam po znieczuleniu. jak pijany komar :roll:  :wink:
Zapisane

Madia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2977
    • WWW
iwa chora jest:(
« Odpowiedź #14 : 2004-08-05, 19:26 »
:P Ło, czekamy, na pijanego komara!!!
Zapisane

Forum Zwierzaki

iwa chora jest:(
« Odpowiedz #14 : 2004-08-05, 19:26 »

iwa

  • Gość
iwa chora jest:(
« Odpowiedź #15 : 2004-08-05, 19:43 »
:lol:  :lol: pijany komar,jak narazie ma głodówke :lol:
Zapisane

koniulka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2541
iwa chora jest:(
« Odpowiedź #16 : 2004-08-05, 23:51 »
Ja ostatnio miałam wycinanego brodawczaka zza migdałka....Miałam snieczulenie psikane i sliny prawie nie mogłam przełykać....Strasznie sie bałam ale jak było po to swierdziałm że nie najgorzej było :wink:
Zapisane
Na zawsze w naszych sercach...

Shadow_evelyn

  • Gość
iwa chora jest:(
« Odpowiedź #17 : 2004-08-06, 11:46 »
A ja miałam mieć kiedyś usuwane migdałki----> :shock: . Miałam już nawet zrobione dwie szcepionki<--- :cry: na zółtaczke... ale na szczęście jakoś się tego udało uniknąć uffff... ale teraz przez to świństwo co miałam na migdałach mam chore serducho :cry: . A co do zębów też jednego uratowałam  :lol: (mleczaka), nie nawidze grzebania w moich zębach (!!). Byłam mała zaczął mnie boleć ząb, poszłam do prywatnego dentysty, zrobił mi wielką dziure i kazał wyrwać :( . Ale ja se nie dałam i miałam zęba z dziurą kilka dobrych lat (przez co teraz nie potrafie jeść z jednej strony) :lol: . Za to moja siostra bała się iść z małą dziurką, przez co teraz miała leczenie kanałowe (straszna rzecz), straciła też jednego zęba no i teraz zwleka z następnym :] <--- traktujcie to jako jedno z ostrzeżeń ;) . A na pijanego komara to ja tyż czekam :wink: . I trzymaj się Iwa---> głodówka straszna rzecz ;)
Zapisane

iwa

  • Gość
iwa chora jest:(
« Odpowiedź #18 : 2004-08-06, 17:09 »
ach,dzisiaj zaszaleje i zjem papciowane kartofle i kotleta. w dawce,jak dla niemowlaka :wink: ja z jednej strony mam lekarstwo w zębie,a z drugiej zębol mi się złamał na orzeszku :oops: i też nie mogę jeść.poza tym moje mądrościowe zębole się buntują :lol:
z zębami naprawdę nie ma żartów! najgorszy ból,jaki może być! ja się przez rok bałam iść,a wiedziałam,że powinnam :( teraz mam za swoje :cry:
Zapisane

gunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2599
iwa chora jest:(
« Odpowiedź #19 : 2004-08-07, 10:28 »
Cytat: iwa

gunia,ty masz 13 lat to jeszcze ci się zęby odezwą.
Yyyy? :? :cry: :(


A ząb mądrości to ósmy, prawda? :roll:
Zapisane

iwa

  • Gość
iwa chora jest:(
« Odpowiedź #20 : 2004-08-07, 10:35 »
nom, mądrościowy zębol to 8 :wink:

jeszcze masz trochę czasu na wszelkie kłopoty z zębami ;) ale nie martw się,bo jeżeli dobrze dbasz o zęby to nic strasznego nie będzie!

dzisiaj polecam na śniadanie budyń orzechowy 8)
Zapisane

Forum Zwierzaki

iwa chora jest:(
« Odpowiedz #20 : 2004-08-07, 10:35 »

gunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2599
iwa chora jest:(
« Odpowiedź #21 : 2004-08-07, 12:33 »
A ja mam tylko 7 sębów :cry: Ósmy rośnie koło 20-tki dopiero? :roll:
Zapisane

iwa

  • Gość
iwa chora jest:(
« Odpowiedź #22 : 2004-08-07, 14:27 »
nie,no może wcześniej,moja koleżanka miała chyba 17,czy 16.nie wiem :roll: ale to nic fajnego! juz wiem,czemu niemowlaki placza,jak im zeby wychodza ;)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.075 sekund z 27 zapytaniami.