Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Przebilam sobie jezyk! :)  (Przeczytany 3954 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Eli

  • Gość
Przebilam sobie jezyk! :)
« : 2005-08-11, 21:38 »
Uh, wreszcie sie na to zebralam i przebilam jezyk ;)
Chodzilo to za mna od kilku miesiecy, a dzis po prostu wzielam brata i bratowa, i pojechalismy to studia..
Strasznie dziwnie sie teraz czuje, nie moge sie przyzwyczaic i jezyk mnie boli :/ no i jest spuchniety :/ ale mam juz za soba pierwszy posilek i jakos zyje ;P
Najgorsze ze nie moge palic :( eh...
Zapisane

BEAUTY T3RROR

  • Gość
Odp: Przebilam sobie jezyk! :)
« Odpowiedź #1 : 2005-08-11, 21:44 »
bedziesz mogla przy okazji rzucic palenie ;)
Zapisane

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
Odp: Przebilam sobie jezyk! :)
« Odpowiedź #2 : 2005-08-11, 21:48 »
Heh ..równie dobrze mogłas napisac to w temacie o kolczykach ... :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Przebilam sobie jezyk! :)
« Odpowiedz #2 : 2005-08-11, 21:48 »

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Przebilam sobie jezyk! :)
« Odpowiedź #3 : 2005-08-12, 02:44 »
a co jeszcze planujesz przebić?????    :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Zapisane

gunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2599
Odp: Przebilam sobie jezyk! :)
« Odpowiedź #4 : 2005-08-13, 15:47 »
Pokaż fotkę! :) Gratulacje za tak odważny krok ;]
Zapisane

Raffy

  • Gość
Odp: Przebilam sobie jezyk! :)
« Odpowiedź #5 : 2005-08-13, 15:57 »
gratuluję.. twój wybór ;)

ale ja nie uznaję i nie popieram na takie coś :roll: szkoda zdrowia i wygody :/ wg. mojej babci ktora jest lekarką = przebicie jezyka czy pepka mozna takze przywlec rozne choroby np. zoltaczka ;/ Kolczyki na nosie czy uszach to ok i jest mi obojętnie, ale na jezyku czy brwi a nawet na usta.. to juz przesada :roll:
Zapisane

Agakonik

  • *
  • Wiadomości: 5091
  • :]
    • WWW
Odp: Przebilam sobie jezyk! :)
« Odpowiedź #6 : 2005-08-13, 17:28 »
Przebicie w sterylnym studiu nie grozi zoltaczka. A jezyk jest o wiele bardziej narazony niz pepek,ale jak sie bedzie o niego dbac to raczej nic nie bedzie ;)
Raffy, wszystko kwestia gustu ;) niekotrzy sobie sutki przebijaja :P
Zapisane
"A pewnego dnia zapytasz mnie co bardziej kocham: Ciebie
czy moje życie? Ja odpowiem moje życie..
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa nie wiedząc,że
moje życie to Ty."

gunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2599
Odp: Przebilam sobie jezyk! :)
« Odpowiedź #7 : 2005-08-15, 16:19 »
Albo faceci... Hmm... no wiecie o co chodzi. Ja osobiście nie lubie piercingu :P Tylko i wyłącznie uszy :) U chłopaka podoba mi się też kolczyk w brwi, ale to wszystko. Każdy jest inny, jak inni to lubią, to okej :)
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Przebilam sobie jezyk! :)
« Odpowiedź #8 : 2005-08-15, 16:38 »
nie jest to dla mnie kwestia , gdzie, tylko po co??????????

   Bo w języku, to chyba nie dla dodania sobie urody????

                   :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Przebilam sobie jezyk! :)
« Odpowiedz #8 : 2005-08-15, 16:38 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Przebilam sobie jezyk! :)
« Odpowiedź #9 : 2005-08-15, 18:08 »
tak w ramach ciekawostki to osoby w kolczykami w wargach, języku itp w NIemczech nie sa objęte ubezpieczeniem związanym z zabiegami dentystycznymi... spowodowane jest to tym, iz kolczyk (nawet mały) powoduje uszkodzenia szkliwa oraz inne problemy dentystyczne...
w polsce to jeszcze nie obowiązuje, ale czy dla mody warto niszczyć zeby...? lepiej by słuzył nam jak najdłuzej... a moda wczesniej czy później minie...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

wisienka15

  • Gość
Odp: Przebilam sobie jezyk! :)
« Odpowiedź #10 : 2005-08-15, 22:40 »
gratuluje odwagi ja tez mam kolczyka w jezyku a zrobilam sobie jakis miesiac temu  :mrgreen: pierwsze trzy dni są  najgorsze :wink: smiesznie sie sepleni  :mrgreen: i w ogole prawie jesc nie mozna, a pozniej to juz sie bez kolczyka nie mozna obejsc...No i zajefajnie sie całuje z kolczyczkiem  :mrgreen:  a co do ząbkow to fakt faktem szkliwo sie sciera, ale cóz jesli ktos sie napali to nawet ciekie argumenty go nie odciagna od tej decyzji...
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Przebilam sobie jezyk! :)
« Odpowiedź #11 : 2005-08-15, 22:45 »
l :galy:
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Przebilam sobie jezyk! :)
« Odpowiedź #12 : 2005-08-16, 09:09 »
drogie Panie (Panowie równiez rzecz jasna) Wasze ząbki, Wasze decyzje...
miłych i bezbolesnych wizyt u dentysty życzę... jak narazie jeszcze darmowych...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Kucyk_Hermiona.

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3865
Odp: Przebilam sobie jezyk! :)
« Odpowiedź #13 : 2005-09-12, 18:06 »
ja uzam ze kolczyk w innym miejscu niz ucho o glupota. sama planuje zrobic sobie 2 dzirke w uchu ale napewo nie chce kolczyka w pepku, brzwi, wargach, na jezyku...
Zapisane

myszka

  • Gość
Odp: Przebilam sobie jezyk! :)
« Odpowiedź #14 : 2005-09-12, 18:08 »
Eli, co jak co, ale na dietę to wpłynie pozytywnie :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Przebilam sobie jezyk! :)
« Odpowiedz #14 : 2005-09-12, 18:08 »

Katarzyna

  • Gość
Odp: Przebilam sobie jezyk! :)
« Odpowiedź #15 : 2005-09-12, 18:23 »
No cóż, ja jakoś nie planuję sobie przebijać nic innego niż uszu (mam przekłute uszy, może sobie kiedyś zrobie w jednym uchu jeszcze jedną dziurkę) - ale jak ktoś chce sobie coś przekłuć, to go nie będę odwodzić od tej decyzji, bo tez nie jestem przeciwniczką percingu :)
Byleby w dobrym salonie... Mojej znajomej przekłuli byle jak i język jej cały tak spuchł, że prawie nie mogła mówić, potem zrobił się siny, przez tydzień czy dwa nie przychodziła do szkoły, a lekarze podejrzewali już martwicę (!) języka, co praktycznie oznacza, że mogła stracić język... To oczywiście taka skrajna sytuacja... Na szczęście to nie była martwica i wszystko się dobrze skończyło :)
Zapisane

Kola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3331
  • Nic nie dzieje się przez przypadek
Odp: Przebilam sobie jezyk! :)
« Odpowiedź #16 : 2005-09-12, 20:15 »
gratuluję.. twój wybór ;)

ale ja nie uznaję i nie popieram na takie co¶ :roll: szkoda zdrowia i wygody :/ wg. mojej babci ktora jest lekark± = przebicie jezyka czy pepka mozna takze przywlec rozne choroby np. zoltaczka ;/ Kolczyki na nosie czy uszach to ok i jest mi obojętnie, ale na jezyku czy brwi a nawet na usta.. to juz przesada :roll:

Równiez takiego czegoś nie uznaje. Jak moja siostra chciała sobie zrobić 2 dziurke w uchu to tata stanowczo jej tego zabronił bo mówi, ze to i tak wyjdzie z mody i będzie.... wybrakowana czy jakoś tak. Moja o rok starasza znajoma zrobiła sobie kolczyk w pępku. No i po co?
 Ale  to wasz wybór.
Zapisane

Zorba

  • Gość
Odp: Przebilam sobie jezyk! :)
« Odpowiedź #17 : 2005-09-12, 21:00 »
a mi sie podoba kolczykowanie oczywiscie nie przesadnie,u nasz z piec koelzanek w klasie makolczyk w pepku plus zrobie sobie jeszcze ja i moje qumpela :D
Zapisane

Katarzyna

  • Gość
Odp: Przebilam sobie jezyk! :)
« Odpowiedź #18 : 2005-09-12, 21:58 »
Cóż, jak drugi kolczyk w uchu wyjdzie z mody (tudzież nam się przestanie podobać, bo, o ile mi wiadomo, nie ma teraz mody na wiele kolczyków w uszach) - to można po prostu wyjąć kolczyk :p Przecież dziurki w uchu prawie wcale nie widać...
Zapisane

Fretka13

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1460
  • Kochane zwierzaki Albi , Alunia, Atos i rybcie
    • WWW
Odp: Przebilam sobie jezyk! :)
« Odpowiedź #19 : 2005-09-13, 12:59 »
Ale popatrzcie nie któży dla mody tego nie robią tylko po prostu im sie to podoba i koniec.
Zapisane
Ojcze Świety kochamy Cię bardzo. Jestes jedynym taki Papieżem jakim byłeś innego  takiego nie będzie.!!

SoRkI Za BłĘdY OrToGrAfIcZnE!!!!!!

PoZdRoWiEnIa Od AlUnI, AtOsA , AlBiSiA I RyBeK.

WcHoDzCiE nA mOjEgO bLoGaSkA i ZoStAwCiE KoMcIa

Katarzyna

  • Gość
Odp: Przebilam sobie jezyk! :)
« Odpowiedź #20 : 2005-09-13, 14:29 »
Dlatego też napisałam, że kolczyk można wyjąć jak przestanie nam się podobać, a nie jak wyjdzie z mody :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Przebilam sobie jezyk! :)
« Odpowiedz #20 : 2005-09-13, 14:29 »

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14183
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Przebilam sobie jezyk! :)
« Odpowiedź #21 : 2005-09-13, 14:37 »
Czyje ciało, tego decyzja ....
 ja marzę o kolczyku w brwi, ale raczej do ziszczenia się tego marzenia nie dojdzie ... Jak dotąd wcale nie jestem zakolczykowana :P Kolczyk  w brwi :kocham:, przekłuć uszy?! NIGDY :!!!:    :lol:
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Katarzyna

  • Gość
Odp: Przebilam sobie jezyk! :)
« Odpowiedź #22 : 2005-09-13, 14:41 »
Cóż........................Jak widać - co kto lubi :D :D :D
Zapisane

Eli

  • Gość
Odp: Przebilam sobie jezyk! :)
« Odpowiedź #23 : 2005-09-14, 14:02 »
Myszka, heheh wlasnie, schudlam :P
Co do szkliwa - jesli nie ma sie metalowej kuleczki, tylko np plastikowa to nie sciera szkliwa :)

Mi sie podoba kolczyk w  jezyku i to moj wybor .. jak sie komus nie podoba.. to jego problem :]
Zapisane

KikerS

  • Gość
Odp: Przebilam sobie jezyk! :)
« Odpowiedź #24 : 2005-09-14, 15:12 »
zazdrość to pierwszy krok do piekła wiem... a jednak zazdroszcze :oops:

moja mama w życiu by sie nie zgodziła na kolczyk w jęzuyku!! ooo nie :(
Zapisane

myszka

  • Gość
Odp: Przebilam sobie jezyk! :)
« Odpowiedź #25 : 2005-09-14, 21:48 »
Eli, to może ja sobie też przebiję? :lol: :P Chociaż jak na ten rok, to bólu gojących się ran mam już powyżej uszu, dosłownie :lol:
Zapisane

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
Odp: Przebilam sobie jezyk! :)
« Odpowiedź #26 : 2005-09-15, 16:34 »
eh ... Ja chciałam sobie przebić wargę albo brew, ale mam się nie zgodziła :( Mam pytanie, czy nei wie ktoś czy są jakieś patenty ... nie wiem, np kolczyki w stylu klipsa ino że nie wiem ... np. jakby takie  2 magnesiki złączyć ;) jest coś takiego ????
Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre

becia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1650
    • WWW
Odp: Przebilam sobie jezyk! :)
« Odpowiedź #27 : 2005-09-15, 16:49 »
Jak dla mnie kolczyk w jezyku jest.. ee... obrzydliwy :? Bez urazy ;) Nie podoba mi sie i tyle :P
Zapisane

So each morning you look for a reason
Just to open your eyes
But if you don’t find one deep in you
You’ll never find it outside

Forum Zwierzaki

Odp: Przebilam sobie jezyk! :)
« Odpowiedz #27 : 2005-09-15, 16:49 »

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Odp: Przebilam sobie jezyk! :)
« Odpowiedź #28 : 2005-09-15, 17:28 »
po pierwsze to są specjalne tworzywa, które pozwalają mieć kolczyk w języku bez utraty zębów... nie przesadzajcie...technologia się rozwija i są teraz możliwe takie tworzywa jak bioplast, silikon, plastik i wiele innych, które pozwalają na noszenie ich blisko zębów. Więc to nie jest powód żeby sobie kolczyka nie robić. Po drugie ja np nie chodze do dentysty państwowego tylko prywatnego...wiec w sumie byłoby mi obojętne to czy ma ktoś mnie leczyć za kase czy nie.

Pytacie się po co...nikt się nie dowie dopóki sobie kolczyka nie zrobi. Obojętnie gdzie, robienie kolczyków przynosi pewne zadowolenie, poprawia nastrój...ja po przekłóciu miałam tyle energii w sobie że szok :) No i to wciąga...naprawdę ;)



Zalecenia dotyczące pielęgnacji przekłutego języka:
Wiele osób myśli, że przekłucie języka jest bardzo bolesne. Prawda jest taka, że nie można się bardziej mylić!
O przekłuciu języka można powiedzieć, że jest one najmniej bolesnym zabiegiem ze wszystkich
możliwych przekłuć.

Następstwa przekłucia odczujemy dopiero po paru godzinach lub w dniu następnym.
Język mocno spuchnie i będzie się utrzymywał w takim stanie od 4 do 7 dni.
To, że język spuchnie jest rzeczą całkowicie normalną, dlatego ważnym elementem jest, aby kolczyk założony po
przekłuciu był na tyle długi, aby opuchlizna go nie wchłonęła.

Aby zmniejszyć opuchliznę oraz wspomóc gojenie postępuj według poniższych zaleceń:
1. Kilka razy dziennie (szczególnie po posiłku) płucz jamę ustną chłodnym rumiankiem lub szałwią.
2. Możesz również zamrozić rumianek w kształcie kostek lodu i ssać lodowo-rumiankowe kostki.
3. Jeśli jesteś uczulony na rumianek zastąp go szałwią.
4. Zmień swoja szczoteczkę do zębów na na nową z miękkim włosiem i używaj łagodnej pasty do zębów.
5. Przez okres gojenia, podczas snu używaj dodatkowej poduszki. Utrzymywanie głowy nad sercem zmniejsza opuchliznę.
6. W pierwszych dniach po przekłuciu możesz zażyć “ibuprofen” , który jest niesterydowym lekiem przeciwzapalnym o
działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Zażywany według dołączonej ulotki może zmniejszyć dyskomfort oraz
opuchnięcie języka.
7. Umytymi rękoma w mydle antybakteryjnym sprawdzaj codziennie rano oraz wieczorem czy kuleczki są mocno dokręcone.
8. Pamiętaj zdrowszy twój styl życia będzie bardzo pozytywnie wpływać na proces gojenia się przekłutego miejsca.

Przygotowanie rumianku lub szałwii.
Kup w sklepie małą plastikową butelkę z wodą mineralną (nie gazowaną).
Z wody mineralnej zaparz sobie herbatkę z rumianku.
Po wystygnięciu, wlej herbatę z powrotem do butelki i umieść w zamrażalniku.
Gdy herbata się zamrozi noś ją przy sobie np. W torebce, plecaku.
Zmrożonym rumiankiem kilka razy dziennie (szczególnie po posiłku) płucz jamę ustną.

Czego unikać podczas okresu gojenia:
1. Jeśli masz partnera/partnerkę podczas gojenia się języka musisz zrezygnować z całowania oraz seksu oralnego.
2. Nie używaj do płukania jamy ustnej mieszanek ziołowych, które zawierają np. Arnikę, która w kontakcie z raną może
powodować dodatkowe opuchnięcie. Pamiętaj używając preparatów o licznym składzie większe jest prawdopodobieństwo,
że któryś ze składników może uczulić lub źle wpłynąć na proces gojenia.
3. Unikaj żucia gumy, tabaki, wkładania do ust ołówków, długopisów, okularów itp.
4. Nie dziel się z znajomymi napojami, unikaj spożywania napoi/pożywienia z tych samych naczyń.
5. Zaprzestań palenia papierosów lub innych używek. Może wydłużyć to proces gojenia i spowodować większe opuchnięcie.
6. Ogranicz do zera spożywanie napojów alkoholowych.
7. Nie spożywaj takich leków jak aspiryna.
8. Powstrzymaj się od jedzenia gorących lub ostrych potraw. To samo dotyczy gorących napojów.
9. Nie wskazane jest spożywanie przez pierwsze dni gojenia produktów mlecznych zawierających żywe kultury bakterii np.jogurtów ,kefirów itp.
10. Nie baw się kolczykiem, ponieważ utrudnia to gojenie.

Pamiętaj !
Nawet po zagojeniu i wymianie na krótszy kolczyk, nadmierne bawienie się kolczykiem a w szczególności stukanie o
zęby może uszkodzić szkliwo nazębne i powodować osuwanie się dziąseł.

Prawidłowo założony kolczyk po wymianie na krótszy nie powinien podczas mówienia obijać o zęby.


info z www.wildcat.pl
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14183
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Przebilam sobie jezyk! :)
« Odpowiedź #29 : 2005-09-15, 17:40 »
Dory jest cos takiego - moja siora kupiła sobie kolczyk na magnesik, żeby wkurzyć swojego chłopaka który wszelkiemu piercingowi tatuażom i tym sprawom jest przeciwny... Kupiła i "zainstalowała" ;) jako kolczyk w nosie. Wyglądał baaardzo realistycznie, no i  założony cel został osiągniety - biedny chłop się wkurzył :lol:

Sama kiedyś kupiłam też taki na magnes i powiem,że bardzo dobrze trzymał - nie odpadał,nie przesuwał się ani nic. Miałabym go nadal gdybym go nie zgubiła :? wypadł mi kieyś z kieszeni i od tej pory tyle go widziałam :(
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.083 sekund z 28 zapytaniami.