Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Pomóżcie błagam, bo się zaraz zastrzele...  (Przeczytany 1485 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Karletka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3339
  • . . . : : :})i({: : : . . .
    • WWW
Jakoś tak w środę-czwartek rano obudziłam się i zobaczyłam dwie dość duże "plamy" jedną nad biodrem, drugą trochę pod biodrem(oba z prawej strony). Skóra w tych miejscach byla całkowicie zdarta. Początkowo mi to nie przeszkadzało, pomyślałam,ze moze kot mnie podrapał(choć to trochę nielogiczne, no ale dobra)... Po jakimś czasie to zaczeło być uciażliwe bo szczypało,parzyło i ocieralo się o spodnie.W piątek(wczoraj) zobaczyłą to moja mama, kazała m to przemywać jodyną i założyć plaster. No i do dzisiaj miałam te plastry..I właśnie dzisiaj zauważylam :cry: takie czerwone "krosty"(tyle że troche większe :/ ) naokoło tych zdarć. Robi się ich coraz więcej. Narazie nie mam plastrów. Acha, z tego co zauważylam na plastrach, to cały czas z tego leje się ropa. Co to może być? Czy to może być objaw uczulenia i czy po dwóch latach jazdy konnej może się okazać,że jestem uczulona na jakiś kurz, sierść i cokolwiek co znajduje się w stajni? Na dodatek pzrzez 10 lat żyjąc z kotem i przez 3 z psem,żyjąc w wiecznie zasyfionym pokoju? Błagam,pomóżcie, bo jestem na skraju załamania...  :( :cry:
Zapisane

dziul

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3621
    • WWW
Odp: Pomóżcie błagam, bo się zaraz zastrzele...
« Odpowiedź #1 : 2005-08-20, 21:31 »
Oczywiście jak najszybciej do dermatologa.
Skoro są krosty i szyczypie to niewykluczony półpasiec, tyle że przy nim by były te plamy? Może rzeczywiście jakieś uczulenie... ni mam pojęcia :?
Zapisane
...ama, como si nunca te hubieran herido...

Karletka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3339
  • . . . : : :})i({: : : . . .
    • WWW
Odp: Pomóżcie błagam, bo się zaraz zastrzele...
« Odpowiedź #2 : 2005-08-20, 21:40 »
Już tak nie szczypie jak wcześniej...No ale szczypać szczypie... :? Mój tata mówił,że to może być półpasiec a moja mamunia na to,że na to chorują tylko dorośli ludzie, że dzieci mają ospę, że miałabym w innych miejscach, bla bla bla :| .
Jak można się zarazić tym półpaścem(?) ? I co to w ogóle jest?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Pomóżcie błagam, bo się zaraz zastrzele...
« Odpowiedz #2 : 2005-08-20, 21:40 »

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14183
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Pomóżcie błagam, bo się zaraz zastrzele...
« Odpowiedź #3 : 2005-08-20, 21:47 »
Półpasiec .. wystepuje własnie swędząco , szczypiąco-boląca wysypka na jakimś wąskim pasie skóry na ciele, no i pęcherzyki. Łapią go niektórzy ludzie którzy przebyli ospę, u młodych ludzi zdarza sie rzadko, ale jednak :?  Leczy się maściami i antybiotykami....ktoś z mojej rodziny miał to na połowie twarzy :?
 
j a jesli dotknę się jakichś proszków, czy płynów do naczyń odrazu mam na rękach wielkie plamy, z pekającymi i sączacymi się pęcherzami(w efekcie wygląda jakbym miała poważnie poparzone ręce :? ), poleciałam do dermatologa(po 3 latach jak mnie zmusili) i okazało się,ze to zmiany egzematyczne o podłożu alergicznym... ale leć,leć do dermatologa! Zwykle nie gryzą ;)
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

dziul

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3621
    • WWW
Odp: Pomóżcie błagam, bo się zaraz zastrzele...
« Odpowiedź #4 : 2005-08-20, 21:50 »
Na półpaśca nie chorują tylko dorośli, w końcu w zimie ja go miałam :P a mój brat jak miał ze dwa latka ;) jak to półpasiec to polecam ZOVIRAX.
Zapisane
...ama, como si nunca te hubieran herido...

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
Odp: Pomóżcie błagam, bo się zaraz zastrzele...
« Odpowiedź #5 : 2005-08-20, 22:24 »
Karletka przeciez już Ci wszyscy mówiliśmy. Do lekarza :!!!:
Nie ma na co czekać  :!!!:
Przecież nikt przez internet Cie nie zbada, nie postawi diagnozy i nie wypisze recepty ...ludzie...  :misst:
Zapisane

Agakonik

  • *
  • Wiadomości: 5091
  • :]
    • WWW
Odp: Pomóżcie błagam, bo się zaraz zastrzele...
« Odpowiedź #6 : 2005-08-21, 18:16 »
Ja powiem tylko tyle,ze uczulenie moze objawic sie tak znikad ja tak mam tylko jeszcze nie wiem na co. A najlepiej idz do lekarza a potem moze na testy alergiczne.
Zapisane
"A pewnego dnia zapytasz mnie co bardziej kocham: Ciebie
czy moje życie? Ja odpowiem moje życie..
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa nie wiedząc,że
moje życie to Ty."

Aszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3553
  • klient w krawacie jest mniej awanturujacy sie.. :P
Odp: Pomóżcie błagam, bo się zaraz zastrzele...
« Odpowiedź #7 : 2005-08-21, 22:22 »
moj syn mial polpascca jak mial 12 lat, organizm byl oslabiony po przzebytym zap. pluc, a poniewaz ospe juz przechodzil to dostal polpascca ( polpasiec to wirus ospy)
co do alergii... do 24  roku zycia na nic nie mialam alergii, a teraz mam praktycznie mam na wszystko, przyszla sobie nie wiadomo skad...
idz koniecznie do lekarza
Zapisane
w przeciwienstwie do Megi ( Szlachetnej Cholery) pozdrawiam...tylko nie wiem kogo...tzn. wiem, ze pozdrawiam Szlachetna Stara Karton i Szlachetna Kluche oraz Szlachetnego Milczacego z Wilkami. Podpisano: Szlachetna Jedza

Karletka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3339
  • . . . : : :})i({: : : . . .
    • WWW
Odp: Pomóżcie błagam, bo się zaraz zastrzele...
« Odpowiedź #8 : 2005-08-22, 14:06 »
Jutro jadę do dermatologa.
Co się teraz dzieje wolę nie opisywać...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Pomóżcie błagam, bo się zaraz zastrzele...
« Odpowiedz #8 : 2005-08-22, 14:06 »

dziul

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3621
    • WWW
Odp: Pomóżcie błagam, bo się zaraz zastrzele...
« Odpowiedź #9 : 2005-08-23, 12:59 »
i jak? Byłaś u lekarza?
Zapisane
...ama, como si nunca te hubieran herido...

Karletka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3339
  • . . . : : :})i({: : : . . .
    • WWW
Odp: Pomóżcie błagam, bo się zaraz zastrzele...
« Odpowiedź #10 : 2005-08-23, 13:43 »
Liszajec zakaźny. Nikomu nei życzę. Naszczęście nic poważnego.
Zapisane

Aszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3553
  • klient w krawacie jest mniej awanturujacy sie.. :P
Odp: Pomóżcie błagam, bo się zaraz zastrzele...
« Odpowiedź #11 : 2005-08-23, 14:31 »
szybkiego powrotu do zdrowia :wink:
Zapisane
w przeciwienstwie do Megi ( Szlachetnej Cholery) pozdrawiam...tylko nie wiem kogo...tzn. wiem, ze pozdrawiam Szlachetna Stara Karton i Szlachetna Kluche oraz Szlachetnego Milczacego z Wilkami. Podpisano: Szlachetna Jedza
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.057 sekund z 25 zapytaniami.