Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: niskie cisnienie?  (Przeczytany 2767 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tusia1987

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2537
    • WWW
niskie cisnienie?
« : 2006-11-08, 11:29 »
hm.. zawroty glowy, szum w uszach.. co to moze byc? niskie cisnienie? jak sobie pomoc?
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: niskie cisnienie?
« Odpowiedź #1 : 2006-11-08, 11:53 »
Może to być niskie ciśnienie. Znajoma, która miała podobne objawy, usłyszała od lekarza, że nie ma potrzeby nic z tym robić, a w ogóle lepiej mieć ciśnienie za niskie niż za wysokie. Ja w wieku kilkunastu lat, a nawet dłużej, miałam czasem "mroczki" przed oczami, gdy dość gwałtownie podnosiłam się z pozycji leżącej. Trwało to chwilkę i też łączyło się z niskim ciśnieniem. Pewnie to nic groźnego, ale nie zaszkodzi pójść do lekarza i się upewnić.
Zapisane
IBDG Wrocław

tusia1987

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2537
    • WWW
Odp: niskie cisnienie?
« Odpowiedź #2 : 2006-11-08, 12:02 »
no to musze zadzwonic a tu ciezko o lekarza.. no nic sprobuje.. a co moze pomoc tak na teraz?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: niskie cisnienie?
« Odpowiedz #2 : 2006-11-08, 12:02 »

Princessa

  • Gość
Odp: niskie cisnienie?
« Odpowiedź #3 : 2006-11-08, 14:07 »
Znajoma, która miała podobne objawy, usłyszała od lekarza, że nie ma potrzeby nic z tym robić, a w ogóle lepiej mieć ciśnienie za niskie niż za wysokie.
Zapisane

tusia1987

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2537
    • WWW
Odp: niskie cisnienie?
« Odpowiedź #4 : 2006-11-08, 14:20 »
tyle wiem ze znajoma uslyszala, ale pytam o wasze sposoby
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: niskie cisnienie?
« Odpowiedź #5 : 2006-11-08, 17:04 »
Niskie ciśnienie nie jest samo w sobie wskazaniem do leczenia, lecz dolegliwości z nim związane i pogorszenie jakości życia kwalifikuje do terapii.

Jak sobie pomóc?

Główny nacisk w łagodzeniu niedociśnienia tętniczego samoistnego kładzie się na postępowanie niefarmakologiczne:
- zapewnienie odpowiedniej podaży płynów w ciągu doby (ok. 2-2,5 litra na dobę);
- zwiększone spożycie soli w diecie;
- unikanie obfitych posiłków;
- zwiększenie aktywności fizycznej - wskazane uprawianie czynnego sportu, np. pływania, dużo ruchu na świeżym powietrzu;
- spanie z górną połową ciała uniesioną o ok. 20o, co powoduje zmniejszenie diurezy nocnej (ilości moczu oddawanego w nocy) i zapobiega hipotonii w godzinach porannych,
- masaże i hydroterapia.
W terapii niedociśnienia, zwłaszcza u osób z obrzękami podudzi, można stosować pończochy lub skarpety uciskowe, które poprawiają krążenie żylne.
Spożywanie kawy może dać efekt korzystny (byle nie w nadmiarze - organizm przyzwyczaja się do kofeiny i działa ona mniej pobudzająco), ale picie alkoholu jest w tych przypadkach przeciwwskazane.

Kiedy lekarstwa?
Leczenie farmakologiczne rozpoczynamy dopiero wówczas, gdy zawodzą metody niefarmakologiczne. Mamy tu, niestety, skromne możliwości terapeutyczne. Wykorzystywane są pochodne dihydroergotaminy, np. Dihydroergotamina i sympatykomimetyki, np. Effortil, Gutron. W wybranych przypadkach stosuje się mineralokortykoidy. Jednakże leczenie i dobór leków pozostawmy lekarzom.

Jak pomóc przy nagłych omdleniach?
Przy nagłych omdleniach, które mogą często pojawiać się u osób z hipotonią, należy ułożyć pacjenta płasko i unieść jego kończyny dolne do góry, co zwiększa napływ krwi do serca i podnosi ciśnienie.

Rokowanie w samoistnym niedociśnieniu tętniczym jest dobre. Utrzymujące się stale niskie wartości ciśnienia tętniczego nie zagrażają życiu, chociaż mogą dawać pogorszenie jego jakości. Trzeba tu stwierdzić, że średnia długość życia osoby z hipotonią jest większa niż u chorego z nadciśnieniem, a dolegliwości, które towarzyszą niedociśnieniu, zmniejszają się wraz z wiekiem.


Ja nie stosowałam żadnych leków, jakoś chyba z tego wyrosłam... :)
Zapisane
IBDG Wrocław

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: niskie cisnienie?
« Odpowiedź #6 : 2006-11-08, 17:31 »
tego typu obiawy często wynikają z osłabienia. Podobnie jak samo niedociśnienie. A osłabienie często z niedozywienia. i bynajmniej nie chodzi o ilośc posiłków ani ich obfitość co raczej o jakość.

Cytuj
Spożywanie kawy może dać efekt korzystny (byle nie w nadmiarze - organizm przyzwyczaja się do kofeiny i działa ona mniej pobudzająco), ale picie alkoholu jest w tych przypadkach przeciwwskazane.
przy niedocisnieniu nie zaleca sie kawy. Co prawda podnosi ona cisnienie, ale jest to niestałe i bardzo łatwo uzaleznia. Niskociśnieniowcy  często uzalezniają się od kawy a to powoduje dużo niekorzystnych efektów zdrowotnych <ale to już wykład o szkodliwości nadmiarów kawy>
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

tusia1987

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2537
    • WWW
Odp: niskie cisnienie?
« Odpowiedź #7 : 2006-11-11, 10:32 »
dzieki za rady! jest duzo lepiej niz bylo... jeszcze czasem sie zakreci w glowie ale ogolnie duzo duzo lepiej :)
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: niskie cisnienie?
« Odpowiedź #8 : 2006-11-11, 10:50 »
Tusia, samo przeszło, czy coś stosowałaś?
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: niskie cisnienie?
« Odpowiedz #8 : 2006-11-11, 10:50 »

tusia1987

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2537
    • WWW
Odp: niskie cisnienie?
« Odpowiedź #9 : 2006-11-11, 11:02 »
w sumie raz tylko kawe pilam ale to z mlekiem i w ogole lagodna. staralam sie wiecej lezec no i powoli wstawac i powoli sie schylac
Zapisane

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
Odp: niskie cisnienie?
« Odpowiedź #10 : 2006-11-11, 17:39 »
A jakie sa bjawy nadciśnienia?

Bo ja własnie tez czasem mam takie zawroty głowy, mroczki przed oczami gdy szybko wstane tyle że moja mama ma nadciśnienie, tak samo jak moja babcia więc moge to odziedziczyć.
Zapisane

Arya

  • Gość
Odp: niskie cisnienie?
« Odpowiedź #11 : 2006-11-11, 17:51 »
tez bardzo czesto mam takie rzeczy jak aujeszka, ale nigdy nie przyszlo mi do glowy, zeby miala niskie cisnienie...
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: niskie cisnienie?
« Odpowiedź #12 : 2006-11-11, 20:14 »
A w google zerknąć nie łaska? ;p

Nadciśnienie tętnicze jest powszechną chorobą układu krążenia. Oszacowano, że dotyka prawie 30% dorosłych Polaków, co stanowi prawie 9 mln ludzi.

Choroba ta jest tym bardziej niebezpieczna, że u wielu pacjentów w początkowym okresie nie występują żadne objawy, a jej obecność można stwierdzić tylko mierząc ciśnienie tętnicze. U niektórych pacjentów występowanie nadciśnienia mogą sugerować bóle i zawroty głowy lub krwawienia z nosa.
Najczęściej nadciśnienie tętnicze odkrywa się przypadkowo, w pomiarze ciśnienia krwi. Nieleczone nadciśnienie przez lata powoduje uszkodzenie serca, nerek, naczyń krwionośnych, sprzyja wystąpieniu udaru mózgu i zawału serca.

Wiele osób lekceważy nadciśnienie tętnicze, uważając, że nie jest niebezpieczne, a nawet, że jest naturalnym przejawem starzenia się. Jest to oczywiście przekonanie błędne! 

Jedna trzecia osób nie jest świadoma swojej choroby,
a tylko nieco ponad 10% osób jest skutecznie leczonych.

Wysokie ciśnienie tętnicze powoduje uszkodzenie wielu ważnych narządów w organizmie. Dlatego zdobycie podstawowej wiedzy o nadciśnieniu, zarówno przez osoby zdrowe, jak i chore ma duże znaczenie.
Konieczne jest uświadomienie faktu, że nadciśnienie tętnicze jest chorobą przewlekłą, podlegającą długotrwałemu leczeniu.
Dzięki właściwemu leczeniu można uniknąć powikłań nadciśnienia tętniczego.
Zapisane
IBDG Wrocław

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: niskie cisnienie?
« Odpowiedź #13 : 2006-11-13, 18:54 »
Ja jeszcze w zeszłym roku miałam bardzo niskie ciśnienie, częste bóle głowy i inne objawy z tym związane. Zdażyło mi się nawet kilka razy zemdleć.
Ostatnio to się zmieniło i mam wysokie ciśnienie - wyższe niż moja mama, która leczy się na nadciśnienie.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: niskie cisnienie?
« Odpowiedź #14 : 2006-11-13, 20:17 »
To niedobrze, Kkaassiiaa... Coś z tym robisz, tzn. też się leczysz?
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: niskie cisnienie?
« Odpowiedz #14 : 2006-11-13, 20:17 »

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: niskie cisnienie?
« Odpowiedź #15 : 2006-11-15, 10:06 »
Nie, jakos nie chce mi się iśc do lekarza, a z reszta raz byłam, zaraz po tym, jak pierwszy raz zemdlałam, to wcale się nie przejął, wprawdzie byłam na badaniach, ale nic nie wykazały.
Może jak badę miała więcej czasu to się wybiore do lekarza i zrobię wszystkie badania od nowa, ale na razie nie mam na to czasu.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: niskie cisnienie?
« Odpowiedź #16 : 2006-11-15, 23:33 »
Zemdlałaś chyba, kiedy miałaś niskie ciśnienie? Może dlatego lekarz się nie przejął. "Niskociśnieniowcom" to się zdarza, wiem coś o tym... Ale teraz, kiedy masz wysokie, pewnie lepiej coś z tym zrobić, bo to gorsza sprawa. Skoro Twoja mama ma niższe, a się leczy... Nie, żebym straszyła, tylko zawsze lepiej wcześniej zadziałać.
Zapisane
IBDG Wrocław

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: niskie cisnienie?
« Odpowiedź #17 : 2006-11-17, 16:34 »
Wiem IBDG, ale na razie nie mam czasu iść do lekarza, a z drugiej strony to nie jest jakieś bardzo wysokie, ze nalezy się tym przejmować. Tylko w porównaniu z tym co było jakiś czas temu to teraz mam dużo większe ciśnienie.
A czym grozi wysokie ciśnienie to ja doskonale wiem i nie jest to wesoła sprawa.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
Odp: niskie cisnienie?
« Odpowiedź #18 : 2006-11-17, 22:05 »
Mi jeszcze tak niedawno dość czesto leciała krew z nosa ale ostanio to się już nie zdarza, moze pogoda ma na to wpływ?
Zapisane

Sudolineczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3274
  • przyszły technik weterynarii :)
Odp: niskie cisnienie?
« Odpowiedź #19 : 2006-11-17, 22:30 »
ja miałam bardzo niskie ciśnienie , zawroty głowy, złe samopoczucie bóle głowy.. etc. i teraz robiłam badania i chc ą mnei dos zpitala na jakiś czas..
Zapisane

"Tu chodzi właśnie o to By być wokół tych, co są cenniejsi niż złoto"



http://www.krolewskidwor.pl/pseudohodowle.htm
PRZECZYTAJ KONIECZNIE JEŻELI NIE ZNASZ WARTOŚCI RODOWODU !

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: niskie cisnienie?
« Odpowiedź #20 : 2006-11-20, 20:41 »
Mnie nikt nie chciał dać do szpitala, bo lekarze się nie przejmują pacjentem, ale znajoma miała takie same objawy i była kilka tygodni w szpitalu, robili jej wszystkie możliwe bacania i to nic nie dało, nie stwierdzili żadnej choroby, wyniki badań w normie :roll:
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Forum Zwierzaki

Odp: niskie cisnienie?
« Odpowiedz #20 : 2006-11-20, 20:41 »

Mia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 913
Odp: niskie cisnienie?
« Odpowiedź #21 : 2006-11-25, 00:12 »
A ja mam pyta: Od jakiego ciśnienia można je uznać za niskie?
Zapisane
Pracuj tak, jakbyś nie potrzebował pieniędzy
Kochaj, jakby nikt cię nigdy nie zranił
Tańcz, jakby nikt nie nie patrzył
Śpiewaj, jakby nikt nie słuchał
Żyj, jakby to było niebo

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: niskie cisnienie?
« Odpowiedź #22 : 2006-11-25, 00:41 »
Zapisane
IBDG Wrocław
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.236 sekund z 26 zapytaniami.