Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: The Dark Knight  (Przeczytany 7286 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
The Dark Knight
« : 2008-07-30, 00:48 »
Nowy film Chrisa Nolana ( i drugi jego film o Batmanie ) bije rekordy kasowe za wielką wodą - jest to nie tylko sukces finansowy,ale i artystyczny ( ponoć dobra fabuła,scenariusz,świetne aktorstwo,dobry klimat ),filmem zachwycają się Amerykańscy krytycy,czy rzeczywiście jest on taki dobry? - już w sobotę sam się o tym przekonam na własnej skórze,bo idę na pokaz przedpremierowy. :P
Rozgłos filmowi przyniosła kreacja Jokera w wykonaniu Heatha Ledgera,który zmarł wkrótce po zakończeniu zdjęć do filmu - część osób uważa ze to ta rola i tragiczna śmierć 29-cio letniego aktora zaważyła na tak wielkim sukcesie tego filmu,ale myślę ze to nie jest prawdą - film musi coś sobą reprezentować,sam Joker nie zapewni mu uznania w oczach krytyków i widzów.
Muszę jednak przyznać,że sam jestem ciekaw tej roli,która pośmiertnie zostanie zgłoszona do Oscara - szkoda tylko,że na wyeksponowaniu postaci Jokera i b.dobrej roli Aarona Eckharta,sam batman stał się ... postacią trzecio planową ...  :roll:
Martwi też trochę zbytni realizm / w miarę możliwości jak na ten gatunek filmowy / ,chodzi mi o to,że w filmach Nolana brakuje trochę ... Batmanowości ...  ;p tzn.brakuje tajemniczości,umowności,magii,symboliki,gotyckiego klimatu filmów Burtona - tutaj wszystko widzimy: powstanie stroju,gadżetów,jaskini,pojazdu i broni - z jednej strony to fajnie,ale z drugiej tej tajemniczości,brak...
Fajnie jest za to pokazany sposób w jaki Batman działa na swoich wrogów poprzez strach,który u nich wywołuje - szkoda tylko,ze w BB jest takich scen dość mało ...
Zaletą Nolanowskich Batmanów jest też świetna obsada,znakomici aktorzy,którzy tworzą dobre i spójne ze sobą postacie - w poprzednich częściach każdy aktor krążył po własnej orbicie,każda postać była zbyt odrębna od reszty.
W końcu mamy Jamesa Gordona takiego,jak w komiksach,mamy Batmana używającego strachu do zastraszania swoich wrogów:
" Przestępcy to zabobonna,tchórzliwa banda.Moje przebranie musi wywoływać przerażenie w ich sercach.Muszę stać się stworzeniem nocy "
szkoda tylko,że Nolan zapomniał ze Batman to także detektyw,tyle że w masce - w jego filmach brakuje mi właśnie tej strony Bruca Wyane'a ale cóż,nie można mieć wszystkiego...
Mam nadzieję,że Mroczny Rycerz podtrzyma dobrą formę Batman Początek,a nawet go przebije,liczę na kolejny,udany film o Człowieku Nietoperzu.


Blackie

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5750
  • Christian <333 <loff *_* >
Odp: The Dark Knight
« Odpowiedź #1 : 2008-08-01, 12:58 »
no ja niestety troszkę poczekam na swój seans, dopiero 12 albo 13, bo zakładam, że wcześniej i tak będzie o bilety ciężko ;)
co do Ledgera, zdaje mi się, że jego przedwczesna śmierć mogła troszeczkę zaważyć na popularności filmu, ale raczej w tym sensie, że jego fani na pewno wybiorą się na TDK żeby zobaczyć jego ostatnią, podobno genialną, kreację.
ja z kolei nie ukrywam, że to pierwszy trailer TDK wzbudził moją ciekawość. mimo że tam są tylko urywki z Jokerem, to to co zobaczyłam w oczach i usłyszałam w głosie nowego Jokera straasznie mnie nakręciło na ten film.
a właśnie dzięki filmom Nolana powróciłam do dawnej fascynacji z dzieciństwa. że tak powiem, przywrócił mi wiarę w Batmana po tragicznym "Batman i Robin" xdd
Zapisane
Why so serious?

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: The Dark Knight
« Odpowiedź #2 : 2008-08-01, 13:50 »
A widziałaś poprzedni film Nolana o Batmanie - " Batman:Początek "?. :P
W międzyczasie Nolan zrobił niesamowity film,pt. " Prestiż " - świetne kino,niesamowita układanka,wszystko na końcu staje się zupełnie czym innym,niż na początku.
W Batmanach Nolana martwi mnie to,co już wyżej wymieniłem: brak Batmanowatości,symboliki,tajemnicy - do tego w TDK Batman schodzi na trzeci plan,stając się takim...komandosem w stroju nietoperza,nawet trochę w stylu Bonda...gdy w BB był ten mrok,widać było jak batman działa poprzez strach na swoich wrogów,jak pojawia się i znika,jak znika podczas rozmowy z Gordonem / jak w komiksach - tutaj,tego nie ma,Batman jest już bardziej jawny ... :roll:
Brakuje też jaskini - nie ma już nawet rezydencji Wyaneya - Bruce mieszka teraz w wieżowcu,a bazę / obskurny garaż / ma w jakimś doku,bunkrze - Nolan za bardzo chciał urzeczywistnić swojego bohatera,pozbawiając go przy tym,swoich komiksowych atutów i swoich korzeni.
Cierpi na tym też miasto Gotham City,które w TDK jest b.bezpłciowe,pozbawione własnej duszy,własnej historii - ot,połączenie Nowego Yorku i Chicago,czego film,ponoć nawet nie maskuje - w BB była,chociaż dzielnica Narrows,która poprzez architekturę odróżniała się od reszty miasta i nadawała mu atmosferę i klimat brudu,ciasnoty - tutaj,jej już brak...
Cóż,przekonam się już jutro jaki jest sam film - podejrzewam,że jest tak jak pisze większość ludzi: to świetny film sensacyjny,dobre kino akcji,ale to nie jest już Batman w pełnym tego słowa,znaczeniu.

http://film.interia.pl/wiadomosci/film/news/depp-w-kolejnym-batmanie,1155070

Forum Zwierzaki

Odp: The Dark Knight
« Odpowiedz #2 : 2008-08-01, 13:50 »

Blackie

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5750
  • Christian <333 <loff *_* >
Odp: The Dark Knight
« Odpowiedź #3 : 2008-08-03, 14:57 »
Powiem, że Depp na bank lepiej się spisze w roli Riddlera niż Carrey. Jego widzę wyłącznie w rolach komediowych, no może poza Truman Show, który mi się baaardzo podobał :)
Widziałam BB i podobało mi się w nim to, że jego scenariusz opiera się o komiks w przeciwieństwie do poprzednich ekranizacji... Generalnie wizja Nolana przypadła mi do gustu xdd
a teraz możesz mnie uraczyć swoją recenzją TDK po wczorajszym seansie? ;)
Zapisane
Why so serious?

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: The Dark Knight
« Odpowiedź #4 : 2008-08-03, 17:05 »
Hmmm...byłem na seansie z bratem ciotecznym i jemu podobał się Joker,ale film...nie za bardzo - uznał go za film nudny,za długi,ze słabym scenariuszem ( pisze że o wiele lepsze są takie filmy,jak " Domino " lub " Zabójczy numer " - on lubi filmy,gdzie fabuła jest b.nieprzewidywalna ) - ogólnie,bardziej mu się podoba BB...
A mi? - wręcz przeciwnie! - uważam,że TDK jeśli chodzi o akcję,jej tempo i zwroty,bije na głowę BB.
Nuda,a raczej pewien spokój panuje przez pierwsze 20 minut filmu - pomijając otwierającą film scenę,pierwsze pojawienie się Jokera i sztuczkę ze znikającym ołówkiem :P - aż do momentu,gdy Bruce/Batman udaje się do Hong Kongu - od tego momentu,akcja pędzi na łeb i na szyję,są liczne zwroty akcji i zaskakujące jej rozwiązania,świetne sceny akcji,świetne aktorstwo,sporo brutalności,dużo mroku,dużo nawiązań do komiksów ( Killing joke,the long halloween ),nawiązania do filmu Burtona ;)
Co mi się podoba:

BATMAN:
+
Znika po rozmowach tak samo,jak w komiksie
W końcu pokazano / raz /,że jest także detektywem,a nie tylko mięśniakiem
Jest dość brutalny,bezwzględny ( jego metody w TDK przywodzą na myśl Punishera ) - ale nie zabija
-
Nie działa już tak z zaskoczenia i w tajemnicy,jak w BB
Nie korzysta z tych granatów dymnych,których przyrządzania uczył się w klasztorze w BB - tam tez ich nie używał
Jest,niestety postacią trzecio planową i jest go,trochę za mało
Działa trochę jak członek SWAT,a nie jak zamaskowany mściciel
Jego metody przypominają trochę...Bonda

A teraz ogólnie + i - filmu:

+
Joker - nie będę się rozpisywał,wszystko już powiedziano
Dent ( Aaron Eckart ) - choć bratu się nie podobał...
Wszystkie sceny z Jokerem
Niezły humor
Zakręcony scenariusz i ciągłe zwroty akcji - dla brata,za mało...
Więcej Oldmana
napięcie,mrok,brutalność,nawiązania do komiksów
Bat pod

-

Batman - to,co już opisałem - do tego te gadżety rodem z Bonda
Brak jaskini
Praktycznie dwie sceny z tumbwedem - druga,ostatnia...
Aktorka grająca Rachel
Finał - ostatnie 15-20 minut i jego konsekwencje .....
SPOILER!!
...
które prawie przekreślają szansę na kontynuację...


Więcej napiszę po drugim seansie. :P

Co do Deppa: bardzo go lubię,ale myślę że on zagrałby Riddlera trochę w Burtonowskim stylu / choć mogę się mylić ... / - ja osobiście widzę w tej roli Edwarda Nortona ,choć ten nie popisał się ostatnio rolą Bruce'a Bannera w nowym Hulku ...
« Ostatnia zmiana: 2008-08-03, 23:48 autor lis »
Zapisane

Blackie

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5750
  • Christian <333 <loff *_* >
Odp: The Dark Knight
« Odpowiedź #5 : 2008-08-04, 09:47 »
a jednak widzisz, mile się zaskoczyłeś :) nie chce mi się wyłapywać wszystkich zdań w twojej wypowiedzi i na nie odpowiadać, ale ogólnie powiem że Gyllenhaal nie może być gorsza od Katie Holmes w roli Rachel xd
Trochę się obawiam właśnie tego, że jest mało Batmana w filmie... Jak tak czytam to wiele osób się skarży, że Bale w TDK sztywno gra, to prawda?
Mnie strasznie irytuje ten czołgowaty samochód, batmobil miał o wiele więcej klasy jak dla mnie xd
Zaintrygowałeś mnie tym zdaniem o kontynuacji... Właściwie nie wiem, po części chciałabym kolejny film, a z drugiej strony boję się że mogliby go zepsuć ^^ W każdym razie cieszę się, że ci  się podobał, bo mnie właściwie łatwo zadowolić xd
Zapisane
Why so serious?

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: The Dark Knight
« Odpowiedź #6 : 2008-08-04, 13:53 »
a jednak widzisz, mile się zaskoczyłeś :) nie chce mi się wyłapywać wszystkich zdań w twojej wypowiedzi i na nie odpowiadać, ale ogólnie powiem że Gyllenhaal nie może być gorsza od Katie Holmes w roli Rachel xd


Nie jest gorsza,aktorsko - jest po prostu - według wielu osób - od niej brzydsza i ciężko jest się do niej przyzwyczaić.


Trochę się obawiam właśnie tego, że jest mało Batmana w filmie... Jak tak czytam to wiele osób się skarży, że Bale w TDK sztywno gra, to prawda?


W sumie nie zauważyłem większej różnicy pomiędzy nim w BB a w TDK - tam był główną postacią,tutaj jest postacią drugorzędną - Bruce Wyane jako playboy i milioner jest taki sam,jak w BB,jako Batman jest sztywny ( ten sztuczny głos ),ale taki chyba powinien być.


Mnie strasznie irytuje ten czołgowaty samochód, batmobil miał o wiele więcej klasy jak dla mnie xd
Zaintrygowałeś mnie tym zdaniem o kontynuacji... Właściwie nie wiem, po części chciałabym kolejny film, a z drugiej strony boję się że mogliby go zepsuć ^^ W każdym razie cieszę się, że ci  się podobał, bo mnie właściwie łatwo zadowolić xd

Samochód...w sumie mi się podoba,do tej wersji Batmana nie pasowałby klasyczny Batmobil,wyglądałby jak z innej bajki - jeśli będzie trójka,to na pewno można liczyć na modyfikacje tumbweda.:P

Co do kontynuacji to myślę że jednak powstanie ( pewnie nie jedna ) - film jest obecnie takim sukcesem kasowym,że szefowie WB na pewno tego nie zmarnują: już gruchnęła pogłoska,że reżyser filmu " 300 " na podstawie komiksu Franka Millera dostał od niego błogosławieństwo na ekranizację jego komiksu " The Dark Knight Return ",a szefowie WB też są zainteresowani,więc może doczekamy się kilku niezależnych od siebie filmów o Batmanie? :P

Co do wersji Nolanowskich to ja je traktuję trochę,jak alternatywną wersję przygód Batmana,bo mimo że jest ona bliższa komiksowi to nie korzysta pełnymi garściami z Batmanowskiego uniwersum i z bogactwa postaci i wątków - jest to więc,taki Batman ultimate.

Blackie

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5750
  • Christian <333 <loff *_* >
Odp: The Dark Knight
« Odpowiedź #7 : 2008-08-04, 15:13 »
No w sumie kto lubi, jak zmieniają grającego jedną z ważniejszych postaci...
A ten zachrypnięty, sztuczny głos mi się podoba xdd śmieszy mnie, w sumie podoba mi się to podejście, bo wiele osób mogłoby naszego Nietoperza rozpoznać po barwie głosu. Nie pamiętam, jak to robili w poprzednich częściach.
Dla mnie im więcej Batmanów tym lepiej, będzie co oglądać xdd Tylko nie chciałabym, żeby pojawił się Pingwin w kolejnej części - jak byłam mała to sie go okropnie bałam :)
A, możesz mi zdradzić w jakich okolicznościach pojawia się dr Crane vel. Scarecrow? Podobno pojawia się na momencik tylko, a szkoda.
Zapisane
Why so serious?

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: The Dark Knight
« Odpowiedź #8 : 2008-08-04, 15:32 »
Mi też się podoba ten zachrypnięty głos gacka,ale jak kilkakrotnie wrzeszczy to samo zdanie do Jokera,to trochę śmieszy...:lol:

Problem z Nolanowskim Batmanem jest właśnie taki,że wiele postaci z uniwersum Batmana tu nie pasuje i to jest problem - ja bym chciał filmy które są jak najbardziej realistyczne ale które czerpią pełnymi garściami z komiksowego bogactwa i nie tracą tej komiksowej umowności - u Nolana wszystko jest podane na tacy - nie ma żadnej tajemnicy,zaskoczenia.

Jonathan Crane pojawia się kilka minut po początku filmu w pierwszej scenie w której widzimy Batmana / jeszcze w starej zbroi / - Crane handluje,chyba prochami z mafią i gacek go łapie - może Widziałaś w zwiastunach fragment,gdy Batman skacze na dach samochodu - w środku jest nasz strach na wróble.

Forum Zwierzaki

Odp: The Dark Knight
« Odpowiedz #8 : 2008-08-04, 15:32 »

Blackie

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5750
  • Christian <333 <loff *_* >
Odp: The Dark Knight
« Odpowiedź #9 : 2008-08-09, 23:55 »
aaa, widziałam :) w moim ulubionym zwiastunie :)
ale z kolei o Jokerze wiadomo bardzo niewiele - podobno nie zdradza, skąd te jego blizny i tak dalej.
jeszcze 2 dni do mojego seansu ^^
Zapisane
Why so serious?

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: The Dark Knight
« Odpowiedź #10 : 2008-08-10, 19:16 »
Ja dziś lub jutro mam zamiar wybrać się ponownie na seans i dopiero wtedy napiszę coś na kształt recenzji,bo to co opisałem wyżej,to tylko moje spostrzeżenia.

Blackie

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5750
  • Christian <333 <loff *_* >
Odp: The Dark Knight
« Odpowiedź #11 : 2008-08-10, 21:34 »
rozumiem xdd
wciągnęłam kolegę strasznie, bo jedzie ze mną na film ale nie był zbytnio przychylny. teraz strasznie się napalił na TDK i jestem z siebie dumna ^^
a możesz mi określić mniej więcej o co chodzi z tą sztuczką z ołówkiem? :D

(prowadzimy bardzo ciekawy, dwuosobowy wątek xd)
Zapisane
Why so serious?

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: The Dark Knight
« Odpowiedź #12 : 2008-08-10, 21:40 »
Hmmm...sztuczka po opisaniu traci element zaskoczenia,więc lepiej ją zobaczyć,niż o niej czytać :P

Blackie

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5750
  • Christian <333 <loff *_* >
Odp: The Dark Knight
« Odpowiedź #13 : 2008-08-10, 21:47 »
okej, jak wolisz :) już naprawdę nie mogę się doczekać wtorku, godziny 13 :D tylko mam nadzieję, że znajomi mi nie będą przeszkadzać, bo zazwyczaj lubią się bawić w rzucanie popcornem.
mieszają mi w głowie trochę te sprzeczne opinie o filmie xdd boję się że się rozczaruję.
Zapisane
Why so serious?

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: The Dark Knight
« Odpowiedź #14 : 2008-08-10, 21:53 »
Spaczone opinie panują na fw,gdzie są ludzie którzy wystawiają 1 lub 10 dla zasady,ludzie którzy ponad wszystko wielbią filmy Burtona,ci,którzy wielbią kreację Nicholsona,ci,którzy spodziewali się arcydzieła ... itp,itd ...

Forum Zwierzaki

Odp: The Dark Knight
« Odpowiedz #14 : 2008-08-10, 21:53 »

Blackie

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5750
  • Christian <333 <loff *_* >
Odp: The Dark Knight
« Odpowiedź #15 : 2008-08-10, 22:08 »
a ja właśnie najczęściej tam sobie poczytuję :) ale raczej nieszczególnie tymi negatywnymi się przejmuję, większość z nich nie jest poparta żadnym sensownym argumentem.
Zapisane
Why so serious?

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: The Dark Knight
« Odpowiedź #16 : 2008-08-10, 22:15 »
Dokładnie,nie ma co się sugerować wypowiedziami osób,z których spora część oglądała " film " w wersji CAN...

Blackie

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5750
  • Christian <333 <loff *_* >
Odp: The Dark Knight
« Odpowiedź #17 : 2008-08-10, 22:31 »
albo wcale, tylko są zbyt zapatrzeni w burtonowskie filmy i pana Nicholsona :) powinni w sumie zauważyć że kreacje są zupełnie inne, TDK jest chyba bardziej mroczny i brutalny.
Zapisane
Why so serious?

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: The Dark Knight
« Odpowiedź #18 : 2008-08-10, 22:47 »
Ciężko się dziwić,skoro redaktor znanej gazety i zarazem krytyk filmowy mówi w tv,że " Batman Begins " to priqel " Batmana " Burtona z 1989 roku ... / priqel to film,którego akcja dzieje się przed poprzednim filmem / - czyli według niego " Batman " jest kontynuacją BB ...  :shock:

Motoduf

  • *
  • Wiadomości: 300
  • Jedzenie jest ludzkie, obżarstwo - Boskie
Odp: The Dark Knight
« Odpowiedź #19 : 2008-08-11, 14:37 »
Prequel to film, którego akcja dzieję się przed akcją pierwowzoru, co za tym idzie prequele zwykle powstają po pierwszym filmie danej serii, lub po dugim, czy trzecim.
Co nie zmienia faktu, że mówienie o prequelu w przypadku Batmana jest cholernie naciągane.
Zapisane
Zjedz bobra, uratuj drzewo!

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: The Dark Knight
« Odpowiedź #20 : 2008-08-11, 15:36 »
A potem ludzie się pytają co w tym filmie robi Joker,skoro zginął w batmanie ... :roll:
Filmy Nolana to restart serii,to całkiem nowa wersja - ja bym ją nazwał: ultimate Batman.

Forum Zwierzaki

Odp: The Dark Knight
« Odpowiedz #20 : 2008-08-11, 15:36 »

Blackie

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5750
  • Christian <333 <loff *_* >
Odp: The Dark Knight
« Odpowiedź #21 : 2008-08-13, 12:32 »
że tak zmienię temat.
BYŁAM!
jestem pod wrażeniem, naprawdę, jak na sequel miło się zaskoczyłam :) może na początku trochę się nudziłam, bo Jokera było mało (o nim później :), ale potem film wciągnął mnie maksymalnie. (SPOILER) W momencie, kiedy Dentowi ropa oblewała twarz już przyciskałam dłonie do ust bo wiedziałam co się stanie za chwilę. Muzyka boska, soundtrack już gości na moim komputerze :)
Nie podobała mi się tylko komputerowa połowa twarzy Two Face'a. No i samego Batmana było dość mało, Bale nie miał za dużo okazji do popisania się. Eckhart z kolei był dobry, ale nie przyglądałam mu się za bardzo, więc mnie nie zachwycił. Moją uwagę prawie całkowicie zajął Joker. Tak jak wszyscy już mówią, po prostu mnie powalił na kolana. Ostatnia pełna rola Ledgera zwala z nóg. Spisał się niesamowicie i ja również liczyłabym na Oscara, a przynajmniej na nominację.
Sztuczka z ołówkiem - boska ^^

A właśnie, bo się nie przyjrzałam, była jakaś wspominka w napisach końcowych?
Zapisane
Why so serious?

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: The Dark Knight
« Odpowiedź #22 : 2008-08-13, 13:06 »
Tak,pierwsze dwadzieścia minut to dość spokojny film ( pomijając napad na bank i pierwsze pojawienie się Jokera ),ale tutaj reżyser przedstawia nowe postaci,pokazuje zależności,układy w Gotham,związki bohaterów - akcja rusza od momentu,gdy Bruce / Batman wybiera się do Hong Kongu.
Tak,blizny Denta mogli bardziej urealnić ( mniejsze poparzenia,które robiłyby większe wrażenie ),ale sam Eckhart grał dobrze - o niebo lepiej od tak świetnego aktora jakim jest Tomy Lee Jones.
Muzyka mnie nie zachwyciła,jest nawet gorsza od tej z BB - bardzo lubię Zimmera i Howarda,ale ich wspólne dzieło jest nudne i niesłuchalne.
Batmana mało i nie jest on tak wyrazisty,jak w BB - ogólnie największą wadą filmu jest fakt,że ... to mógłby być świetny film nawet bez głównego bohatera ... czasem wydaje się,że Batman jest tu zbędny,że nie pasuje on do całości - Nolan chyba trochę przesadził z realizmem,zbyt dalece oderwał swoją wizje od komiksowego oryginału / pomimo tego,że jego filmy są komiksom bliższe.
Nie widziałem całych napisów końcowych.

Kola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3331
  • Nic nie dzieje się przez przypadek
Odp: The Dark Knight
« Odpowiedź #23 : 2008-08-13, 13:31 »
Lis, wersja z Tomy Lee Jones  to jest wręcz parodia Batmana, a nie sam Batman.

Byłam w poniedziałek w kinie. Co prawda w trakcie niestety przerwali mi seans i kazali się ewakuować, ale dokończyłam oglądanie.
Film bardzo mi się podobał. Joker naprawdę przyciąga uwagę.
 Co do Denta to jego blizny  są bardzo nierealne. Facet miał dziura w twarzy, a mógł normalnie mówić.
 A i najważniejsze- nie przyjmował leków, a mimo to mógł normalnie mówić, poruszać twarzą, nawet pić. Szok? Tak długo? Mimo leżenia w szpitalu? Nie wierzę.
 Swoją drogą, nie znam się na poparzeniach, ale dlaczego Dent miał coś czarnego na twarzy? Co to było?

Wracając do samego filmu, to kilka razy miałam wrażenie, ze film się zaraz skończy, a ten dalej trwał.
Zapisane

Blackie

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5750
  • Christian <333 <loff *_* >
Odp: The Dark Knight
« Odpowiedź #24 : 2008-08-13, 14:32 »
Miałam to samo właściwie, koniec mi się dłużył, ale ogólnie faktycznie jest dość zamotany. Chciałabym, żeby zrobili kolejną część, przynajmniej żeby powstała trylogia. I podobało mi się to, że nie wiadomo na razie co będzie z Jokerem w filmie.
Ale powiem, że Two Face w komiksie wyglądał prawie identycznie jak i ten w filmie.
Czemu kazali się ewakuować? Pożar?
Zapisane
Why so serious?

Kola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3331
  • Nic nie dzieje się przez przypadek
Odp: The Dark Knight
« Odpowiedź #25 : 2008-08-13, 17:59 »
"Zagrożenie w odległej część budynku", a jak żądaliśmy wzrostu kasy, to nam kazali wracać do sali :P.
Zapisane

Blackie

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5750
  • Christian <333 <loff *_* >
Odp: The Dark Knight
« Odpowiedź #26 : 2008-08-14, 11:27 »
Ja bym ich chyba zadźgała, gdyby mi kazali nie wracać na drugą połowę filmu xdd Ale patrz, mogłaś wczuć się w klimat filmu xdd Ja bym sobie zaczęła niewiadomoco wyobrażać xd
Zapisane
Why so serious?

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: The Dark Knight
« Odpowiedź #27 : 2008-11-25, 23:05 »
Wiadomo już co dokładnie znajdziemy na  płytach DVD i Blu-ray "The Dark Knight" i  ile będą trwać poszczególne materiały dodatkowe.

Głównymi dodatkami na  2-płytowym wydaniu DVD są:
 
  • Gotham Uncovered: The Evolution Of The Knight (17:35)
  • Gotham Uncovered: The Sound Of Anarchy (6:24)
Oprócz nich  znajdziemy jeszcze:
 
  • The IMAX Experience: The Prologue (6:21)
  • The IMAX Experience: Hong Kong (3:49)
  • The IMAX Experience: The Armor Car Chase (8:26)
  • The IMAX Experience: The Lamborghini Crash (7:54)
  • The IMAX Experience: The Prewitt Building (7:21)
  • The IMAX Experience: The Dark Knight (2:41)
  • Galerie: Joker Cards
  • Galerie: Concept Art
  • Galerie: Poster Art
  • Galerie: Production Stills
  • Gotham Tonight #1: Election Night (7:57)
  • Gotham Tonight #2: Billionaire without a Cause (9:40)
  • Gotham Tonight #3: Escalation (7:51)
  • Gotham Tonight #4: Top Cop (6:13)
  • Gotham Tonight #5: Cops And Mobsters (7:05)
  • Gotham Tonight #6: Gotham's White Knight (7:39)
  • Trailer 1 (0:54)
  • Trailer 2 (2:06)
  • Trailer 3 (2:29)
  • TV Spot: Anarchy (0:30)
  • TV Spot: Alter Ego (0:30)
  • TV Spot: Aggressive Expansion (0:30)
  • TV Spot: One Rule (0:30)
  • TV Spot: Avenge (0:30)
  • TV Spot: Madness (0:30)
  • Easter Egg: Jokerized Trailer 3 (2:29)
Natomiast na 2-płytowym  wydaniu Blu-ray znajdziemy o ponad 130 minut więcej dodatków za sprawą:
 
  • Gotham Uncovered: The Chase (15:32)
  • Gotham Uncovered: In Camera - The Dark Knight (15:38)
  • Gotham Uncovered: Shooting Outside Of The Box (8:53)
  • Batman Tech: The Incredible Gadgets & Tools - w HD (45:59)
  • Batman Unmasked: The Psychology of The Dark Knight – w HD (46:02)
Ech ... niestety,dodatki na DVD będą raczej marne i bardzo krótkie w porównaniu z tymi na BD ...  :roll:

Forum Zwierzaki

Odp: The Dark Knight
« Odpowiedz #27 : 2008-11-25, 23:05 »

Blackie

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5750
  • Christian <333 <loff *_* >
Odp: The Dark Knight
« Odpowiedź #28 : 2008-12-13, 11:39 »
sporo tego O_o rozważam zakup filmu na Dvd... ale nie wiem, czy mi zasponsorują.
Zapisane
Why so serious?

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: The Dark Knight
« Odpowiedź #29 : 2008-12-13, 12:51 »
Ja mam już DVD - szkoda,że nie mam odtwarzacza lub napędu BD,bo TDK na BD kosztuje ok.70 zł w MediaMarkt.
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.119 sekund z 28 zapytaniami.