Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Kiedy szczeniak przestanie gryzc?  (Przeczytany 22039 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jennifer

  • Gość
Kiedy szczeniak przestanie gryzc?
« : 2002-10-10, 22:36 »
Tak jak w temacie.
Gala ma 3 miesiace i rosna jej zeby. Wiadomo ze to szczeniaka swedzi i jest silniejsze od niego i muuuusi gryzc. Kiedy przestanie? Bo juz mi sie znudzilo chodzenie z pogryzionymi rekami :P Wiem ze powinnam krzyczec, krzycze i ją upominam ale jak juz mowilam to jest silniejsze od niej... Dodam ze ma duuuzo zabawek!
Zapisane

Mlody

  • Gość
Kiedy szczeniak przestanie gryzc?
« Odpowiedź #1 : 2002-10-11, 10:14 »
Mój Maczo ma 11 tyg. i też strasznie gryzie, kupuj mu kości będzie na pewno mniej gryzł. Przestanie gryźć kiedy wypadną mu pierwsze ząbki...
Zapisane

Angelika

  • Gość
Kiedy szczeniak przestanie gryzc?
« Odpowiedź #2 : 2002-10-11, 12:04 »
O nie nie...niezgadzam sie z tym, ze jak psu wypadna mleczaki to przestanie gryzc. Moj Bako ma 6 miesiey i np. wczoraj pogryzl kanape do zywej dechy. Mysle, ze spore znaczenie maja tu takze indywidualne cechy psa.
co sie zas tyczy gryzienia rak, to wcale nie trzeba krzyczec. Ja oduczylam Bakusia gryzienia moich konczyn tak: przy kazdej probie, nawet w zabawie, studzilam jego emocje ostrym Fe! i szarpnieciem skory na karku. Poskutkowalo, chociaz i tak diabel z niego niemozliwy :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Kiedy szczeniak przestanie gryzc?
« Odpowiedz #2 : 2002-10-11, 12:04 »

ZEMAT

  • Gość
Kiedy szczeniak przestanie gryzc?
« Odpowiedź #3 : 2002-10-11, 12:48 »
Moje amstafy do 5 mies. niszczyły wszystko co było po drodze. po 5 mies. wszystko przeszło jak ręką odjoł
Zapisane

Jennifer

  • Gość
Kiedy szczeniak przestanie gryzc?
« Odpowiedź #4 : 2002-10-11, 13:03 »
Moja Gala gryzie rece, skarpetki i buty. Takto meble itp maja spokoj :) (na szczescie!!!)
Zapisane

ZEMAT

  • Gość
Kiedy szczeniak przestanie gryzc?
« Odpowiedź #5 : 2002-10-11, 14:10 »
Cytat: Jennifer
Moja Gala gryzie rece, skarpetki i buty. Takto meble itp maja spokoj :) (na szczescie!!!)

To fakt, masz szczeście
Ja kupiłem nowe wyro, ale dopiero jak podrosły
Teraz mają gdzie leżeć  :lol:  :lol:  :lol:
Zapisane

Galja25

  • Gość
Kiedy szczeniak przestanie gryzc?
« Odpowiedź #6 : 2002-10-11, 15:09 »
Moim(skromnym zdaniem) przestanie gryżć Ci ręce , wtedy jezeli:
1, Zaczniesz go wychowywać, co mu wolno a co nie, co gryżć wolno np. butelki plastykowe, czy piłeczki
2. Albo, jak Ci juz poodgryza rece i zabierze sie za inna część ciała - to oczywiscie Żart!
A tak na powaznie, troche dyscypliny+ konsekwencji w wychowywaniu+pare metod wychowawczych+rozrywki dla psa bedzie sie = wspaniale wychowany, nie sprawiajacy bólu i wstydu PIES! Życze powodzenia i pozdrawiam!!!!!
Zapisane

Elfka Nenar

  • Gość
Kiedy szczeniak przestanie gryzc?
« Odpowiedź #7 : 2002-10-13, 23:13 »
Lara ma 5 miesięcy i jeszcze nie przestała
Zapisane

Puppy

  • Gość
Kiedy szczeniak przestanie gryzc?
« Odpowiedź #8 : 2002-10-14, 09:18 »
czytając wasze posty uznałam że Joker(ma 4 miesiące) to Amniołek ( :D ) on gryzie tylko swoje legowisko, i czasami przy zabawie moje ręce... No oczywiście zabawki i skarpetki... ale na to już nie ma siły.:)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Kiedy szczeniak przestanie gryzc?
« Odpowiedz #8 : 2002-10-14, 09:18 »

CHI

  • Gość
Kiedy szczeniak przestanie gryzc?
« Odpowiedź #9 : 2002-10-14, 12:29 »
Zgadzam się z Angelika, że są to indywidulalne cechy psa.
Przykład: mam dwie bulki pełne siostry z jednego miotu. Są abstrakcyjnie różne, także pod względem niszczenia - Gruba w życiu nic nie zniszczyła. Podejrzewam, że na samą myśl o tym chodziłaby prze tydzień "pod podłogą". Natomiast na Białą nie pomaga absolutnie nic. Z tym, że ona nie tyle gryzie, co żuje. Np leży na łóżku niby śpi (musi być sama, ale to nie jest reguła, przy ludziach też potrafi) i zaczyna żuć: najpierw mamy koc, potem jedna strona poszwy, potem kołdra, potem druga strona poszwy i jak się jej nie ścignie to "przeżuwa się" przez miękie części łóżka!! Są równiutkie okrąglutkie dziury na wylot. Najgorsze jest to, że praktycznie wystarczy moment nieuwagi - pościelonego łóżka nie da się spuścić z oka.
 Również uwielbia żuć bieliznę, nie wiem jak ona (i skąg) to wyciąga - jest niesamowita. I co ciekawsze wcale jej to nie szkodzi - ćwiczy to już piaty rok!!! Śmiejemy się, że jest to jej sposób na czyszczenie przewodu pokarmowego - co dziwniejsze "przerabia" tylko materiały i niestety ostatnio skórę :cry:  :cry: , guziki, sprzączki zostają. O co w tym chodzi nie wiem. Może ktoś z was ma pomysł. Bedę wdzięczna, bo jak tak dalej pójdzie to zostanę bez jednej poszwy.
Acha może być to jej wyraz miłości - bo ostatnio wygryzła dwie piękne okrągłe dziury w ulubionej bluzie mojego kolegi, którego bardzo lubi!!
Pozdrawiam CHI
Zapisane

rosa

  • Gość
Kiedy szczeniak przestanie gryzc?
« Odpowiedź #10 : 2002-10-15, 11:47 »
CHI będziesz musiała sprawić sobie pościel z blachy ocynkowanej, wiem troszku chłodno pod tym będzie,ale jak podgrzejesz w mikrofali to będzie grzała przez całą noc.A jakie korzyści latem w czasie upałów.No jak nie chcesz całej pościeli to może chociarz kocyk z blachy falistej?? :wink:  :wink:  :lol:  :lol:  :lol:
Zapisane

CHI

  • Gość
Kiedy szczeniak przestanie gryzc?
« Odpowiedź #11 : 2002-10-15, 13:20 »
Rosa!
Próbowałam z blachy falistej i gładkiej a nawet  z PCW. Ty wiesz co się działo, jak ta blacha zaczęła zgrzytać??? A PCW znowu piszczało, że uszy darło. Konie w stajni się pobudziły. Skończyło się, że Biała dostała (na dzień- bo w nocy jak ma człowieka to śpi spokojnie) eksmisję do łazienki, gdzie uwielbia spać w dużej białej misce. Ma tam zawsze kawałek czegoś delikatnego do żucia (ręczniczek, sweterek), bez sprzączek i guzików - w końcu jeżeli lubi ;)  ;)
Zdjecia załącze jak sponsorzy uzbierają na aparat :wink:  :wink: .
Najlepszy ubaw był, jak w misce było pranie i Biała chciała się umieścić na sedesie (bo też tak lubi - sedes też jest biały!!) i klapa była otwarta!!
Ech ten brak aparatu......
Zapisane

Elfka Nenar

  • Gość
Kiedy szczeniak przestanie gryzc?
« Odpowiedź #12 : 2002-10-15, 18:26 »
Ech pieski mają różne pomysły, ale o przeżuwaniu jeszcze nie słyszałam :lol: Musiałaś się do tego pzyzwyczaić. Lara np. jak je to jeździ miską po całej podłodze w kuchni
Zapisane

Jennifer

  • Gość
Kiedy szczeniak przestanie gryzc?
« Odpowiedź #13 : 2002-10-15, 19:28 »
Galcia ostatnio ostro sie wziela za plastikowe butelki a co gorsza... papier! Az strach zostawic chociaz jedna ksiazke w zasiegu jej pyska. W tym jest straszny problem bo moj dom tonie w ksiazkach (pozdrowienia dla fanow fantasy  8) )
Zapisane

CHI

  • Gość
Kiedy szczeniak przestanie gryzc?
« Odpowiedź #14 : 2002-10-16, 11:54 »
Elfblondyn
na temat psich pomysłów to trzeba by chyba założyć oddzielne miejsce na tym forum. To co wyrabiają moje to oddzielna bajka.
Czy ktoś z Was spotkał się kiedyś (u bulowatych, ale niekoniecznie) z ich "pracą na zwolnionych obrotach??"
Na czym to polega. Jeżeli jest albo coś co:
1. zwisa prawie do ziemi - najlepszym przykładem jest obrus lub prześcieradło na desce do prasowania moje suki bulki  (w liczbie od 1 do 3) włączają "tryb oszczednościowy" i w tempie 1 łapa/1-3 min maszerują w kółko ocierając się o to co wisi.
2. można w inny sposób obejść - wersja z sianem, słomą w balotach lub luzem też 1-3, "tryb oszczędnościowy" z ocieraniem ale modyfikacja - tu można się przedzierać na wylot!!! Kiedyś zostawiłam Białą przy kupce siana w stajni i po 3 godzinach tkwiła prawi w tym samym miejscu!!!!!!!!
Natomiast boksery (też od 1-3) perfekcyjnie zjeżdżają "na plecach" nawet z bardzo stromych górek i to niezależnie od podłoża i pory roku. Najfajniej to wygląda jak w połowie górki, która jest "przełamana" w zimie tworzy się zaspa i towarzystwo pikuje w nią głowa w dół, albo jak wystają same łapy!!!!!
Ja chcę aparat  : :cry:   :cry:  :cry:
Pozdrawiam CHI
Zapisane

Forum Zwierzaki

Kiedy szczeniak przestanie gryzc?
« Odpowiedz #14 : 2002-10-16, 11:54 »

Elfka Nenar

  • Gość
Kiedy szczeniak przestanie gryzc?
« Odpowiedź #15 : 2002-10-17, 15:43 »
Co do papieru- mój pies kiedyś miał manie, że jak jej się nawinął papier toaleowy to go już nie było^^
Zapisane

Jennifer

  • Gość
Kiedy szczeniak przestanie gryzc?
« Odpowiedź #16 : 2002-10-17, 21:17 »
Ooo... To owine ją w papier tolaletowy. Bedzie mumia i ksiazki beda miec urlop ^_^
Zapisane

AniaS

  • Gość
Kiedy szczeniak przestanie gryzc?
« Odpowiedź #17 : 2002-10-18, 13:54 »
Gauli jak zobaczy chusteczke chigieniczna, najlepiej zasmarkana... nie ma zmiluj, musi byc jego!Pozera w mgnieniu oka... :?  watpliwy przysmak, jak mysle...
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.056 sekund z 25 zapytaniami.