Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Co mam zrobić?  (Przeczytany 6943 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Visenna

  • Gość
Co mam zrobić?
« : 2002-11-19, 20:35 »
Co mam zrobić? Mamy małego wilczura ma trochę ponad rok i lubi pieszczotliwie podgryzać członków rodziny. Ustawił swoją drabinę ( ja jestem przed kotem czyli przedostatnia  ;)  ) I mnie najbardziej gryzie. Niestety ale ja jestem słabym członkiem stada ma którego można maltretować...Ale to nie jest przyjemne...krzyki pomagają tylko na chwilkę a potem znów zaczyna się męka co mam zrobić??
Dodam że pies jest u nas dość długo więc nie wydaje mi się że go tego oduczę... Co mam wobec tego zrobić?
Zapisane

Galja25

  • Gość
Co mam zrobić?
« Odpowiedź #1 : 2002-11-19, 23:38 »
Jeżeli Adrenalino piszesz, ze nie jest to przyjemne, to nie moze to byc równocześnie "pieszczotliwe"?
MUSISZ zmienic hierarhię w stadzie. Pomoze Ci w tym książka (zapewne nie raz juz o niej słyszałaś) Johna Fishera - "Okiem Psa". Tam jest WSZYSTKO wytłumaczone normalnym jezykiem.
Krzyki faktycznie tu nie pomogą!!!

Dlaczego rezygnujesz, nie zakładaj z góry, że go tego nie oduczysz. jezeli napisałaś TAKI post, jesteś NA NAJLEPSZEJ DRODZE ABY WYCHOWAĆ PSA NA PSA!!! Jeszcze nie jest za późno. Musisz uzbroić sie w cierpliwość i konsekwencje!!!
A może jakies szkolenie z psem by przyniosło efekty?
Tu NAPEWNO znajdziesz wiele, dobrych, cennych porad.

Napisz :
1.Kiedy pies dostaje jeść, po czy przed waszym posiłkiem?
2.Gdzie najlepiej mu sie wyleguje, na tapczanie, w progach drzwi?
3.Ciągnie na smyczy?
4.Jakie zna komendy?
5.jak spędzacie wolny czas?
6.Karmicie go przy stole?
itp. informacje o psie!Musisz szczerze odpowiedziec na te pytania, tylko wtedy przyniesie to jakis efekt.
Uszy do góry!!!Zabieramy sie do roboty!!! A zobaczysz, jak za jakis czas sie pochwalisz, jaki z niego wychowany owczarek!!!
A jak podgryza - krótkie, lecz STANOWCZE "FE"!!!
 :wink:
Zapisane

Monik@

  • Gość
Co mam zrobić?
« Odpowiedź #2 : 2002-11-20, 10:06 »
Adrenalina pewnie, że oduczysz. Zacznij od szkolenia domowego. Jesli to Ty zaczniesz go uczyć komend i je egzekwować na każdym kroku, Twoje "notowania" bardzo szybko pójdą w górę. Odpowiedz na pytania Galji, też jestem ciekawa.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Co mam zrobić?
« Odpowiedz #2 : 2002-11-20, 10:06 »

Visenna

  • Gość
Co mam zrobić?
« Odpowiedź #3 : 2002-11-20, 12:50 »
Odpowiadam:

1.Po nas
2. I tu i tu...
3.Tak
4.Siat, waruj, do mnie i czasami reaguje na zostań
5.Chodzimy na spacery i głaszczę go.
6.Nie. Nigdy nie karmimy go przy stole.
Zapisane

Monik@

  • Gość
Co mam zrobić?
« Odpowiedź #4 : 2002-11-21, 11:30 »
Adrenalina: dopóki nie ma Galji, ja Ci coś podpowiem:
2. Bezwzględny zakaz wchodzenia na kanapy. Za każdym razem FE, ZEJDŹ, NA MIEJSCE.
3. Za każdym razem, kiedy ciągnie na smyczy - zatrzymaj się w miejscu, ewentualnie leciutko pociągnij za smycz. Chodzi o to, żeby pies podszedł do Ciebie, a nie Ty do niego. Kiedy podejdzie - najlepiej zmień kierunek spaceru. To nic, że ludzie będą na Ciebie dziwnie patrzeć. Niech się nauczy, że ma zwracać uwagę na to, co Ty robisz i dokąd idziesz.
4. Wiele razy wydawaj mu komendy. Jeśli Ci się będzie chciało, to nawet co 10 min. przez cały dzień. To wcale nie jest takie trudne. Idąc gdzieś i mijając psa , zatrzymaj się i każ mu się położyć. A potem pójdź sobie dalej.
5. Naucz go zabaw piłeczką na spacerach. Wtedy jak masz piłeczkę w rękach, jesteś dla niego absolutną boginią.
Zapisane

Galja25

  • Gość
Co mam zrobić?
« Odpowiedź #5 : 2002-11-21, 14:52 »
Galja jest, chciaż wypompowana, ale jest....
Przychylam sie do tego co pow. Monik@. Zostań jego boginia, jego przewodniczką. On ma Cie słuchać nie ze strachu ale z przyjemnością.
Poćwicz z nim tak prez pare dni, poczatki sa trudne, ale sie nie zrazaj. Usmiech na twarz i do dzieła!
Jak nie bedzie lubiał piłeczki (mój nie lubiał, buuuu), daj mu np. butelke plastykową, ona wydaje ciekawe dzwieki , a psy to lubia, albo patyk.
Jezeli jest łakomy od czasu do czasu!s smakołyk. Ale nie po każdym dobrze wykonanuym zadaniu.
Zapisane

Monik@

  • Gość
Co mam zrobić?
« Odpowiedź #6 : 2002-11-22, 09:13 »
Dziękuję Ci , moja kochana pszyjaciułko. Ja tę piłeczkę to tak umownie. Może być jakolwiek inna zabawka lub nie-zabawka. Coś, co pies lubi i go interesuje.
Galja, a któż Cię tak wymęczył, że niedyskretnie spytam?
Zapisane

Abakus

  • Gość
Co mam zrobić?
« Odpowiedź #7 : 2002-11-22, 09:27 »
Witaj:)
To co robi Twuj pies to nazywa sie iskanie i on to robi z wielkiej sympatji do Ciebie. Moj owczarek tez tak robil. Za kazdym razem jak bedzie chcial Cie iskac zwroc mu wuage ze nie chcesz tego, np "zostaw" albo jakas inna komenda. bardzo szybko sie nauczy ze tak nie wolno robic.
Wilczorki bardzo szybko sie ucza wiec napewno dlugo nauka nie bedzie trwala.
powodzenia.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.061 sekund z 23 zapytaniami.