Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: agresywnosć  (Przeczytany 2264 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pinczerka_i_Gizmo

  • Gość
agresywnosć
« : 2003-01-11, 11:55 »
Nie wiem co robic bo mój piesio stał sie agresywny to psów płci tej samej czyli samców...
Ma chyba tylko 3 czy tam 4 kolegów, bo na inne to sie rzuca...
Wszyscy mi mówią , że to dominacja...
A ja was proszę czy nie macie jakiś sposobów na oduczenie mojego psa warczenia u rzucania sie na inne psy?
Zapisane

onka

  • Gość
agresywnosć
« Odpowiedź #1 : 2003-01-11, 12:07 »
no nie wiem co by tutaj doradzić skoro na "kolegów" sie nierzuca - no ale to koledzy, a kolegów sie przecież nie zjada  ;)

może pomoże brak jakiejkolwiek Twojej reakcji w takiej sytuacji (oczywiście kiedy pies jest na smyczy)
po prostu przytrzymaj go wtedy i nic sie nie odzywaj

i wydaje mi się, że jeśli pies tak sie zachowuje w stosunku do innych to zaczyna dominować (atakuje jako Alfa - więc musisz mu troszeczkę pokazać kto tu rządzi :?: 0

ale to tak sobie myślę tylko :D
Zapisane

pinczerka_i_Gizmo

  • Gość
agresywność
« Odpowiedź #2 : 2003-01-11, 15:18 »
to znaczy przez to mogę go oduczyć rzucania sie na psy, a mi chodzi dokłądniej o nauczenie go no...żeby zaprzyjaźnił sie z psami...
Zapisane

Forum Zwierzaki

agresywność
« Odpowiedz #2 : 2003-01-11, 15:18 »

onka

  • Gość
agresywnosć
« Odpowiedź #3 : 2003-01-11, 15:53 »
no nie wiem czy można "wyuczyć" psa przyjaźni z innymi psami  :?:
Zapisane

pinczerka_i_Gizmo

  • Gość
agresywnosć
« Odpowiedź #4 : 2003-01-12, 12:24 »
to znaczy słyszałam od kogoś, że psa mozna chwalić ajk nei skoczy na psa i starać sie go zaprzyjaźnic(zaczynając np. od tych samców które lubi)
ale nie wiem do końca czy to poskutkuje.....
Zapisane

onka

  • Gość
agresywnosć
« Odpowiedź #5 : 2003-01-13, 08:21 »
no właśnie
pinczerko zrobisz jak uważasz ale to jest pies i ma swój "psi charakter"...
chodzi o to,żeby pies tolerował inne psy i nie atakował ich a zaprzyjaźni sie z tymi z którymi będzie uważał za stosowne  :D
może zostawic to na takim etapie? :?:
Zapisane

Monik@

  • Gość
agresywnosć
« Odpowiedź #6 : 2003-01-13, 09:20 »
Pinczerko, jeden pies jest bardziej "zabawowy" drugi mniej. Jeden toleruje wszystkie psiaki, inny nie. Myślę, że zostaw tak jak jest i niech ma swoich ulubionych kolegów do zabawy. W jakim jest wieku?
Zapisane

pinczerka_i_Gizmo

  • Gość
agresywnosć
« Odpowiedź #7 : 2003-01-13, 21:24 »
tak nie moze zostać...
on ma tylko dwóch kolegów, a reszte, nawet Ci którzy kiedyś byli jego przyjaciółmi zamienili się w wrogów..
tak nie może zostać...
On ma 2 lata
Zapisane

onka

  • Gość
agresywnosć
« Odpowiedź #8 : 2003-01-13, 21:55 »
pinczerko!
nie zamartwiaj sie tym atak strasznie  :D
jeśli to nie stwarza problemów to nie rób ich sobie...

ale nie osądzam , dyskutuję tylko :oops:

czy to jets dla Ciebia tak bardzo ważne? dlaczego? może jesli wytłumaczysz jakoś wspólnie damy rade :?:
może Gizmo nie potzrebuje towarzystwa innych psów :?:

ma ciebie!!!
Zapisane

Forum Zwierzaki

agresywnosć
« Odpowiedz #8 : 2003-01-13, 21:55 »

Monik@

  • Gość
agresywnosć
« Odpowiedź #9 : 2003-01-14, 08:06 »
Ja wiem, że dla Ciebie taka sytuacja jest stresująca, ale nie dasz rady go zmusić do zabaw albo tolerancji. Czy kojarzysz, od jakiego momentu to się zaczęło? Nie ściął się z żadnym psem?
Skoro ma dwa lata, to już jest dorosły.
P.S. Pytasz o rady - spróbuj zacząć od wspólnych spacerów ze znajomymi psami. Na razie bez spuszczania ze smyczy, co najmniej do momentu, aż przestanie powarkiwać.
Zapisane

Elfka Nenar

  • Gość
agresywnosć
« Odpowiedź #10 : 2003-01-15, 21:28 »
Ech ta chęć dominacji u mężczyzn :wink: no cóż chyba nic nie poradzisz, on chce dominować nad innymi, a po za tym gdy wyczuje w pobliżu suczkę z sieczką, to jż z rzucaniem nie da się wygrać.
Zapisane

pinczerka_i_Gizmo

  • Gość
agresywnosć
« Odpowiedź #11 : 2003-01-18, 16:40 »
to znaczy zauważyłam, ze tos ię zaczęło od momentu kiedy zaczął sie spotykać ze swoja ukochana przyjaci/ółką...i moze zazdrość tak go zepsóła?
Bo jak jakis pies podchodzi do niej to Gizmo zaczyna się szczerzyc na tego psa...
Aha, robimy postępy!
Dzisiaj Gizmo poznał już 2 lutniego dobermanka-samca i chociaż tylko się wąchali, ale to juz cosik:))
Zapisane

monik

  • Gość
agresywnosć
« Odpowiedź #12 : 2003-01-19, 18:10 »
Jeżeli Gizmo broni damy swojego serca przed konkurencją to nic na to nie poradzisz. Nigdy nie polubi samców kręcących się obok jego wybranki.
Zapisane

pinczerka_i_Gizmo

  • Gość
agresywnosć
« Odpowiedź #13 : 2003-01-19, 18:46 »
tylko, ze ons ie tez rzuca na psy nawet pod nieobecnosc Sary...
Zapisane

monik

  • Gość
agresywnosć
« Odpowiedź #14 : 2003-01-20, 11:32 »
Pinczerko , samce psów sa bardzo terytorialne. Teren który codziennie obsikują na spacerach uwazają za swój prywatny (a tam jeszcze mieszka suczka jego życia) i nie akceptują innych silnych samców, które mogą im zagrażać (zabrać ich terytorium, ewentualnie suczkę). Tak jak w naturze dzikie zwierzęta zawsze walczą o swoje i starają się przegnać rywala ze swojego terytorium. Myślę, że o zaprzyjaźnianiu ze soba takich psów możesz zapomnieć.
Zapisane

Forum Zwierzaki

agresywnosć
« Odpowiedz #14 : 2003-01-20, 11:32 »

pinczerka_i_Gizmo

  • Gość
agresywnosć
« Odpowiedź #15 : 2003-01-22, 17:19 »
ostatnio Gizmo skoczył znienacka na jakiegoś psa, ten uciekł a dzisiaj Gizmo do niego podszedł i zacząłsie z nim bawic...
moze w tym rzecz????
że Gizmo chce pokazać kto jest silniejszy a potem inny peis jest spoko?
Zapisane

Monik@

  • Gość
agresywnosć
« Odpowiedź #16 : 2003-01-23, 07:01 »
Z tego może wynikać, że Gizmo toleruje psy, które wobec niego zachowują się "poddańczo". No cóż - ma ochotę podominować. Z tym, że pilnuj go.....bo kiedyś może dostać łomot.
Jedyna moja rada w tej chwili - starannie dobieraj mu znajomych,. Nie powinno być kłopotu z sukami i młodymi psami.
Zapisane

pinczerka_i_Gizmo

  • Gość
agresywnosć
« Odpowiedź #17 : 2003-01-24, 15:02 »
no, właśnie tak się składa, że młode psy i suczki są jego przyjaciółmi!
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.043 sekund z 25 zapytaniami.