Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Moj pies zachowuje sie agresywnie w stosunku do mojej papugi  (Przeczytany 2225 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Martusia

  • Gość
Jak oduczyc go tego zachowania..kiedy wypuszczam papuge musze Skiepiego zamykac w toalecie bo nie da paudze spokoju i bedzie za nia biegal ,szczekal i probowal zjesc, nie chce zamykac go w lazience gdy papuga lata chce zeby zyly ze soba w zgodzie. Moja mama chce  oddac papuge bo staje sie to nie do wytrzymania :(
Pomocy!!! :cry:
Zapisane

Martusia

  • Gość
Moj pies zachowuje sie agresywnie w stosunku do mojej papugi
« Odpowiedź #1 : 2003-01-11, 18:53 »
:cry:  :cry:  :cry: pomużcie błagam bez was nuie dam rady  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry: chyba nie chcecie żeby moja mam  wyżuciła ptaszka przez okno (to tylko przemnośnia) napiszcie ja nie moge już wytrzyma c pomóżcie błagam !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
Zapisane

onka

  • Gość
Moj pies zachowuje sie agresywnie w stosunku do mojej papugi
« Odpowiedź #2 : 2003-01-13, 08:56 »
noooooo, to proponuję zacząć uskuteczniać"terapię odwykową"  z twoim psem :D

musisz zacząć go (nie wiem jak to nazwać) przyzwyczajać do papugi czyli (jeśli to możliwe) weź papugę do ręki  , zawołaj psa - pies siad i patrzysz na reakcję psa
jeśli szczeka i próbuje dosięgnąć papugę - źle (czy jakaś nagana słowna- ale nie krzyczysz i nie karcisz psa cieleśnie!!!!) tylko mówisz,że źle
no i tak powolutku malutkimi kroczkami przyzwyczajasz psa do papugi
jeśli nie szczeknie i powącha ja sobie tylko nic jej nie robiąc nagroda- jesli szczeknie -źle i tak az do skutku!
no i musisz pamietać,że nie możesz ćwiczyc z psem w nieskończoność ciągiem!!
to muszą być krótkie sesje, powtarzane raz po raz

powodzenia :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Moj pies zachowuje sie agresywnie w stosunku do mojej papugi
« Odpowiedz #2 : 2003-01-13, 08:56 »

Martusia

  • Gość
Moj pies zachowuje sie agresywnie w stosunku do mojej papugi
« Odpowiedź #3 : 2003-01-13, 15:39 »
dzięki za dobrą rade probuje i idze całkiem całkiem
 :?:  :?: moiżę coś z tego wyjdze
Zapisane

Jennifer

  • Gość
Moj pies zachowuje sie agresywnie w stosunku do mojej papugi
« Odpowiedź #4 : 2003-01-13, 15:48 »
Nie powinnas zamykac psa w lazience... Moze sie poczuc odrzucony czy cos.

Bardzo mozliwe jest ze pies poprostu jest o papuge zazdrosny. Mam ten sam problem z krolikiem i wyraznie widac ze to kwestia zazdrosci :) Radze ci to samo co pisala wyzej Onka: Zacznij powolutku je do siebie przyzwyczajac. ;]
Zapisane

pinczerka_i_Gizmo

  • Gość
Moj pies zachowuje sie agresywnie w stosunku do mojej papugi
« Odpowiedź #5 : 2003-01-13, 16:28 »
ja takze popieram terapię Onki...
Ale jeżeli twój pies ma skłonności myśliwskie to trudno go będzie pogogodzić z papugą....
np. mój pies jest psem polującym na gryzonie i poprostu nie da się pogodzic Gizmo z moim chomikiem, dlatego chomik biega tylko w jednym pokoju, a Gizmo ma tam wstęp wzbroniony
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.05 sekund z 23 zapytaniami.