Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: szczeniak jak go przyzwyczaic do obrozy i chodzenia na smycz  (Przeczytany 5169 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

awangarda

  • Gość
no wlasnie jeak?? bo on jak ma obroze i smycz to sie zapieraz i niechce isc a jak chodzi bez to wykreca mi numery takie jak dzis wlaz do ogrodka sasiadow i niechciual wyjsc az dzwonic musialam i dopieor mi podali....
Zapisane

onka

  • Gość
szczeniak jak go przyzwyczaic do obrozy i chodzenia na smycz
« Odpowiedź #1 : 2003-12-15, 20:41 »
najpierw musisz psiaka przyzwyvczaic do obrozy i smyczy w domku - założ mu obroże i nie zwracaj kompletnie uwagi na to co wyprawia :)czyli jesl bedzie skakał ,piszczał itp ty po prostu tego nie widzisz- potem zaóż mu smycz jak juz sie uspokoi i na luźnej smyczy - trzymaj ją - zawołaj psiaka do siebie i daj mu jakąs nagrode jak przyjdzie ,nie ciagnij go !
i tak pomalutku pomalutku przyzwyczajaj- zobaczysz 2-3 dni w domku po pare chwili bedzie ok
zycze powodzenia 8)
Zapisane

gaabi

  • Gość
szczeniak jak go przyzwyczaic do obrozy i chodzenia na smycz
« Odpowiedź #2 : 2003-12-16, 15:15 »
a ile Twój szczeniaczek ma tygodni?

Na moje bezapelacyjnie podziałała kolczatka. Teraz nie mam z nimi żadnych problemów i zakładam im już zwykła skórzaną obrożę. Oczywiście najpierw poćwicz trochę w domu, jak poczuje, że przy szarpaniu się go boli, to przestanie i będzie się już potem bał.
Zapisane

Forum Zwierzaki

szczeniak jak go przyzwyczaic do obrozy i chodzenia na smycz
« Odpowiedz #2 : 2003-12-16, 15:15 »

Weronyka

  • Gość
szczeniak jak go przyzwyczaic do obrozy i chodzenia na smycz
« Odpowiedź #3 : 2003-12-16, 16:15 »
Cytuj
a ile Twój szczeniaczek ma tygodni?

Na moje bezapelacyjnie podziałała kolczatka. Teraz nie mam z nimi żadnych problemów i zakładam im już zwykła skórzaną obrożę. Oczywiście najpierw poćwicz trochę w domu, jak poczuje, że przy szarpaniu się go boli, to przestanie i będzie się już potem bał.
 
 


Normalnie aż mnie zatkało jak to przeczytałam. Super podejście do szczeniaka.  Od kiedy to psa się uczy czegokolwiek, w taki sposóby by sprawić mu ból i żeby się bał :grr: . Jeżeli masz takie podejscie do uczenia czegokolwiek twoich psów, to bardzo im współczuje.
Awangarda wogóle nie bierz po uwagę tego co napisała Gaabi. Zrób tak jak napisała Onka. Każdy normalny człowiek właśnie w ten sposób przyzwyczaja psa do chodzenia na smyczy. Kolczatki można stosować u psów dorosłych i tylko jako pomoc naukową, a nie jako narzedzie do sprawiania bólu.
Zapisane

olc!a

  • Gość
szczeniak jak go przyzwyczaic do obrozy i chodzenia na smycz
« Odpowiedź #4 : 2003-12-16, 16:22 »
Weronyka, zgadzam się.
Brak mi słów... szczeniak w kolczatce?!?!?!?! :grr: :grr: :grr:

Onka napisała już chyba wszystko na ten temat :) Psiaka trzeba przyzwyczajać stopniowo. Nagradzaj go i baw się z nim kiedy przestanie zwracać uwagę na obrożę, a ingnoruj kiedy się szarpie. Przy przyzwyczajaniu do smyczy postępuje się prawie tak jak przy obroży. Pamiętaj, żeby w pierwsze dni chodzenia na smyczy nie szarpać psa, raczej chodzić za nim tam, gdzie chce. Psiak nie może się zrazić do smyczy.
No i - to chyba wiadomo - nie pozwalaj mu gryźć smyczy i nie bij go nią, nawet leciutko.
Zapisane

Flaś

  • Gość
szczeniak jak go przyzwyczaic do obrozy i chodzenia na smycz
« Odpowiedź #5 : 2003-12-16, 18:15 »
Gaabi jesli naprawde tak myslisz jak mowisz, to sorry ale uwazam cie za kretynke ( Myszko, nie zlosc sie na mnie, ale chyba sama to rozumiesz ) :grr:

Awangarda sama mam szczeniaka. Po prostu przez pierwsze dni zakladalam mu obrozke i chodzil w domku. A teraz jak bede z nim mogla wychodzic na dwor, to juz umie :D . A smycz??? Zalozylam mu ja kilka razy w domciu, a jak nie hcial isc to przekupywalam dropsikami dla pieskow i sie juz prawie nauczyl ( ma dzis rowniutko 3 miesiace )
Zapisane

Zwierzaczek

  • Gość
szczeniak jak go przyzwyczaic do obrozy i chodzenia na smycz
« Odpowiedź #6 : 2003-12-16, 18:21 »
Szczeniak i smycz  <- może tu jeszcze coś znajdziesz  :wink:
Zapisane

awangarda

  • Gość
szczeniak jak go przyzwyczaic do obrozy i chodzenia na smycz
« Odpowiedź #7 : 2003-12-16, 19:19 »
o dzieki zwierzaczek :L))
a co do tej kolczatki... to ja mojego dejlika wlasnie uczylam chodzic na kolczatce ale jak byl juz dosc duzy tak z rok mial moze mniej... ale z nim to bylo tak ze jako szczeniak to wogole niebylk na spacery wyprowadzany tylko go wypuszczalismy do ogrodu tit am sie zalatwial no i jak juz byl duzy(nie byl szczeniakiem) to dopiero kolczata i chodzil dobrze na poczatku sie szarpal troszeczke ale sie zczail ze to zle i przestal...
a na szczeniaczka to kolczata i tak by nic niepomogla bo on sie zapiera i stoi w miejscu a nie ciagnie... z
zrobie tak jak onka pisala:))
Zapisane

gaabi

  • Gość
szczeniak jak go przyzwyczaic do obrozy i chodzenia na smycz
« Odpowiedź #8 : 2003-12-17, 12:31 »
Flaszeczko, co do Ciebie, to nie komentuję, bo młoda jeszcze jesteś i masz prawo nie wiedzieć wielu rzeczy, jednak to nie daje ci prawa obrażania kogokolwiek.

a ile Twój szczeniaczek ma tygodni?


to było moje pytanie, dlatego co bardziej uważni powinni zrozumieć.
Dla pozostałych wyjaśniam: zaczęłam zakładać moim psom kolczatkę(małą) w wieku 16 tygodni, (t.j. 4 miesiące), w tym wieku pies jest już na tyle dorosły, że może zacząć kolczatkę nosić. I nie wymyśliłam sobie tego sama, tylko poradził mi tak doświadczony hodowca i lekarz weterynarii. Poskutkowało znakomicie! I co do nauki szczeniąt, to owszem powinno się  uczyć poprzez nagradzanie, ale niestety nie da się tym sposobem nauczyć wszystkich istotnych rzeczy. Nie dzieje się psu krzywda i on się nie boi mnie, tylko boi się szarpnąć i chodzi równo przy nodze. Teraz nie używam kolczatek, bo nie są one potrzebne. Pies ma zakodowane, żeby iść przy nodze i nie "fruwam" za nim. Dodam jeszcze, że mam dwa boksery, są to silne psy, gdyby nie były nauczone chodzenia na smyczy, to latałabym za nimi jak horągiewka.
No, a swoją drogą jak nauczyć psa, żeby nie brał jedzenia od obcych :?:
Zapisane

Forum Zwierzaki

szczeniak jak go przyzwyczaic do obrozy i chodzenia na smycz
« Odpowiedz #8 : 2003-12-17, 12:31 »

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
szczeniak jak go przyzwyczaic do obrozy i chodzenia na smycz
« Odpowiedź #9 : 2003-12-17, 13:16 »
Cytat: Flaszeczka
Gaabi jesli naprawde tak myslisz jak mowisz, to sorry ale uwazam cie za kretynke ( Myszko, nie zlosc sie na mnie, ale chyba sama to rozumiesz ) :grr:


Nie, nie rozumiem  :?
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

olc!a

  • Gość
szczeniak jak go przyzwyczaic do obrozy i chodzenia na smycz
« Odpowiedź #10 : 2003-12-17, 14:48 »
Moja Bela chodzi grzecznie przy nodze i nauczyłam ją tego bez użycia kolczatki (a trafiła do nas kiedy już była dorosła - jest ze schroniska). To duży i silny pies, a jakoś obyło się bez przemocy :?
Zapisane

gaabi

  • Gość
szczeniak jak go przyzwyczaic do obrozy i chodzenia na smycz
« Odpowiedź #11 : 2003-12-17, 15:12 »
Cytat: olc!a
Moja Bela chodzi grzecznie przy nodze i nauczyłam ją tego bez użycia kolczatki (a trafiła do nas kiedy już była dorosła - jest ze schroniska). To duży i silny pies, a jakoś obyło się bez przemocy :?

No właśnie Twoja Bela się nauczyła bez kolczatki, moja Heksa też, a Tajson i Wika nauczyły się właśnie za pomocą kolczatki i nie uważam, żeby to była przemoc, bo nie stała się im żadna krzywda.


Przy okazji zacytuję opinię na temat kolczatek z sąsiedniego "pokoju"

"Czy rotwailer, czy labek - nie ma znaczenia jaki pies - ale na pewno juz od szczeniaka należy uczyć pewnych zachowań, a kolczatka może pomóc w nauce chodzenia przy nodze. Ważne tylko jest umiejętne jej wykorzystanie. Jeżeli już mamy kolczatkę to wykorzystajmy ją własnie do nauki - nie wolno pozwalać psu na ciągnięcie nas na smyczy".
Zapisane

olc!a

  • Gość
szczeniak jak go przyzwyczaic do obrozy i chodzenia na smycz
« Odpowiedź #12 : 2003-12-17, 15:19 »
Mimo wszystko uważam, że kolczatka przy uczeniu szczeniaka chodzenia na smyczy jest zupełnie niepotrzebna :? 4-miesięczny szczeniak chłonie wiedzę jak gąbka i nie ma takiej wielkiej siły, że kolczatka jest jedynym sposobem, żeby nauczyć go chodzenia przy nodze... Są inne, lepsze sposoby :?
Zapisane

gaabi

  • Gość
szczeniak jak go przyzwyczaic do obrozy i chodzenia na smycz
« Odpowiedź #13 : 2003-12-17, 15:32 »
No jasne, że są inne sposoby, ale są różne psy, jedne chłoną wiedzę szybko, inne są leniwe, a jeszcze inne uparte jak osły. Więc powtarzam, kolczatka prawidłowo użyta nie robi psu krzywdy, a pomaga nauczyć go chodzenia przy nodze.
Zapisane

olc!a

  • Gość
szczeniak jak go przyzwyczaic do obrozy i chodzenia na smycz
« Odpowiedź #14 : 2003-12-17, 15:49 »
Zgadzam się, ale moim zdaniem 4-miesięczne psy nie powinny nosić koczatki... Ok, ta obroża pomaga nauczyć psa chodzenia przy nodze, ale nie jest potrzebna szczeniakowi - nad nim możemy zapanować w inny sposób, nie przez sprawianie bólu. Kolczatka przydaje się, kiedy uczymy psa dorosłego, który ma dużo siły, ale nie szczeniaka! Takie jest moje zdanie...

BTW - Bela zalicza się do tych upartych jak osły :roll: ale już do tego przywykłam :) Znalazłam wreszcie na nią sposób ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

szczeniak jak go przyzwyczaic do obrozy i chodzenia na smycz
« Odpowiedz #14 : 2003-12-17, 15:49 »

gaabi

  • Gość
szczeniak jak go przyzwyczaic do obrozy i chodzenia na smycz
« Odpowiedź #15 : 2003-12-17, 15:59 »
Ilu właścicieli, tyle pomysłów. Swoją drogą mój Taison, to też okropny leń i osioł w jednym, ale i tak go kocham :)
Zapisane

olc!a

  • Gość
szczeniak jak go przyzwyczaic do obrozy i chodzenia na smycz
« Odpowiedź #16 : 2003-12-17, 17:28 »
Cytuj
Swoją drogą mój Taison, to też okropny leń i osioł w jednym, ale i tak go kocham :)

To tak jak ja Belę :)
Cóż, właściwie to nie mam wyboru ;)
Zapisane

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
szczeniak jak go przyzwyczaic do obrozy i chodzenia na smycz
« Odpowiedź #17 : 2004-01-02, 20:01 »
trzeba obroze zakladac jak pies je wtedy nie zwraca na nia uwagi, smycz na poczatku w domu , nie mozna ciagac psiaka bo wtedy jeszcze bardziej sie zapiera tylko nalezy go wolac i nagradzac
Zapisane

awangarda

  • Gość
szczeniak jak go przyzwyczaic do obrozy i chodzenia na smycz
« Odpowiedź #18 : 2004-01-02, 20:12 »
no moj w koncu chodzi bez obrozy i w obrozy raczej chodzic niebedzie...
Zapisane

olc!a

  • Gość
szczeniak jak go przyzwyczaic do obrozy i chodzenia na smycz
« Odpowiedź #19 : 2004-01-02, 20:19 »
Cytuj
no moj w koncu chodzi bez obrozy i w obrozy raczej chodzic niebedzie...
:shock: przecież musisz go przywzyczaić! to wcale nie jest takie trudne, wystarczy tylko trochę pracy! moim zdaniem KAŻDY PIES MUSI umieć chodzić na smyczy i w obroży...
I mam jedno pytanie - nie chce Ci się go uczyć, nie potrafisz czy uważasz że jest mały i nie musi chodzić na smyczy?
Zapisane

awangarda

  • Gość
szczeniak jak go przyzwyczaic do obrozy i chodzenia na smycz
« Odpowiedź #20 : 2004-01-02, 20:37 »
nie po prostu sa to psy ze tak powiem "wiejskie" ktore nichodza z reguly na smyczy i ja swojego terz raczej niebede na smyczy prowadzac bo jak ide ulica to wole go i tak na rece wziasc...
Zapisane

Forum Zwierzaki

szczeniak jak go przyzwyczaic do obrozy i chodzenia na smycz
« Odpowiedz #20 : 2004-01-02, 20:37 »

olc!a

  • Gość
szczeniak jak go przyzwyczaic do obrozy i chodzenia na smycz
« Odpowiedź #21 : 2004-01-02, 22:41 »
Czasami smycz jest potrzebna... Zresztą rób jak chcesz... :?
Moim zdaniem każdy pies powinien umieć chodziś na smyczy :roll:
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
szczeniak jak go przyzwyczaic do obrozy i chodzenia na smycz
« Odpowiedź #22 : 2004-01-03, 10:50 »
Awangarda, a do weta jak pójdziecie?
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

awangarda

  • Gość
szczeniak jak go przyzwyczaic do obrozy i chodzenia na smycz
« Odpowiedź #23 : 2004-01-03, 11:13 »
myszko do weta mam dalek wiec i tak autkiem musze jezdzic no a pozniej na rece... zreszta on juz prawie umie chodic na smyczy i przyzwyczail sie do obrozy ale i tak chodzi bez...
Zapisane

gaabi

  • Gość
szczeniak jak go przyzwyczaic do obrozy i chodzenia na smycz
« Odpowiedź #24 : 2004-01-03, 14:19 »
Cytat: awangarda
nie po prostu sa to psy ze tak powiem "wiejskie" ktore nichodza z reguly na smyczy i ja swojego terz raczej niebede na smyczy prowadzac bo jak ide ulica to wole go i tak na rece wziasc...


No ale przecież nie będziesz go nosić przez całe życie na rekach...
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.085 sekund z 27 zapytaniami.