Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Czy da się to naprawić ???  (Przeczytany 6332 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Flaś

  • Gość
Czy da się to naprawić ???
« : 2004-03-15, 15:13 »
No cóż, jestem straszną kretynka. Co tu duzo ukrywac. Za szybko pozwolilam Toffasowi chodzic na flexi i teraz mam efekty-  szarpie i ciagnie, tak bardzo, ze spacery sa po prostu irytujace. Ratunku !!! Co mama zrobic ??? Czy da sie naprawic moj straszny blad ??? Pomocy !!! :(
Zapisane

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
Czy da się to naprawić ???
« Odpowiedź #1 : 2004-03-15, 16:26 »
może nauka posłuszeństwa?
mojego nie dałam rady nauczyć normalnie chodzić :oops:  i do dziś została kolczata tylko czasami zwykłą obrożę nakładam
Zapisane

olc!a

  • Gość
Czy da się to naprawić ???
« Odpowiedź #2 : 2004-03-15, 16:31 »
Da się na pewno :wink: Toffik jest z tego co wiem młodym psiakiem, także myślę, że nie będzie trudno :) Weź do kieszeni trochę smakołyków, zapnij psiaka na smycz i ruszaj. Kiedy tylko smycz się napnie, stawaj w miejscu i stój, dopóki smycz się nie rozluźni. Wtedy mówisz miłym tonem 'idziemy' i znowu ruszasz. Pies napina smycz - stajesz. I tak ciągle. Jeśli pies będzie szedł na luźnej smyczy chwalisz go i dajesz nagrodę. Na początku pewnie będziecie częściej stać niż iść, ale nie przejmuj się ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Czy da się to naprawić ???
« Odpowiedz #2 : 2004-03-15, 16:31 »

paolinka

  • Gość
Czy da się to naprawić ???
« Odpowiedź #3 : 2004-03-15, 16:36 »
Flaszeczko - pojdz z psiakiem na urs PT badz na Cytadele, tam jest pelno milosnikow psow, ktorzy na pewno ci cos doradza ;)
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Czy da się to naprawić ???
« Odpowiedź #4 : 2004-03-15, 16:39 »
Olc!u, taka metoda nic nie daje, przynajmniej w przypadku mojego psa :roll:. Pies nauczy się conajwyżej tyle, że jak Flaszeczka stanie to on też ma stanąć. Ja na smyczy automatycznej mam ten sam problem, wystarczy że ją zmienię na zwykłą i problem prawie całkowicie znika :).
Zapisane

olc!a

  • Gość
Czy da się to naprawić ???
« Odpowiedź #5 : 2004-03-15, 16:45 »
W przypadku mojego dała, więc ją zaproponowałam.
Zapisane

Wowo

  • Gość
Czy da się to naprawić ???
« Odpowiedź #6 : 2004-03-15, 17:25 »
Flaszeczka pomógłbym ci, ale nie wiem tak dużo o psach. :oops:
Jednak życze Ci z całego serca :roll: abyś naprawiła ten błąd ;)

Pozdrawiam :D
Zapisane

Husky13

  • Gość
Czy da się to naprawić ???
« Odpowiedź #7 : 2004-03-15, 19:16 »
Ja bym tez pomogl ale niestety niemam psa  :(  Moze sprobuj tak jak radzila O!cia
Zapisane

Flaś

  • Gość
Czy da się to naprawić ???
« Odpowiedź #8 : 2004-03-15, 21:03 »
Spacerujemy teraz na zwyklej smyczce ma na oko okolo 1,5 metra , i na obrozce.. Zobaczymy co z tego bedzie ... :?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Czy da się to naprawić ???
« Odpowiedz #8 : 2004-03-15, 21:03 »

pola

  • Gość
Czy da się to naprawić ???
« Odpowiedź #9 : 2004-03-15, 21:05 »
Aguń trzymamy kciuki żeby WAM sie udało ;);)
Zapisane

Apiska

  • Gość
Czy da się to naprawić ???
« Odpowiedź #10 : 2004-03-15, 21:32 »
Flaszeczkuś ja mam ten sam problem, teraz flexi m isię zepsuła i Apich chodzi na kruciutkiej  :wink:  Troszkę na niego nakrzyczę, uderze smyczka i jest spoko :)
Zapisane

Raffy

  • Gość
Czy da się to naprawić ???
« Odpowiedź #11 : 2004-03-15, 21:37 »
Cytat: Apiska
Troszkę na niego nakrzyczę, uderze smyczka i jest spoko :)


... :| a jak ktoś by ciebie uderzył to tez będzie spoko ? :| Psa się nie bije tylko trzeba porządnie wychowywać a nie bicie.
Zapisane

Apiska

  • Gość
Czy da się to naprawić ???
« Odpowiedź #12 : 2004-03-15, 21:55 »
... :| a jak ktoś by ciebie uderzył to tez będzie spoko ? :| Psa się nie bije tylko trzeba porządnie wychowywać a nie bicie.[/quote]

Ruffy a czy ja napisałam, np. że go leję z całej siły?? Napisałam że lekko uderzę smyczką !!!! Naucz się czytać!! Potrafie psa wychować i bicie w tym wypadku jest bardzo nikłe i używane baaaaardzo rzadko !!!
Zapisane

onka

  • Gość
Czy da się to naprawić ???
« Odpowiedź #13 : 2004-03-16, 08:56 »
Cytuj

Ruffy a czy ja napisałam, np. że go leję z całej siły?? Napisałam że lekko uderzę smyczką !!!! Naucz się czytać!! Potrafie psa wychować i bicie w tym wypadku jest bardzo nikłe i używane baaaaardzo rzadko !!!


Ruffy ma rację i nie masie obrażać i krzyczeć Apisko
Cytuj

Weź do kieszeni trochę smakołyków, zapnij psiaka na smycz i ruszaj. Kiedy tylko smycz się napnie, stawaj w miejscu i stój, dopóki smycz się nie rozluźni. Wtedy mówisz miłym tonem 'idziemy' i znowu ruszasz. Pies napina smycz - stajesz. I tak ciągle


bardzo dobry sposób i to nie jest prawda że :
Cytuj

taka metoda nic nie daje,


Cytuj

Pies nauczy się conajwyżej tyle, że jak Flaszeczka stanie to on też ma stanąć

nie jest tak ,taki sposób uczenia psa jest bardzo dobry i daje rewelacyjne efekty

jesli nie potrafisz sobie z nim poradzic proponuje szkolenie u profesjonalisty na kursie podstawowym :)
Zapisane

O

  • Gość
Czy da się to naprawić ???
« Odpowiedź #14 : 2004-03-16, 11:40 »
Flaszeczka - opisana metoda powinna podziałać. Hasso ciągnął na spacerach tylko wtedy, gdy obok przechodził pies. W innym przypadku było ok. Zaczęłam więc robić tak: gdy obok przechodził ktoś z psem a Hasso ciągnął, zatrzymuję się, uspokajam go i idziemy dalej. Już teraz widzę widoczną zmianę, mam nadzieję, że z czasem będzie jeszcze lepiej. A co do flexi...Też zastanawiałam się, czy ją kupić, ale kilka osób odradziło mi to. Kiedy więc nie mogę spuścić Hasso ze smyczy, przypinam mu do obroży linkę. Ale głównie chodzi na krótkiej skórzanej smyczy, bądź biega luzem (ale to już na łączce itp.)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Czy da się to naprawić ???
« Odpowiedz #14 : 2004-03-16, 11:40 »

Apiska

  • Gość
Czy da się to naprawić ???
« Odpowiedź #15 : 2004-03-16, 21:55 »
Onka przepraszam bardzo,  ale ja psa w każdym bądź razie nie leje ! Po prostu lekkie uderzenie smyczą pomaga...
Zapisane

pola

  • Gość
Czy da się to naprawić ???
« Odpowiedź #16 : 2004-03-17, 08:43 »
Apisko ..... też mi sie tak wydaje ja też czasem uderzę smyczką Tinę jak zaczyna warczeć i szczekać na jakiegoś psa albo jak coś zżera :roll:
i nie wydaje mi sie żeby to był mój bląd :roll:
Cytuj

Psa się nie bije tylko trzeba porządnie wychowywać a nie bicie.
wybacz ale poprostu ci nie uwierzę że nie dotknęłaś psa smyczą :roll: poprostu nie uwierze wiesz ?? :? :? :?
Zapisane

yashima00

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2702
Czy da się to naprawić ???
« Odpowiedź #17 : 2004-03-17, 13:45 »
No tak, w tym przypadku zgadzam się z Polą i z Apiską... Obie mają rację :) Mój piesek też ciągnie o chyba wypróbuję sposób Oli :)
Zapisane
-

olc!a

  • Gość
Czy da się to naprawić ???
« Odpowiedź #18 : 2004-03-17, 15:44 »
Cytuj
wybacz ale poprostu ci nie uwierzę że nie dotknęłaś psa smyczą :roll: poprostu nie uwierze wiesz ?? :? :? :?

Ja np. swojego psa NIGDY nie uderzyłam. To, że Ty to robisz nie znaczy, że wszyscy to robią.
Zapisane

pola

  • Gość
Czy da się to naprawić ???
« Odpowiedź #19 : 2004-03-17, 18:40 »
olc!a ....... wydaje mi się że to nie jest potrzebne przy wychowaniu psa :roll: ale chciałam sie spytać co robisz jak przyłapiesz swojego psa na tym że coś zżera na dworzu ?? chyba go nie głaszczesz ?? :roll: :roll: i ja powtarzam :nie mówię tu o jakimś torturowaniu psa :roll: chcę zeby pies wiedział ze mi sie to nie podoba :roll: a czasem nie pomaga sam podniesiony głos ....... :roll:
Zapisane

Apiska

  • Gość
Czy da się to naprawić ???
« Odpowiedź #20 : 2004-03-17, 20:49 »
Poluś może skończmy ten temat, bo wybuchnie kłótnia. My wiemy swoje oni wiedza swoje i tyle.....
Zapisane

Forum Zwierzaki

Czy da się to naprawić ???
« Odpowiedz #20 : 2004-03-17, 20:49 »

pola

  • Gość
Czy da się to naprawić ???
« Odpowiedź #21 : 2004-03-17, 20:58 »
Apisko jestem za :roll: :roll: .....
Zapisane

Flaś

  • Gość
Czy da się to naprawić ???
« Odpowiedź #22 : 2004-03-17, 22:06 »
Miśki moje kochane - spokój !!!
Teraz bedzie na mnie rzut bo ..... mamy kolczatke :| ...
Zapisane

O

  • Gość
Czy da się to naprawić ???
« Odpowiedź #23 : 2004-03-18, 08:59 »
Flaszeczka - nie chcę marudzić, ale kolczatka to chyba w przypadku Toffiego nie najlepszy pomysł  :? . Spróbuj na spacerach zastosować metodę opisaną powyżej. Trochę wytrwałości, a efekty na pewno będą.  :)
Zapisane

Kat

  • Gość
Czy da się to naprawić ???
« Odpowiedź #24 : 2004-03-18, 09:34 »
A ja się  przedwczoraj tyle naprodukowalam na ten temat ciągniecia a wycięło mi posta...buuuu :cry:  Mam podobny problem ale teraz już mnie nikt drugi raz nie będzie chcial słuchać :cry:  :wink:
Zapisane

olc!a

  • Gość
Czy da się to naprawić ???
« Odpowiedź #25 : 2004-03-18, 15:45 »
Ja posłucham hehe ;)
Cytuj
ale chciałam sie spytać co robisz jak przyłapiesz swojego psa na tym że coś zżera na dworzu ?? chyba go nie głaszczesz ??

Nie głaszczę. Mówię stanowczym głosem 'nie' i ona już wie, o co chodzi. W razie czego (bo zdarza się że udaje głupią ;) ) podchodzę i znowu surowym głosem 'zostaw'. Wtedy już puszcza i kładzie się na ziemi 'kołami do góry'.
Zapisane

pola

  • Gość
Czy da się to naprawić ???
« Odpowiedź #26 : 2004-03-18, 16:13 »
olc!u widzisz moja suńka nie jest tak uległa w stosunku do mnie :roll: i samo podniesienie głosu nie oznacza dla niej że zzrobiła cos źle :roll: ......... a przecież nie moge tego poprostu "olać" :roll:

Aguś ...... nie wiem czy dobrze robisz ale jeżeli to ma pomóc :roll: ;);) chociaż mam nadzieje ze jednak wrócicie do swojej piknej obróżki i wykorzystacie sposób olc! :wink:
Zapisane

olc!a

  • Gość
Czy da się to naprawić ???
« Odpowiedź #27 : 2004-03-18, 16:33 »
Beli akurat to zostalo już chyba po poprzednim właścicielu... On na pewno ją 'szkolił' biciem (ale takim porządnym, nie lekko smyczą), bo na początku reagowała wręcz paniką na każdy gwałtowny ruch i uniesienie ręki. Teraz, kiedy wie, że nic jej nie zrobimy, jest trochę bardziej samowolna (trochę :shock: mało powiedziane :lol: ), ale uległość w stosunku do nas (mnie szczególnie; ja najczęsciej wychodzę z nią na dwór, ja ją uczę dobrych manier) jej została.

A co do kolczatki... No cóż... To jeszcze młody pies... Da się go nauczyć chodzenia na smyczy bez pomocy kolczatki... Ale jak chcesz... :(
Zapisane

Forum Zwierzaki

Czy da się to naprawić ???
« Odpowiedz #27 : 2004-03-18, 16:33 »

Flaś

  • Gość
Czy da się to naprawić ???
« Odpowiedź #28 : 2004-03-18, 19:20 »
Tylko, że wy nie widziałyśne naszych spacerów.... Nie pisałam chyba wcześniej, że ta metoda nie poskutkowała ??? Robiliśmy tak, odkąd Toffi zacząl chodzić na spacerki .... No i sie nie udało....
PeeS. Klcztka nie musi być brutalna, a na dodatek mamy półkoczate stosowaną na zmane z obroza skorzana ... :wink:
Zapisane

pola

  • Gość
Czy da się to naprawić ???
« Odpowiedź #29 : 2004-03-18, 19:24 »
Aguń -miejmy nadzieję jednak że po tych zabiegach z kolczatką przerzucicie się jednak na obróżkę ;);)
olc!u czżbyśmy mogły sobie podać rączki ????  8)  8)  8) (pamiętasz po raz który ?? :lol: :lol:)
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.062 sekund z 29 zapytaniami.