Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Żydzi  (Przeczytany 3668 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Misty.K

  • Gość
Żydzi
« : 2004-12-24, 22:07 »
Ostatnio zaczęłam się zastanawiać, dlaczego jak ktoś coś źle robi, wbrew ogólnym przekonanią i wartością, to jest nienawidzony i nazywany Żydem. Dlaczego akurat Żydem???????? To jest jakieś chore... tzn. ja w ogóle nie rozumiem dlaczego tak jest... Ja rozumiem, że jak ktoś jest antysemitą to nieznosi Żydów, ale jak ktoś nie jest, a ktoś mu wyrządził jakąś krzywdę to się go przezywa "Ty, Żydzie!"
Proszę, wytłumaczcie mi to!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zapisane

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Żydzi
« Odpowiedź #1 : 2004-12-24, 22:29 »
-
« Ostatnia zmiana: 2007-01-20, 23:59 autor golden(ka) »
Zapisane

golden

  • Gość
Żydzi
« Odpowiedź #2 : 2004-12-24, 22:34 »
wszyscy przyzwyczaili sie tak mówic, to mówią :krzywy:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Żydzi
« Odpowiedz #2 : 2004-12-24, 22:34 »

Madia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2977
    • WWW
Żydzi
« Odpowiedź #3 : 2004-12-24, 22:49 »
Często też gdy ktośma gorsze ubranie to  lecą słowa typu: " Jak zyd wyglądasz" , " Ubrania od żyda z bazaru" ittp.  :roll:
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Żydzi
« Odpowiedź #4 : 2004-12-25, 00:39 »
U nas tak nikt nie mówi  :?
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Żydzi
« Odpowiedź #5 : 2004-12-25, 14:02 »
Mam wrażenie, że antysemityzm to polska obsesja narodowa. Ludzie potrzebują kozła ofiarnego, u nas są nim Żydzi. Na kogoś trzeba zwalić winę za wszystkie nieszczęścia, na kimś powyżywać. Jak ktoś nie ma racjonalnych argumentów, walnie tekstem "ty Żydzie" i cieszy się, że miał coś do powiedzenia...  :roll: Żałosne, ale taka jest polska rzeczywistość. Kiedy byłam w podstawówce, karmiono nas opowieściami o bohaterskich Polakach, podczas wojny ratujących, z narażeniem własnego życia, Żydów. Wtedy w to wierzyłam, ale dawno przestałam. Myślę, że na pomoc mógł liczyć Żyd, który miał czym zapłacić. A i wtedy, kto wie, czy nie został póżniej zadenuncjowany. Jakoś w masową bezinteresowność Polaków w stosunku do Żydów nie wierzę. A ile to razy słyszałam przy różnych okazjach teksty o tym, kto jest Żydem. Łatwiej wymienić tych, którzy nie są. Chyba tylko Papież nie jest... Reszta to sami Żydzi i dlatego jest tak źle, bo przecież Polaków to tylko w ramkę oprawić i zachwycać się, tacy są wspaniali. Nie kradną, nie kłamią, nie oszukują, ble, ble, ble  :roll:
Zapisane
IBDG Wrocław

Nicka

  • Gość
Żydzi
« Odpowiedź #6 : 2004-12-25, 15:53 »
Też tego nie rozumiem..... to jest poniżanie innego niż nasze społeczeństwo... :roll:  i gdzie tu równość...? gdzie sprawiegliwość? Ehh :roll:  :(
Zapisane

taigan

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1695
    • WWW
Żydzi
« Odpowiedź #7 : 2004-12-25, 16:08 »
Niewiem :roll:
W podstawówce qumpel raz mówił taki "kawał" (przynajmniej on to tak nazwał):

Czym się różni przejechany pies od przejechanego Żyda?
- Tym, że na psie widać ślady hamowania.

"hahaha" :roll: A jak nauczyciel spytał zkąd takie "kawały", to ten powiedział, że tak mówili qumple... :? (czy coś w tym stylu) :roll:

NO COMMENT ;/

Dalmafreciak

  • Gość
Żydzi
« Odpowiedź #8 : 2004-12-25, 23:55 »
IBDG, na pewno byli i ludzie, którzy bez względu na rasę, kolor skóry itp. pomagali takim ludziom, przechowywali ich, nie jako Żydów, ale jako LUDZI. Nie uwierzyłabym w to, że cały naród jest taki wspaniały, miłosierny, ale w to wierzę. Tak jak i teraz, jest wielu ludzi, którzy nigdy nie oceniali ludzi w takich kategoriach jak rasa, wyznanie, ale traktowali wszystkich tak samo i z rasizmem nie mają nic wspólnego. :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Żydzi
« Odpowiedz #8 : 2004-12-25, 23:55 »

Kiwusia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1160
Żydzi
« Odpowiedź #9 : 2004-12-26, 00:05 »
ale smieszna "ha, ha, ha" :/
Mnie tam to nie bawi.. a tak w ogole co Ci wszyscy ludzie maja do Zydow? :/ Przeciez oni niczym sie nie roznia od nas  :?
Zapisane
Move your hips, do your thing
Get off the wall, don't matter what they think
From your fingertips, to your toes
You know you hot, so let everybody know

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Żydzi
« Odpowiedź #10 : 2004-12-26, 11:47 »
Cytat: Dalmafreciak
IBDG, na pewno byli i ludzie, którzy bez względu na rasę, kolor skóry itp. pomagali takim ludziom, przechowywali ich, nie jako Żydów, ale jako LUDZI. Nie uwierzyłabym w to, że cały naród jest taki wspaniały, miłosierny, ale w to wierzę. Tak jak i teraz, jest wielu ludzi, którzy nigdy nie oceniali ludzi w takich kategoriach jak rasa, wyznanie, ale traktowali wszystkich tak samo i z rasizmem nie mają nic wspólnego. :)


Wiem o tym, dlatego napisałam, że w masową bezinteresowność nie wierzę. W sporadyczną- tak.
Zapisane
IBDG Wrocław

Nicka

  • Gość
Żydzi
« Odpowiedź #11 : 2004-12-26, 18:38 »
O qrde, ale kawał... można sie posikać ze śmiech :roll: :grr:  :|
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
Żydzi
« Odpowiedź #12 : 2004-12-26, 20:36 »
IBDG, wydaje mi się, że to zjawisko to było coś pomiędzy sporadyczną, a masową bezinteresownością. ;)
Zapisane

pacuszka7

  • Gość
Żydzi
« Odpowiedź #13 : 2004-12-26, 21:11 »
jak coś o żydach to proponuje książki: "medaliony" i "Mendel Gdański". ta pierwsza straszna ale warto poczytać.
Zapisane

Agata:)

  • Gość
Żydzi
« Odpowiedź #14 : 2004-12-26, 21:44 »
Ja nie rozumiem, czemu tyle ludzi obraza Żydow.  To sa tacy ludzie jak my. Czy wiecie, ze np. w filmie Dirty Dancing glowna role grala Zydówka? A przeciez ten film jest genialny. Bez wzgledu kto w nim gra. Albo nawet inaczej, gdyby nie ona, nie bylby tak wspanialy.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Żydzi
« Odpowiedz #14 : 2004-12-26, 21:44 »

Zorba

  • Gość
Żydzi
« Odpowiedź #15 : 2004-12-26, 21:45 »
U nas gadaja coś takiego keidy ktos sie nie chce czymś podzielić no bo przecież "teraz siara mówić ale jesteś skąpy " to się mówi "ale Żyd z ciebie".
Wiecie według młodzieży ktora nie żyła w komunizmie żydzi kojarzą sie z czymś śmieszny,z czapeczkami na głowie,Przeważnie tak jest dlatego że ludzie nie potrafia zrozumieć tego że ktoś omże nie wierzyć że Zbawiciel przyszedł.Duzo osób porpsotu nie jest tolerancyjnych.Śmieją się bo przecież "jak mozna modlić się o to że da się wypruźnić" .
W 6-klasie byliśmy w kosciele prawoslawnym protestanckim i synagodze żydowskiej.Na temat Żydów dowiedzieliśmy isę wiele ciekawych rzeczy na temat ich wiary.
no w kazdym razie brak tolerancji w Polsce aż razi w oczy.
Zapisane

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Żydzi
« Odpowiedź #16 : 2004-12-26, 21:54 »
U mnie nikt tak nie mówi  :P  ..... Może dlatego że na podlasiu dużo jest kultur więc inaczej na to patrzymy?
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Żydzi
« Odpowiedź #17 : 2004-12-26, 22:05 »
Cytat: Dalmafreciak
IBDG, wydaje mi się, że to zjawisko to było coś pomiędzy sporadyczną, a masową bezinteresownością. ;)


Moim zdaniem bliżej sporadyczności. Ale mogę się mylić, może w sytuacji wspólnego zagrożenia Polacy poczuli coś w rodzaju solidarności z Żydami? A po wojnie wróciła dawna nienawiść...
Zapisane
IBDG Wrocław

Karletka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3339
  • . . . : : :})i({: : : . . .
    • WWW
Żydzi
« Odpowiedź #18 : 2004-12-27, 11:33 »
U mnie tez nikt tak nie mówi,ale popularne jest za to mówienie "ty downie"...NIby takie zabawne ale kogoś może to urazić :roll:
Zapisane

Asia i Rocky

  • Gość
Żydzi
« Odpowiedź #19 : 2004-12-27, 12:02 »
Cytat: pacuszka7
jak coś o żydach to proponuje książki: "medaliony" i "Mendel Gdański". ta pierwsza straszna ale warto poczytać.


Hej!!

Czytalam obydwie...zaraz potem obejrzalam "Pianiste"( :cry: )

Przez Medaliony nie moglam jesc i spac...na te ksiazke trzeba sie przygotowac psychicznie :(
Zapisane

Karletka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3339
  • . . . : : :})i({: : : . . .
    • WWW
Żydzi
« Odpowiedź #20 : 2004-12-27, 12:11 »
"Paniste" też oglądałam...I też nie mogłam spać po tym...A "Medaliony" napewno wypożyczę,dzięki za informacje ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Żydzi
« Odpowiedz #20 : 2004-12-27, 12:11 »

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Żydzi
« Odpowiedź #21 : 2004-12-27, 15:38 »
Żydzi...temat kontrowersyjny...

Naród żydowski była narodem wybranym....sam Jezus był Żydem...

tylko...

Moim zdaniem wszystko zależy od człowieka...a nie od narodowości...niektórzy Żydzi kradną, inni to wzorowi ludzie...

Tylko dlaczego przy ataku n WTC 11 września w pracy nie pojawił się ani jeden Żyd z 4000 ??

Tylko dalczego większość polskich firm jest wykupywana właśnie przez nich a ludzie tracą prace ??

Myśle że to dlatego tępi się ten naród...
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

myszka

  • Gość
Żydzi
« Odpowiedź #22 : 2004-12-27, 16:39 »
Agnes, sorry, ale skąd masz takie informacje? Bo mnie to pachnie propagandą w stylu Radia Maryja... :roll:
A tak BTW, Żyd - to nie narodowość, to religia. Izraelita, to narodowość. Ale nie tylko Izraelici są wyznania żydowskiego.
Zapisane

Willie

  • Gość
Żydzi
« Odpowiedź #23 : 2004-12-27, 17:54 »
U mnie określenia ,,żydzi" używa się dla sknerów  :roll: ... Nie wiem czemu. Nie mówi się natomiast do jakiś ułomów ,,TY ŻYDZIE", i dobrze :-)
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
Żydzi
« Odpowiedź #24 : 2004-12-27, 18:14 »
Agnes, to racja ze 11 wrzesnia nie pojawili sie zycdzi w pracy. Bo całkiem prawdopodobne ze Mosad rzeczywisci wiedział o tym ataku. Israelowi bylo rzeczywiscie na reke by poroznic swiat arabski z swiatem zachodu. z powodu okupacji palestyny.
  tylko ze to zwykla zagrywka polityczna i kazdy rzad ma na swoim koncie gorsze masakry i smierc milionów ludzi. Wiec Mosad tutaj nie jest jakis wyjątkowy.
   Antysemityzm jest bez sensu. My Polacy jeszcze za czasów królów przyjelismy naród zydowski do siebie. Ale szybko sie okazało ze polacy z narodowym lenistwem i glupotą - po prostu przegrywają wojnę o rynek, o handel, o uslugi. Zydzi rozproszyli sie po całej europie i całyu cas trzymali sie razem - polacy we własnym kraju tego nie potrafia do dzis.
 
   Dodatkowo doszła sprawa kosciola katolisckiego. Kosciol zaczol tempic zydów bo zaczol obawiac sie konkurencji w sprawowaniu moniopolu religijnego w europie.
  Ludzie zostali podburzani - i z reszta do dzisiaj sa - przez ksiezy. Kazdy kto narazil sie kosciolowi w jego brudnych grach - zostawał okrzykniety zydem i zaczeto szukac korzeni zydowskich w jego rodzinie ...
  Zaczeto stosowac metody inkwizycji rodem z hiszpani i wielebnego Dominikanina Korkenawy - zaczeto mordowac i łupic zydów. W koncu stali sie plebsem i marginesem społecznym. Zostali krolami carnego rynku - i tak jak biali ludzi ektorzy mieli krew indian w ameryce - tak polacy w ktorych plynela krew israela musieli sie ukrywac - i tak jest do dziasiaj. W wiekszosci rodzin ortodokysjnych katolików - zydów si enienawidzi. Kosciol cały czas podborza przeciw zydaom.
  Wciaz mozna kupoic legalnie w kiosku wydania pt. "masoneria w polsce" itd. itd..
 Tam jawnie kosciol i jego przedstawiciele wypisuj atakie glupoty ze sie w glowie nie miesci.

  Jedną z takich glupot jest wykupywanie przez zydów firm w polsce.
 Jesli polak kretyn nie potrafi sprawowac władzy nad firma i ona jest nierentowan - to niech nawet kosmita ją wykupi i da miejsca pracy komukolwiek z tego kraju - gdzie bezrobocie to 20% !!! co za roznica ze zyd.. lepiej zeby nierobów polaków zmusic do pracy i niech chociaz paru w firmie pracuje - niz ma cała upasc w imie społecznej solidarnosci ?? Zastanów sie o czym ty piszesz..
 
    Kosciol chce bysmy tak mysleli - bo on na tym najwiecej zarabia. Swoimi machinacjami prowokuje wladzei całe społeczenstwa do ataków na NIEWINYCH LUDZI.
  tyle sie mówi o zbrodniach komunizmu. A czemu sie nie mówi o 200badaczach pisma ktorzy pod naciskiem wladz kosciola zostali rozstrzelani za spisek przeciw panstwu, czemu nie mówi sie o podburzanych przez miejscowego proboszcza w latach 50 motłochu ktory zabil młoda dziezynke - swiadka jechowy - 13 letnie dziecko za odnmowę przezegnania sie..
 bo to jest niemodne...
Fajniej jest powiedziec ze papiez jest polakiem. (choc zostal nim tylko dlatego polak zeby rozmiękczyc jeszcze bardziej kraje podlegające ZSSR (kazda swiecka publikacja historyczna to poda - ze na watykan były takie presje wywierane ) lepiej pobic zydów i wywalic 2000000 kzyrzy na zwirowisku. tam gdzie gineli zydzi...
  Bo nie ma to jak miec kogos do kopania... w imie jezusowej milosci :?

   Nie pisze tego by kogokolwiek obrazic. Pisze tylko po to by nikt nie wypisywal glupot na JAKAKOLWIEK mniejszosc w tym kraju. Mam dosyc ponizania Muzełmana, Swiadka, Badacza, Arianina, Zielonoswiątkowca, Zyda , czy wyznawcę Kriszny... TAK NIE MOZNA
Zapisane

absencja

  • Gość
Żydzi
« Odpowiedź #25 : 2004-12-28, 13:44 »
Cytuj

Tylko dlaczego przy ataku n WTC 11 września w pracy nie pojawił się ani jeden Żyd z 4000 ??

Cytuj

Agnes, to racja ze 11 wrzesnia nie pojawili sie zycdzi w pracy. Bo całkiem prawdopodobne ze Mosad rzeczywisci wiedział o tym ataku. Israelowi bylo rzeczywiscie na reke by poroznic swiat arabski z swiatem zachodu. z powodu okupacji palestyny.

widziliście kiedyś rząd, który planuje jakąś tajną operację i informuje o niej wszystkich obywateli?
a Żydzi zawsze pelnili funkcję "chlopca do bicia". Przyczynili się do tego księża, politycy, komuniści, zawsze bylo na kogo zwalić...
Cytuj

(choc zostal nim tylko dlatego polak zeby rozmiękczyc jeszcze bardziej kraje podlegające ZSSR (kazda swiecka publikacja historyczna to poda - ze na watykan były takie presje wywierane )

no to przynajmniej coś pożytecznego zrobili...
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
Żydzi
« Odpowiedź #26 : 2004-12-28, 18:23 »
To nie rząd Izraela planował operacje - on wspaniałomyslnie "zapommniał" powiedziec o tym stanom. są to luzne dywagacje, ale prawda jest taka ze tak bylo. Dziwne troszkę. Sądze tez ze moglo sie tak stac ze po prostu zydzi ktorzy tam pracują mieli zaczać prace na 10:00 a atak był o 9:28 jak pamietam. I po prostu nie bylo jeszcze ich w pracy. Ja sam do pracy na 10:00 przychodze 10:01 :) wiec całkiem mozliwe ze znów szukaja "chłopca do kopania"... szkoda ze nikt nie odpisał na tematy inne ktora poruszalem w moim poprzednim poscie...
Zapisane

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Żydzi
« Odpowiedź #27 : 2004-12-28, 23:03 »
Cytat: myszka
Agnes, sorry, ale skąd masz takie informacje? Bo mnie to pachnie propagandą w stylu Radia Maryja... :roll:


Nie pamiętam skąd mam takie informacje ale napewno nie z radia maryja...osobiście nie toleruje i nie słucham.

"Bo całkiem prawdopodobne ze Mosad rzeczywisci wiedział o tym ataku. Israelowi bylo rzeczywiscie na reke by poroznic swiat arabski z swiatem zachodu. z powodu okupacji palestyny.
tylko ze to zwykla zagrywka polityczna i kazdy rzad ma na swoim koncie gorsze masakry i smierc milionów ludzi. Wiec Mosad tutaj nie jest jakis wyjątkowy. "

Wątpie żeby to Izraelowi było na ręke...raczej dla USA którzy mogli i mogą zrobić na tym duuuuży interes...

"Antysemityzm jest bez sensu. My Polacy jeszcze za czasów królów przyjelismy naród zydowski do siebie. Ale szybko sie okazało ze polacy z narodowym lenistwem i glupotą - po prostu przegrywają wojnę o rynek, o handel, o uslugi. Zydzi rozproszyli sie po całej europie i całyu cas trzymali sie razem - polacy we własnym kraju tego nie potrafia do dzis. "
zgadzam się...

"Dodatkowo doszła sprawa kosciola katolisckiego. Kosciol zaczol tempic zydów bo zaczol obawiac sie konkurencji w sprawowaniu moniopolu religijnego w europie.
Ludzie zostali podburzani - i z reszta do dzisiaj sa - przez ksiezy. Kazdy kto narazil sie kosciolowi w jego brudnych grach - zostawał okrzykniety zydem i zaczeto szukac korzeni zydowskich w jego rodzinie ... "

Jestem katoliczką ale nigdy nie spotkałam sie z księdzem który "tępiłby" zydow...

dodam że kościół nie prowadzi brudnych gier...jeśli na odpowiednich stanowiskach znajdują się odpowiedni ludzie to może byc to instytucja spełniająca swe powołanie...niestety księża są tylko ludzmi...i nie zawsze postępują słusznie...

"W wiekszosci rodzin ortodokysjnych katolików - zydów si enienawidzi. Kosciol cały czas podborza przeciw zydaom. "
Wierze w Boga od kilkunastu lat...cała moja rodzina to katolicy- w większości ludzie głęboko wierzący...jednak nigdy, NIGDY nie słyszałam że żydów trzeba nienawidzić ani ze strony rodziny ani ze strony kościoła..

"Jesli polak kretyn nie potrafi sprawowac władzy nad firma i ona jest nierentowan - to niech nawet kosmita ją wykupi i da miejsca pracy komukolwiek z tego kraju - gdzie bezrobocie to 20% !!! co za roznica ze zyd.. lepiej zeby nierobów polaków zmusic do pracy i niech chociaz paru w firmie pracuje - niz ma cała upasc w imie społecznej solidarnosci ?? Zastanów sie o czym ty piszesz.. "
polak może i kretyn(nie każdy) zgadzam się patrzący na własną kieszeń i przyszłość, nie oglądający się za siebie, nie patrzący na innych...tylko że w naszym kraju znajduje się moim zdaniem wielu ludzi którzy byliby w stanie poprowadzić firmy...i powinno się inwestować w polaków a nie sprzedawać polskie zakłady zagranicznym przedsiębiorcom...

"Kosciol chce bysmy tak mysleli - bo on na tym najwiecej zarabia. Swoimi machinacjami prowokuje wladzei całe społeczenstwa do ataków na NIEWINYCH LUDZI.
tyle sie mówi o zbrodniach komunizmu. A czemu sie nie mówi o 200badaczach pisma ktorzy pod naciskiem wladz kosciola zostali rozstrzelani za spisek przeciw panstwu, czemu nie mówi sie o podburzanych przez miejscowego proboszcza w latach 50 motłochu ktory zabil młoda dziezynke - swiadka jechowy - 13 letnie dziecko za odnmowę przezegnania sie..
bo to jest niemodne... "

tacy ludzie to nie katolicy, nie wierzący...to tylko zakładający taką maskę ...teraz kościół ma mniejszą władze...a tak pozatym to co tu przedstawiasz to patologie...

"Fajniej jest powiedziec ze papiez jest polakiem. (choc zostal nim tylko dlatego polak zeby rozmiękczyc jeszcze bardziej kraje podlegające ZSSR (kazda swiecka publikacja historyczna to poda - ze na watykan były takie presje wywierane )"
tak czy siak został wybrany, moim zdaniem spełnia się w swojej roli w 100% choć nie rozumiem kto na watykan mógł takie presje wywierać...
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

Forum Zwierzaki

Żydzi
« Odpowiedz #27 : 2004-12-28, 23:03 »

Galago De Codi

  • Gość
Żydzi
« Odpowiedź #28 : 2004-12-29, 16:42 »
C tymi maskami.. jakos kosciol w mojej miejscowosci zakazuje nawet w radiu mówic  o jakimkolwiek spotkaniu "innowierców" - moja kuzynka jest w radiu pracownikiem i wiedzi jak czrni ciagna za sznurki.. to jest nie fair.. Moja ciotka (matka tej kuzynki jest SJ) chiceli oni sobie wybudowac taki kosciół. Ksiądz podkupował kazdą parcelę jaką chcieli SJ sobie nabyc na ten cel..
   Więc chyba wychodzi na to ze ksieza mówia co innego - robia co innego i myslą co innego..  :roll:
   
   Czemu w TV nie ma nic o tych innych? Czemu teraz w czasie swiąt KAZDA religia w kraju była BOMBARDOWANA wiezeniami katolickimi.. ja osobiscie jestem niewierzacy w to i bardzo mnie nudziło a wręcz wnerwiało - iedy ja musze ze swoich najnizszych krajowych płacic abonament za takie rzeczy... tak ma wyglądac TV publiczna w polsce?
  Czemu nic nie wiemy o muzełmanach? pokazuje sie ich tylko jako wariatów biczujących się na ulicy.... szkoda ze ci sami ksieza co ciagają w radiu za sznureczki nie pomyslą ze Jezus kazał rozmawiac a nie zakazywac poznania prawdy. Ze Apostoł NIE BAŁ SIĘ PRAWDY.. a kosciol.. w biblii tysiąclecia w 6 wznowionym wydaniu tetragram JHVH podany jest tylko 6 razy (z 3500razy w poprzednim wydaniu) - Biblia ta ma przedmowe i podpis Papieza.. ciekawe dalczego czyzby KK obawiał sei dialogu z tym pomniejszymi sektami- ze wolą biblie zmienic?

   Ja osobiscie mam polowe rodziny SJ, paru badaczy, nawet buddysta sie znajdzie.. i zawsze to jakos KK robią bałagan.. ze zona Sj nie idzie na wigilie, ze kuzyn buddsta nie chce slubu koscielnego.. ze syn badacz to ma jakies wizje ... czemu w polsce ktora jest niby taka otwarta tak sie tempi zydów.
    Proste .. bo polska jest KK.. a katolicyzm w polsce ma tyle współnego z religia chrzescijanską co ja z myśliwymi.. ;p
     ps.
a propos dewiacji..
 W grecji kosciol prawosławny tak tempi SJ ze dochodzi do zabojstw i gwałtów i jakos o tym nie słyszymy w TV ...
W gruzji badacze, SJ ida po prostu pod mur...
  Zapytajcie jakiegtos zolnieza co byl w kosowie na misji stabilizacyjnej jak KK dabł o pokoj na tym terenie..
 
ps2.
 Jesli Watykan jest miejscem swiętym, i osoba papieza ma mozliwosc zmieniac bibhlie, ekskomunikowac i wogole, czyli 2 po bogu.. to co to za bóg który ugina sie pod wpływem czynników politycznych? w 39 ówczesny papiez salutował razem z Hitlerem i błogosławił 3 rzeszę..

   Moze myslalbym gdybym nie miał tych innych w rodzinie :? ale niestety ja spotykam chyba tylko te dewiacje :( - to bardzo zniechęca - uwiez
Zapisane

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Żydzi
« Odpowiedź #29 : 2004-12-29, 23:27 »
wierze że patrzenie na wszystkie machlojki kościoła zniechęca...nie bronie go wszystkimi siłami...ktoś chce wierzyć-wierzy....nie to nie...tylko mówie że ja osobiście nie spotkałam się z gadaniem przez księży głupot...wręcz przeciwnie...trafiam na księży którzy mówią że wiedzą że kościól dużo traci...że nie jest dobrze...i nie pochwalają zachowań niektórych księży...niestety można spotkać zagożałych katolików którzy tweirdzą że ksiadz rydzyk to człowiek niezwykle dobry i sprawiedliwy...

ogólnie nie lubie ludzi złych...i obojętne mi jest to czy człowiek jest polakiem, albanem, żydem czy murzynem. szanuje każdego człowieka który na ten szcunek zasługuje...nie używam określeń :ty żydzie:, gdy widze żydów nie reaguje nie wiadomo jak...to że bronie swojej religji jest spowodowane głęboką wiarą w boga...ale to nie oznacza że toleruje wszystko co robi kościół i osoby duchowne...

Gdybym traktowała inaczej ludzi tylko daltego że są innej narodowości napewno dziewczyna z iraku nie byłaby moją przyjaciółką....
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.088 sekund z 27 zapytaniami.