Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2]   Do dołu

Autor Wątek: Seks nastolatek  (Przeczytany 4718 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Odp: Seks nastolatek
« Odpowiedź #30 : 2005-09-01, 15:02 »
Ja uważam, że jeśli facet nosi prezerwatywę to raczej dobrze o nim świadczy. Mam znajomych którzy uważają że dziewczyny powinny kupować zabezpieczenia, w tym kondomy, ponieważ to one mogą zajść w ciąże, nie oni. To już jest bardzo dziwne podejście, bo przecież to nie kobieta korzysta z tej formy antykoncepcji, w sensie że nie na/w jej narządach/organizmie to się powinno znaleźć...

Jeśli chodzi o moment, w którym zaczyna się współżycie. Wszystko zależy przede wszystkim od tego, co łączy parę i jak dobrze ta para się zna, ale mimo wszystko myślę, że szczególnie dla dziewczyn najlepszym momentem na rozpoczęcie współżycia będzie jednak wiek po 18. Wcześniej jak dla mnie jeszcze organizm nie jest na to gotowy, może być więcej komplikacji i bólu. Już nie wspominam o psychice.. Niektóre po swoim pierwszym razie w wieku 14-15 lat zaznały takiego bólu, że teraz panicznie boją się zbliżenia do jakiegokolwiek osobnika płci męskiej..Każda z nas jest inna, i w sumie każda powinna zadecydować kiedy będzie gotowa, ale ja myślę, że to powinna być decyzja odpowiedzialnia i bardzo poważnie przemyślana.
Zapisane

AgaŚ

  • Gość
Odp: Seks nastolatek
« Odpowiedź #31 : 2005-09-01, 15:29 »
Cytuj
Ja uważam, że jeśli facet nosi prezerwatywę to raczej dobrze o nim świadczy. Mam znajomych którzy uważają że dziewczyny powinny kupować zabezpieczenia, w tym kondomy, ponieważ to one mogą zajść w ciąże, nie oni. To już jest bardzo dziwne podejście, bo przecież to nie kobieta korzysta z tej formy antykoncepcji, w sensie że nie na/w jej narządach/organizmie to się powinno znaleźć...

Dlatego tez uwazam ze to dobrze swiadczy, bo i mezczyzna odpowiada za swoje czyny i konsekwencje chociaz nie dzieja sie one bezposrednio "na nim". A kobiety/dziewczyny jesli czuja potrzebe - niech nosza "na wszelki wypadek" - jezeli mezczyzna nie pomysli - ona sie zabezpieczy :)
Zapisane

izunia

  • Gość
Odp: Seks nastolatek
« Odpowiedź #32 : 2005-09-01, 21:01 »
ja kiedys zabrałam koledze z portfela i jakos zostalo u mnie, teraz ja ją nosze. moze kiedys sie przyda  :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Seks nastolatek
« Odpowiedz #32 : 2005-09-01, 21:01 »

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Odp: Seks nastolatek
« Odpowiedź #33 : 2005-09-03, 15:53 »
uważaj żeby sie nie przeterminowała :P
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

zaba14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3749
  • Mikuś na zawsze w pamięci [*] 27.05.08
    • WWW
Odp: Seks nastolatek
« Odpowiedź #34 : 2005-09-03, 16:11 »
uważaj żeby sie nie przeterminowała :P

lol jakas aluzja? :P
Zapisane
Możemy ocenić serce człowieka po tym, jak traktuje zwierzęta- Immanuel Kant

MAST

  • Gość
Odp: Seks nastolatek
« Odpowiedź #35 : 2005-09-03, 22:55 »
aluzja aleuzją ale to jest możliwe :P  one mogą sie przetermnowac :)

moim zdaniem wszytko zależy od osoby, kiedy chcemy zacząc to robic zależy od tego czy jestesmy gotowi,czy w razie jakiejs pomyłki nie spłoszymy saie, nie skrzywdzimy partnera.

Niechciana ciążą jest sprawą wg mnie poboczną jesli sie odpowiednio zabazpieczyc... najlepiej na kilka sposóbów [ja np prezerwatywa+ kalendarzyk+ < smiech > sex przerywany]
Zapisane

GwiezdnyWyslannik

  • Gość
Odp: Seks nastolatek
« Odpowiedź #36 : 2005-09-03, 23:08 »
To się nazywa odpowiedzialność! :) Tylko czasami nawet te 3 rzeczy nie pomogą. Zawsze na wszelki wypadek można wziąć coś po są takie proszki "(...) masz 72 godziny" - chyba każdy kojarzy tą reklamę :P
Zapisane

MAST

  • Gość
Odp: Seks nastolatek
« Odpowiedź #37 : 2005-09-03, 23:15 »
to jest niestety dosc drogie, i na recepte  :roll:

dobre jeszcze do tego były by globulki... usiułje sie tylko dowiedziec czy nie bedą kolidowały w żaden sposób z prezerwatywą...
Zapisane

GwiezdnyWyslannik

  • Gość
Odp: Seks nastolatek
« Odpowiedź #38 : 2005-09-03, 23:18 »
Pieniądze to nie problem - recepte tez możesz zdobyć a pomaga.

No już nie przesadzajmy - nie wszystko! :P Ale wiesz raczej one nie kolidują z prezerwatywą.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Seks nastolatek
« Odpowiedz #38 : 2005-09-03, 23:18 »

MAST

  • Gość
Odp: Seks nastolatek
« Odpowiedź #39 : 2005-09-03, 23:28 »
"raczej" to j juz wiem :P wole miec pewnosc :P
Zapisane

GwiezdnyWyslannik

  • Gość
Odp: Seks nastolatek
« Odpowiedź #40 : 2005-09-03, 23:28 »
Grzeczny chłopczyk! :P
Zapisane

AgaŚ

  • Gość
Odp: Seks nastolatek
« Odpowiedź #41 : 2005-09-04, 14:38 »
Ciocia Martusia poucza :P Nie no wszystko na raz, to za duzo tego sprzetu by bylo :P
Zapisane

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Odp: Seks nastolatek
« Odpowiedź #42 : 2005-09-04, 14:45 »
Te reklamowane globulki podobno nie są zbyt dobre, lepsze są te przepisywane przez ginekologów i przez nich wybrane tak, żeby odpowiednio działały na organizm kobiety, bo w końcu każda mimo iż podobny to jednak ma inny.

Ktoś kiedys stwierdził że najlepszym zabezpieczeniem będą dwie prezerwatywy, krem plemnikobójczy, tabletki antykoncepcyjne i miłość w dni niepłodne kobiety :P

Zapisane

Gerda

  • Gość
Odp: Seks nastolatek
« Odpowiedź #43 : 2005-09-04, 16:03 »
ja tam jeszcze jestem dziewica :mrgreen: , ale uwazam ze mloda dziewczyna ktora po 3 miesiacach znajomosci ze swoim pierwszym chlopakiem kupuje pigulki antykoncepcyjne to jest to dla mnie chore - przeciez nawet nie moze po tak krotkim czasie powiedziec ze Go "kocha" a co dopiero sie z nim kochac  :roll: no ale do niczyjego zwiazku nie zamierzam sie wtracac...
Zapisane

Tiggy

  • Gość
Odp: Seks nastolatek
« Odpowiedź #44 : 2005-09-04, 16:43 »
Eh... ja jako stara doswiadczona nastolatka ( :P ) powiem Wam, ze ... owszem, o ile sie dojrzalo do tego to jest cos wspanialego. Ale przy rozstaniu to o wiele bardziej boli... fakt, ze sie z ta osoba kochalo :(
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Seks nastolatek
« Odpowiedz #44 : 2005-09-04, 16:43 »

AgaŚ

  • Gość
Odp: Seks nastolatek
« Odpowiedź #45 : 2005-09-04, 17:09 »
Tiggy -zawsze to blizej tego czlowieka...:|  Ale rozstania zdarzaja sie w kazdym wieku i nie dotyczy to tylko nastolatek..
Zapisane

Agakonik

  • *
  • Wiadomości: 5091
  • :]
    • WWW
Odp: Seks nastolatek
« Odpowiedź #46 : 2005-09-04, 18:16 »
Tylko,ze kalendarzyk zwlaszcza w wieku nastoletnim to zadne zabezpieczenie wystarczy zmiana klimatu czy cos w tym rodzaju i cosik sie moze przesunac a juz tym bardziej seks przerywany nie jest metoda zapobiegania ciazy. A globulki nie koliduja z prezerwatywa a wrecz przeciwnie jest nawet wskazane zeby uzywac razem. ;)
Gerda, swiat idzie do przodu :P
Zapisane
"A pewnego dnia zapytasz mnie co bardziej kocham: Ciebie
czy moje życie? Ja odpowiem moje życie..
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa nie wiedząc,że
moje życie to Ty."

Gerda

  • Gość
Odp: Seks nastolatek
« Odpowiedź #47 : 2005-09-04, 19:56 »
no niby tak ;-) ale chyba  jestem wciaz staroswiecka (jak to fajnie brzmi)  :;p:
Zapisane

MAST

  • Gość
Odp: Seks nastolatek
« Odpowiedź #48 : 2005-09-04, 22:59 »
dwie prezerwatywy są jak dwa antywirusy, jede niszczy drugiego :P

wole sie zabiezpieczyc na kilka sposobów, co by mieć pewność, jak sie zastanowic to to wcale takie skomplikowane nie jest :P
Zapisane

izunia

  • Gość
Odp: Seks nastolatek
« Odpowiedź #49 : 2005-09-04, 23:02 »
dwie prezerwatywy s&plusmn; jak dwa antywirusy, jede niszczy drugiego :P

wole sie zabiezpieczyc na kilka sposobów, co by mieć pewno&para;ć, jak sie zastanowic to to wcale takie skomplikowane nie jest :P
masz całkowitą rację :D moja przyjaciółka ma chłopaka który nie chce używać prezerwatyw, jak dla mnie taki chłopak od razu odpada...nie mogą przecież zwalać na nas byśmy sie zabezpieczyły przed ciążą!!
Zapisane

MAST

  • Gość
Odp: Seks nastolatek
« Odpowiedź #50 : 2005-09-04, 23:32 »
ale mozna przeciez to rozwiązać w ten sposób, ze zarówno chłopak zadba o prezerwatywe jak i dziewczyna o pigułki czy globulke.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Seks nastolatek
« Odpowiedz #50 : 2005-09-04, 23:32 »

Agakonik

  • *
  • Wiadomości: 5091
  • :]
    • WWW
Odp: Seks nastolatek
« Odpowiedź #51 : 2005-09-05, 17:14 »
M'AST to super,ze myslisz o zabezpieczeniu,ale kalendarzyk to jednak najlepsza metoda nie jest. Lepiej własnie globułki, albo tabletki,ale to już Twoja dziewczyna musiałaby sie do lekarza wybrac ;)
Zapisane
"A pewnego dnia zapytasz mnie co bardziej kocham: Ciebie
czy moje życie? Ja odpowiem moje życie..
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa nie wiedząc,że
moje życie to Ty."

zaba14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3749
  • Mikuś na zawsze w pamięci [*] 27.05.08
    • WWW
Odp: Seks nastolatek
« Odpowiedź #52 : 2005-09-05, 17:30 »
Agakonik, ale kalendarzyk plus prezerwatywa to tez jest rozwiazanie dosc dobre, ja np. nigdy nie zgodzilabym sie na stosunek bez zabezpieczenia partnera... chyba ze mialabym spirale, ale to dopiero po urodzeniu dziecka, wiec kupe czasu...
Zapisane
Możemy ocenić serce człowieka po tym, jak traktuje zwierzęta- Immanuel Kant

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Odp: Seks nastolatek
« Odpowiedź #53 : 2005-09-05, 18:27 »
Ja myślę że najlepsza jest prezerwatywa i pigułki/globulki antykoncepcyjne - zabezpieczenie przed chorobami przenoszonymi drogą płciową i praktycznie 100% zabezpieczenia przed ciążą, choć zawsze jakieś tam szanse mogą być na wpadkę..

Stosunek przerywany na podstawie kalendarzyka który prowadzi nastolatka jest moim zdaniem głupotą, bo po pierwsze mając nieregularny okres nie wyobrażam sobie żeby udało się ustalić kiedy będzie następny (w sumie nawet regularny okres nie zapewnia pełnego zabezpieczenia, zawsze jak ktoś już powiedział może dojść do zmian nawet u dorosłej kobiety, wystarczy duży stres czy gwałtowna zmiana klimatu), poza tym trąbią w pismach i czasem w innych mediach że przed właściwym wytryskiem mimo to dochodzi do wydalenia płynu którego nazwy nie pamiętam (:P), ale w nim także jest trochę plemników zdolnych do zapłodnienia, więc to właściwie nie robi różnicy czy stosunek zostanie skonczony czy przerwany...
« Ostatnia zmiana: 2005-09-05, 18:29 autor Karooola »
Zapisane

ona14

  • Gość
Odp: Seks nastolatek
« Odpowiedź #54 : 2005-09-05, 21:49 »
Głupota...
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Odp: Seks nastolatek
« Odpowiedź #55 : 2005-09-06, 10:02 »
głupotą jest wogóle planowanie w wieku nastoletnim stosunków, nie okłamujmy się, w tym wieku owszem jest się zapatrzonym w chłopaka, pełno zauroczeń ale nie sądzę żeby to miało coś wspólnego z miłością prawdziwą tak samo jak twierdzenie że 16latka jest dojrzała psychicznie jest jednym wielkim nieporozumieniem, wiem też że w takim wieku wydaje się że jest się dojrzałym i wogóle takim dorosłym ale jak się dorośnie dopiero widzi się jak niewiele było w tym racji, a o dojrzeniu do ewentualnych konsekwencji to już całkiem nie ma mowy w wieku nastoletnim

i tutaj powiem jeszcze coś do wcześniejszej sprawy, owszem może w wieku tych 16lat przebiegała myśl jakby to było itd ale nigdy nie przeszło mi przez myśl żeby z ciekawości próbować ani żeby zaraz zpierwszym lepszym chłopakiem który się podobał i na widok którego kolana miękły, to troszeczkę nie tak...

Wega

  • Gość
Odp: Seks nastolatek
« Odpowiedź #56 : 2005-09-06, 13:35 »
bez sensu osoby w wieku powyzej 19 pisza ze w wieku 15 lat nie myslaly o sexie... To w jakim one swiecie zyja... :? Bez sensu dla mnie nie wazny jest wiek tylko uczucie....Jesli mam pelne zaufanie do chlopaka, daze go uczuciem to dlaczego mam czekac az skoczne np. 18 lat bo tak wypada...Bez sensu moim zdaniem...
tak, ale z drugiej strony ja mając lat już prawie 20 nie czuję się gotowa na macierzyństwo, które przecież może być konsekwencją tej "zabawy". :(
a najlepszą metodą antykoncepcji jest ABSTYNENCJA.
« Ostatnia zmiana: 2005-09-06, 13:36 autor Wega »
Zapisane

MAST

  • Gość
Odp: Seks nastolatek
« Odpowiedź #57 : 2005-09-06, 17:09 »
kalendarzyk jako Dodatek do prezerwatywy nie Zamiast i tak samo stosunek przerywany...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Seks nastolatek
« Odpowiedz #57 : 2005-09-06, 17:09 »

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Odp: Seks nastolatek
« Odpowiedź #58 : 2005-09-06, 17:56 »
Głupota...

Co jest głupotą?

Cytuj
i tutaj powiem jeszcze coś do wcześniejszej sprawy, owszem może w wieku tych 16lat przebiegała myśl jakby to było itd ale nigdy nie przeszło mi przez myśl żeby z ciekawości próbować ani żeby zaraz zpierwszym lepszym chłopakiem który się podobał i na widok którego kolana miękły, to troszeczkę nie tak...

To jest fakt, na pewno współżycie z pierwszą lepszą osobą która się komuś spodoba jest bezsensowne, tymbardziej w wieku nastu lat, o tym w sumie jest mówione już od początku. Z drugiej strony zauważyłam, że w tym temacie z 16-latków robi się niedojrzałe emocjonalnie marudne bachory które nic o świecie nie wiedzą.. Może nastolatki nie są jeszcze dojrzałe emocjonalnie, ale swój rozum i jakąś tam wiedzę już mają, zdarzają się przypadki 'specjalne' które nieco wolniej dojrzewają, ale wśród dorosłych też to się trafia.. Poza tym każdy jest inny, inaczej dojrzewa, widzi świat. Znam pary które są ze sobą od ok. 15 lat, niektóre teraz już się pobrały mając po dwadzieścia parę lat, inne są jeszcze w wieku nastoletnim ale są ze sobą bardzo długo. Naście lat to w wielu przypadkach tzw. głupawka, ale jest też mnóstwo naprawdę inteligentnych osób w tym wieku, których ciężko jest zaliczyć do "pryszczatych, nastoletnich, niedojrzałych przedszkolaków".
Zapisane

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Odp: Seks nastolatek
« Odpowiedź #59 : 2005-09-06, 22:11 »
stosunek przerywany wpływa na nerwice seksualne partnera :) To nie jest dobry sposób. Ani na zapobieganie ciąży, anie na udany sex.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)
Strony: 1 [2]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.099 sekund z 29 zapytaniami.