Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3   Do dołu

Autor Wątek: "RarRrrRrrrr! O mamusiu, jakie to mhroczne! Aaaa...!"  (Przeczytany 6357 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: "RarRrrRrrrr! O mamusiu, jakie to mhroczne! Aaaa...!"
« Odpowiedź #30 : 2005-08-15, 23:08 »
golden: tylko, że moje tłumaczenie nie jest ze słownika, ono jest wysłuchane na ulicy i skonsultowane z mężem mieszkającym na stałe w Kanadzie, gdzie dokładnie tego słowa używa się w takim znaczeniu, ale również w tym przytoczonym przez Ciebie :)
dokładnie punki dzielą się na różne gatunki, niestety miałam również do czynienia z odłamem "nazi punków" - straszne
ech a jakbym chciała jeszcze takich widoków typowo jarocinowych - te barwne irokezy :) takich już się właściwie nie widzi
« Ostatnia zmiana: 2005-08-15, 23:11 autor madziaro »
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: "RarRrrRrrrr! O mamusiu, jakie to mhroczne! Aaaa...!"
« Odpowiedź #31 : 2005-08-16, 09:06 »
załóżcie odrębny temat o punkach... sama się przyłączę bo tez się śmigało na Jarocin a w szkole przesadzali mnie do ostatnich ławek bym nie zasłaniała tablicy innym...

a co do denerwowania, warto zauwazyć że to nie coś nas denerwuje ale my denerwujemy sie na coś... jesli denerwujemy sie na innych to jesteśmy nietolerancyjni bo najpewniej damy wyraz naszemu niezadowoleniu... jesli nie krytyką czy wyśmianiem to chociaż gestem, grymasem itp...
a tak naprawdę to absolutnie kazdy z nas przechodził (lub będzie przechodził) etap poszukiwania tożsamości i wtedy próbuje sie być odtwórczym...

a co do bycia sobą... to nie jest takie proste i jestem przekonana, że te osoby które tak bardzo na to naciskaja same nie sa sobą... ale to juz bardzo długi wykład więc odpuszczę go Wam...
 ;)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Agakonik

  • *
  • Wiadomości: 5091
  • :]
    • WWW
Odp: "RarRrrRrrrr! O mamusiu, jakie to mhroczne! Aaaa...!"
« Odpowiedź #32 : 2005-08-16, 10:26 »
Z ostatnim zdaniem akurat sie nie zgadzam, ale dobrze ;)
Cytuj
załóżcie odrębny temat o punkach... sama się przyłączę bo tez się śmigało na Jarocin a w szkole przesadzali mnie do ostatnich ławek bym nie zasłaniała tablicy innym...
Pao, nie znalam Cie z tej strony ;)
Zapisane
"A pewnego dnia zapytasz mnie co bardziej kocham: Ciebie
czy moje życie? Ja odpowiem moje życie..
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa nie wiedząc,że
moje życie to Ty."

Forum Zwierzaki

Odp: "RarRrrRrrrr! O mamusiu, jakie to mhroczne! Aaaa...!"
« Odpowiedz #32 : 2005-08-16, 10:26 »

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Odp: "RarRrrRrrrr! O mamusiu, jakie to mhroczne! Aaaa...!"
« Odpowiedź #33 : 2005-08-16, 12:57 »
tylko też trzeba pamiętać o jednej rzeczy, obecnie w¶ród gothów największ± popularno¶ci± cieszy się elektro - gotyk, i baaardzo dużo ludzi słuchaj±cych tego nurtu ubiera się jakby ich prosto z technoparady wyci±gnęli. Czyli s± lateksy, w¶ciekle różowe ciuchy, włosy posrebrzane jakimi¶ cudami. To też mi się nie podoba, bo to nie mój styl. Ale tak to wygl±da na festwialach gotyckich. S± ludzie ubrani normalnie, tak jak ja, czyli na czarno, ze srebrn± biżuteri±, w glanach; s± ludzie stylizowani na epokę gotyku - ech te piękne suknie i faceci w białych koszulach no cud; i wła¶nie ci elektro


dokładnie. jak mnie denerwuje to pedalstwo. Poszłam sobie kiedyś na kocert, byłam pewna że usłyszę piękną gotycką muzykę...zachodzę a przede mną stoi chłopak z dziewczyną...facet ubrany w spódnicę i taką siateczkową bluzkę, z wielką, metalową obrożą z kolcami, dziewczyna w krótkich spodenkach i kabaretkach, i też siateczkowej bluzce (pod spodem tylko stanik), poprostu masakra...ale dobra, wchodzę po schodach a tam słyszę tylko umpa umpa i leeeee(jakiś facet w mrocznym płaszczu wyje do mikrofonu :| ) totalny LOL. :P
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

BEAUTY T3RROR

  • Gość
Zapisane

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: "RarRrrRrrrr! O mamusiu, jakie to mhroczne! Aaaa...!"
« Odpowiedź #35 : 2005-08-16, 15:04 »
agnes: to dobrze, że ta panna miała stanik :)
w Bolkowie jak byłam 2 lata temu to chodziły panienki w ażurkowych kieckach a pod spodem tylko koronkowe stringi np.
tylko ze znajomymi się zastanawialiśmy dlaczego te, które chodzą bez staników to akurat te albo z brzydkim biustem albo z zanikiem ;) w każdym razie nie wyglądało to apetycznie
Zapisane

marioka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1696
  • nie istnieje
Odp: "RarRrrRrrrr! O mamusiu, jakie to mhroczne! Aaaa...!"
« Odpowiedź #36 : 2005-08-16, 15:27 »
hm..dla mnie to nic nowego, nawet mhroczne.. z punk'ami spotykałam się 20 lat temu.. i wtedy punk miał naprawdę sens, ee zresztą  to nie ten temat.. Mhroczne rzeczy, spotkac mozna i w malarstwie..zresztą o tym tez wspomniałam .A co do mody?? Kabaretki i ciuchy w kolorze czerni też  nosiło się, na Imprezach metalowych, tylko wtedy żadna panienka, dziewczyna nie nałozyłaby samej koszulki . Bo nie o to chodziło .. Nie  to co miało włożone na siebie, tylko to co miało do powiedzenia.nie, no oczywiście, jeśli ktoś posiadał  TEN LUX, że miał dojścia do 'firmowych koszulek kapel .. to oczywiście liczył się ;).. ale to inna para bundeswherek..
Zapisane

Ellen

  • Gość
Odp: "RarRrrRrrrr! O mamusiu, jakie to mhroczne! Aaaa...!"
« Odpowiedź #37 : 2005-08-23, 11:01 »
Mnie to malo obchodzi kto sie jak ubiera... no chyba ze wyglada szczegolnie glupio/smiesznie (czytaj starsza pani w cekinach z natapirowana czarna szopa i bizuteria wyniesiona chyba z kilku sklepow jubilerskich :P ). Moim zdaniem bez sensu jest cos takiego - sluchasz danej muzyki to tak i tak sie musisz ubierac :roll: Gdybym miala ubierac sie adekwatnie do moich zainteresowan, muzyki itp. pewnie wygladalabym jakby mnie ktos z grobu wyciagnal (lol :lol: ) ale nie zamierzam tak wygladac. Bo czemu mialabym sie ograniczac, na sile zmieniac stroj albo zainteresowania, kiedy moge miec to i to i czuc sie dobrze.
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
Odp: "RarRrrRrrrr! O mamusiu, jakie to mhroczne! Aaaa...!"
« Odpowiedź #38 : 2005-08-23, 11:47 »
ja tam lubilem subkulturę punków, cjoc raczej zawsze jak to ja- trzymałem sie na uboczu wszystkiego.
Niestety prawdziwych punków chyba juz nie ma. Przeciez kiedys wlasnie punkowie ubierali się w czyste ciuchy, wyprasowane na kant itd.. dopiero pokolenie tzw. punkowców z seatle, jak nirvana itp.. zmienila image punkowców na image brudasa. Mi zawsze podoba się odłam straight edge i ska. Nie wiem czy Gotic style to wogole jest punk rock. to chyba death metal i te klimaty... Pozatym .. subkultury subkultury.. nie nawidzę wojen i przemocy bez irokeza na glowie, nie lubie tej calej papki multimedialnej i nie potrzebuje czarnych ciuchów... bycie w subkulturze to tylko rodzaj okreslania się społecznego potrzebnego nastolatkom. Szkoda tylko ze kiedys bycie punkiem to nie oznacząło wiedziec co oznacza agrawka i wojskowe ciuchy... kiedys to tacy ludzie byliby pozerami.. a dzis są rdzeniem subkultury... a ci co nawet nie wiedza co to za symbole.... sa pozerami..... tfu na psa urok... swiat zszedła na psy... ( bez obrazy pieski0  tak się tylko mówi )
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: "RarRrrRrrrr! O mamusiu, jakie to mhroczne! Aaaa...!"
« Odpowiedz #38 : 2005-08-23, 11:47 »

Arrow

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2821
  • Lacrimosa...
Odp: "RarRrrRrrrr! O mamusiu, jakie to mhroczne! Aaaa...!"
« Odpowiedź #39 : 2005-08-23, 12:08 »
Ja słucham punku od mniej więcej roku, ale wcale stylu zmieniać nie zamierzam. Bo i po co? Prawda, mam jedne czarne spodnie, ale nie chodzę w nich non stop... Raz na jakiś czas mogę je ubrać, ale do tego jasny sweterek i bluzeczka. Po prostu nie chcę wyglądac jak punk i tyle. A jak ktoś chce i mu się to podoba... proszę bardzo, nikt mu nie zabroni. Będzie punkiem kilka miesięcy, moda się zmnieni...i wszyscy punkowi zapomną o czarnych strojach i przywdzieją wiosenne kolorki ;) U mnie ostatnio była moda na "skate'ów" i wszyscy chodzili z deską pod pachą, w spodniach z krokiem w kolanach i mówili, jacy to z nich skate. A tera już ich prawie ch nie widuje... za to są punki...z czasem ludziom przejdzie :)
Zapisane
...Bez wysiłku siądź na tyłku i wyluzuj się motylku... (:

"Każdy z was jest łodzią, w której
Może się z potopem mierzyć,
Cało wyjść z burzowej chmury,
Musi tylko w to uwierzyć!"

LaVia

  • Gość
Odp: "RarRrrRrrrr! O mamusiu, jakie to mhroczne! Aaaa...!"
« Odpowiedź #40 : 2005-08-23, 12:51 »
Tez nie przepadam za takimi ludzmi,ale coz... znam kolesia ktrory słucha metalu, robi sie na punka i chodzi na dyskoteki na techno... jak sie o tym dowiedziałam to az mi sie przykro zrobiło...
Zapisane

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: "RarRrrRrrrr! O mamusiu, jakie to mhroczne! Aaaa...!"
« Odpowiedź #41 : 2005-08-23, 14:44 »
Galago: gotic to zdecydowanie nie punk rock, ale też nie death metal, to jest taki sobie po prostu odłam muzyczny, gdzie np. można usłyszeć głos operowy połączony z ciężkimi gitarami, ostatnio niestety też dużo elektroniki. Jest to to mroczne, ale nie aż tak jak właśnie wspomniany wyżej death gdzie nie można słów zrozumieć bo oni tylko "bulgotają" ;). Żeby usłyszeć co to gotyk wystarczy posłuchać Closterkeller, Sister of Mercy, Bauhaus i Depeche Mode :) - to są takie często słyszane rzeczy :)
Zapisane

Cieciorka

  • Gość
Odp: "RarRrrRrrrr! O mamusiu, jakie to mhroczne! Aaaa...!"
« Odpowiedź #42 : 2005-08-23, 22:07 »
mnie denerwują ludzie typu: "ja, mroczny anioł" :P
Zapisane

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: "RarRrrRrrrr! O mamusiu, jakie to mhroczne! Aaaa...!"
« Odpowiedź #43 : 2005-08-23, 22:21 »
mnie denerwują ludzie, którzy byli pokazywani w relacji w tamtym roku z Bolkowa
"ja interesuję się śmiercią..."
"bo jak mówili filozofiowie..." itp
kurde gdzie oni ich tam wynaleźli to nie wiem, bo z reguły to są sami normalni ludzie, zafascynowani taką a nie inną muzyką, i dużo takich którzy wydają kupę kasy, żeby te 3 dni w roku zamienić się w kogoś innego, ciekawego :) ech te moje fascynacje, niestety w tym samym czasie jest inny festiwal, ważniejszy dla mnie :)
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
Odp: "RarRrrRrrrr! O mamusiu, jakie to mhroczne! Aaaa...!"
« Odpowiedź #44 : 2005-08-23, 22:37 »
Bo telewizja lubi kretynów. Polski publicysta to najczęściej burak wsiowy z kompleksami posocjalistycznymi, który onanizując się w toalecie przy Time`s wymyśla nowe skandale w stylu:
"Pan Bronek nie pozwala krowom pana Włodka przejść przez miedze - tak nie może być"....
Znam naprawdę wiele "dziwnych ludzi", "dziwnych religii", "sekt" itd.. i za kazdym razem gdy w tv o tym mówią to tarzam się na podłodze ze śmiechu...
Najlepsze są asy z pod napięciem i 'rozmowcy' z "rozmów w toku"... kumple po gandzi się chowają z wizjami jakie mają ci ludzie... najlepszy był program o sektach .. kuna .. po prostu tarzałem się po podłodze... potem się dzwic ze przysłowiowy polak jest cepem zakutym.
 Żeby obejzec jakis program normalniejszy trzeba zarywać noce...
Weż włącz o 16 tv.. na jedycne "Moda na sukces".... banda jakiś starych kudłatych gniotów urządza pokazy mody... szkoda ze ciuchy są od pani Krysi z ciucholandu...
Na dwojce złotopolscy... gdybym dorwał jakiegokolwiek aktora z tej szmiry to zatłukłbym gołymi rękoma...
 Dalej jakis Bulioner ???? sic... co to wogole jest? M jak morderstwo i inne takie tasiemce... najpiękniejsze jest to ze czas na włączeni tv mam raz na 2 -3 tygodnie.... i jeszcze nigdy nie stracilem wątku... a to podobno codziennie leci..

takie małe ot...

więc co ja mogę wiedziec o gotyku... dopoki tego w tvn nie puszczą ja nie będę wiedział... i modlic się tylko by najpierw w ziarnie o tym nie było... LOL
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: "RarRrrRrrrr! O mamusiu, jakie to mhroczne! Aaaa...!"
« Odpowiedz #44 : 2005-08-23, 22:37 »

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: "RarRrrRrrrr! O mamusiu, jakie to mhroczne! Aaaa...!"
« Odpowiedź #45 : 2005-08-23, 22:44 »
hehehe a ja myślałam, że tylko ja piałam przy programie o sektach :)
rzeczywiście filmów nie oglądam, "mody na sukces" już w ogóle bo jako nie spełniona projektantka mam odruch wymiotny jak to widzę :)
w tv oglądam teleexpress, i filmy późną nocą jak mam ochotę, i sport :)
oj nie martw się Galago, w tvn nie puszczą na pewno, a w ziarnie to jedynie żeby straszyć satanistami ;)
Zapisane

marioka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1696
  • nie istnieje
Odp: "RarRrrRrrrr! O mamusiu, jakie to mhroczne! Aaaa...!"
« Odpowiedź #46 : 2005-08-23, 23:31 »
eee a od kiedu depeche Mode jest gothic??Jka bylam mlodsza to zawsze byli z new age..coś sie zmieniło??
Zapisane

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: "RarRrrRrrrr! O mamusiu, jakie to mhroczne! Aaaa...!"
« Odpowiedź #47 : 2005-08-23, 23:54 »
hehehe no też mi się tak zawsze wydawało, ale teraz są zaliczani do gotyku, i słuchani namiętnie :) zresztą przeze mnie też... a wszystko przez Sławka ;)
Zapisane

marioka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1696
  • nie istnieje
Odp: "RarRrrRrrrr! O mamusiu, jakie to mhroczne! Aaaa...!"
« Odpowiedź #48 : 2005-08-24, 00:02 »
moze tylko przez texty , bo ja dalej nie uwazam ze to gotic...
Zapisane

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: "RarRrrRrrrr! O mamusiu, jakie to mhroczne! Aaaa...!"
« Odpowiedź #49 : 2005-08-24, 00:05 »
oj posłuchaj sobie klonie np. Grendel - wtedy dopiero zobaczysz co to nie gotyk a jednak hehehe
Zapisane

marioka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1696
  • nie istnieje
Odp: "RarRrrRrrrr! O mamusiu, jakie to mhroczne! Aaaa...!"
« Odpowiedź #50 : 2005-08-24, 00:07 »
 nie, to ze zrobili " pod" to nie oznacza że Depeche jest gothic...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: "RarRrrRrrrr! O mamusiu, jakie to mhroczne! Aaaa...!"
« Odpowiedz #50 : 2005-08-24, 00:07 »

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: "RarRrrRrrrr! O mamusiu, jakie to mhroczne! Aaaa...!"
« Odpowiedź #51 : 2005-08-24, 00:09 »
oj bo się poplątały różne style muzyczne, w każdym razie na imprezach gotyckich Depechów pełno, w dodatku nie tylko w oryginale :)
Zapisane

marioka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1696
  • nie istnieje
Odp: "RarRrrRrrrr! O mamusiu, jakie to mhroczne! Aaaa...!"
« Odpowiedź #52 : 2005-08-24, 08:14 »
ok...faktycznie wszystko się poplatało.Ostatnio z szzwagrem , stwierdziliśmy że prekursor'ką vocalis'tek-gothic  była KAte Bush.
Zapisane

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Odp: "RarRrrRrrrr! O mamusiu, jakie to mhroczne! Aaaa...!"
« Odpowiedź #53 : 2005-08-24, 13:38 »
Dla mnie Depesze( :P ) to nie gothic, ale dobra :P

http://otapi.prv.pl/ tam można zobaczyć popaprańców, klikając na Castle Party :P Oni są baardzo mroczni :P
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: "RarRrrRrrrr! O mamusiu, jakie to mhroczne! Aaaa...!"
« Odpowiedź #54 : 2005-08-24, 13:43 »
ooo może siebie gdzieś zobaczę, w końcu też popaprana jestem i jeździłam na Castle Party :)
o już widzę na jednym zdjęciu z 2001 r. jest dziewczyneczka, ją zaczęli rodzice przywozić do Bolkowa jak miała chyba rok albo dwa lata, i zawsze takie odpieprzone ciuchy - no cudnie wygląda :)
marioka hehehe na szczęście nie słychać jej na gothotekach :) bo bym się zdziwiła :)



bbbbuuuuuu się nie znalazłam, zobaczyłam tylko koleżankę, ale to nie to samo ;)
« Ostatnia zmiana: 2005-08-24, 13:56 autor madziaro »
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Odp: "RarRrrRrrrr! O mamusiu, jakie to mhroczne! Aaaa...!"
« Odpowiedź #55 : 2005-08-24, 15:42 »
Powiem szczerze- bardziej mnie śmieszy to jak ktoś przeżywa że X lub Y ma na spodniach agrafki a nuciła popową piosenkę i tym podobne. Osobiscie uwazam ze na FZ mamy punkow tylu ze mozna ich policzyc na palcach jednej reki, duzo wiecej jest osob ktore moze i bardzo chca nimi byc ale cos im sie nie udaje ;)
Zapisane

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Odp: "RarRrrRrrrr! O mamusiu, jakie to mhroczne! Aaaa...!"
« Odpowiedź #56 : 2005-08-24, 21:43 »
madziaro szkoda że Ciebie nie ma, ale może kojarzysz moją koleżankę?? :> Mówią na nią Graphi/Gośka, była z chłopakiem-krzyśkiem. jest na zdjęciach z 2003 i 2004 roku :) Taka nieduża, na zdjęciach w sukience (2003) z rękawami zwykłymi, (2004) z gotyckimi :)

ps. jako popaprańców miałam na myśli nie tyle że ludzie co tam jeżdżą to popaprańcy, tylko tych, którzy na siłę chcą być proczni a słuchają techno-gotyku :P (to moja własna nazwa :P )
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: "RarRrrRrrrr! O mamusiu, jakie to mhroczne! Aaaa...!"
« Odpowiedź #57 : 2005-08-24, 22:03 »
heh domyślam się, niestety dużo ludzi myśli tak o wszystkich
jakbyś mogła mi powiedzieć na których jest zdjęciach to zobaczę czy nie znam :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: "RarRrrRrrrr! O mamusiu, jakie to mhroczne! Aaaa...!"
« Odpowiedz #57 : 2005-08-24, 22:03 »

BEAUTY T3RROR

  • Gość
Odp: "RarRrrRrrrr! O mamusiu, jakie to mhroczne! Aaaa...!"
« Odpowiedź #58 : 2005-08-25, 12:38 »
Dokładnie Wix ;)

A co do tych zdjątek... ja chyba aż tak popaprana nie jestem :P (Patrząc na tych eee... ludzi trochę mniemam że niektórzy to nie do końca goci (ghoci?) są)

Zapisane

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: "RarRrrRrrrr! O mamusiu, jakie to mhroczne! Aaaa...!"
« Odpowiedź #59 : 2005-08-25, 14:55 »
Beauty: to zależy o których myślisz, bo jak o tych co wyglądają jak z parady techno, albo są np. na różowo - to teraz właśnie część gotów tak wygląda... niestety
Zapisane
Strony: 1 [2] 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.095 sekund z 27 zapytaniami.