Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2]   Do dołu

Autor Wątek: ziemniaki dla psa???  (Przeczytany 24897 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

woow

  • Gość
Odp: ziemniaki dla psa???
« Odpowiedź #30 : 2004-01-19, 18:24 »
Dzień dobry, zarejetrowałam sie tu dziś. Bardzo lubię zwierzęta, a w szczególności pieski. Wiem, że nie powinnam tutaj pisać tej wiadomości ale chciałam spróbować, robię to pierwszy raz
Zapisane

Caroll

  • Gość
Odp: ziemniaki dla psa???
« Odpowiedź #31 : 2004-01-19, 19:05 »
Wejdź na "Poznajmy się" i tam utwórz temat ! Na peno dużo ludzi ci odpiszę bo też tak miałam...

A co do ziemniaczków pies ich nie trawi. Nic się nie stanie jak zje. Nie zachoruje też od tego. Ale wszystkie psy nie trawią ziemniaków.
Zapisane

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
Odp: ziemniaki dla psa???
« Odpowiedź #32 : 2004-01-19, 19:55 »
ja slyszlam ze nie mozna w duzych ilosciach dawac , ale moj bardzo lubi ziemniaczki z tluszczykiem i nic mu po tym nie jest
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: ziemniaki dla psa???
« Odpowiedz #32 : 2004-01-19, 19:55 »

tebepe

  • Gość
Odp: ziemniaki dla psa???
« Odpowiedź #33 : 2004-01-21, 00:11 »
juz nie moge wiecej czytac tych tematow o ziemniakach. Normalnie chyba kazdy wczesniej czy pozniej na kazdym forum porusza ten temat...
Zapisane

Meggy

  • Gość
Odp: ziemniaki dla psa???
« Odpowiedź #34 : 2004-01-21, 20:28 »
To nie czytaj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zapisane

PATIszon

  • Gość
Odp: ziemniaki dla psa???
« Odpowiedź #35 : 2004-01-22, 09:22 »
Cytat: Caroll


A co do ziemniaczków pies ich nie trawi. .


Tak, tak. Wychodzą z psa dokładnie w takiej samej postaci jak do niego wchodzą....w skórce nawet!  :P

Ech, dobra, zmusiliście mnie do poszukania w archiwach wspaniałego artykułu o żywieniu psa.
Zaraz wezmę się za szukanie....... :roll:
Zapisane

ilia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1017
  • ...
Odp: ziemniaki dla psa???
« Odpowiedź #36 : 2004-02-08, 18:45 »
Troszkę  ziemniaków nie zaszkodzi, ale podawanie ich w duzych ilościach może doprowadzić do niezbyt ciekawych skutków
Zapisane
Now sacrifice your apples to Ryuuk!

Apiska

  • Gość
Odp: ziemniaki dla psa???
« Odpowiedź #37 : 2004-02-08, 19:40 »
ja daję mojemu psiakowi ziemniaki bo chcę aby mu się troszkę przytyło (oczywiście nie aż tak dużo tych ziemniaków)
Zapisane

Kat

  • Gość
Odp: ziemniaki dla psa???
« Odpowiedź #38 : 2004-02-09, 18:25 »
A moja Seja lubi ziemniaki. Może dlatego ,ze dalam jej dopiero pare razy w zyciu i to dla niej "nowoś". I wcale nie zauważyłam by "wychodziły" tak jak zostaly polkniete. Sunia nie miala po nich kłopotow z zoładkiem. Ale ogólnie slyszalam ,ze nie wolno podawać, makaronu dla ludzi też. Jednakze raz na jaaakis czas napewno nie zaszkodzi. No, chyba ,ze sie będzie psa skarmiać tylko ziemniarami i makaronem... A makarony sa w zoologicznych, takie dla piesków.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: ziemniaki dla psa???
« Odpowiedz #38 : 2004-02-09, 18:25 »

ilia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1017
  • ...
Odp: ziemniaki dla psa???
« Odpowiedź #39 : 2004-02-09, 21:23 »
Wiem że są sama używam :)
Zapisane
Now sacrifice your apples to Ryuuk!

fajny_przeciwnik

  • Gość
Odp: ziemniaki dla psa???
« Odpowiedź #40 : 2004-02-11, 14:51 »
psy sa bezglutenowcami, wiec za bardzo to tych ziemniakow nie trawia. mozna dawac jako wypelniacz.
a ten temat powraca jak bumerang na kazdym forum. ehhh...
Zapisane

pola

  • Gość
Odp: ziemniaki dla psa???
« Odpowiedź #41 : 2004-02-11, 15:00 »
Cytat: fajny_przeciwnik
psy sa bezglutenowcami, wiec za bardzo to tych ziemniakow nie trawia. mozna dawac jako wypelniacz.
a ten temat powraca jak bumerang na kazdym forum. ehhh...
yyyyy to po co sie wpisywałes zeby zapełnic kolejne forum ....... sam tak napisałes ....... :lol: :lol: ...... jak ty to wiesz i nie masz pytan tylko zebrałes wszystkie nasze wypowiedzi w jedno  :lol:  :lol:  :lol:  :lol: ..... no ja nie moge :lol: :lol: wkurzja mnie troszki takie posty ........

a moja Tina nie je ziemniaków. ......... bo jak była chora :cry: to psecies je to suche zarcie ........ yyy nie wiecie kiedy mogłabym zaczać jej dawać "normalne" jedzonko ??? takie domowe ..... :oops: bo ona w maju była chora i jus wtedy ta dieta z suchego ...... :? a mose teraz można wrócic do domowego zarłonka ???
szczerze to nie jest tylko do ziemniaków ale też bo domowe jedzonko to też ziemniaki ;) ...... aaa może zostac już przy suchym ???? .......... dziekuje za wszystkioe odpowiedzi :)
Zapisane

fajny_przeciwnik

  • Gość
Odp: ziemniaki dla psa???
« Odpowiedź #42 : 2004-02-11, 15:31 »
ja nie mam pytan ale ktos ma, wiec odpowiadam. taka jest idea for... a to ze sa bezglutenowcai to jakos nikt nie poruszyl
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Odp: ziemniaki dla psa???
« Odpowiedź #43 : 2004-02-11, 15:35 »
Cytat: pola
yyyyy to po co sie wpisywałes zeby zapełnic kolejne forum ....... sam tak napisałes ....... :lol: :lol: ...... jak ty to wiesz i nie masz pytan tylko zebrałes wszystkie nasze wypowiedzi w jedno  :lol:  :lol:  :lol:  :lol: ..... no ja nie moge :lol: :lol: wkurzja mnie troszki takie posty ........

Opanuj się Pola. Ten tekst był tutaj całkowicie zbędny

Cytuj
a moja Tina nie je ziemniaków. ......... bo jak była chora :cry: to psecies je to suche zarcie ........ yyy nie wiecie kiedy mogłabym zaczać jej dawać "normalne" jedzonko ??? takie domowe ..... :oops: bo ona w maju była chora i jus wtedy ta dieta z suchego ...... :? a mose teraz można wrócic do domowego zarłonka ???
szczerze to nie jest tylko do ziemniaków ale też bo domowe jedzonko to też ziemniaki ;) ...... aaa może zostac już przy suchym ???? .......... dziekuje za wszystkioe odpowiedzi :)


Napisz proszę jaśniej - bez tych zbędnych wielokropków, co to za choroba była, jakie suche, czy miala zaleconą dietę?
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Nirvana

  • Gość
Odp: ziemniaki dla psa???
« Odpowiedź #44 : 2004-02-11, 15:52 »
Mojej babci kundelek Kubuś dostaje na okrągło ziemniaki i makaron.
I jest bardzo zdrowy(poza padaczką :( ).
Nawet nie wiedziałam że gotowane kartofelki szkodzą :shock:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: ziemniaki dla psa???
« Odpowiedz #44 : 2004-02-11, 15:52 »

myszka

  • Gość
Odp: ziemniaki dla psa???
« Odpowiedź #45 : 2004-02-11, 16:05 »
Fajny_przeciwnik: w ziemniakach jest gluten? Zdawało mi się, że ten składnik to raczej w ziarnach zbóż, ale oczywiście jeśli posiadasz odpowiednie publikacje... :P

Cytuj

ja daję mojemu psiakowi ziemniaki bo chcę aby mu się troszkę przytyło (oczywiście nie aż tak dużo tych ziemniaków)


Pies ziemniaki jeść może, owszem - tyle, że nie mają dla niego wartości
odżywczych. Stąd nie przytyje po nich.

Cytuj

Można podawać ten ze sklepów zoologicznych,ale nie dla ludzi


Powiem wam nowinę: ten zoologiczny makaron różni się tym, że z brudniejszej mąki jest. I bez jajek (makaron - kastrat, znaczy :lol: )
Zapisane

fajny_przeciwnik

  • Gość
Odp: ziemniaki dla psa???
« Odpowiedź #46 : 2004-02-11, 16:58 »
to ze pies jest bezglutenowcem nie znaczy ze nie trawi tylko i wylacznie glutenu. to tylko okreslenie typu trawiennego...
Zapisane

myszka

  • Gość
Odp: ziemniaki dla psa???
« Odpowiedź #47 : 2004-02-11, 17:00 »
Ale co to ma wspólnego z ziemniakami? Nadal nie widzę związku, wobec NIEPOSIADANIA przez nie glutenu w jakiejkolwiek postaci.
Zapisane

onka

  • Gość
Odp: ziemniaki dla psa???
« Odpowiedź #48 : 2004-02-11, 17:37 »
mój goldek raz dostał troszke ziemniaków i wymiotował potem puree  :lol:
cała sypialnia była w tym fuj przez moja głupotę :roll:  nigdy więcej
Zapisane

pola

  • Gość
Odp: ziemniaki dla psa???
« Odpowiedź #49 : 2004-02-12, 12:41 »
Cytuj

Napisz proszę jaśniej - bez tych zbędnych wielokropków, co to za choroba była, jakie suche, czy miala zaleconą dietę

wiec Tina chorowcala na chorobe odkleszczowa Babeszjoze ktora zaatakowala jej watrobe i nerki ( chcialabym dodac ze cudem przezyla :cry: ) -w maju 2003. I od razu kazano nam (tzn. tinie) przejsc na suche zarcie dla psow z problemami z watroba i nerkami ( jus nie pamietam nazw tych karm ale troche ich bylo bo Tina wybrzydzala :P) no ale byla eukunaba yyy royal canin ..... i te podobne :lol: . I tina sie wykurowala na tych karmach i ogolnie teraz jest dobrze .  Nie wiem czy bedziemy musieli isc do weta i spytac sie czy mozemy juz przejsc na domowe zarcie ktore wczesniej jadla ???? czy moze wy mi pomozecie odpowiedziec na to pytanie ...... ?? a moze teraz zostac na suchej karmie tylko juz nie tej dla psow z problemami z watroba ???
dziekuje.
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Odp: ziemniaki dla psa???
« Odpowiedź #50 : 2004-02-12, 15:30 »
Jeśli pies chorował wcześniej na wątrobę/miał z nią problemy, to automatycznie znajduje się w tzw. grupie ryzyka. Na Twoim miejscu wykonałabym najpierw badania, a potem dobierała odpowiedni sposób żywienia. Najczęściej wystarczy mniej rygorystyczna dieta - czyli nie koniecznie karmy lecznicze a raczej dobre suche, jeśli gotujecie, to odpowiednie proporcje plus witaminy zalecvone przez weta i unikanie "ludzkiego" żarcia - czyli przyprawianego. Ten ostatni warunek niestety trzeba przestrzegać.
Niemniej - radziłabym jednak skonsultować się z wetem - choćby przy okazji szczepień ;)


P.S. Bez wielokropków dużo łatwiej dostrzec sens wypowiedzi  :wink:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Forum Zwierzaki

Odp: ziemniaki dla psa???
« Odpowiedz #50 : 2004-02-12, 15:30 »

pola

  • Gość
Odp: ziemniaki dla psa???
« Odpowiedź #51 : 2004-02-12, 16:14 »
Cytat: Myszka.xww
Jeśli pies chorował wcześniej na wątrobę/miał z nią problemy, to automatycznie znajduje się w tzw. grupie ryzyka. Na Twoim miejscu wykonałabym najpierw badania, a potem dobierała odpowiedni sposób żywienia. Najczęściej wystarczy mniej rygorystyczna dieta - czyli nie koniecznie karmy lecznicze a raczej dobre suche, jeśli gotujecie, to odpowiednie proporcje plus witaminy zalecvone przez weta i unikanie "ludzkiego" żarcia - czyli przyprawianego. Ten ostatni warunek niestety trzeba przestrzegać.
Niemniej - radziłabym jednak skonsultować się z wetem - choćby przy okazji szczepień ;)


P.S. Bez wielokropków dużo łatwiej dostrzec sens wypowiedzi  :wink:
czyli kontrolka u weta .......... :wink: :wink:
a ogolnie ....... to raczej zostać <jak bedziemy mieli wybór> przy normalnym suchym czy jednak domowe ???? (domowe z witaminami jezeli beda takowe potrzebne)
bez wielokropków było ładniej :P
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Odp: ziemniaki dla psa???
« Odpowiedź #52 : 2004-02-12, 16:51 »
To, czy będziecie gotować, czy dawać suche, w tym przypadku (jeśli wet nie dostrzeże przeciwskazań do któregoś) będzie zależało od Was. Ja Hankę karmię obydwoma na raz. Można. Czemu nie?
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

pola

  • Gość
Odp: ziemniaki dla psa???
« Odpowiedź #53 : 2004-02-12, 21:20 »
chyba jesli juz to zostaniemy przy suchym a czasem (od świeta :lol: ) moze cos tam jej z mama ugotujemy :):):):):)
dzieki myszka.xww
Zapisane

Wowo

  • Gość
Odp: ziemniaki dla psa???
« Odpowiedź #54 : 2004-02-14, 08:34 »
Wiem, że jestem nowy, ale temat bardzo mnie zainteresował.
Moja mama jeszcze przed moim urodzeniem :roll: miała jamniorka, Dubla.
No i gdy obierała ziemniaki Dubel siedział w kuchni i się trząsł. Dlaczego? :shock:
dlatego że uwielbiał ziemniaki i to surowe, gdy je jadł to asz "uszy mu się trzęsły".
(oczywiście mama ich mu nie dawała tylko dziadek :eh:
Niestety Mój dziadek zatuczył pieska no i Dubel się straznie męczył.
Po kilku latach dostał raka i musieli go uśpić.
Do dziś mam do dziadka pretensje, że go tak zatuczył :twisted: , ale i tak Dubel pewnie by nie żył bo już wtedy miał 12 lat :( .
Dlatego uważam, że nie powinno się "testować", na psie rzeczy, tych których nie chce i które są dla niego szkodliwe :lol:
Zapisane

fajny_przeciwnik

  • Gość
Odp: ziemniaki dla psa???
« Odpowiedź #55 : 2004-04-08, 08:46 »
a moze kupic sobie eukanube albo jakies inne zarcie w wersji dla psow z "grup ryzyka" ;)
i oczywiscie nie mieszac z karma gotowana. bo i po co? proporcje skladnikow sa juz przygotowane...
Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.065 sekund z 28 zapytaniami.