Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 67 68 [69] 70 71 ... 236   Do dołu

Autor Wątek: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...  (Przeczytany 892461 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

PTICA

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 607
  • Poluję bo lubię
Zapisane
Darz Bór!!!

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #2041 : 2008-07-02, 20:21 »
Słowa,słowa,słowa .......
Ja tez mogę sobie założyć jakąś organizację i wpisać jej jako cel,np.ochronę przyrody - inna sprawa,czy będzie ona faktycznie robić to,do czego została powołana? ... :mysli:

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #2042 : 2008-07-02, 23:36 »
Sorry za post pod postem,ale chcę,żeby był on widoczny:

Cytuj
A ciekaw jestem jakie to u Kolegów "Likwidatorów", którzy tak chętnie i z takim zapałem biorą się za "ratowanie" zwierzyny drobnej, podejmuje się inne działania, żeby zapobiec spadkowi jej pogłowia...
Ciekaw jestem, czy są w stanie przytoczyć choćby część czynników, które się składają na taki stan rzeczy jaki dziś mamy, i jaki udział % w diecie lisa ma np. zając, kuropatwa czy sarna…

Naprawdę trudno jest polemizować z kimś kto ma o tym pojęcie tylko takie, że lis „wyżera resztki zwierzyny drobnej”…

PTICA - Dysponujesz takowymi danymi,a jeśli tak to czy są to dane obiektywne,przeprowadzone przez niezależnych ekspertów,czy też przez " fachowców " siedzących w kieszeni ŁP i BŁ,które to pisma od dłuższego już czasu nakręcają anty/lisią nagonkę?. :mysli: :chytry:
Powiedz mi,PTICA - co Robisz z lisem strzelonym w lipcu,sierpniu,wrześniu?.

Pisałeś o etyce łowieckiej - dlaczego człowiek stawiany jest wyżej,niż jakiekolwiek inne zwierzę?:

Cytuj
Dlaczego człowiek uważa swoje życie jako nadrzędne wobec innych mieszkańców planety? Życie to życie-nieważne czy jest to sarna, komar, czy człowiek.

PTICA:

Cytuj
"dlaczego człowiek uważa swoje życie..."
dlaczego nie :_życie ludzkie jest najwyższą wartością na tym świecie!!!!
zawsze tak było

Od zawsze trwa walka o to,czy wolno zabijać ludzkie płody,czy chronić życie nienarodzone - ale nikt nie ma takich wątpliwości w przypadku zwierząt - nie wolno usunąć ciąży,ale wolno już zabić zwierze w ciąży: ciężarną lisicę w lutym,marcu - a także inne zwierzęce samice w stanie ... ?

Piszesz,że nie Czujesz nienawiści do lisów,ale Sam Przeczysz tym słowom na innych forach:

Cytuj
.Nigdzie nie jest powiedziane że każdego zwierza którego spotkam zaraz muszę odstrzelić(nie dotyczy lisów:))

A to,z obserwacji przyrodników:

Cytuj
"Moje" 2 lisy które ostatnio obserwuję, żywią się w tej chwili, chyba wyłącznie chrząszczami z gatunku guniak czerwczyk. To taki chrabąszcz, mniejszy od majowego i bez charakterystycznego dla majowego pokładełka na końcu odwłoka. Lisy wychodzą na łąkę i łapią latające nisko owady. Guniak jest tutaj częstym gatunkiem, a w niektórych latach bardzo częstym. Natomiast chrabąszcz majowy występuje tu rzadko, w tym roku widziałem 3 okazy a w innych latach wcale. Lisy tak są zajęte czynnością łapania owadów, że dopuszczają mnie na odległość rzutu kamieniem. Żerujący w pobliżu zając przebywał od lisów w odległości ok. 60 metrów - zupełnie nie niepokojony.
W odchodach lisów, leżących na trawie widziałem wyłącznie chitynowe pancerzyki chrząszczy. Stan futra lisów słaby. Jeden bardzo wyliniały, a drugi ma pierścieniowatą łysinę u nasady ogona o szer. 10cm. Pozdr. .

Tak więc lis to nie krwiożerczy potwór " wyniszczający resztki zwierzyny drobnej ". :D
« Ostatnia zmiana: 2008-07-03, 02:08 autor lis »
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #2042 : 2008-07-02, 23:36 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #2043 : 2008-07-03, 00:30 »
Cytuj
Zauważam ,że na temat zwierząt wiesz bardzo mało.
Owszem potrafisz je rozróżnić, wiesz jak się nazywa, czym się żywi, jak się rozmnaża, i czy da się go zjeść.

Ale nie znasz zwierząt od strony zachowań, zwyczajów, nawyków, stosunku do człowieka.

Czy kiedykolwiek miałeś taką sytuację, że na kilkunastu metrach stanąłeś naprzeciwko zwierza, a on miał wzrok wlepiony w ciebie i w bezruchu nie spuszczał z ciebie wzroku.
Takie kilka minut oko w oko , oraz obserwacje zachowań dadzą ci więcej wiedzy o zwierzętach niż wszystkie kursy i polowania PZŁ razem wzięte.
Ale moje pisanie nic nie daje jeżeli ty widzisz zwierze jako masa mięsa, kości, trofeum, skóra...

Nie zaryzykuję stwierdzenia ,że zwierzę myśli ,bo wywoła to śmiech. ale wielu wybitnych ludzi i znawców zadaje sobie pytanie : czy zachowanie zwierząt to tylko "instynkt". Ja w zetknięciu ze zwierzętami miałem takie przypadki ,że aż trudno uwierzyć.
Kiedyś na tym forum jeden z myśliwych opowiadał przypadek jak ranionego przez niego dzika matka osłaniała ciałem i podprowadzała w kierunku lasu.
Wywołało to zdziwienie wielu na tym forum. A ja wtedy zadałem pytanie . Czym wy, którzy macie tyle styczności ze zwierzętami naprawdę dziwicie się takim zjawiskiem.
Wtedy zrozumiałem ,że dla myśliwych jest to naprawdę dziwna sytuacja i nigdy takich nie obserwują, bo chodzą do lasu w innym celu niż poznać świat zwierząt.

Uważam ,że „stan umysłu” zwierząt jest obecnie jedną z największych niezbadanych i niewyjaśnionych zagadek.

I to właśnie mnie w zwierzętach najbardziej interesuje: ich zachowanie,inteligencja - dla myśliwego jednak to nie ma znaczenia,on nie zastanawia się nad tym,co zwierze sobie o nim myśli,co czuje tuż przed śmiercią - myśliwy tylko tropi i strzela...
A niestety - inaczej się obserwuje zwierzę w celu poznania jego zwyczajów,a inaczej w celu jego zabicia ...

PTICA

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 607
  • Poluję bo lubię
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #2044 : 2008-07-03, 18:57 »
Nie znam zwyczajów i zachowań zwierząt???
Kto to napisał?
daruj lis ..kula w płot
Zapisane
Darz Bór!!!

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #2045 : 2008-07-03, 19:11 »
Zwyczaje to wy może znacie,ale nie znacie psychiki zwierząt - zwierzęta postrzegacie w sposób anatomiczny: jak wygląda,co je,gdzie i ile żyje - tylko suche fakty - nie zastanawiacie się co zwierzę czuje.

PTICA

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 607
  • Poluję bo lubię
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #2046 : 2008-07-03, 19:18 »
niesamowite....
skoro jestem taki prosty i oschły to uświadom mnie co czuje i o czy myśli dzik..
to za proste
o lepsze i neutralne...
niedźwiedź
Zapisane
Darz Bór!!!

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #2047 : 2008-07-03, 19:33 »
niesamowite....
skoro jestem taki prosty i oschły to uświadom mnie co czuje i o czy myśli dzik..
to za proste
o lepsze i neutralne...
niedźwiedź
Niestety tego nie wiemy i zapewne nigdy się tego nie dowiemy. Nie zmienia to jednakże faktu, że zwierzęta czują, myślą, cierpią, tęsknią, kochają, nienawidzą itd.
Niestety wielu ludzi dalej uważa je za bioroboty idąc przykładem Kartezjusza, Mallebrancha i im podobnych.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #2048 : 2008-07-03, 19:52 »
Idąc tokiem rozumowania myśliwych - zwierzęta są od nas gorsze,gdyż nie są one obdarzone świadomością,a co najwyżej instynktem ...

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #2048 : 2008-07-03, 19:52 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #2049 : 2008-07-03, 20:14 »
Ptica, ja Cię jeszcze raz stanowczo proszę, powściągnij emocje i nie obrażaj, ok?

I nie zadawaj pytań, na które nikt nie zna odpowiedzi.

Zwierzęta są obdarzone świadomością, niektóre mają nawet poczucie własnej tożsamości.
Mnóstwa rzeczy na ich temat nie wiemy. Kiedyś Simona Kossak opowiadała o parze jakichś żuczków czy chrabąszczy... Mówiła, ze obserwowała ich wzajemne gesty, głaskanie odnóżami. Możliwe, że te gesty nie miały nic wspólnego z okazywaniem uczuć w naszym pojęciu, ale czy wiemy to na pewno? Czy nie lepiej uznać naszą niewiedzę i zachować dystans w ocenie, niż w przemądrzały sposób twierdzić, że poznaliśmy wszystkie tajemnice świata?
Zapisane
IBDG Wrocław

PTICA

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 607
  • Poluję bo lubię
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #2050 : 2008-07-03, 20:36 »
lis ...idź swoją drogą i sam się czegoś dowiedz , a nie wykorzystuj myśliwych i ich toku myślenia...
będziesz troszkę bardziej szanowany...ale tylko troszkę... :)
myśliwi ale tylko ci PRAWDZIWI rozumieją zwierzęta  i to jest prawda..
rozumieć to znaczy przewidzieć to co zwierze chce zrobić....
zwierzaki naprawdę myślą , wyciągają wnioski i kojarzą fakty..dziwnie to brzmi dla was???
Instynkt jest jednak najważniejszy i przez to są bardziej przewidywalne..
Najlepszym przykładem z mojego podwórka są jelenie na polowaniu zbiorowym?
Podczas takiego polowania obowiązuje zakaz strzału w miot do zwierzyny płowej.Chodzi przede wszystkim o bezpieczeństwo  naganki i etykę.Jest jeden wyjątek kiedy prowadzący takie polowanie wyraża zgodę-warunki terenowe.(moim zdaniem ten zapis jest nieetyczny!!)nie korzysta się zbyt często z tego rozwiązania!
do czego zmierzam....
Łania licówka jest najbardziej doświadczoną łanią w chmarze.Przewodzi jej i wyprowadza na żer a także prowadzi podczas pościgu...
Licówka jest Mózgiem chmary a reszta musi się podporządkować !
Co robi taka doświadczona licówka podczas polowania...
nie panikuje i nie rzuca się do ucieczki...
stoi nasłuchuje i wyciąga wnioski...
następnie spokojnie rusza w kierunku linii  myśliwych i nie przekracza niewidzialnej granicy...
defiluje z całą chmarą  w odległości 20-50m od linii ocenia odległość do naganki i w momencie kiedy owa naganka dopycha ją do nas bez większego problemu przełamuje jej szyki..
Zauważyli to starsi koledzy i jest w naszym prawie zapisany absolutny zakaz odstrzału licówki...
Ten kto to robi jest DZIADEM nie godnym myśliwego...
wniosek jest jeden
jeleń na podstawie życiowych doświadczeń jest w stanie przewidzieć zachowanie ludzi chcących go upolować.
znacie jakieś przykłady świadczące o tym że zwierz kieruje się nie tylko instynktem?

Zapisane
Darz Bór!!!

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #2051 : 2008-07-03, 20:42 »
znacie jakieś przykłady świadczące o tym że zwierz kieruje się nie tylko instynktem?
Ptaki, ukrywające swoje zapasy przed wścibskim wzrokiem "kolegów". Potrafią celowo zakopać kąsek w jednym miejscu, bo wiedzą, ze są obserwowane, a potem, w stosownej chwili, przenieść go w bezpieczne miejsce. To juz nie instynkt, to czysta kombinacja  dla zmylenia przeciwnika ;)
Zapisane
IBDG Wrocław

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #2052 : 2008-07-03, 21:13 »
Lis,który przed swoją ofiarą udaje ...hmmm...chorobę psychiczną? - lis dziwnie się zachowuje,skacze,sprawia wrażenie jakby postradał zmysły,kładzie się na ziemię i udaje nieżywego - gdy zaintrygowana ofiara podchodzi bliżej,przeprowadza atak.

Cytuj
będziesz troszkę bardziej szanowany...ale tylko troszkę...

Nadal Prowadzisz personalkę?

Cytuj
myśliwi ale tylko ci PRAWDZIWI rozumieją zwierzęta  i to jest prawda..
rozumieć to znaczy przewidzieć to co zwierze chce zrobić....

PTICA - już Ci o tym pisałem: czym innym jest obserwowanie i nawet zrozumienie zwierzęcych zachowań w celu dokonania odstrzału,a czym innym w celu zdobycia wiedzy.
Wy rozumiecie tylko te zachowania,które pomagają wam w polowaniu,odstrzale.

mitrandir

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1267
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #2053 : 2008-07-03, 21:24 »
PTICA, zauważ że to jest forum MIŁOŚNIKÓW zwierząt....więc jeśli możesz to przystopuj i nie dobijaj nas swoją ignorancją....
Zapisane

PTICA

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 607
  • Poluję bo lubię
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #2054 : 2008-07-03, 22:09 »
Jako miłośnik zwierząt -zauważyłem!
Jestem realistą a nie ignorantem !
Darz Bór
Zapisane
Darz Bór!!!

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #2054 : 2008-07-03, 22:09 »

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #2055 : 2008-07-03, 23:04 »
Cytuj
myśliwi ale tylko ci PRAWDZIWI rozumieją zwierzęta  i to jest prawda..

To będę taka jak ty..... widać nie jesteś prawdziwym myśliwym tylko podróbą...

A realistą będziesz.... aj nie ważne, nie zniżę się do twojego poziomu.... \\

IBDG... krzycz!! (sie na mnie znaczy :) )
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

PTICA

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 607
  • Poluję bo lubię
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #2056 : 2008-07-03, 23:31 »
???
Zapisane
Darz Bór!!!

mitrandir

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1267
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #2057 : 2008-07-03, 23:34 »
miłośnik zwierząt i myśliwy w jednym???? to jak żyd-ateista............
Zapisane

PTICA

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 607
  • Poluję bo lubię
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #2058 : 2008-07-03, 23:40 »
Napiszecie jakieś konkrety czy będziecie przekrzykiwać się między sobą ..
Poza 2-3 osobami na tym forum nie widzę tu nikogo więcej godnego polemiki...
Czyżby moi koledzy mieli rację...
Mam nadzieje że nie...
Darz Bór
Zapisane
Darz Bór!!!

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #2059 : 2008-07-03, 23:57 »
Och... jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie....
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #2060 : 2008-07-04, 00:08 »
A co Twoi koledzy o nas mówią? ;p
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #2060 : 2008-07-04, 00:08 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #2061 : 2008-07-04, 00:12 »
PTICA - Wy nie dostrzegacie naszych postulatów,obaw,lęków,niejasności - dla was jesteśmy tylko bandą " pseudoekologów " o niskiej świadomości ekologicznej,którym nie podoba się zabijanie zwierzątek.
Macie alergię na ludzi o odmiennym zdaniu niż wasze i strasznie się wkurzacie,gdy ktoś taki zawita na wasze fora - na wstępie zaczynacie dyskusję od tego czy jemy mięso,czy nie - jeśli tak,to nie mamy prawa być przeciwko łowiectwu - jeśli nie,postępujemy wbrew naszej naturze i jesteśmy " nieekologiczni ".
Jeżeli ktoś o odmiennych poglądach zechce zadać sobie trud uświadomienia wam iż wasze idee są błędne,traktujecie go jak powietrze,wyzywacie od trolla i pseudo ekologa - mówicie żeby takiego osobnika ignorować i rozmawiać na " normalne " tematy: kto już położył dzika,byka,lisa - i gdzie tu ma być dialog i zrozumienie,skoro wy nie dopuszczacie do siebie nawet myśli,że ktoś inny niż wy,może mieć rację?.

Cytuj
Napiszecie jakieś konkrety czy będziecie przekrzykiwać się między sobą ..

Skoro Chcesz konkretów - Powiedz nam,co by się stało gdyby zabrakło myśliwych? - czy świat by się zawalił?,zwierzęta by nas wyparły z naszych siedlisk? - co by się takiego strasznego,wydarzyło? :chytry:

Aha - PTICA - i Przestań nam tutaj " darz borzyć ".
« Ostatnia zmiana: 2008-07-04, 01:58 autor lis »
Zapisane

PTICA

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 607
  • Poluję bo lubię
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #2062 : 2008-07-04, 05:26 »
Przeprowadzono eksperyment i wyłączono parę obwodów z gospodarki niedaleko Stacji Badawczej w Czempiniu .
Co stwierdzono po kilku latach badań?...wiecie może?..nie?
Stwierdzono spadek ilości zwierzyny łownej.
Degeneracje osobniczą (może zbyt silne słowo),zwierzęta uzyskiwały słabsze ocen...
niższa jakoś trofeów
wzrost zachorowań
większe kłusownictwo
więcej szkodników

ogólnie było gorzej z punktu widzenia myśliwych i gospodarczych..
może dlatego że powrót do natury wcale nim nie jest
Zapisane
Darz Bór!!!

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #2063 : 2008-07-04, 08:55 »
więcej szkodników
Skoro przez kilka lat obwody były wyłączone, to znaczy, że szkodników w tym czasie było mniej :lol:

Podejrzewam, że natura naprawdę poradziłaby sobie samo, trzeba jej tylko dać czas i wspomóc, ale nie przez latanie po lesie ze strzelbą, chyba, że za cel weźmiemy kłusowników :P
I coś mi się wierzyć nie chce, że po zaprzestaniu polowań, kondycja zwierząt uległa pogorszeniu...
Zapisane
IBDG Wrocław

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #2064 : 2008-07-04, 14:54 »
Cytuj
Stwierdzono spadek ilości zwierzyny łownej.

Według was,jest jej za dużo. :P

Cytuj
niższa jakoś trofeów

Jakie trofea,skoro nie polowano?

Cytuj
wzrost zachorowań

Normalka

Cytuj
większe kłusownictwo

Skoro nie można polować,to odechciewa się łapania kłusowników - poza tym,myśliwy nie ma prawa złapać kłusownika,może taki fakt tylko zgłosić gdzie trzeba.

Cytuj
więcej szkodników

Eee...ludzi?  :lol: - a na poważnie,to na temat " szkodników " już się wypowiadałem.

Cytuj
ogólnie było gorzej z punktu widzenia myśliwych i gospodarczych..

...Właśnie - z punktu widzenia myśliwych ...

A oto co o nas myślą Twoi koledzy:

Cytuj
jest skłonny zaryzykować zakład o pieniądze, lub dobry trunek w ładnej flaszce, że odwiedzający tą 'zieloną' stronę, oraz uczestnicy wspomnianej dyskusji mają średnio po 15-17 lat, koszulki z che-guevarą (45%) koszulki z liściem marichuany (50%) koszulki z obelgami kościoła katolickiego (5%), mieszkają z rodzicami i na ich koszt, są jeszcze przed maturą, itd. itd.
w sumie moglibyśmy z nimi tylko o pokemonach podyskutować, albo o wyższości batmana nad spidermanem, lub wyższości dody elektrody nad mandaryną. no i oczywiście o komiksie przeczytanym w ostnim bravo czy popcorn.
więc - dyskusja, pochylanie się nad tematem...
tak już jest, że na duszyczkach tych dzieciaków i ich dziecinnym obrazie świata, jakiś pasożyt zarabia pieniądze - podpuszczając i podjudzając dzieciaki.
przykre.

Cytuj
Przerażające jest to, iż tacy młodzi, otwarci na świat ludzie, mają tak wypaczone poglądy na temat łowiectwa. Gdzie podziała się edukacja w tym przedmiocie, co zrobił PZŁ, aby takie poglądy wśród młodych ludzi zmienić. Czy PZŁ w tym temacie coś w ogóle robi ? Tak myślący młodzi ludzie - miłośnicy zwierząt - zwiastują jedynie kolejne problemy dla łowiectwa. Czy PZŁ nie może w ramach swych okręgowych organów prowadzić na szerokę skalę edukacji na temat łowiectwa, tak np. jak to się dzieje z lekcjami religii katolickiej. Jedna lekcja w roku - w każdej klasie - dużo by w tym temacie zdziałała, a i wyobrażenie myśliwych o działalności ZO uległoby poprawie. Nie straciła by też na tym, nasza ojczysta przyroda. W czym jest problem ?

Cytuj
Problem jednak jest taki, iż bardzo mało jest szkół zainteresowanych w ramach godziny wychowawczej lub godziny z biologii na spotkanie z myśliwymi. Nie są tymi spotkaniami zainteresowani ani nauczyciele, ani dyrekcje szkół. Gdyby odgórnie PZŁ " dogadał się " z MEN o konieczności umieszczenia w programie, chociażby jednej godziny z łowiectwa w roku, nie byłoby takich " miłośników przyrody ". Wiem, wiem, że zaraz pojawi się problem pieniędzy, ale Koledzy płacimy przecież składki do ZO ( tam są kompetentni ludzie do prowadzenia takich lekcji ! ). W ostateczności, gdy ZO PZŁ uznają, że brak w ich składzie osób do prowadzenia takich zajęć, napewno ( JAK ZWYKLE ! ) znajdą się pasjonaci - myśliwi, którzy ponownie za w ł a s n e pieniądze przeprowadzą takie zajęcia. Tego jestem pewien !

Czyli według was,jesteśmy degeneratami,którzy nie mają żadnego pojęcia na temat ,o którym piszą.
Jak widać,nie doceniacie młodych ludzi i ich zaangażowania ( mnie to nie dotyczy,bo ja do młodzieży się już nie zaliczam,gdyż jestem tylko o 4 lata młodszy od Ciebie  ;p ).

Cytuj
Zastanowiłeś sie - komu takie szkolenie jest potrzebne? Kogo obchodzi promil w społeczeństwie ? I po co n a s i ł ę kogoś uszczęśliwiać? Do tego jeszcze centralnie . Toż to wymysł z socokresu w naszych dziejach a i myślenie poniektórych też nie odbiega od ówczesnej mentalności . Jeśli Ci zbuntowani , póki co myślący ,że kiełbasa rośnie na drzewach zechcą się nad problemem pochylić - na pewno znajdą sposób i klucz aby wejść w te zaklęte rewiry . A już permanentne wręcz pisanie o - naszych składkach- w kontekscie każdego prawie tematu trąci stęchlizną . Każde hobby kosztuje , tyle ,że póki co to nasze kosztuje bardzo niewiele .
A co do tytułu tematu : co o nas myślą - nic nie myślą . Mają poważniejsze sprawy na głowie niż zajmowanie się łowiectwem . I lepiej niech tak zostanie .
DB

Cytuj
Obchodzi Nas - Myśliwych, to wyobrażenie łowiectwa w oczach społeczeństwa, w szczególności tego młodego społeczeństwa , które przejmie niebawem w każdej dziedzinie życia " pałeczkę " w Państwie. Komu jest potrzebne łowiectwo ? - Przede wszystkim Nam - Myśliwym i Sympatykom łowiectwa. Nie ważne, że jest Nas promil, wążne jest to, czy potrafimy o swoje walczyć i przekonywać ( oddziaływać ) na to młode społeczeństwo. W innym przypadku ten promil społeczeństwa - Nas Myśliwych zniknie, zostanie zadeptany przez większość " miłośników zwierząt ". Szkolenie potrzebne jest nie tylko Nam, ale tym młodym ludziom do " zrozumienia " i " szacunku " dla łowiectwa. Nie bądźmy strusiami - głowa w piasku nie załatwi problemu !



P.S:  Co do buraków o których Piszesz - stanowią oni ok.70 - 80% członków PZŁ. :P

PTICA

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 607
  • Poluję bo lubię
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #2065 : 2008-07-04, 18:50 »
70-80%
moim zdaniem to od 5-10%,podejrzewam że inaczej rozumiemy słowo burak..

czy tak Was odbieramy..
nie nazywałbym WAS Degeneratami bo tak nie jest ..

Natomiast rzeczowej polemiki nie znalazłem i chyba się nie doczekam... )
Zapisane
Darz Bór!!!

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #2066 : 2008-07-04, 19:15 »
Chyba inaczej rozumiemy ... :P
Co do rzeczowej polemiki to my tez się chyba jakiś konkretów nie doczekamy - czym grozi zaprzestanie prowadzenia tzw.gospodarki łowieckiej?,co by się stało, gdybyście zaprzestali zabijać zwierzęta i przestali " gospodarować " populacjami? - czy czekał by nas,Armagedon? :chytry:

PTICA

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 607
  • Poluję bo lubię
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #2067 : 2008-07-04, 21:10 »
http://www.pzlow.pl/palio/html.run?_Instance=www.pzlow.pl&_PageID=165&_CheckSum=-891108150
Tyle tego mniej więcej jest ...sporo???
jak myślisz dzięki komu...mówisz że nie lubisz cyferek ale bez nich...człowiek nic nie znaczy..
co by się stało gdyby
123308 jeleni rozmnożyło się ?
rachunek jest prosty po 5-6 latach masz ich 7800000....
dasz radę zapłacić za szkody wyrządzone przez taką ilość jeleni ?
weźmiesz odpowiedzialność za resztki polskich lasów?
weźmiesz odpowiedzialność za masowe upadki z braku pokarmu...
to tylko jeden gatunek i o stosunkowo małym przyroście
zobacz jak by to wyglądało z dzikiem...
159268sztuk
po trzech latach masz
1695885sztuk
wykarmisz tyle świnek
wątpię

itd...
chodzi o to że te całe zwierzaki jedzą i ktoś za to płaci...do póki go na to stać to siii .państwa nie stać na pokrywanie szkód w lasach i na polach ...
TY uważasz inaczej ale nie wiesz jak to udowodnić ..zaraz podasz tabelkę z wysokością wypłaconych odszkodowań..weź pod uwagę że te i tak wysokie odszkodowania powoduje stała liczba zwierząt...
brak odstrzału uderzy przede wszystkim w lasy i rolnictwo...
Ty też to odczujesz bo zdrożeje papier a co za tym idzie książki ,zdrożeje sałata (Twój ulubiony pokarm).....i szereg innych artykułów rolnych i spożywczych
to wszystko jest ze sobą połączone jak to w naturze bywa....
równowago musi być :)
Zapisane
Darz Bór!!!

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #2067 : 2008-07-04, 21:10 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #2068 : 2008-07-04, 21:33 »
A bierzesz pod uwagę to,że żadna populacja nie może się mnożyć w nieskończoność?,i że ogranicza ją dostępność pożywienia?
Twój link kieruje do aktów prawnych PZŁ - o to Ci,chodziło?

Cytuj
Łowiectwo to zabijanie i jak by tego nie nazwać , nie da się tego 'usprawiedliwić' , zresztą po co . To ciągłe wyliczanie :dokarmianie ( wg mnie stosować się powinno tylko w okresie klęsk żywiołowych oraz dla bażantów) . Jacy jesteśmy wspaniali . A praktycznie - chodzi o zatrzymanie zwierzyny w lesie i jej sciągnięcie po to aby plany były większe i więcej było do strzelania . Jak z tym polemizować ?
Interesują mysliwych tylko gatunki użytkowane łowiecko- tak jakby przyroda dałaby się rozdzielić . Reszta to konkurencja -np. drapieżniki skrzydlate . I nawet te exploatowane łowiecko są dobre i złe - vide lis i stosunek do niego niektórych 'mysliwych' , że o wilku nie wspomnę . Itd.......
Z drugiej strony : Ustawa - prawo łowieckie
art.51 , pkt.2 i 4 - ....kto niszczy nory i legowiska zwierzat łownych........podlega
art.53 pkt.5 .......rozkopywanie nor..... podlega.....
A w oficjalnej prasie -konkursy norowców. Achy i ochy jakie te psy cięte i nie popuszczą .
W czasie polowań zasypane psy uwalnia się rozkopując nory . Jak z tym polemizować ?
Najpierw sami postępujmy w sposób prawy i zgodny z etyką . Zmieniajmy nie przynoszace nam chluby stereotypy i zachowania . Wystarczy poczytać 'dyskusje' z sympatykami czy zielonymi a nawet z zwykłymi ludźmi , którzy tutaj na forum zadają pytania . Poczytaj sobie niektóre i zauważ jak mało mamy tym ludziom do powiedzenia , a sami się mamy za zbawców przyrody . Nie potrafimy z nimi rozmawiać i zwyczajnie ich obrażamy( oszołomy , zielone ludki, etc) . I organizacja ma tym ludziom zamknąć usta . Jak? Podać ich do sądu i o co oskarżyć ? Trochę pokory by się przydało a przynajmniej nie leźć w oczy zwyczajnie i po prostu .

Cytuj
cytat:
Za jabola na wsi zastrzeli starego burka przywiązanego do drzewa,
koniec cytatu

Potrafi też zastrzelić swojego starego psa, choćby to był i wyżeł z rodowodem, ważne że nabój jest tańszy od zastrzyku u weterynarza.
Jeden plus to to że psa przed egzekucją nie trzeba było wiązać.

A za kilka piwek usługowo "kropnie" jastrzębia polującego na pocztowe gołębie u znajomego hodowcy. Nie ważne że jastrząb jest pod ochroną.
Ważne że pomógł koledze w potrzebie.
cytat:
Dlaczego tak łatwo "oddajemy pole" ?
.....
W mediach piszą o Nas mordercy, publicznie nas obrażają i co ?
koniec cytatu

I nic.
Jeśli Twoje hobby ma sprawiać Tobie przyjemność niech tak będzie dalej.
A po co szukać społecznej akceptacji dla niego, zastanawiać się jak społeczeństwo Cie odbiera i do tego to jeszcze na siłę szukać czasem śmiesznych pseudoargumentów?

Im więcej będziecie udowadniać w mediach jak to jesteście społeczeństwu niezbędnie potrzebni tym większe wzbudzicie zniechęcenie do swojego wykreowanego medialnego image.
Choćby ostatni przykład z łosiem w Warszawie.

Myślę,że wy,myśliwi jesteście bardzo zadufani w sobie: tak bardzo chcecie pozyskiwać,redukować,strzelać,ograniczać populację,że zrobicie w zamian wszystko - nauczyliście sie na pamięć wszystkich niedorzecznych pro myśliwskich argumentów ( tzw.koronnych argumentów ),że sami w nie uwierzyliście - nieważne już jest,czy to prawda czy nie,nieważne jest też to,co inni o was myślą - a przecież: " jak cię widzą,tak cię piszą ".

A tutaj,czy myślistwo jest sportem:

Cytuj
Kiedys [dosc dawno temu] lowiectwo bylo nieodlacznym skladnikiem zycia w kazdym domu zimianskim czy szlacheckim. Podobnie w kazdej lesniczowce.Nikogo nie dziwilo i nie gorszylo polowanie,a wrecz bylo w dobrym tonie.Nie znano pojecia ekoterrorystow w postaci obecnych zielono -niewiadomojakich,szukajacych taniego poklasku za pieniadze zachodnich promotorow.Niestety wojna i pozniejsze przemiany polityczno-spoleczne doprowadily do zmian ustrojowych i lowiectwo jako kulturowo zwiazane z ziemianstwem i co tu ukrywac bogatszymi warstwami spolecznymi stalo sie niewygodnym w nazewnictwie aczkolwiek lakomym kaskiem dla wszelkiego rodzaju komunistycznych szumowin ,ktore majac w zasiegu "panskie"zabawki nie potrafily sobie odmowic tej przyjemnosci.Jednakze "gleboko niesluszne i jwnie tendencyjne"na owe czasy laczenie lowiectwa z elitami nie moglo "draznic "raboczich i krestian" wiec to co z lowiectwem sie laczylo nazwano SPORTEM. Tak bylo i ladniej i wygodniej.Ot i cala historia .Niestety jeszcze dlugo bedziemy swiadkami nazewnictw rodem z total-epoki .

Cytuj
weź pod uwagę że te i tak wysokie odszkodowania powoduje stała liczba zwierząt...
brak odstrzału uderzy przede wszystkim w lasy i rolnictwo...
Ty też to odczujesz bo zdrożeje papier a co za tym idzie książki ,zdrożeje sałata (Twój ulubiony pokarm).....i szereg innych artykułów rolnych i spożywczych

Czyli promil społeczeństwa ( myśliwi ) ma wpływ na całe społeczeństwo? - czyż nie Jesteś zbyt Zadufany w sobie?
Szkody łowieckie mogą być opłacane z innych źródeł - czy obecność myśliwych nie zdejmuje z rolników jakiegoś mentalnego choćby obowiązku zabezpieczenia swoich upraw? - a po co?,są przecież myśliwi...

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #2069 : 2008-07-04, 21:34 »
Cytuj
jestem skłonny zaryzykować zakład o pieniądze, lub dobry trunek w ładnej flaszce, że odwiedzający tą 'zieloną' stronę, oraz uczestnicy wspomnianej dyskusji mają średnio po 15-17 lat, koszulki z che-guevarą (45%) koszulki z liściem marichuany (50%) koszulki z obelgami kościoła katolickiego (5%), mieszkają z rodzicami i na ich koszt, są jeszcze przed maturą, itd. itd.
w sumie moglibyśmy z nimi tylko o pokemonach podyskutować, albo o wyższości batmana nad spidermanem, lub wyższości dody elektrody nad mandaryną. no i oczywiście o komiksie przeczytanym w ostnim bravo czy popcorn.
więc - dyskusja, pochylanie się nad tematem...
tak już jest, że na duszyczkach tych dzieciaków i ich dziecinnym obrazie świata, jakiś pasożyt zarabia pieniądze - podpuszczając i podjudzając dzieciaki.
przykre.

No, moje drogie dzieci, wszystko jasne... Jesteście ofiarami pazernego pasożyta... :evil:

Kurcze, jak ta natura funkcjonowała bez mysliwych? ;p
Zapisane
IBDG Wrocław
Strony: 1 ... 67 68 [69] 70 71 ... 236   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.154 sekund z 26 zapytaniami.