Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 46 47 [48] 49 50 ... 236   Do dołu

Autor Wątek: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...  (Przeczytany 885531 razy)

0 Użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1410 : 2007-12-06, 19:32 »
Z tekstu wynika,że Karol polował na tygrysy,nosorożce i niedźwiedzie w młodości - królowa,też polowała... :roll: :grr: :grr:
Teraz,są wielkimi miłośnikami polowań na lisy z psią nagonką - wspierali zwolenników polowań w protestach,przeciwko zakazowi polowań par force w Anglii...wrrrrr...
Teraz już wiem,czemu nigdy nie lubiłem,tego Palikota... :roll: :/
Przynajmniej Cimoszewicz " już " nie pluje... :roll: :roll:

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1411 : 2007-12-06, 19:42 »
czy nikt si enie sprzeciwia że on lubi takie krwawe rozrywki? może przynajmiej kiedyś spadnie z konia przez takie polowanie to mu sie odwidzi

polował kiedyś ale polował, teraz tych zwierzat jest mało :roll: :/
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1412 : 2007-12-06, 19:56 »
Spadł już z konia podczas polowania na lisa i złamał rękę... :evil:
Nikt się nie przejmie,bo tam cała szlachta i większość bogaczy,poluje - szlachta,uważa polowania za swój przywilej...wrrr... :grr: :grr:

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #1412 : 2007-12-06, 19:56 »

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1413 : 2007-12-06, 20:09 »
jak w średnioweiczu, niech założy na głowe hełm i walnie sie łyzka. posadzić go przed komputer nie ch gra a nie poluje
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1414 : 2007-12-08, 11:37 »
Czytam Lisie cytowane przez Ciebie wypowiedzi myśliwych i tak sobie myślę, że dla mnie są to ludzie z innej planety lub nawet galaktyki.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1415 : 2007-12-08, 12:20 »
Myśliwi się chyba obawiają dyskutować,bo temat został zamknięty przez modetatorkę myśliwskiego działu.
Swoich oponentów,nazywają pseudoekologami lub ekooszołomami,i mówią,ze nawet z prawdziwymi ekologami nie warto rozmawiać.
Ciekawa jest też książka o łowiectwie,którą napisał naukowiec/podróżnik/ornitolog,a w której to broni łowiectwa,jako jednej z form rekreacji i sportu...

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1416 : 2007-12-08, 15:06 »
jedni sie przyznaja ze to sport inni nie. tak jak już pisałam

zoolog może to my jesteśmy z innej planety, pieknej i wogóle a cała reszta, czyli myśliwi znęcający sie nad zwierzetami itp z innej, bo ich jest chyba wiecej niż tych którzy kochają zwierzeta, neistety :( :roll:
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1417 : 2007-12-08, 16:50 »
niech założy na głowe hełm i walnie sie łyzka
:lol: Niech się walnie w łeb bez hełmu i to nie łyżką, a czymś solidniejszym :P

Renia ma rację, to my nie pasujemy do reszty mieszkańców tej planety... Jesteśmy w mniejszości, niestety... :(
Zapisane
IBDG Wrocław

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1418 : 2007-12-08, 17:15 »
:lol: Niech się walnie w łeb bez hełmu i to nie łyżką, a czymś solidniejszym :P



...Może,młotkiem?...:lol:



Renia ma rację, to my nie pasujemy do reszty mieszkańców tej planety... Jesteśmy w mniejszości, niestety... :(

...Niestety,ale też tak myślę - ale,może sie jednak mylimy? - może tych normalnych ludzi,jest jednak,więcej?...:mysli:

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #1418 : 2007-12-08, 17:15 »

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1419 : 2007-12-08, 21:57 »
http://www.lowiecpolski.pl/index2.php?p=Glowna&n=10 mam nadzieje ze moge wkleić bo sie wpieniłam :grr: :(
Cytuj
Podczas ubiegłorocznego polowania na 100 strzelb opolowano około 1600 ha, kładąc na pokocie 1062 zające, 351 bażantów, 35 kuropatw, a następnego dnia podniesiono jeszcze około setki postrzałków
;( tyle zwierząt przez **** ludzi, przez mysłiwych

no tak czymś solidniejszym, pożycze sikierke stoi za drzwiami :evil:
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1420 : 2007-12-08, 22:09 »
znalazłam stronke o mysliwych, moze ja znasz lowiecpolski.pl teraz czytam o niedzwiedziach ;( w rumuni sie na nie poluje

myśle ze mysliwi jedno a ratowanie zwierzat to drugie. no bo niby tak mysliwi - mordercy trzeba pomóc zwierzaka ael mogliby i bez tego pomagać, u nas nie ma nagonki na mysliwcyhc ale też nei pomaga sie zwierzeta niestety :(
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1421 : 2007-12-08, 23:54 »
..dzięki myśliwym mamy już tylko 200 rysi, ponieważ  pozbawiają je pożywienia zabijając sarny, jelenie itp. :grr:
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1422 : 2007-12-09, 00:29 »
Zastanawiam się, ilu mamy mysliwych? Pewnie coraz więcej... :roll:
Zapisane
IBDG Wrocław

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1423 : 2007-12-09, 00:31 »
110 tysięcy......około...

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1424 : 2007-12-09, 00:44 »
Kupa szkodników... :roll:
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #1424 : 2007-12-09, 00:44 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1425 : 2007-12-09, 00:45 »
Nooo.... IBDG - Zajrzyj do lisów - dzisiaj,się zdołowałem...:cry:

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1426 : 2007-12-09, 23:15 »
no jak widać. tak to własnie chronią bazanty, bno to bazanty co nie?
kiedys to zdjecie widziałam i kilka razy juz go szukałam, żeby pokazac jak to pomagaja zwierzętą, no i wkońcu jest.
chyba z 400 ptaków tam jest, ok 20 na 20 rzędów ;( wrrr :shock:
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1427 : 2007-12-09, 23:27 »
Szkoda,że nie da się tego zdjęcia,powiększyć...

Grzesiek89

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2178
  • "Dogi to psia arystokracja"
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1428 : 2007-12-09, 23:40 »
Reniu i lisku a wy może pomagacie zwierzętom przetrwać zimę?
Zapisane
Tak bardzo chciałbym, abyśmy zwariowali
Tak bardzo chciałbym, lecz tak nas wychowali


lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1429 : 2007-12-09, 23:48 »
Tak - myśliwi pomagają,dokarmiają,żeby mieć do czego walić - nie robią tego z dobroci serca,tylko dbają o swe przyszłe trofea i szynki...

Grzesiek89

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2178
  • "Dogi to psia arystokracja"
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1430 : 2007-12-09, 23:48 »
Tak - myśliwi pomagają,dokarmiają,żeby mieć do czego walić - nie robią tego z dobroci serca,tylko dbają o swe przyszłe trofea i szynki...

Nie odpowiadasz na pytanie.

[edit]
Szkoda, że się nie dowiem czy zrobiłeś coś więcej dla zwierząt niż wystawienie karmika przez okno.
Zapisane
Tak bardzo chciałbym, abyśmy zwariowali
Tak bardzo chciałbym, lecz tak nas wychowali


Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #1430 : 2007-12-09, 23:48 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1431 : 2007-12-10, 00:04 »
To,że ja nic nie zrobiłem,bo nie mam takiej możliwości ( nie mieszkam blisko lasu,nie mam znajomości wśród ludzi,którzy mogli by mi w tym pomóc ),nie znaczy,że oni mają moralne pozwolenie na zabijanie,bo dokarmiają,więc im wolno...
Grzesiek - Piszesz,trochę tak,jak myśliwi i ich sympatycy - nie wolno mi potępiać myślistwa,bo jem mięso... - co ma,piernik do wiatraka?.

Grzesiek89

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2178
  • "Dogi to psia arystokracja"
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1432 : 2007-12-10, 00:14 »
To,że ja nic nie zrobiłem,bo nie mam takiej możliwości ( nie mieszkam blisko lasu,nie mam znajomości wśród ludzi,którzy mogli by mi w tym pomóc ),

Może dlatego się na temat myśliwych nie wypowiadaj.

nie znaczy,że oni mają moralne pozwolenie na zabijanie,bo dokarmiają,więc im wolno...

To znaczy, że jeśli jeden gatunek może wyginąć, bo jest za dużo drapieżników to wolno im zabić.

Grzesiek - Piszesz,trochę tak,jak myśliwi i ich sympatycy - nie wolno mi potępiać myślistwa,bo jem mięso... - co ma,piernik do wiatraka?.

Mieszczuchu piszę tak jak uważam. A uważam, że myślistwo jest najlepszą formą ochrony przyrody.
Zapisane
Tak bardzo chciałbym, abyśmy zwariowali
Tak bardzo chciałbym, lecz tak nas wychowali


Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1433 : 2007-12-10, 00:19 »
..Grzesiek pisz trochę spokojniej, bez wyzywania.. :/
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

Grzesiek89

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2178
  • "Dogi to psia arystokracja"
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1434 : 2007-12-10, 00:23 »
..Grzesiek pisz trochę spokojniej, bez wyzywania.. :/

Mieszczuchu to jest wyzwisko? Pierwsze słyszę. Ja poprostu motywuję 'mieszkańca miasta' do ruszenia szanownych 4 literek i przejścia się po lesie wtedy będzie mógł ocenić jak jest naprawdę.
Zapisane
Tak bardzo chciałbym, abyśmy zwariowali
Tak bardzo chciałbym, lecz tak nas wychowali


IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1435 : 2007-12-10, 00:45 »
He, he, Lisku, leć do lasu, najlepiej od razu ze strzelbą, bo z pewnością jak się przejdziesz po lesie, nabierzesz ochoty do strzelania... Do myśliwych... ;)
Zapisane
IBDG Wrocław

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1436 : 2007-12-10, 00:51 »
Hmmm...czyli." myślistwo jest najlepszą formą ochrony przyrody "? - na fotce z bażantami,doskonale to widać...
Nie mam prawa się wypowiadać,bo jestem " mieszczuchem " i nic mi,do innych zwierząt,nie mogę mieć własnego zdania? - tak też,twierdzili myśliwi...
Ktoś fajnie napisał,że na wojnie też nie był,a jest jej przeciwny - każdy ma własne zdanie i ma prawo go bronić...

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1437 : 2007-12-10, 16:25 »
Reniu i lisku a wy może pomagacie zwierzętom przetrwać zimę?
jak dalej napisałeś pomagam ptaką, bo to moge zrobić. pytałam sie mamy, ojciec jej był mysłiwym, nie może 'cywil' wziąść beli siana i zawieść do lasu, to jest niezgodne z prawem. to zadanie ejst mysliwych i leśników

Szkoda, że się nie dowiem czy zrobiłeś coś więcej dla zwierząt niż wystawienie karmika przez okno.
a to mało? ptaki to nic? tez trzeba coś wiecej zrobić. gdyby nie my nie przetrwałyby nawet łagodnej zimy, ale ze śniegiem. zwierzyne dokarmia sie w krytycznych sytuacjach albo po to by do niej strzelic. niektórzy czaja sie przy paśnikach. moge sie założyć że mysłiwi nie wystawiają karmników, do ptaków nie wolno strzelać wiec po co pomagać zwierzetą? mysliwy nie jest bezinteresowny, może niektórzy ale jest ich mało

To znaczy, że jeśli jeden gatunek może wyginąć, bo jest za dużo drapieżników to wolno im zabić.
jełi tak by było to ok. ale tak nie ejst. tak powinno być. dlaczego jednoczesnie strzelają do lisów i zajaców? jeszcze do saren które jak niektórzy uważaja są zagrożone przez lisy, do których tez sie strzela, to jest błedne koło. zabijaja drapieżniki i jednoczesnie ich ofiary.

nie zgodze sie z tym ze mysliwi maja las dla siebie. zwierzyna powinna byc wolna a nie ze jakas część nalezy dla ludzi i idze na odstrzał. chronia zajaca, a robią coś wiecej oprócz strzelania do lisów? raczej nie.chronią bażanty, wiec dlaczego jednocześnie do nich strzelaja. nie mogą złapać i przewieść do miejsca gdzie ejst ich mniej. na fotce widać, ok 400sztuk bazantów, jeśli tam byłó ich za duzó mogli złapac, przewieśc gdzieś gdzie jest ich za mało. ale oni wolą zabić :/

Mieszczuchu to jest wyzwisko? Pierwsze słyszę. Ja poprostu motywuję 'mieszkańca miasta' do ruszenia szanownych 4 literek i przejścia się po lesie wtedy będzie mógł ocenić jak jest naprawdę.
byłam nie raz, wiesz co widziałam? wycinke lasu i kilka ptaków. nic wiecej. w lesie nie było nic co jest dla zwierząt. paśnika nei widziałam, jedynie smieci. na polu? owszem są sarny, nawet sporo ponad 10 ale skoro jest ich tyle to pożywienia wystarcza. jedynie na pewnym obszarze są sarny, dalej ich nie ma, za lasem, jelsi byłóby ich za duzó przeniosłyby sie.
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #1437 : 2007-12-10, 16:25 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1438 : 2007-12-10, 18:46 »
Cytuj
jełi tak by było to ok. ale tak nie ejst. tak powinno być. dlaczego jednoczesnie strzelają do lisów i zajaców?

Z wypowiedzi myśliwych dowiedziałem się,że do zajęcy i innych,mniej licznych gatunków się strzela,bo to jest TRADYCJA - zresztą,myśliwi chcą żeby było ich więcej,ale tylko po to,żeby je wystrzelać - każdy chce,pasztet z zająca...
W kwestii ochrony zająca,to piszą,żeby wystrzelać lisy i wszystko się samo,ułoży...
Z ciekawostek,to mogę powiedzieć,że były minister środowiska,pan Jan Szyszko/myśliwy,na odchodne z ministerstwa wydał zgodę,na wiosenne polowanie na słonki... :roll: :shock: :shock: :/
To,tekst z maja:

Cytuj
Policzyli słonki. By strzelać


W całym kraju leśnicy, pracownicy parków narodowych i myśliwi liczyli słonki. Jeśli okaże się, że tych ptaków jest dostatecznie dużo, będzie można na nie polować już wiosną, a nie jesienią, jak wymogła to na nas Unia Europejska.

- Nie wszystkie informacje do mnie spłynęły, ale przypuszczam, że tylko na terenie Poleskiego Parku Narodowego doliczono się co najmniej 60 tych ptaków - mówi Radosław Olszewski z PPN. - To dobry wynik. Tym bardziej, że słonki bardzo trudno wypatrzyć, gdyż prowadzą skryty tryb życia. Praktycznie jest to możliwe tylko wieczorem w czasie przelotów. Łatwo je rozpoznać po motylim locie i wydawanych dźwiękach, podobnych do chrapania i sapania.

Mirosław Sawicki, łowczy okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Chełmie twierdzi, że dla myśliwego pozyskanie słonki ma specjalne znaczenie. - Udaje się to tylko doświadczonym myśliwym - podkreśla. - Dlatego polowania nie mają widocznego wpływu na populację słonki.

Liczenie słonki zarządził minister ochrony środowiska. W ten sposób zareagował na żądania myśliwych, by zgodnie z polską tradycją znowu mogli zapolować wiosną na te ptaki. Minister zgodzi się na to, jeśli okaże się, że słonki w naszym kraju mają się dobrze.

A tu,rozporządzenie ministra:
http://www.lex.com.pl/serwis/pdf/d07g48.pdf
Uff...jednak,nowy minister się nie dał nabrać i cofnął decyzję Szyszki - wypowiedź z myśliwskiego forum:

Cytuj
Witam!
No , to po ptokach. Krótko trwała radość.Nowy pan Minister odwołał zarządzenie swego poprzednika zezwalające na ograniczony odstrzał długodziobych jako niezgodne z dyrektywami unijnymi
:jupi2: :jupi2:

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1439 : 2007-12-10, 21:54 »
Cytuj
ze nawet z prawdziwymi ekologami nie warto rozmawiać.

nie warto bo wiedzą więcej niż myśliwi by chcieli by wiedzieli ;)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)
Strony: 1 ... 46 47 [48] 49 50 ... 236   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.085 sekund z 28 zapytaniami.