Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: NIE ROZMNAŻAJ  (Przeczytany 1763 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Cathycash

  • Gość
NIE ROZMNAŻAJ
« : 2004-05-07, 19:12 »
Apeluje do wszystkich o NIE ROZMNAŻANIE PSÓW I KOTÓW!!!

Przyszła wiosna, mnóstwo ogłoszeń " kotki do oddania" "weź kotka bo uśpię", "piesek szuka domu" ...

KOSZMAR!!!

Tyle zwierząt żyje na skraju nędzy, a to tylko przez ich "nadprogramową" liczbę!!!  :(

Popatrzyłam sobie na ogłoszenia, wiele osób szuka partnerów dla swoich psów i kotów, które nie mają rodowodów.
Powysyłałam i e-maile, ale spotkałam się z odpowiedziami typu "nie zmienisz świata gówniaro..."

NIE ROZMNAŻAJCIE ZWIERZĄT, NAWET JEŚLI MACIE DLA NICH DOMY, NIE ODBIERAJCIE SZANSY TYM, KTÓRE SĄ W SCHRONISKACH!!!
Zapisane

Johny

  • Gość
NIE ROZMNAŻAJ
« Odpowiedź #1 : 2004-05-07, 22:10 »
To isny idiotyzm,potem ci sami biadolą dlaczego jest tyle bezdomnych zwierząt,gdyby każdy wysterylizował swojego niehodowlanego psa,czy kota,o ile mniej byłoby takich ogłoszeń,tytaj pokutuje przesąd o posiadaniu jednego miotu przez sukę,czy kotkę,a potem słychać teksty "szczeniaczki mi się urodziły,czy ktoś chce może jednego ?",to tak jak mi znajomy wpierał,że suka powinna choć raz mieć małe,przez takich ludzi są pełne schroniska,mają sukę,która naszczęście jest blokowana hormonalnie,wiem że to niezdrowe,ale cóż,nawet jak znajdą dom dla swoich bezmyślnie rozmnożonych psów,czy kotów,połowa z nich wyląduje w schronisku,a połowa z nich będzie się mnożyć dalej,suki z miotu wydadzą na świat po następne 5 - 6 szczeniąt 3*5=15,3*6=18 psów ,niech z trzech następnych miotów będą teżpo trzy suczki i zobaczcie jak ta liczba zaczyna szybko rosnąć,co jest w trzecim,czwartym pokoleniu ? - schronisko 300 - 400 psów,a zaczęło się od jednego miotu !
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
NIE ROZMNAŻAJ
« Odpowiedź #2 : 2004-05-08, 00:11 »
Ja znam faceta, który malutkie kundeli sprzedaje za rasowe.
Ludzie nie kupujcie zwierzaków na bazarkach.

Zgadzam się z apelem o rozmnażaniu zwierzaków.
Niestety ludzie twierdzą, że za drogo jest wykastrować pieska, czy wysterylizować suczkę, a zastrzyki są za drogie. I potem mnustwo psiaków, czy małych kociaczków zostaje uduszonych lub utopionych, czasem zdarzy się że podzuconych pod czyjeś drzwi. :(
Zapisane

Forum Zwierzaki

NIE ROZMNAŻAJ
« Odpowiedz #2 : 2004-05-08, 00:11 »

Johny

  • Gość
NIE ROZMNAŻAJ
« Odpowiedź #3 : 2004-05-08, 08:31 »
To jest kwestia odpowiedzialności,wiadomo,że nie każdy nadaje się do tego,aby mieć psa,czy kota
Zapisane

Cathycash

  • Gość
NIE ROZMNAŻAJ
« Odpowiedź #4 : 2004-05-08, 09:50 »
Niestety jest coraz mniej osób które się nadają... :roll:
Zapisane

Ndal

  • Gość
NIE ROZMNAŻAJ
« Odpowiedź #5 : 2004-05-13, 15:30 »
może o rozmnażaniu myszoskoczków dodaj do własnego postu bo coś treść listu średnio żeby nie powiedzieć przewrotnie koresponduje z ogłoszeniem w podpisie
A ogólnie popieram - jeśli już to niech by to był ten jeden miot (ogranicza możliwość zachorowania suki na raka sutka) a nie "ile Bóg zdaży)
Zapisane

myszka

  • Gość
NIE ROZMNAŻAJ
« Odpowiedź #6 : 2004-05-13, 16:16 »
Cytuj

niech by to był ten jeden miot (ogranicza możliwość zachorowania suki na raka sutka)


To nie jest prawda. Jeden ani więcej miotów nie ograniczają u suki niczego. Ogranicza sterylizacja, ale nie szczeniaki... To przesąd, choć jeszcze ciągle żywy.
Zapisane

Ndal

  • Gość
NIE ROZMNAŻAJ
« Odpowiedź #7 : 2004-05-13, 17:28 »
Cytuj
To nie jest prawda. Jeden ani więcej miotów nie ograniczają u suki niczego. Ogranicza sterylizacja, ale nie szczeniaki... To przesąd, choć jeszcze ciągle żywy.

Nie zdecydowałabym się na pisanie tego gdybym nie usłyszała tego (zresztą nie raz) od weterynarzy - namawiali mnie na szczeniaki do wychowania których nie miałam niestety warunków
Zapisane

myszka

  • Gość
NIE ROZMNAŻAJ
« Odpowiedź #8 : 2004-05-13, 17:40 »
Owszem, są niedouczeni weci, albo starej daty - i szerzą ten przesąd, tym smutniejsze, że powinni go zwalczać...
Zapisane

Forum Zwierzaki

NIE ROZMNAŻAJ
« Odpowiedz #8 : 2004-05-13, 17:40 »

Kira

  • Gość
NIE ROZMNAŻAJ
« Odpowiedź #9 : 2004-05-13, 21:12 »
:roll: popieram apel mam duzo chomikow kazde w oddzielnej klatce :wink:
 :roll: jedna taka osobka oddala mi 5 chomikow rodzinke z czego dwie odrazu milay male a jednaa  teraz...cóz mam na to porazić :( ale rozmnazać nie rozmnazam... :roll:
poprzedna hodowczyni takie mi dała... :)
ale jesli ma sie chetnych na male zwierzaki czytaj gryzonie to na hodowle mozna sobie pozwolić :roll:
Cathy raczej chodziloo koty i Psy których jest za duzo w shroniskach  :(  lub przytuliskach (Konstancin) :(
Zapisane

Cathycash

  • Gość
NIE ROZMNAŻAJ
« Odpowiedź #10 : 2004-05-13, 22:01 »
"Cathy raczej chodziloo koty i Psy których jest za duzo w shroniskach  lub przytuliskach (Konstancin"

Właśnie, nie widziałam skoczków w schroniskach  :roll:  A ze skoczkami to już nieaktualne, zaraz to kasnę sorry :)
Zapisane

Patka

  • Gość
NIE ROZMNAŻAJ
« Odpowiedź #11 : 2004-05-15, 15:37 »
racja za duzo jest loudzi którzy porzucają psy i koty niestety też... :roll:
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.088 sekund z 25 zapytaniami.