Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2]   Do dołu

Autor Wątek: Ile kosztuje wyżywienie kota rocznie?  (Przeczytany 9388 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ax

  • Gość
Re: ehe
« Odpowiedź #30 : 2003-12-13, 14:43 »
Cytat: darude
a wiecie co stwierdzam ze to glupie...ktos kto decyduje sie na przygarniecie kochanego zwierzaka to nie powinien przeliczac ile kocie czy inne zwierzatko go wyniesie

Draude, a ja pozwolę nie zgodzić się z Twoim postem :?
Może lepiej niech przeliczy, i zdecyduje, czy stać go na utrzymanie kota, czy nie, a nie bierze kota, który potem będzie niedożywiony :? , lub chory, bo właściciela nie stać na leczenie, prawda?
Zapisane

darude

  • Gość
no tak
« Odpowiedź #31 : 2003-12-13, 14:57 »
no tu sie z toba zgadzam ale pisalem  ogolnie bardziej o tej ODPOWIEDZIALNOSCI ZA WZIECIE DO DOMU ZWIERZAKA :) ze lepiej niech przemysli od razu ...taki ktos serio jesli nie przemysli za i przeciw tylko bedzie sie cieszyl nowa 'zabawka'...pozniej nie bedzie na tyle odpowiedzialny zeby odpowiednio zadbac o kota..czy psiaka
Zapisane

absencja

  • Gość
Ile kosztuje wyżywienie kota rocznie?
« Odpowiedź #32 : 2003-12-13, 17:49 »
darude, zejdź na ziemię...dla wielu ludzi 50 zl miesiecznie stanowi duuużą róznicę. i dlatego lepiej niech zastanowia się wcześniej. jesli kociak tani w utrzymaniu, to moge się nim zająć, jesli nie, po prostu nie będe w stanie zapewnic mu odpowiednich warunków. i moim zdaniem nie ma w tym nic złego...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Ile kosztuje wyżywienie kota rocznie?
« Odpowiedz #32 : 2003-12-13, 17:49 »

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Ile kosztuje wyżywienie kota rocznie?
« Odpowiedź #33 : 2003-12-13, 18:37 »
Moim zdaniem kazdy powinien przeliczac ile kosztuje wyzywienie kota itp. Ale uwazam ze nalezy podawac te gorna granice, ze wzgledu chocby na rodzaj karmy albo upodoban kota ;) Trzeba sie liczyc jednak z tym ze nalezy miec zawsze 'zapasowa' kase na ewentualna wizyte u weta, leki, itp...
Zapisane

darude

  • Gość
eh
« Odpowiedź #34 : 2003-12-13, 21:53 »
no dobra dobra niech przeliczaja..ale niech nie zaluja w tym przeliczaniu na zwierzaka  :?  :roll:
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Ile kosztuje wyżywienie kota rocznie?
« Odpowiedź #35 : 2003-12-14, 15:49 »
Dokładnie ;)
Zapisane

Sal

  • Gość
Ile kosztuje wyżywienie kota rocznie?
« Odpowiedź #36 : 2003-12-16, 13:23 »
Powiem szczerze: nie miałam pojęcia, ile kosztuje utrzymanie kota.
Na szczęście stac mnie zapewnić dobry (tak myślę) dom dla dwóch kotów. Jeśli kogoś nie stać, lepiej niech kota nie bierze. Koszty naprawdę nie są małe (głównie leczenia i profilaktyki typu szczepienia np.). Czasy są, jakie są...

Moi znajomi chcieli wziąć kota (bardziej dla dzieci na prezent) - może kojarzycie wątek o kotku, który nie przeżył kastracji... Miał być dla nich. Po tym zdarzeniu zastanowili się poważnie i odłożyli decyzję na później. A skąd się wzięła taka decyzja? Ano stąd, że moja koleżanka chciała oddać kocia kastrowanego, a nie miała wiele kasy i poddała go kastracji w ramach promocji, podczas której podawano najtańszą (czyli najmocniejszą narkozę). I kocio nie przezył.
Znajomi stwierdzili, że na koszty musza się przygotować, bo nie chcą, żeby nie było ich stać na dobrą opiekę dla zwierzaka.
Uważam, że to rozsądne.
Zapisane

iwa

  • Gość
Ile kosztuje wyżywienie kota rocznie?
« Odpowiedź #37 : 2003-12-26, 16:34 »
hmmm....ja jak narazie najwięcej wydaję kasy na weta:) ale jedzonko też dużo kosztuje, do tego dochodzi żwirek- kupuję najtańszy, bo przy 3 kotach ciężko kupować żwirek o zapachu lawendy:) ale ostatnio na kociej wystawie był prezentowany taki żwirek "kocie sekrety"- za worek ok. 26 zł. Nie wymienia się go, tylko usuwa kupki, a żwirek ma starczyć na miesiąc- dla jednego kota:) ale jak narazie nie nartrafiłam na ten żwirek w zoologicznym:(
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Ile kosztuje wyżywienie kota rocznie?
« Odpowiedź #38 : 2003-12-26, 17:30 »
Z każdego żwirku zbrylającego usuwa się jedynie kupki i zbrylone siusiu, a resztę zostawia. Dosypuje sie tylko tyle, ile "wyszło"
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Forum Zwierzaki

Ile kosztuje wyżywienie kota rocznie?
« Odpowiedz #38 : 2003-12-26, 17:30 »

Emilka

  • Gość
Ile kosztuje wyżywienie kota rocznie?
« Odpowiedź #39 : 2003-12-27, 15:17 »
eh te zbrylajace zwirki u mnie nie zdaja rezulatu...moze mialam jakies tandetnych marek ale zawsze te brylki sie rozwalaly i strasznie brudzily podloge. Jestem za normalnymi zwirkami, moje koty nie sa w tej dziedzinie wymagajace wiec moge kupowac ten najtanszy ale za to nie moze tez byc zbyt gruby ;) a zbrylajace zazwyczaj takie sa
Zapisane

Maxim

  • Gość
Ile kosztuje wyżywienie kota rocznie?
« Odpowiedź #40 : 2003-12-27, 21:49 »
Zgadzam się z tymi, którzy uważają, że wzięcie zwierzaka do domu powinno być dokładnie przemyślane , także od strony finansowej. Ja na kota wydaję około 80 zł miesięcznie, ale zdarzają się choróbska. Mój akurat ostatnio chorował i kosztowało mnie to 100zł. Więc razem w tym miesiącu wyszło 180 złociszów na kocia. Opiekując się żywym stworzeniem trzeba być przygotowanym  też na nieprzewidziane wydatki.
Zapisane

Cathycash

  • Gość
Ile kosztuje wyżywienie kota rocznie?
« Odpowiedź #41 : 2004-01-01, 15:41 »
Nieprzewidziane wydatki... Ja miałam taki na ponad 1000 zł.... operacja... :( Kotek przeżył ale pół roku potek zniknął bez wieści.. nawet listu nie zostawił..:/
Zapisane

Ax

  • Gość
Ile kosztuje wyżywienie kota rocznie?
« Odpowiedź #42 : 2004-01-01, 15:52 »
Cytat: Dosha
Nieprzewidziane wydatki... Ja miałam taki na ponad 1000 zł.... operacja... :( Kotek przeżył ale pół roku potek zniknął bez wieści.. nawet listu nie zostawił..:/

Przykre :( . Alejak kot mógł zostawić list, co? ;)
Zapisane

myszka

  • Gość
Ile kosztuje wyżywienie kota rocznie?
« Odpowiedź #43 : 2004-01-01, 16:05 »
Jak wypuszczasz kota luzem, to musisz być nastawiona na to, że w każdej chwili może spotkać go śmierć - i nie wróci. Tak, nie łudź się, że po prostu poszedł do kogoś, u kogo ma lepiej...
Zapisane

Cathycash

  • Gość
Ile kosztuje wyżywienie kota rocznie?
« Odpowiedź #44 : 2004-01-07, 18:29 »
Raczej nie bo, nie wiem u kogo by miał lepiej :/
Z tym listem to był żart... eh
Tak, ale to jest najlepsze dla kota. Pozatym nie mam pewności czy umarł.
Trudno utrzymać kota w domu mając taraz i ogród.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Ile kosztuje wyżywienie kota rocznie?
« Odpowiedz #44 : 2004-01-07, 18:29 »

Emilka

  • Gość
Ile kosztuje wyżywienie kota rocznie?
« Odpowiedź #45 : 2004-01-07, 19:15 »
dla chetnego nic trudnego.
To tak jak trudno utrzymac kota na parterze kiedy za okienkiem bujne krzaczki i trawka mi udaje sie to juz 3 lata. ZAwsze mozna zabezpieczyc okna i drzwi.Uwazam ze kiedy ktos juz sie zdecyduje na kota w domu to w domu bez podworka nawet jezeli mieszka w spokojnej okolicy. Co innego jest z kotami przydomowymi o ktore tak samo sie dba tyle ze nie spedzaja czasu w domu tylko w garazu,komorce itp
Zapisane

LiNkSa

  • Gość
Ile kosztuje wyżywienie kota rocznie?
« Odpowiedź #46 : 2004-01-08, 11:38 »
Jezu Chryste jak przeczytałam ten post to aż mnie cholera bierze :evil:  :evil:  Jak można tak pisać?! "Będe miał kotka i ile na niego musze wydać? Może będe miał dwa kotki a może dwa psy!Supcio!!" No sooory ale jeśli kogoś stać i na dom i na 4 zwierzaki to chyba w tym momecie kasa troche średnio tu leży. Nie no nie moge sory...
Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.057 sekund z 27 zapytaniami.