Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Czy wszystko jest OK?  (Przeczytany 1884 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Gaber

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 413
Czy wszystko jest OK?
« : 2005-04-14, 14:06 »
Mam akwarium 40 l. Z powodu przerybienia oddaje wszystkie dorosłe gupiki. Zostają tylko maluchy żyjące w roślinkach. Oddaję także brzankę różową. Zostaną mi dwie żałobniczki (parka, ale nie rozmnaża się), mieczyk hellera (samiec) oraz otosek.  Czy dokupić jakieś rybki? Nie chciałabym żeby się "nałogowo rozmnażały. Czy wystarczy taki skład? Zastanawiam się też nad drugim otoskiem?
Zapisane
"Gdy zostanie wycięte ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zostanie zatruta i zginie ostatnia ryba - człowiek zrozumie, że nie da się zjeść pieniędzy."

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Czy wszystko jest OK?
« Odpowiedź #1 : 2005-04-14, 15:18 »
Obsada jest straszliwie chaotyczna i proponuje ja przemyśleć i zarybić zbiornik od nowa  :wink:
Proponuje jakieś stadko poiedzmy, np.: nenki ( ok. 12 ) lub z 8 razborek klinowych,
do tego parka jakiś "większych" ( o ile o rybkach do takiego baniacza mo,zna tak powiedzieć ).
Proponuje parke karłowatego prętnika  :wink:
Do tgo jakaś ekipa sprzątająca na dół ( małe kiryski, np.: pandy w ilości 5 sztuk ), no i oczywiście z 4 otoski.
Ja bym tak zrobił  :wink:
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

Gaber

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 413
Czy wszystko jest OK?
« Odpowiedź #2 : 2005-04-14, 15:36 »
ale aż tyle ryb PePe do tak małego litrażu?? Przecież to tylko 40 l?
Zapisane
"Gdy zostanie wycięte ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zostanie zatruta i zginie ostatnia ryba - człowiek zrozumie, że nie da się zjeść pieniędzy."

Forum Zwierzaki

Czy wszystko jest OK?
« Odpowiedz #2 : 2005-04-14, 15:36 »

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Czy wszystko jest OK?
« Odpowiedź #3 : 2005-04-14, 15:41 »
Bez przesady... no moze z tymi neonkemi przesadziłem, ale taka obsada jest ok:
6 razborek
parka prętników
5 kirysków
4 otoski

Chciałem zauwazyć że mieczyki nie nadaja sie do 40L ( za małe dla nich ), a żałobniczki chowa się w grupach,a na stadko przynajmniej 6 sztukowe w tak małym akwa bym się jednak nie zdecydował...  :roll:
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

polna_mysza

  • Gość
Czy wszystko jest OK?
« Odpowiedź #4 : 2005-04-14, 15:44 »
ja bym radziła tak jak PePe ;)
Zapisane

Leloo

  • Gość
Czy wszystko jest OK?
« Odpowiedź #5 : 2005-04-14, 15:46 »
No dokladnie fajabn obsada;-)
Zapisane

polna_mysza

  • Gość
Czy wszystko jest OK?
« Odpowiedź #6 : 2005-04-14, 15:47 »
prętniki :) sa tam w obsadzie
Zapisane

Gaber

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 413
Czy wszystko jest OK?
« Odpowiedź #7 : 2005-04-14, 16:03 »
To muszę wszystkie wymienić :( Szkoda...lubię je... :(

PePe, a mam pytanko: czy te rybki szybko się rozmnażają? Bo nie chcę znów kłopotu... :(
Zapisane
"Gdy zostanie wycięte ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zostanie zatruta i zginie ostatnia ryba - człowiek zrozumie, że nie da się zjeść pieniędzy."

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Czy wszystko jest OK?
« Odpowiedź #8 : 2005-04-15, 07:50 »
Trudno.... takie życie - ale z własnego doświadczenia wiem, ża takie zmiany obsady na mniej chaotyczną są dobre  :wink:
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

Forum Zwierzaki

Czy wszystko jest OK?
« Odpowiedz #8 : 2005-04-15, 07:50 »

Leloo

  • Gość
Czy wszystko jest OK?
« Odpowiedź #9 : 2005-04-15, 08:26 »
Te rybki ktore podal PePe raczej nie rozmnazaja sie szybko... to wszystko zalezy jakie bedziesz miala warunki w akwa... jak bedzesz miala super wszytsklo to bedzie im sie chcialo rozmnazac:P To zalezy od warunkow jakie maja do zycia;-)
Zapisane

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Czy wszystko jest OK?
« Odpowiedź #10 : 2005-04-15, 15:06 »
Tak Leloo, ale marne szanse żeby w ogólnym jej się rybcie jajorodne rozmnożyły  :?
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

glorrria

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 415
  • moja MorrriA
    • WWW
Czy wszystko jest OK?
« Odpowiedź #11 : 2005-04-15, 16:40 »
Leelo, namawiasz dziewczyne, zeby miała złe warunki w akwa, zeby jej sie nie rozmnożyły!?
przeciez w takim małym akwa i z róznymi gatunkami mala szansa, zeby nawet jesli złoża ikre coś z tego wyszło!
Zapisane
PatiS Moria Carina i akwa

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Czy wszystko jest OK?
« Odpowiedź #12 : 2005-04-15, 18:11 »
Cytuj

Zastanawiam się też nad drugim otoskiem?


Gerber, otoski są stadne, min. 3... :)
Zapisane

Ellen

  • Gość
Czy wszystko jest OK?
« Odpowiedź #13 : 2005-04-15, 18:21 »
Para pretnikow w 40 litrach? Ale chyba nie jak samiec ma ochote na bara bara, bo u mnie w 85 litrach byl sajgon, samiec dostawal takiego rozpedu, ze obijal sie o sciany i zwir w pogoni za samica :roll:
Zapisane

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Czy wszystko jest OK?
« Odpowiedź #14 : 2005-04-16, 12:25 »
nie przesadzaj ellen bo różne rybki maja różne charaktery...
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

Forum Zwierzaki

Czy wszystko jest OK?
« Odpowiedz #14 : 2005-04-16, 12:25 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.079 sekund z 27 zapytaniami.