Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Witam,akwa 80l czy moge dodać...?  (Przeczytany 1257 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

robo

  • Gość
Witam,akwa 80l czy moge dodać...?
« : 2007-01-26, 18:44 »
obsada 1+3 pielegniczki paskowane, 8 neon inesa,2otoski,4krewetki amano,czy moge dodać rybki czyszczące dno chyba kiryski:) jezeli tak to ile szt?
Zalezy mi na komforcie rybek i wole nie dawać zbyt wiele osady.
Akwa jest zarośnięte po bokach dośc obficie ,kokosy szt2 ,korzenie szt 2,groty z kamieni szt3.
Mam jeszcze jedna prośbę moje rybcie UWIELBIAJĄ podjadać taką pływająca roslinke WGŁĘBKA widziałem jak robią z niej trawnik i kupiłem na allegro ale umnie  zjadły ją rybcie :) mam pytanko gdzie kupujecie roslinki pływające u nas nigdzie w sklepach nie sprzedaja takowych czy spirulina w pokarmie zaspokoi apetyt rybek?
pozdrawiam
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Odp: Witam,akwa 80l czy moge dodać...?
« Odpowiedź #1 : 2007-01-27, 00:29 »
Pewnie Ci chodzi o Akarki paskowane (Nannacara anomala).
Niestety są agresywne podczas tarła i mniejsze ryby jak i amono na pewno ucierpią.

Możesz im dawać wszelakie pokarmy roślinne. W sklepach dostępna jest też specjalna mrożona Katrinexu dla glonojadów i innych ryb roślinożernych.
Żywe roślinki biorę od innych akwarystów. Zorientuj się kto ma w twoim mieście akwarium.

Do czyszczenia dna polecam świderki :-)
Zapisane

Bard

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1029
  • Oel ngati kameie
    • WWW
Odp: Witam,akwa 80l czy moge dodać...?
« Odpowiedź #2 : 2007-01-27, 00:52 »
to tak :
nie ma czegoś takiego jak pielęgniczki paskowane (Kesi ma racje)
Akarki bym wyjoł ze zbiorniczka bo twoje krewetki mogą być przekąską a neonek zostanie Ci 1/3 :D neonek dokup 4 i jak chcesz to jeszcze np tetre czarną (czasem kanibalistyczna bo pożera własne dzieci ale niegrozna dla innych ryb)
Zapisane
The Beatles

Forum Zwierzaki

Odp: Witam,akwa 80l czy moge dodać...?
« Odpowiedz #2 : 2007-01-27, 00:52 »

robo

  • Gość
Odp: Witam,akwa 80l czy moge dodać...?
« Odpowiedź #3 : 2007-01-27, 13:51 »
Pewnie Ci chodzi o Akarki paskowane (Nannacara anomala).
 
No tak masz racje chodzi o Akarki:)OK,zaczekam zobacze jak sie rozwinie to wszystko a i załozyłem hodowle roślin pływajacych oddzielnie tzn.wgłębki (śladowe ilości co pozostały ale moze się odbije )czy parapet od str.wschodniej będzie odpowiedni czy dać na południowy?narazie trzymam to na parapecie w szklance:)
pozdrawiam
Zapisane

Bard

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1029
  • Oel ngati kameie
    • WWW
Odp: Witam,akwa 80l czy moge dodać...?
« Odpowiedź #4 : 2007-01-27, 18:42 »
ŻADNE akwarium (nawet roślinne) nie powinno być na parapecie ponieważ są tam zbyt duże skoki temperatury :D a duża ilość słońca zrobi z twojego akwa hodowle glonów ;]
Zapisane
The Beatles
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.076 sekund z 28 zapytaniami.