Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Bestialskie topienie szczeniąt!!!  (Przeczytany 19460 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

avidia

  • Gość
Bestialskie topienie szczeniąt!!!
« : 2004-08-07, 14:33 »


Moi Drodzy jestem zrozpaczona...a o to krotka historia.Będąc nad Odrą w baaardzo upalny dzień usłyszałam przerazające odgłosy dochodzace u brzegu "bezlitosnej" Odry,wiedzialam ,ze coś jest nie wporządku...zobaczyłam 3 , 2-miesieczne ledwo dyszące szczeniaczki:(.Ktoś w bardzo okrotny sposob chciał je pozbawić życia.Szczeniaczki były zrzucone z lekkiego pagórka na kamienie zaraz przy wodzie.Lezały tam oddwodnione,zagłodzone,z udarem slonecznym i poobijane czekajac az woda wzbierze i je potopi ,czekały na śmierć  :cry: .To był widok zwalajacy z nóg nie wiedzialam od czego mam zacząć ,przez 3 dni szukalam z przyjaciolmi im domu ,to byly wyczerpujace psychicznie 3 dni,przywiazalam sie do nich byly takie madre i kochane z wielkim bolem je oddawalam nowym wlascicielom,ale widzialam ze robie dobrze,sama mam 3 zwierzaczki i male mieszkanko wiec nie moglam sobie pozwolic na kolejne.Najbardziej jednak przeraza mnie to iz mam tą świadomoś ,ze na tych 3 szczeniaczkach sie nie zakonczyi wiem ,ze nie byly one pierwsze do potopienia w tym miejscu gdyż nie daleko Odry znajduje sie wioska i wioskowi chodza tam je zabijać bo bo nie maja wiekszego kłopotu wrzucą i po sprawie.Wiem że tam zginelo szczeniąt wiele ta myśl mnie zabija nie wiem co robić nie moge spać spokojnie gdy wiem ze Odra to miejsce egzekucji...ile tam małych ciałek pieskow znajduje sie pod wodą to straszne!!!!Prosze piszcie na mail.Prawdopodobnie w waszych miastach,miasteczkach ,wsiach tez dochodzi do takich okrotnych egzekucji ,nie pozwólmy na to!!!Te szczeniaczki resztkami sił okropnie krzyczały i to je uratowało  dziękuje opacznosci ,że w tym dniu tam sie znalazłam gdyż mieszkam 7 kilometrow od miejsca zbrodni
Zapisane

malutka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1541
Bestialskie topienie szczeniąt!!!
« Odpowiedź #1 : 2004-08-07, 15:34 »
Mojej koleżanki ciocia jest posiadaczką dwóch suczek rasy posokowiec bawarski(matka i córka). Niedawno się oszczeniły(tatusiowie nieznani). Matka urodziła 10,córka 6 szczeniaczków. Utopiono każdej z nich po pięć piesków.
To jest straszne. Po co brać suczkę jeśli nie można jej upilnować. A jeżeli komuś zdarzy się,że suczka urodzi to bardziej humanitarne jest chyba uśpienie małych u weta,a nie skazywanie ich na takie męczarnie.
Zapisane
"Bądź takim,abyś nie musiał czerwienić się przed samym sobą" Victor Hugo

Cathycash

  • Gość
Bestialskie topienie szczeniąt!!!
« Odpowiedź #2 : 2004-08-07, 17:17 »
tak, ale właśniciele (jak takich ludzi można nazwać właścicielami?) nie chcą narażać się na koszta....
Weterynarze też mogliby zrobić nie wiem jakąś promocje czy jak? Wiem że to strasznie okrótne ale lepiej usypiać niż topić. Ale wet też chcę zarobić...
Ceny eutanazji są wysokie. Ja za uśpienie myszki zapłaciłam 35 zł, co dopiero za szczeniaka a tu jeszcze było ich kilkanaście...

Gdy właściciel będzie musiał zapłacić bardziej to przemyśli? Będzie pilnował/kastrował suczkę?Szkoda że u nas nie ma policji zwierzęcej (np. takiej jaką pokazują na Animal Planet...)

Ja znalazłam małą, śliczną kotkę na ulicy. Napewno ją ktoś wyrzucił, pewnie z samochodu. na pewno nie była jedna, ale więcej kotów, mimo że przeszukaliśmy teren nie znaleźliśmy.

Bezmyślność ludzka nie zna granic  :cry:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Bestialskie topienie szczeniąt!!!
« Odpowiedz #2 : 2004-08-07, 17:17 »

Red

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 134
Bestialskie topienie szczeniąt!!!
« Odpowiedź #3 : 2004-08-21, 18:05 »
Raany :(. Straszne ;(. Kiedyś pewien facet chciał też utopić szczenięta, no, ale moja ciocia (miała wtedy chyba z 5 lat) odkupiła je od niego i przeżyły  :wink:
Zapisane

koniulka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2541
Bestialskie topienie szczeniąt!!!
« Odpowiedź #4 : 2004-08-23, 23:31 »
Cathy ja za uspienie chomiczka zapłaciłam 5 zł...Tyle co za środek i strzykawkę z igłą...
A topienie szczeniąt jest bastialskie...juz lepiej iść z nimi do weta i uspic...CHoć tego takze nie popieram ale z dwoja złego lepsze to...
Zapisane
Na zawsze w naszych sercach...

Naomi151

  • Gość
Bestialskie topienie szczeniąt!!!
« Odpowiedź #5 : 2004-08-24, 18:47 »
Po co wogóle tacy ludzie trzymają psa w domu, jeżeli nie potrafią upilnować suczki to niech ją wysterylizują a najlepiej niech nie trzymają w domu zwierząt bo jeżeli ktoś jest zdolny utopić szczeniaki to traktuje zwierzęta tylko jak rzeczy, których łatwo można się pozbyć...
Zapisane

Moniaa

  • Gość
Bestialskie topienie szczeniąt!!!
« Odpowiedź #6 : 2004-08-26, 11:28 »
czy niektorzy ludzie nic nie czuja ?? :( To co sie dzieje jest straszne. ;(
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Bestialskie topienie szczeniąt!!!
« Odpowiedź #7 : 2004-08-29, 18:04 »
Cytuj

policji policyjnej


chyba policji ds zwierzat ;) ;)
Zapisane

halina

  • Gość
Bestialskie topienie szczeniąt!!!
« Odpowiedź #8 : 2004-09-09, 14:36 »
tak, byłam z moją koleżanka na mazirach i taka pani nam opowiadała ze jej córka była kiedys nad wodą i usłyszała piski. okazało sie ze to byly male szczeniaczki w foliowym worku z czego jeden przeżył bo wygryzł dziure w worku i sie wydostał. wszystkie inne zdechły :cry:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Bestialskie topienie szczeniąt!!!
« Odpowiedz #8 : 2004-09-09, 14:36 »

Kacper

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 751
  • :)
Bestialskie topienie szczeniąt!!!
« Odpowiedź #9 : 2004-09-11, 21:31 »
ja bym skoczył wyłowić te szczeniaczki
Zapisane

Marta Reks Kiwi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5153
  • Kiwi i Reksio
    • WWW
Bestialskie topienie szczeniąt!!!
« Odpowiedź #10 : 2004-09-12, 18:58 »
okropne  :cry:

Mojej koleżanki babcia ma dwa koty- samiczkę i samca. I moja koleżanka się chwali- moja babcia ma hodowle- co chwilke ma małe kotki. Ja zdziwoina ptyam co potem z tymi ktkami a ona na to- albo żyją sobie na wsi albo do rzeczki  :shock:  okropieństwo :grr:  :cry:
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Bestialskie topienie szczeniąt!!!
« Odpowiedź #11 : 2004-09-12, 19:37 »
Znajomy pan spotkał na moście płaczącą dziewczynkę, trzymającą na rękach szczeniaczka. Spytał, dlaczego płacze, i usłyszał, że mamusia kazała jej wyrzucić pieska do rzeki. Wziął zwierzaka, jeszcze dał dziecku parę groszy. Ja pewnie bym nie darowała i poszła z dzieckiem powiedzieć "mamusi", co o niej myślę...    :grr:
Zapisane
IBDG Wrocław

magia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 853
Bestialskie topienie szczeniąt!!!
« Odpowiedź #12 : 2004-09-13, 13:11 »
Cytuj

Ja za uśpienie myszki zapłaciłam 35 zł


na zaplacilam 5 zl ale z ciekawosci sprawdze ile kosztuje uspienie slepego miotu. ale swoja drogo brak mi slow jak czytam cos takiego.
Zapisane
sorki za błędy...
www.gangolsena.za.pl

misiakonisia

  • Gość
Bestialskie topienie szczeniąt!!!
« Odpowiedź #13 : 2004-09-14, 20:13 »
Mój dziadek móił ze jak był mały to we wsi jak uraodziło sie duzo kociąt to wrzcano je do wora z kamieniami  rzucano do stawu lub do rzeki :cry:  :cry:  :cry:  :cry:
to jest oktutne i niewybaczalne!! naprawde trzeba coś z ym zrobić bo te zwierzątka cierpią!!! :(  :(  :(  :(  :(
Zapisane

Shadow_evelyn

  • Gość
Bestialskie topienie szczeniąt!!!
« Odpowiedź #14 : 2004-09-14, 20:57 »
A teraz historia opowiedziane przez moją mame: (krótka) mojej mamy wielka suczka oszczeniła się... ale dziadziuś nie mógł trzymać tylu psów... więc schował do worka i poszedł je topić :( . Nie pamiętam czy dziadek to widział czy co ale suczka wyłowiła swoje szczeniaki ;) i wtedy już zostały oraz znalazły dom :wink: (i życze żeby każde złe historie mogły się tak kończyć...).
Zapisane

Forum Zwierzaki

Bestialskie topienie szczeniąt!!!
« Odpowiedz #14 : 2004-09-14, 20:57 »

PuchonKa

  • Gość
Bestialskie topienie szczeniąt!!!
« Odpowiedź #15 : 2004-09-16, 10:55 »
Cytat: IBDG
(...) mamusia kazała jej wyrzucić pieska do rzeki (...)

 :shock:    :shock:    :shock:    :shock:    :shock:    :shock:    :shock:  

Pomijajac juz to, ze ta "mamusia" byla chyba jakims potworem, to JAK MOZNA MALEMU DZIECKU KAZAC ZABIC ZWIERZE?!?!?! Przecierz to sie odbija na jego psychice!!! Takie dziecko moze do konca zycia pozostac w przeswiadczeniu, ze dorosli moga robic ze zwierzetami co im sie podoba i w dodatku w takim "pozbywaniu sie" zwierzatek nie ma nic zlego  :grr:
Ja bym te "mamusie" zywcem oskalpowala, wypatroszyla i powiesila za flaki  :evill:  :grr:  :grr:
Zapisane

Arwen

  • Gość
Bestialskie topienie szczeniąt!!!
« Odpowiedź #16 : 2004-10-03, 17:03 »
To okropne, co ludzie robią z niechcianymi psami i kotami.
Słyszałam o przypadku kotow. Włascicielka najpierw je utopiła, a potem zakopała w ziemi...
Nie lepiej oddać do schroniska...Znaleźć im nowy dom...? Czy to naprawdę takie trudne... :(
Zapisane

Staffka

  • Gość
Bestialskie topienie szczeniąt!!!
« Odpowiedź #17 : 2004-11-03, 01:07 »
Moim zdaniem jezeli ktos ma suczke to powinien ja dopilnowac gdy ma cieczke a nie wypuszczac ja sama a potem on sie szczeni a tatus szczeniont jakis nieznany no to topia!!!
TO JEST OKROPNE!!!!!#
Wyobrazcie to sobie takie piesiaczki maluckie do wody wkladaja i topia a one nie moga zlapac oddechu, Nie MA powietrza i one umiaraja!!!
STRASZNE!!!!
OKROPNE!!!
Ludzie bez serca!!!
zamiast serca maja kamienie!!!! :grr:
Zapisane

Kira

  • Gość
Bestialskie topienie szczeniąt!!!
« Odpowiedź #18 : 2004-11-21, 12:05 »
tak na wsi  nie daleko nowego miasta  w kierunku Końskie  jest duzo bagien  :(  i tam nawetja widzałm jak sasiad mego wujka zapakowal szczeniaczki do workana liscie razem z lismi na traktori nad jedno bagienko  :(  my z ania nic nie pogłysmy zrobic miłysmy po 12 lat i  nikt  nam nie wierzyłani nas nie słuchał  :( wiemy ze to nie jeden przypadek okrucienstwawobec zwierząt :(
Zapisane

rosa_wyzel

  • Gość
Bestialskie topienie szczeniąt!!!
« Odpowiedź #19 : 2004-12-04, 15:21 »
ludzie potrafią być okrutni ,głupi !!!
dobrze zrobiłas.
Zapisane

Michał z Warszawy-Ursus

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 640
  • Kocham Boga, ludzi i zwierzęta.
    • WWW
Bestialskie topienie szczeniąt!!!
« Odpowiedź #20 : 2004-12-04, 16:19 »
Popieam Was. A powiec czy tych ,,ludzi" jakoś prubuje sie ukarać bo trzeba to zrobić.
I najgorsze u ludzi jest to że nie umią sie postawić w sytuacji zwierzątek....
Pozdrawiam, życze zdrowia.
Zapisane
,,Trzymaj się wąskiej i krętej ścierzki"- Śp. Ojciec Pio.

Forum Zwierzaki

Bestialskie topienie szczeniąt!!!
« Odpowiedz #20 : 2004-12-04, 16:19 »

rosa_wyzel

  • Gość
Bestialskie topienie szczeniąt!!!
« Odpowiedź #21 : 2004-12-04, 17:35 »
racja Michale z Warszawy powinno sie tych ludzi ukarać.szkoda że ludzie nie umią postawić się w sytuacji zdrowych,pięknych zwierząt.i to jeszcze w tak bestialski sposób te zwierzątka próbowali zabić; już chyba lepiej było szybko i bezboleśnie odstrzelić.;chociaż w takim przypadku to poprostu brak odpowiedzialnosci.
Zapisane

rosa_wyzel

  • Gość
Bestialskie topienie szczeniąt!!!
« Odpowiedź #22 : 2004-12-05, 15:27 »
najlepiej wezwać TOZ.
Zapisane

Shall

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1106
Bestialskie topienie szczeniąt!!!
« Odpowiedź #23 : 2004-12-05, 17:07 »
Rany.. aż się nie mogę otrząsnąć..Jak daleko posunie się jeszcze okrucieństwo ludzi?!!! :grr:  :grr:  :grr:
Zapisane
co świat ma z dwojga ludzi, którzy nie widzą świata?
Wisława Szymborska, "Miłość szczęśliwa"

Kamila

  • Gość
Bestialskie topienie szczeniąt!!!
« Odpowiedź #24 : 2005-04-02, 15:42 »
straszne... :(
Sasiad babci mial szczeniaki i je...zabił...strzelił do nich... :cry:  :cry: Dowiedzialam sie o tym niedawni pare lat po tym...
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Bestialskie topienie szczeniąt!!!
« Odpowiedź #25 : 2005-04-02, 16:22 »
Po co wyciągac stare tematy  :roll:
Z tego co wiem to usypianie szczeniaków chyba do 5 dnia (do momentu kiedy otworza oczy jest bezpłatne. Przynajmniej tak niedawno było.
Zapisane
BC + koci podrostek

Kamaq

  • Gość
Bestialskie topienie szczeniąt!!!
« Odpowiedź #26 : 2005-04-02, 17:23 »
Cytuj

strzelił do nich
chyba jednak lepsze to niz utopic....
Zapisane

Raven

  • Gość
Bestialskie topienie szczeniąt!!!
« Odpowiedź #27 : 2005-04-02, 18:00 »
Cytuj

chyba jednak lepsze to niz utopic....

Jeśli strzał był celny, w głowę, to przynajmniej zwierzę długo się nie męczyło... A topienie wiąże się z długotrwałymi katuszami...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Bestialskie topienie szczeniąt!!!
« Odpowiedz #27 : 2005-04-02, 18:00 »

Jamniczka

  • Gość
Bestialskie topienie szczeniąt!!!
« Odpowiedź #28 : 2005-04-07, 18:32 »
Najgorzej jest na wsiach...po prostu patrzec nie mogę na te biedne psy...tam często nikt się nimi nie opiekuje,,,,,,
Zapisane

Alyszek

  • *
  • Wiadomości: 4752
Bestialskie topienie szczeniąt!!!
« Odpowiedź #29 : 2005-04-07, 20:30 »
To u mojej rodziny na wsi był pies na łańcuchu, kiedyś ktos wyjeżdżał ciągnikiem i "przejechał go i po trzech dniach zdechł" (cytat cioci mojej mamy)..... :grr:  :cry: Aż  się wstydze do nich przyznawać ....  :grr:  :grr:  :grr:  I jeszcze wypowiedziane tak lekko, jakby to było najnormalniejszą sprawą w świecie, i na dodatek nikt nie próbował mu pomóc ...  :grr:  :grr: Mnie wtedy nie było tam wiec nic nie mogłam zrobic ... O rany to jest straszne  :grr:  :grr:  :grr:  :cry:
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.099 sekund z 28 zapytaniami.