Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: znowu pogryzienie :(  (Przeczytany 7521 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

malutka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1541
znowu pogryzienie :(
« : 2005-04-24, 21:54 »
http://info.onet.pl/1086801,11,item.html

przeczytajcie te komentarze pod spodem :roll: dziecka szkoda,a po Polsce znów rozniesie sie jakie to z rotków psy mordercy :(
Zapisane
"Bądź takim,abyś nie musiał czerwienić się przed samym sobą" Victor Hugo

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Odp: znowu pogryzienie :(
« Odpowiedź #1 : 2005-04-29, 19:48 »
"Rotweiler był szczepiony, ale przez dwa tygodnie będzie przechodził obserwację u weterynarza. "


Niemożliwe :shock: Nie usypiają go od razu? Nie wierzę :shock: Wow.. :P
Zapisane

olc!a

  • Gość
Odp: znowu pogryzienie :(
« Odpowiedź #2 : 2005-04-29, 19:57 »
Cytuj
Chłopiec pozbawiony opieki osób dorosłych wszedł na teren jednego z podwórek w Wojcieszowie i został zaatakowany przez psa.
Cytuj
Chłopiec wszedł na posesję w Wojcieszowie, w powiecie złotoryjskim (Dolnośląski), i z niewiadomych powodów został pogryziony w twarz i głowę.
szok w trampkach :O
Co za debile...
'Chłopiec wszedł na posesję i z niewiadomych powodów został zaatakowany' :O
Normalnie co za ciemnogród :|
Przecież oczywiste, że pies broni posesji :| Ale nie, nie... To psa wina... Tylko gdzie byli rodzice dzieciaka :| Nie nauczyli, ze do obcych wchodzić nie wolno?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: znowu pogryzienie :(
« Odpowiedz #2 : 2005-04-29, 19:57 »

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Odp: znowu pogryzienie :(
« Odpowiedź #3 : 2005-04-29, 20:15 »
I jak zwykle do tragedii doprowadza bezmyślność ludzi.
Moja mama oglądała reportaż o tym w TV. Teren na którym były rottki jest solidnie zabezpieczony, psy nigdy nie latały w samopas. To chłopak przelazł przez płot od sąsiadów. Już to sobie wyobrażam - na pewno zeskoczył z góry, bez ostrzeżenia, nagle no i psy zareagowały... Nie wiem jak dla was ale dla mnie ten dzieciak to jakiś idiota :/ A jeszcze gorsi rodzice. Ciekawe kiedy psy uśpią :( Podobno w tym materiale przedstawili to na korzyść psów i ich właściciela a jak wiadomo media to 4 władza więc może uda się te rottki uratować...
Zapisane

bagsiks

  • Gość
Odp: znowu pogryzienie :(
« Odpowiedź #4 : 2005-04-29, 21:08 »
zawsze pogryzienie jest przez bezmyslnosc ludzi :( niestety nikt nie umie dopilnowac dzieci a potem odrazu na psa i na ludzi sadza ze nie upilnowali dzieci :(
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
Odp: znowu pogryzienie :(
« Odpowiedź #5 : 2005-05-01, 17:21 »
Z reguly nie czytuje komentarzy na Onecie. Szkoda nerwow. Zbyt duzo inteligentnych inaczej i prowokatorow.
Zapisane

Kelpie

  • Gość
Odp: znowu pogryzienie :(
« Odpowiedź #6 : 2005-05-01, 18:02 »
Ano ja też nie czytam komentarzy na onecie wp i innych takich portalach. Ludzie(czy na pewno ludzie?) piszą tam co im akurat przyjdzie do głowy i z reguły nie są to rzeczy mądre...
Zapisane

malutka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1541
Odp: znowu pogryzienie :(
« Odpowiedź #7 : 2005-05-08, 20:31 »
W sobote w "Super Expressie" jest krótka wzmianka,że owczarek niemiecki zaatakował dziecko.Tylko w tym przypadku ogrodzenie było niezabezpieczone.
Dzieci w szkołach powinny mieć jakieś zajęcia z cyklu "jak zachowywac się przy psie".Chociaż nasz budżet tego nie wytrzyma  :? w przeciwieństwie do wypłat diet poselskich  :?
Zapisane
"Bądź takim,abyś nie musiał czerwienić się przed samym sobą" Victor Hugo

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Odp: znowu pogryzienie :(
« Odpowiedź #8 : 2005-05-17, 17:52 »
Malutka, kiedyś do Gazety Wyborczej dołączali film DVD "Jak obronić się przed agresywnym psem". Jedną z metod "odstraszenia agresywnego psa" było.. otwarcie parasola przed psim nosem :| No, ja im powodzenia życzę..


Najlepszy komentarz, o loool....
"  Ty chyba jesyeś nieuleczalnie chory. Dziecko ma prawo być ...    2005-04-24 23:26
 
... w nieprzewidzianych miejscach, tak samo np osoby niepoczytalne do których sie zaliczasz. Nie znaczy to że psy mordercy moga go zabić!  "

albo:

"a jak ślepy wejdzie na posesję? Albo motolotniarz wyląduje ...    2005-04-24 23:36
 
... tudzież spadochroniarz? Albo ktoś się zagapi i wejdzie?"

No jasne, będzie sobie szedł i rozmyślał i niechcąco wlezie przez płot..
« Ostatnia zmiana: 2005-05-17, 17:54 autor VioaoiV »
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: znowu pogryzienie :(
« Odpowiedz #8 : 2005-05-17, 17:52 »

Wilczurek

  • Gość
Odp: znowu pogryzienie :(
« Odpowiedź #9 : 2005-05-17, 18:48 »
niektórzy ludzie sa przeciętni inaczej... Przecież każdy ma prawo do prywatności i zabezpieczenia swojego podwórza... A że chroni go pies to chyba ich sprawa:/. Komentarz o ślepym jest mocny... Bo głuchy chyba nie jest, a pies by szczekał... Ludzie są żałośni...
Zapisane

malutka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1541
Odp: znowu pogryzienie :(
« Odpowiedź #10 : 2005-05-17, 20:01 »
A słyszeliście o pogryzieniu przez owczarka niemieckiego 10 miesięczne dziecko?pies był jednym z domowników.To było kilka dni temu.Co się dzieje?czy ludzie już nie umieją tak zsocjalizować psa z otoczeniem,żeby nie był agresywny?
Podobno dziecko pociągnęło psa za ogon albo chciało zabrać kość.Słyszałam o dwóch wersjach,ale nie wiem która prawdziwa.
Szkoda dziecka,szkoda psa....ehhhh
Zapisane
"Bądź takim,abyś nie musiał czerwienić się przed samym sobą" Victor Hugo

olc!a

  • Gość
Odp: znowu pogryzienie :(
« Odpowiedź #11 : 2005-05-17, 20:14 »
Ja bym spytała - czy ludzie nie mają wyobraźni?! Kto zostawia dziecko choćby na chwilę sam na sam z psem?! :|
Zapisane

Kaira

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1111
  • on oddaje moje prawdziwe ja xP
Odp: znowu pogryzienie :(
« Odpowiedź #12 : 2005-07-30, 15:45 »
Nie powiem, co o tym myslę, bo to nic nie da:/
Zapisane
Wielki powrót wielkiego kretyna.

Veronika Van Halen

  • Gość
Odp: znowu pogryzienie :(
« Odpowiedź #13 : 2005-07-30, 20:30 »
Ja uwazam, ze jak się ma dziecko, to powinno się kupować psy typu labrador, czy bokser. Psy cierpliwe i lubiące dzieci. Z owczarkiem niemieckim ja bym dziecka nie zostawiła, np. mój 5-letni kuzyn miał owczarka niemieckiego, ciągle się z psem bawił, pies go niby bardzo kochał, dosłownie dawał ze sobą wszystko robić. Pewego dnia pies podczas zabawy tak ugryzł go w szyje ze ledwo dziecko odratowali... Ludzie którzy nie potrafią zająć się wychowaniem psa, powinni kupić sobie chomika, lub żółwia, a jak chcą koniecznie to ewentualnie pozostaje chihuahua lub ratlerek - przynajmniej dotkliwie nie pogryzie. :P
Zapisane

Karino

  • Gość
Odp: znowu pogryzienie :(
« Odpowiedź #14 : 2005-07-31, 10:18 »
Weźmiesz labka ze złej hodowli, to może być agresywny (coraz więcej takich), już prędzej golden. Chihuahua, ratlerek i inne małe pieski mają ostre ząbki, które jak się wbiją to ostro boli (akurat zostałam ugryziona przez obie te rasy).
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: znowu pogryzienie :(
« Odpowiedz #14 : 2005-07-31, 10:18 »

olc!a

  • Gość
Odp: znowu pogryzienie :(
« Odpowiedź #15 : 2005-07-31, 10:47 »
Dziecka nie zostawia się z żadnym psem sam na sam, labradora też może wkurzyć upierdliwy dzieciak :roll:
Zapisane

Veronika Van Halen

  • Gość
Odp: znowu pogryzienie :(
« Odpowiedź #16 : 2005-07-31, 11:06 »
olc!a, Karino, oczywiście to prawda, każdy pies może stracić cierpliwość, jednak po obserwacji np. bokserów widze, ze te psy są niesamowice cierpliwe, sama mam boksera, jak miałam tak z 5-6 lat to strasznie go męczyłam, a pies dawał sie ubierać w moje bluzki, zakładać sobie gumki do włosów na uszy itp. :P Teraz widze reakcje innych psów na takie zachowania dzieci, np jak dziecko znajomych bawi się z bernardynem mojej ciotki - pies potrafi naszczekac na dziecko, newet próbowac ugryźć nawet za pociągnięce za ogon, natomiast mój bokser wszystko znosi z anielską cierpliwością ;) (łącznie z wkładaniem przez dziecko patyczka do tyłka :P :P )
Zapisane

olc!a

  • Gość
Odp: znowu pogryzienie :(
« Odpowiedź #17 : 2005-07-31, 11:42 »
Widzisz, a ja znam kilka bokserów, którym na pewno nie pozwoliłabym się pobawić z dzieckiem ;) Wszystko zależy od wychowania, zresztą, powtórzę się - nawet największy psi 'aniołek' nie powinien być pozostawiony sam na sam z małym dzieckiem...
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: znowu pogryzienie :(
« Odpowiedź #18 : 2005-07-31, 20:56 »
veronika - a masz pewnosc ze ten pies ugryzl dzieciaka w akcie agresji, a nie przez przypadek w zabawie?
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Odp: znowu pogryzienie :(
« Odpowiedź #19 : 2005-07-31, 23:53 »
wiesz jakie ratler ma ostre ząbki?
jak igiełki. zapewniam ze jak sie wkurzy to moze bardzo poranić :roll:
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: znowu pogryzienie :(
« Odpowiedź #20 : 2005-08-01, 12:23 »
tak samo jak mój kundelek ma ostre ząbki... gryzie ręce dla zabawy, ale ją od tego oduczam, bo komus może moja psina krzywde zrobić tymi ząbkami...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: znowu pogryzienie :(
« Odpowiedz #20 : 2005-08-01, 12:23 »

Darka

  • Gość
Odp: znowu pogryzienie :(
« Odpowiedź #21 : 2005-09-06, 15:58 »
szok w trampkach :O
Co za debile...
'Chłopiec wszedł na posesję i z niewiadomych powodów został zaatakowany' :O
Normalnie co za ciemnogród :|
Przecież oczywiste, że pies broni posesji :| Ale nie, nie... To psa wina... Tylko gdzie byli rodzice dzieciaka :| Nie nauczyli, ze do obcych wchodzić nie wolno?

Masz rację !!!!!
Zawsze pies jest winny !!!!!
Ludzie chronią swoje dobre imię a do błędu nie potrafią się przyznać !!!!!!!!!
Zapisane

Michał z Warszawy-Ursus

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 640
  • Kocham Boga, ludzi i zwierzęta.
    • WWW
Odp: znowu pogryzienie :(
« Odpowiedź #22 : 2005-09-06, 16:47 »
Według mnie i wina leży po stronie psa i ludzi. Ponieważ po narodzeniu się dziecka dorośli dosłowanie olali psa a przed tem pewnie był dużo pieszczony a jak to się skończyło chciał zwrucić na siebie uwage bo poczuł się biedny i mało kochany, ale musze powiedzieć że pies znalazł bardzo zły sposób zwrucienia na siebie uwagi.
Ale mi się także wydaje że psy tego typu nie powinny być trzymane z małymi dziećmi bo wiadomo małym dzieciom różne pomysłu do głów przychodzą.....
Pozdrawiam, życze zdrowia.
Zapisane
,,Trzymaj się wąskiej i krętej ścierzki"- Śp. Ojciec Pio.

blacky

  • Gość
Odp: znowu pogryzienie :(
« Odpowiedź #23 : 2005-09-07, 19:32 »
Ja uwazam, ze jak się ma dziecko, to powinno się kupować psy typu labrador, czy bokser. Psy cierpliwe i lubiące dzieci.

Doskonałym psem dla dziecka jest dog niemiecki, baaardzo cierpliwy w stosunku do małych dzieci. Dobrze stosunek tych koników do dzieci widac na tym filmie: http://leo.dog.pl/ (kliknijcie w menu po lewej).

Cytuj
Z owczarkiem niemieckim ja bym dziecka nie zostawiła

Ja też bym nie zostawiła dziecka z owczarkiem niemieckim, ani tym bardziej kaukaskim. Przepraszam, ale te psy  które znam nie nadają sie na towarzysza zabaw maluchów, są niestety mało cierpliwe i dla mnie nieobliczalne.

Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Odp: znowu pogryzienie :(
« Odpowiedź #24 : 2005-09-08, 22:30 »
nie można powiedzieć że jakaś rasa jest bardziej czy mniej lagodna, każdy pies ma inny charakter i wymaga idywidualnego podejścia
tylko ludzie bez wyobraźni zostawiają swoje dzieci bez opieki, przeciesz nie tylko zwierzęta są dla nich zagrożeniam, male dziecko jak się przewróci to nawet w kałuży się utopi
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: znowu pogryzienie :(
« Odpowiedź #25 : 2005-09-10, 09:16 »
"Ja bym spytała - czy ludzie nie mają wyobraźni?! Kto zostawia dziecko choćby na chwilę sam na sam z psem?!"
Moi sąsiedzi... na okrągło... Wzieli psa, rasy bull oczywiście, jak im się dziecko urodziło i szczęśliwie chowają się razem... z matką, która bije psa i przeklina przy dziecku na maxa... Co za wzorowa rodzina... :?

Zapisane

blacky

  • Gość
Odp: znowu pogryzienie :(
« Odpowiedź #26 : 2005-09-10, 18:45 »
Może nie wyraziłam się zbyt jasno, nie chodziło mi o zostawianie dziecka sam na sam ze zwierzakiem (nie tylko z psem) ale jako towarzysza zabaw. Kesi zgadzam sie z tobą, ale nie do końca. Ogólnie wzorce ras określają charakter i różne rasy mają inne temperamenty. Psy ras ozdobnych nie nadają sie na kumpla zabaw, bo naogół są zazdrosne o dziecko, a przedstawiciele ras dużych jak np. bernardyn, czy wspomniany przeze mnie dog traktuje dziecko jak "szczeniaka" którym należy się opiekować i pomimo ze dogi nie są delikatne w zabawie z innymi psami lub nawet dorosłymin ludźmi to dzieciom pozwalają zrobić ze sobą wszystko :D
Ale trochę zboczyłam z tematu, przepraszam  :oops:
Zapisane

Katherine

  • Gość
Odp: znowu pogryzienie :(
« Odpowiedź #27 : 2005-09-11, 08:35 »
Witajcie! Slyszeliscie jak sie ludzie pozbywaja masowo rottweillerow? Schroniska nie chca ich przyjmowac, maja natlok. Super, chyba wlasnie o to chodzilo, robiac nagonke na te psy. Ja sama wzielam rottweillera ze schroniska, doroslego. I w zyciu bym go nie oddala. Wszystko moge z nim zrobic, trzeba miec troche rozumu i wyobrazni, zeby miec tak zdecydowanego psa. Co za kretyn zostawia dziecko niespelna roczne z psem? Bez przesady, pies to nie niania, chociaz niektore maja takie zapedy. A w ostatnim przypadku zagryzienia dziecka? Owszem, pies zagryzl, zle sie stalo. ale ten pies wcale nie byl w domu, tylko w klatce. Byl zaniedbany, mial zaropiale oczy i zle zywiony. I co? Znow ukarano psa. A jakas kretynka, ktora osmiela sie nazywac siebie dziennikarka, probuje wypowiedziec wojne wszystkim psom. To jest gorsze od faszyzmu. Moze tak zaczac karac nieodpowiedzialnych wlascicieli? A moze by tak zaczac kontrolowac bazarki, gdzie sprzedawane sa psy jak ziemniaki? I kazdy moze sobie kupic szczenie, np. amstaffa, tylko pozniej sie okazuje ze to jakas mieszanka. Moja znajoma kupila wlasnie rottweilera na stadionbie. Owszem, jako szczniak przypominal rotka, ale jak wyrosl, to juz jakos dziwnie nie. Fakt, ze psiak okazal sie mily i lagodny, ale to po prostu fart. To moze by tak straz miejska, zamiast czepiac sie ludzi, przeszlaby sie po takich wlsnie miejscach i sprawdzila, kto i co sprzedaje. Pozdrawiam wszystkich.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: znowu pogryzienie :(
« Odpowiedz #27 : 2005-09-11, 08:35 »

blacky

  • Gość
Odp: znowu pogryzienie :(
« Odpowiedź #28 : 2005-09-11, 12:48 »
Moze tak zaczac karac nieodpowiedzialnych wlascicieli?

Katherine doskonały pomysł, tylko niestety w naszym polskim prawie nikt nie dostaje kary adekwantnej do popełnionej zbrodni. Bo w tym przypadku należałoby rodziców/dziadkó/opiekunów oskarżyć o nieumyślne spowodowanie śmierci.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.121 sekund z 31 zapytaniami.