Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3 ... 10   Do dołu

Autor Wątek: Przycinanie psom uszu i ogonów  (Przeczytany 50748 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Alispo

  • Gość
Przycinanie psom uszu i ogonów
« : 2005-04-27, 20:30 »


Chcielibyśmy możliwie najszerzej rozpropagować akcję, która ma na celu
uświadomienie obecnym i przyszłym opiekunom psów, że zabiegi tzw.
kopiowania, czyli przycinanie uszu i ogonów, są zarówno fizycznym, jak i
psychicznym okaleczaniem zwierząt. Na dodatek zabiegi te są nielegalne i
grozi za nie odpowiedzialnosć karna.

Przygotowaliśmy ulotkę, którą można pobrać tutaj:
empatia.pl/str.php?dz=87 i odpowiednio wykorzystać. Byłoby dobrze, aby
te informacje trafiły w różne, związane z psami miejsca: do lecznic
weterynaryjnych, na wystawy psów, do sklepów z karmą dla zwierząt.

I przede wszystkim upowszechniajmy je wśrod znajomych i przyjaciół.
Naprawdę, wspólnie możemy zlikwidować w naszym kraju proceder
amputowania zdrowym psom - dla własnego widzimisię ich "opiekunów" -
naturalnych i potrzebnych części ciała.

Wiecej info o kopiowaniu:
http://empatia.pl/str.php?dz=61&id=306
Zapisane

kasia8989

  • Gość
Odp: Przycinanie psom uszu i ogonów
« Odpowiedź #1 : 2005-04-27, 22:39 »
dla mnie przycinanie powinno być karalnr przecież u psów ogon jest jak dla nas mowa......... :( :(
Zapisane

kasia

  • Gość
Odp: Przycinanie psom uszu i ogonów
« Odpowiedź #2 : 2005-04-28, 11:19 »
To straszne, szczególnie na wsiach. Obcina się psom ogony, bo 'tak trzeba', 'żeby się pchły nie lęgły'. ' zawsze tak robili'. Tam trudno dotrzeć z ulotkami, bo ci ludzie nie chodzą do weta, a w większości przypaków nie chcą nawet słuchać, że obcinanie psu ogona jest niewłaściwe...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Przycinanie psom uszu i ogonów
« Odpowiedz #2 : 2005-04-28, 11:19 »

kasia8989

  • Gość
Odp: Przycinanie psom uszu i ogonów
« Odpowiedź #3 : 2005-04-28, 14:03 »
na wsi jak na wsi do tej pory to w mieście więcje psów widzialam okaleczonych. Może im wogóle futro obedzeć bo przecież tam sie pchły zalęgają......
Zapisane

Michał z Warszawy-Ursus

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 640
  • Kocham Boga, ludzi i zwierzęta.
    • WWW
Odp: Przycinanie psom uszu i ogonów
« Odpowiedź #4 : 2005-04-28, 16:51 »
Okaleczanie psów bierze się z tego że właściciel ma kompleksy na punkcie tego że jego pies będzie lepiej wyglądał jak mu coś wytanie lub skruci co jest bzdura i powinno być zakazne.
Pozdrawiam, życze zdrowia.
Zapisane
,,Trzymaj się wąskiej i krętej ścierzki"- Śp. Ojciec Pio.

kasia

  • Gość
Odp: Przycinanie psom uszu i ogonów
« Odpowiedź #5 : 2005-04-29, 12:41 »
na wsi jak na wsi do tej pory to w mieście więcje psów widzialam okaleczonych. Może im wogóle futro obedzeć bo przecież tam sie pchły zalęgają......
No ja w mieście własnie rzadko widuje takie przypadki, a psów tu na pęczki. Za to na wsiach, szczególnie w nowosądeckim tren proceder jest bardzo rozpowszechniony...
Zapisane

kasia8989

  • Gość
Odp: Przycinanie psom uszu i ogonów
« Odpowiedź #6 : 2005-04-29, 14:20 »
może i tak w katowicach pelno rasowców i kundlów okaleczonych. A na wsi raczej sie nie spotkałam tak na szerszą skale.
Zapisane

***KITKA***

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3794
    • WWW
Odp: Przycinanie psom uszu i ogonów
« Odpowiedź #7 : 2005-04-29, 18:13 »
Staraszne..
Zapisane
"Pragnienie bycia kimś innym to marnowanie osoby którą się jest." - Kurt Cobain

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Odp: Przycinanie psom uszu i ogonów
« Odpowiedź #8 : 2005-04-29, 19:39 »
Przepraszam, a jak kopiowanie ogona okalecza psychicznie psa?
Pies "rozmawia" z innymi psami całym ciałem, to my, ludzie, jesteśmy tak ograniczeni że odczytujemy zamiary psa- często bardzo błędnie- poprzez ruchy jego ogona.

Ja osobiście mam podzielone zdanie co do kopiowania. Na pewno sam zabieg nie jest przyjemnością dla psa, ale też nie jest męczarnią, jak to większość widzi (no chyba że ktoś kopiował swojego psa za szopą, to wtedy jasne.. :roll: :P ). Jeśli obcięcie uszu, ogona, jest zrobione profesjonalnie, to pies nie zwija się z bólu wcale :roll: Jestem ciekawa, ilu z Was, wielkich przeciwników "strasznego okaleczania psów" widziało psa 1-2 dni po kopiowaniu, albo sam zabieg?? Bo ja widziałam całkiem niedawno psa 2 dni po kopiowaniu uszu- pięciomiesięcznego, zaznaczmy. Możecie mi wierzyć na słowo, że bynajmniej nie wyglądał, żeby cierpiał :roll: Już bardziej sprzeciwiałabym się hodowli bassetów i tym podobnym, bo jak patrzę na te ich nieproporcjonalne ciała, to średnio chciałabym być takim psem :?

Cytuj
Naprawdę, wspólnie możemy zlikwidować w naszym kraju proceder
amputowania zdrowym psom - dla własnego widzimisię ich "opiekunów" -
naturalnych i potrzebnych części ciała.

A czy nie zastanowiliście się, czemu się psom kopiowały uszy i ogony kiedyś?? Serio uważacie, że psy polujące, pływające, skaczące itp. itd. były kopiowane dlatego, że tak podobało się właścicielom? :| Rasy poniekąd stworzył człowiek, nie zapominajcie o tym.
A co do "potrzebnych" częsci ciała- pisałam wyżej.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Przycinanie psom uszu i ogonów
« Odpowiedz #8 : 2005-04-29, 19:39 »

kasia8989

  • Gość
Odp: Przycinanie psom uszu i ogonów
« Odpowiedź #9 : 2005-04-30, 12:23 »
Vio akurat z tym okazywaniem uczuć niedokonca jest tak.bo dzikie psy porozumiewają się także za pomocą ruchów ogona.A w czym uszy przeszkadzają w bieganiu czy skakaniu możesz mi wyjaśnić?? Ja sobie palec obetne bo w sumie to mi niepotrzebny uszy też  no bo poco tylko przeszkadzają........
Poniekąd to pies jest zwierzęciem i natura go wyposazył i w uszy i w ogon a my niepiowinniśmy mu tego obcinać.
kiedyś pokazywali jak wilka probowano przyzwyczaić do psa i pani ktora zna się tepiej niż my wszyscy raz 2 powiedziała że jedną z barier jest brak ogona u psa.
Zapisane

kasia8989

  • Gość
Odp: Przycinanie psom uszu i ogonów
« Odpowiedź #10 : 2005-04-30, 12:27 »
a może przeczytasz opinie wyterynarza??

Obcinanie ogonów i uszu jest obecnie w Polsce nielegalne, jednak nadal jest wielu zwolenników poprawiania natury zarówno wśród właścicieli psów jak i lekarzy weterynarii.

Głównym argumentem właścicieli czworonogów jest to, że istnieją pewne normy dotyczące wyglądu psów rasowych, do których przyzwyczailiśmy się.
Normy te jednak stworzyliśmy my sami, więc jako „ustawodawcy” mamy prawo je zmienić - od dzisiaj niech obowiązuje więc przekonanie, że każdy pies ma prawo nosić taką długość uszu i ogona, jaką przewidziała dla niego natura.

Nie okaleczajmy ich, usprawiedliwiając się, że to nie boli. Jako lekarz weterynarii na co dzień asystuję przy różnych zabiegach chirurgicznych i zapewniam Państwa, że każde nacięcie żywej tkanki jest odczuwalne jako ból - bez względu na wiek pacjenta. Możemy to nawet zmierzyć - liczba przyspieszonych oddechów czy uderzeń serca na minutę. Dodatkowo narażamy zwierzę na komplikacje związane z krwawieniem czy zakażeniem rany, do którego może dojść nie tylko podczas wykonywania zabiegu, ale także juz po założeniu szwów.

I nie argumentujmy, ze w ten sposób zapobiegamy nawrotowym zapaleniom uszu czy rozwojowi martwicy ogona. Profilaktyka przez okaleczanie? Podążając za tym tokiem rozumowania ktoś mógłby zaryzykować propozycje, aby w celu unikania ran ciętych opuszek - amputować łapę. Nie przekraczajmy więc granicy absurdu.

I tak w przyszłości nasi pupile będą narażeni na zabiegi, które częściowo wiążą się z ograniczeniami życia w mieście, ale także mają prawdziwe uzasadnienie medyczne - poddamy je wiec kastracji, sterylizacji i innym operacjom, które okażą się dla nich konieczne.

A do lekarzy weterynarii, którzy nadal wykonują te zabiegi, zwracam się z prośbą - chrońmy prawa zwierząt, bo jak nie my to kto?

lek. wet. Agata Czerniewska
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
Odp: Przycinanie psom uszu i ogonów
« Odpowiedź #11 : 2005-05-01, 17:18 »
"Jestem ciekawa, ilu z Was, wielkich przeciwników "strasznego okaleczania psów" widziało psa 1-2 dni po kopiowaniu, albo sam zabieg?"
Tak sie sklada, ze ja widzialam. Jakies 10 lat temu szczeniaki naszej suki mialy kopiowane ogony. Wcale nie bylo to dla nich bezbolesne, a goilo sie tez nieciekawie, szwy sie rozlazily i w ogole...

"A czy nie zastanowiliście się, czemu się psom kopiowały uszy i ogony kiedyś?? Serio uważacie, że psy polujące, pływające, skaczące itp. itd. były kopiowane dlatego, że tak podobało się właścicielom"
Owszem, kopiowanie wzielo sie z konkretnej potrzeby, ale w tej chwili wiekszosc psow to nie sa psy uzytkowe, tylko nasi domownicy i ten zabieg nie ma zadnego sensu...

Jestem przeciw, zreszta to nielegalne. Uwazam, ze warto z tym walczyc. W tej chwili to jeszcze walka z wiatrakami, ale jest szansa, ze stopniowo, powoli, uda sie zmienic ludzkie nastawienie.
Ulotki na pewno moga sie przydac.

Zapisane

Kelpie

  • Gość
Odp: Przycinanie psom uszu i ogonów
« Odpowiedź #12 : 2005-05-01, 18:22 »
"A czy nie zastanowiliście się, czemu się psom kopiowały uszy i ogony kiedyś??" Kiedyś kopiowano uszy i ogony psom uczestniczący w walkach psów bo i tak były bardzo szybko odgryzane... :roll: "psy polujące, pływające, skaczące itp" No tak uszy niewątpliwie przeszkadzają w pływaniu, a ogon okropnie przeszkadza podczas skakania... :| Tak się składa, że dobarman takiego facta jednego przypłacił życiem zabieg kopiowania. rany nie chciały się oić brzydko się paprały pies bardzo cierpiał, wdało się zakażenie jakieś i odszedł... Przez ludzką głupotę, a właściciel przed zabiegem twierdzł, że jest to absolutnie niezbędne i wyjdzie jego pupilowi na zrowie... :(Teraz jest wielkim przeciwnikiem kopiowania niestety dopiero nauczony własnymi doświadczeniami. Pies rozmawia całym ciałem, uszami i ogonem też. VioaoiV proponuję usunięcie niepotrzenych części ciała, może np. obetnij sobie czubek nosa bo to zdrowo...albo kawałek ucha, albo palce u nóg bo są niepotrzebne...
Zapisane

Julias

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5330
Odp: Przycinanie psom uszu i ogonów
« Odpowiedź #13 : 2005-05-01, 20:20 »
Ja nie roozmiem poo co przycinac paom uszy i ogony... Przeciez to jest ... dziwne
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Przycinanie psom uszu i ogonów
« Odpowiedź #14 : 2005-05-01, 20:42 »
Słyszałam, że jakiś polski król wprowadził podatek "od psiego ogona". To brzmi jak żart, ale pewnie nie od dziś w Polsce prawo jest durnowate. Skutkiem tego zaczęto masowo obcinać psom ogony... Moim zdaniem jedynym powodem ingerencji chirurgicznej powinny być względy zdrowotne. Podobno w przypadku niektórych ras nieprzycięte, "kłapciate" uszy mogą powodować choroby. Obcinanie dla urody zostawiłabym dla ludzi, psom to niepotrzebne. Kiedyś w lecznicy słyszałam przeraźliwy pisk szczeniaków, którym ściągano szwy z obciętych ogonków... Słyszałam też, że niektórzy robią psiakom różnego typu operacje plastyczne, np. powiększają oczy. Takie praktyki powinny być karalne, to nic innego, jak męczenie zwierzęcia dla zaspokojenia chorych potrzeb ludzi.     
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: Przycinanie psom uszu i ogonów
« Odpowiedz #14 : 2005-05-01, 20:42 »

Leloo

  • Gość
Odp: Przycinanie psom uszu i ogonów
« Odpowiedź #15 : 2005-05-03, 12:28 »
raz ze pies z ucietym ogonem czy uszami mi sie nie podoba a dwa, ze uszy i ogon sluza im do wyrazania swoich uczyc itd...
Zapisane

Julias

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5330
Odp: Przycinanie psom uszu i ogonów
« Odpowiedź #16 : 2005-05-03, 19:11 »
racja Leoo, pozatym czemu przycina sie ogony i uszy? Przeciez pelny ogon lest lepszy od jakigos kikutka :(
Zapisane

^kora^

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5706
  • www.sznaucer-kora.dog.pl
    • WWW
Odp: Przycinanie psom uszu i ogonów
« Odpowiedź #17 : 2005-05-07, 21:38 »
Okaleczanie zwierząt jest po prostu ....yy...
To może ludziom też będzie się przycinać uszy i dupy bo komuś tak się podoba
Mój pies jest cięty tzn...ma ciety ogonek... ale ja jako właścicielka kupiłam ja juz z takim ogonkiem ciętym  ale bardziej podobaja mi sie sznaucery z ogonkami
Kora ma koncu cietego ogonka ma taką dziwną jakby kulkę ale ma ja od zawsze tzn przynajmiej jak my ją braliśmy już to miała czasem to gryzie moim zdaniem są to skutki cięcia
Koło mnie właściciel ciął  Sznaucerka średniego jak ten owy sznaucer mial 8 miesięcy boże jak było mi go żal piszczał próbował zdjąc ten bandaż
a wlasciciel tak zrobil bo mu się tak podobało ? :motz:

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Przycinanie psom uszu i ogonów
« Odpowiedź #18 : 2005-05-11, 14:00 »
Ja tez jestem przeciwna kopiowania!! Dla psa ogon jest bardzo potrzebny, nie wiem czemu ludzie mają takie glupie pomysły... W Ameryce to nawet podcinają krtań(czy jakos tak) aby pies nie szczekal... totalna głupota, Amerykanie to naprawde przesadzają...
Zresztą podobaja mi się bardziej psy z ogonem i uszami :)
Tylko mam p[ytanie co do niektórych, czemu kupujecie psy z kopiowanymi uszami i ogonami, skoro jesteście przeciwni?
Przeciez jakby ludzie przestali kupować, to też juz by nie było tego problemu... A jak dla mnie mówienie że juz sie kupiłoi takiego psa, jest tylko wymówką... Bo tak naprawde tym sposobem popiera sie też zabieg..
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

kasia8989

  • Gość
Odp: Przycinanie psom uszu i ogonów
« Odpowiedź #19 : 2005-05-11, 22:15 »
Jestem 100% Amerykanką Olu i z łaski swojej nie bądż rasistką i nie wrzucaj wszystkich obywateli do jednego worka. Tak jak ja bym powiedziala że wszyscy polacy są pijakami i biorą łapówkę miło by Ci było bo mi nie jest miło. I nie krtań a struny głosowe i to nie tylko w tej chorej  , głupiej i debilnej ameryce gdzie nie żyją juz normalni ludzie a sami głupole co tylko podcinać i meczyc umieją a no i jeszcze psy prac w pralkach.
kopiowanie jaes zakazane i basta a jak kiedyś zobaczycie weta robiącego ten zabieg to fruuu na policję i po sprawie może się wkońcu.......... oduczą.
Zapisane

olc!a

  • Gość
Odp: Przycinanie psom uszu i ogonów
« Odpowiedź #20 : 2005-05-12, 14:18 »
Cytuj
Tylko mam p[ytanie co do niektórych, czemu kupujecie psy z kopiowanymi uszami i ogonami, skoro jesteście przeciwni?
akurat jeszcze niedawno trudno było znaleźć całego szczeniaka rasy zwyczajowo kopiowanej
sorry, jeśli całe życie marzę o np rottweilerze, to nie zrezygnuję z jego kupna, bo obcina się im ogony.

Kopiowanie nie zostało wymyślone dla widzimisię właściciela.
Psy myśliwskie miały kopiowane ogony, ponieważ często dochodziło do bolesnych okaleczeń ogonów - a lepszy jeden ból w szczenięctwie niż pocharatany ogon za każdym polowaniem.
Psy pilnujące stad czy dużych terenów jak np kaukaz czy azjata były kopiowane również żeby uniknąć okaleczeń w wyniku walki z wilkami ( obronie stada).
Nie mówcie, że to dla własnego widzimisię, przynajmniej nie we wszystkich przypadkach, bo ani myślwemu, ani pasterzowi nie zależało na wyglądzie psa. Miał być skuteczny, na tym wymagania się kończyły.

Oczywiście, obecnie niewiele psów pracuje i kopiowanie jest niepotrzebne, ale nie mówcie, że to głupi wymysł ludzi, bo MIAŁ uzasadnienie.
« Ostatnia zmiana: 2005-05-12, 14:32 autor olc!a »
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Przycinanie psom uszu i ogonów
« Odpowiedz #20 : 2005-05-12, 14:18 »

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Odp: Przycinanie psom uszu i ogonów
« Odpowiedź #21 : 2005-05-12, 15:28 »
Podobno w przypadku niektórych ras nieprzycięte, "kłapciate" uszy mog± powodować choroby.


Właśnie o tym mowie cały czas.

Ludzie, to w takim razie zabrońcie także hodowli ONów, Bassetów czy Sharpeiów (podnoszenie skóry nad powiekami).. :roll: To dopiero pieska boli..



olc!a 8) 8)

Kora ma koncu cietego ogonka ma tak± dziwn± jakby kulkę ale ma ja od zawsze tzn przynajmiej jak my j± brali¶my już to miała czasem to gryzie moim zdaniem s± to skutki cięcia

Skoro Ci obcinali psa za szopą, to nic dziwnego.. nie wiesz w jakich warunkach była Kora "cięta" .. :roll:
Zapisane

kasia8989

  • Gość
Odp: Przycinanie psom uszu i ogonów
« Odpowiedź #22 : 2005-05-12, 16:41 »
z tego co wiem to już się nie używa w takim stopniu psów do polowań itd
ja proponuje poobcinać też łapy bo się kaleczą.........
W polskim prawie zabronione i koniec teraz to tak jakby gadać po co łapać złodziei a po co nie.
Vio to wytłumacz mi proszę po jakiego grzyba tnie się psy ktore nie będą polowały ani broniły przed wilkami?? po jaką cholere ludzie robią to teraz bo mi sie wydaje dlatgo ze się tak przyjęło.
Zapisane

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Przycinanie psom uszu i ogonów
« Odpowiedź #23 : 2005-05-12, 17:24 »
kasia nie chodziło mi tutaj o wszystkich Amerykanów... Wiem ze Bardzo dużo osób kocha tam zwierzaki, tylko ze raczej w polsce nie wymyślają takich "dziwnych" rzeczy. Jest to dużo bogatrzy kraj i pewnie dlatego tak się dzieje...
A z tym kopiowanieniem to da sie znaleśc psa... 4 lata temu znajoma szukała cooker spaniela bez przycinania i znalazła chociaż szukała 1.5 roku...
Niiestety duzo osób kupuje młode kopiowane psy,chociaż jest temu przeciwny... Wiec jest to dla mnie chore bo co innego sie mówi, a co innego robi...
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

olc!a

  • Gość
Odp: Przycinanie psom uszu i ogonów
« Odpowiedź #24 : 2005-05-12, 17:33 »
Cytuj
Oczywiście, obecnie niewiele psów pracuje i kopiowanie jest niepotrzebne, ale nie mówcie, że to głupi wymysł ludzi, bo MIAŁ uzasadnienie.
kiedyś kopiowanie miało uzasadnienie i tyle chciałam napisać. Bo wkurzają mnie teksty typu 'głupi wymysł zakompleksionych ludzi'.
Obecnie kopiować się nie powinno, racja, ale dawniej miało to swoje uzasadnienie.
Cytuj
ja proponuje poobcinać też łapy bo się kaleczą.........
Z tą tylko różnicą, że pies bez ogona jest normalnym, sprawnym psem, a pies bez łap nie bardzo.
Kiedyś weterynaria nie była tak rozwinięta jak teraz, poza tym pies użytkowy nie mógł leżeć w kojcu tydzień, bo sobie pokaleczył ogon. Był potrzebny na co dzień, więc w miarę możliwości starano się ograniczać obrażenia, wybierano tzw mniejsze zło.
I podkreślam jeszcze raz, że teraz jest to niepotrzebne.
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Odp: Przycinanie psom uszu i ogonów
« Odpowiedź #25 : 2005-05-12, 18:15 »
Tak, tylko ze niektore rasy maja duze predyspozycje do paprania się nieciętych uszu, np. pinczer sredni- kasiu, zauwaz ze skoro się te uszy cięło to nie zwracało się uwagi jaki jest stan uszu NIEciętych, dlatego teraz takie problemy wychodzą. Kopiowanie uszu u takiego pincza to dwa momenty, a jak mu sie zaczną paprać uszy "kłapciate" to zaczyna się "droga przez mękę"- smarowanie, nacieranie, a i tak w końcu kopiowanie albo co gorsza odcinanie martwej końcowki ucha- dorosłemu psu.
Zapisane

kasia8989

  • Gość
Odp: Przycinanie psom uszu i ogonów
« Odpowiedź #26 : 2005-05-12, 20:55 »
Olu14 no ja mam nadzieję.............
Tylko tego paprania można by uniknąć ale co tam dbać o uszy lepiej obciąć
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Odp: Przycinanie psom uszu i ogonów
« Odpowiedź #27 : 2005-05-12, 21:35 »
Kasiu droga, jeśli nigdy nie miałaś do czynienia z pinczerem średnim albo inną tego typu rasą która również ma takie problemy, to się nie wypowiadaj proszę Cię. Skąd ta pewność "tego paprania możnaby uniknąć" ?? Masz, hodujesz pinczery, Twoi znajomi mają takie psy?? Skąd ta wszechwiedza??  :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Przycinanie psom uszu i ogonów
« Odpowiedz #27 : 2005-05-12, 21:35 »

kasia8989

  • Gość
Odp: Przycinanie psom uszu i ogonów
« Odpowiedź #28 : 2005-05-12, 22:16 »
po pierwsze nie jestem wszechwiedząca
po drugie nie mam żadnej pewności
po trzecie to jest forum i moge się wypowiadać do woli
po czware nigdy nie hodowałam pinczerów
po piąte kopiowanie jest przestępstwem i każdego weta wykonującego ten zabieg(jeśli zobaczę) podam na policję
po szóste nie wszystkie psy które są kopiowane to pinczery i nie wszystki mialy problem z uszami
po siódne z ogonami tez problemy mają takie wielkie chyba raczej nie
po ósme niedługo to cale psy rąbać na kawałki bo to zachoruje , to sie zarazki rozniosą
 No i koniec tej mojej wyliczanki
Zapisane

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Przycinanie psom uszu i ogonów
« Odpowiedź #29 : 2005-05-12, 22:55 »
Ja też jestem przeciwna i zawsze będę, dla mnie to jest to niepoważne...
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>
Strony: [1] 2 3 ... 10   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.151 sekund z 28 zapytaniami.