Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 10   Do dołu

Autor Wątek: Przycinanie psom uszu i ogonów  (Przeczytany 50868 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Malka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8682
    • WWW
Odp: Przycinanie psom uszu i ogonów
« Odpowiedź #60 : 2005-05-22, 10:52 »
Hmmm, z tego co mi wiadomo, to ogonki psiakom obcina się kiedy mają 2-3 dni. Tak przynajmniej słyszłam. Czy mi się wydaje, czy pieski w takim wieku jeszcze nie siedzą? Skoro nie siedzą - nie boli ich. Tak? Jeśli nie - wyprowadźcie mnie z błędu. :)
A dobek czy rottek z ogonem - nie da się ukryć - wygląda dziwnie :P
Zapisane

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Przycinanie psom uszu i ogonów
« Odpowiedź #61 : 2005-05-22, 11:04 »
Vio, ze szczeniakami chodziło mi o to ze najczęściej jak matka nie ma niczego kopiowanego, to szczeniaki też nie...(hodowca jest przeciwny)
dobra z uszami mogę już się w ostatecznosći zgodzić, tylko wytłumacz mi po co kopiuje się ogony? tez dla zdrowia  :roll:
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Odp: Przycinanie psom uszu i ogonów
« Odpowiedź #62 : 2005-05-22, 12:17 »
Hmmm, z tego co mi wiadomo, to ogonki psiakom obcina się kiedy maj± 2-3 dni. Tak przynajmniej słyszłam. Czy mi się wydaje, czy pieski w takim wieku jeszcze nie siedz±? Skoro nie siedz± - nie boli ich. Tak? Je¶li nie - wyprowadĽcie mnie z błędu. :)
A dobek czy rottek z ogonem - nie da się ukryć - wygl±da dziwnie :P

Obcina się ogonki w tym wieku właśnie dlatego że wszystko jest na tyle mięciutkie że praktycznie szczeniaki nie czują bólu, tylko chwilowy szok ;)

Ola14:
a/ dla wystaw
b/ dla wyglądu (gusta to indywidualna sprawa)
c/ również dla zdrowia- powiem na przykładzie pinczów- kiedy obcinalo im sie uszy w przeszlosci, to i ogony się ciachało- teraz pincze maja problemy z niecietymi uszami, "paprzą" im się, rogowacieją końcówki i w efekcie trzeba odciąć ten kawałek ucha (dorosłemu psu) :? ogony rowniez maja stosunkowo kruche a przy zywotnosci tych psow nie jest wykluczone że sobie gdzieś przytrzasną i połamią :( :?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Przycinanie psom uszu i ogonów
« Odpowiedz #62 : 2005-05-22, 12:17 »

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Przycinanie psom uszu i ogonów
« Odpowiedź #63 : 2005-05-22, 12:23 »
Niedługo ludzie dla wystaw i wyglądu zaczną farbowac psy, bo ładniej...
Wieć myśle, że przycinanie ogów jest WOGULE niepotrzebne
Jeśli Bóg stworzył psa z ogonem i uszami, to po co to niszczyć?
Co do pinczerów to znam kilka co nie mają kopiowanych uszu i jakoś nie mają z nimi problemu...
Więc jest to sprawa indywidualna...
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Odp: Przycinanie psom uszu i ogonów
« Odpowiedź #64 : 2005-05-22, 15:38 »
a mają rodowody? czy to "pindżery z chodofli" ?
Zapisane

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Przycinanie psom uszu i ogonów
« Odpowiedź #65 : 2005-05-22, 15:54 »
Tak, dwa mają, a co do reszty to nie jestem pewna.
Z jednym nawet właściciel byl na wystawach i jego suczka zdobyła 3 medale(2 złote i srebrny)
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

Dalmafreciak

  • Gość
Odp: Przycinanie psom uszu i ogonów
« Odpowiedź #66 : 2005-05-22, 17:47 »
Ja jestem przeciwna obcinaniu czegokolwiek.
Zapisane

Ariva

  • *
  • Wiadomości: 1995
    • WWW
Odp: Przycinanie psom uszu i ogonów
« Odpowiedź #67 : 2005-05-26, 20:33 »
A zauważyłyście jak zmniejszyła się liczba psów tych ras, którym kiedyś cos się kopiowało? Hodowcy nie chcą hodować psów, które wyglądają mniej rasowo, z resztą kupujący raczej też nie chcą. Rotków, dobków i nawet ASTów jest mniej niż kiedyś. A to co Kasia mówiła jest całkowitą prawdą. Głowa z ciętymi uszami wydaje się większa i szersza niż u psa który ma "kłapy"...a ogon u dobermana wogóle nie pasuje do reszty ciała. W dużych hodowlach, gdzie szczeniaki są juz wcześniej rezerowowane, hodowca pyta sie czy pies ma miec cos cięte i wtedy "robi psa na zamówienie".
Zapisane

M-ajka

  • Gość
Odp: Przycinanie psom uszu i ogonów
« Odpowiedź #68 : 2005-05-26, 20:43 »
Ja też jestem przeciwna kopiowaniu ogonów i uszu... Nieraz widziałam panią lub pana z ASTem z tak przyciętymi uszami, że małżowiny uszne były na wierzchu :roll: Jednym słowem uszy przycięte na maksa... To nawet nie wygląda estetycznie nie mówiąc już o tym jakie ten pies będzie miał potem problemy...

Niestety tak jest i tak będzie, bo właściciele nie zdają sobie sprawy, że obcinając uszy czy ogon pupilowi zadają mu cierpienie...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Przycinanie psom uszu i ogonów
« Odpowiedz #68 : 2005-05-26, 20:43 »

Ariva

  • *
  • Wiadomości: 1995
    • WWW
Odp: Przycinanie psom uszu i ogonów
« Odpowiedź #69 : 2005-05-26, 21:43 »
Masz przebite uszy? Boli Cię to? To jest to samo jak z obcinaniem uszonków. Gdybym miała do wyboru ASTa z uszkami lub bez wybrałabym zdecydowanie bez dla bezpieczeństawa pupila. Psy walczące są skore do bójek i są narażone na stracenie ucha. Fanie miec oszpeconego psa co nie? A wiesz jaki to jest ból rozerwanego ucha lub oderwanego? Wolałabyś żeby Twojemu psu przycięli uszy pod narkozą czy żeby ktoś rozerwał mu ucho na pół?
Zapisane

Wilczurek

  • Gość
Odp: Przycinanie psom uszu i ogonów
« Odpowiedź #70 : 2005-05-26, 21:50 »
Właśnie. Przecież ASTy mają skłonność do bójek, czyli kopiowanie jest dla ich dobra. W sumie to ogon podobnie, bo to też będzie problem, jak przeciwnik chwyci za ogon...
Zapisane

Ariva

  • *
  • Wiadomości: 1995
    • WWW
Odp: Przycinanie psom uszu i ogonów
« Odpowiedź #71 : 2005-05-26, 21:52 »
No, zerwanie ścięgna w ogonie to też nie miła rzecz dla psa. A koszty leczenia...i cierpienie pupila?!
Zapisane

Wilczurek

  • Gość
Odp: Przycinanie psom uszu i ogonów
« Odpowiedź #72 : 2005-05-26, 22:06 »
Prawda! Znajoma ma psa z ciętymi uszami, i gadała, że jej znajomy miał z nieciętymi. Miał, bo pies wdał się w bójkę i po uchu.
Zapisane

Ariva

  • *
  • Wiadomości: 1995
    • WWW
Odp: Przycinanie psom uszu i ogonów
« Odpowiedź #73 : 2005-05-26, 22:16 »
Ja już wiele razy słyszałam o takich przypadkach, potem ludzie żałują że pies nie ma kopiowanych uszu.
Zapisane

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Przycinanie psom uszu i ogonów
« Odpowiedź #74 : 2005-05-27, 15:37 »
No dobrze, tylko po co kopiuje się uczy takiemu sznaucerowi czy dogowi? Chyba tylko dla wlaścicieli...
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

Forum Zwierzaki

Odp: Przycinanie psom uszu i ogonów
« Odpowiedz #74 : 2005-05-27, 15:37 »

Ariva

  • *
  • Wiadomości: 1995
    • WWW
Odp: Przycinanie psom uszu i ogonów
« Odpowiedź #75 : 2005-05-27, 16:03 »
Bo to pies nie tylko towarzyszący ale również obrończy. A dog niemiecki ma bardzo duże uszy i tnie się je dla jego dobra.
Zapisane

Wilczurek

  • Gość
Odp: Przycinanie psom uszu i ogonów
« Odpowiedź #76 : 2005-05-27, 16:06 »
No u sznaucerków to dziwne, ale pinczery mnie wcale nie dziwią... Te małe szczekacze mogą każdego wyprowadzić z równowagi...
Zapisane

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Przycinanie psom uszu i ogonów
« Odpowiedź #77 : 2005-05-27, 18:41 »
sznaucery miniaturowe nie słuzą obecnie do obrony, przycina im się uczy i ogon dla widzimisi włascicieli, takie jest moje zdanie. Już chyba nie ma sensu dyskutować, bo i tak nikt nie zmieni zdania... I tak mam nadzieje że kopiowanie niedługo juz nie będzie stosowane, jest to dal mnie kalczenie psów i tyle
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

Wilczurek

  • Gość
Odp: Przycinanie psom uszu i ogonów
« Odpowiedź #78 : 2005-05-27, 19:24 »
Prawda, jest to kaleczenie zwierząt, ale lepiej im kopiować to i owo, niż potem sobie wymawiać to, że nasz pies się pogryzł i ma rozwalone uszy lub stracił ogon, tylko dlatego, jest "niecięty"
Zapisane

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Przycinanie psom uszu i ogonów
« Odpowiedź #79 : 2005-05-27, 20:27 »
 takim podejściem to powinno sie kopiować wszystkim psom uszy i ogony, bo przeciez mogą sie skaleczyc lub stracic ogon, czy ucho  :roll:
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

Kelpie

  • Gość
Odp: Przycinanie psom uszu i ogonów
« Odpowiedź #80 : 2005-05-27, 20:47 »
Moja suczka owczarka też ma skłonności do bójek...Chyba jej uszy obetne, no i może ogon bo też jest narażony.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Przycinanie psom uszu i ogonów
« Odpowiedz #80 : 2005-05-27, 20:47 »

Ariva

  • *
  • Wiadomości: 1995
    • WWW
Odp: Przycinanie psom uszu i ogonów
« Odpowiedź #81 : 2005-05-27, 21:11 »
Tylko że niektóre rasy składajką ucho w czasie walki, a inne rasy nie...te które mają duże uszy nie potrafią jakoś złożyć je w płatek róży w czasie ataku przez co narażone są na utrate ucha.
Zapisane

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Przycinanie psom uszu i ogonów
« Odpowiedź #82 : 2005-05-27, 23:51 »
jeszcze mi powiesz, ze niektóre psy nie umieją  schować ogona, który jest narażony na utrate...
Dobrze z bulami moge sie w ostateczności zgodzić, ale nie rozumiem cie czemu jestes za tym okaleczaniem, przeszkadzają ci coś uszy czy ogon? Czy moze patrzysz głownie na wygląd, no bo przeciez doberman z ogonem wygląda okropnie...
Nie no najlepiej niech wszystkie psy będą"kopiowane" to je uchroni przez niebezpieczeństwem...
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Przycinanie psom uszu i ogonów
« Odpowiedź #83 : 2005-05-28, 10:02 »
Ola, zrozum że kopiowanie uszu i ogonów nie zostało wymyśline po to aby pies lepiej prezentował się na wystawach.
Kopiowanie uszu i ogonów u niektórych ras wprowadzilitwórcy tych ras. A przeciez żadna rasa nie została wyhodowana z myślą o wystawach,tylko stworzona została do konkretnych celów i właśnie żeby pies łatwiej wykonywał swoją pracę przycinało mu się uszy czy ogon.
Obecnie mało który pies jest użytkowy. głównie psy pełnnią funkcję kanapowców, psów do towarzystwa, są wystawowe.
Takie rasy jak dogi, boksery mają bardzo ciężkie uszy i nawet nie muszą walczyć, wystarczy ze taki pies potrzepie głową i uderzy uchem w stół i już robi się rana, leje się krew a pies cierpi.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Ariva

  • *
  • Wiadomości: 1995
    • WWW
Odp: Przycinanie psom uszu i ogonów
« Odpowiedź #84 : 2005-05-28, 15:35 »
W wyżłom tnie się ogony żeby nie zahaczały nimi o krzaki itp. bo przecież to psy tropiące, pracujące na łąkach, polach i lasach. Cięcie uszu i ogonów jest celowe. Psom obrończym kiedys cięło się ogony, żeby nie było widać czy pies macha ogonem. Tak już pozostało i niewyobrażam sobie prawdziwego doba z ogonem.
Nie jetsem na bierząco z psami które mają kopiowane ogony, ale jestem ciekawa jak sie kształtuje wzorzec u tych psów.
Zapisane

Wilczurek

  • Gość
Odp: Przycinanie psom uszu i ogonów
« Odpowiedź #85 : 2005-05-28, 15:53 »
No właśnie. Będa kłótnie, czy np. rotek ma mieć ogon taki, czy taki, czy uszy doba mają być takie, czy takie... Będzie wiele sporów w tej sprawie! I co? Psy, które sa teraz idealne jako kopiowane, urodzą szczeniaki których się nie będzie kopiowało i będą zupełnie niezgodne z nowym wzorcem!
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Przycinanie psom uszu i ogonów
« Odpowiedź #86 : 2005-05-28, 16:07 »
Zobaczcie chociażby na dobermana. ta rasa ma być w formie kwadratu, jeśli zostawi mu się ogon, to już na pierwszy rzut oka pies nie wygląda jak kwadrat. Na wystawach sędzia nie przygląda się dokładnie jaki format ma pies, więc taki nieciąty pies musi miec naprawdę doskonały eksterier, aby cokolwiek wywalczyć.
Inaczej jest w krajach, gdzie obowiązuje zakaz wystawiania psów z ciętymi uszami i ogonem.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Wilczurek

  • Gość
Odp: Przycinanie psom uszu i ogonów
« Odpowiedź #87 : 2005-05-28, 16:09 »
Właśnie... Sędziowie którzy przywykli do ciętych psów, będą nieprzychylnie patrzeli na psy niecięty, których wygląd ogólny ulegnie zmianie...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Przycinanie psom uszu i ogonów
« Odpowiedz #87 : 2005-05-28, 16:09 »

Ariva

  • *
  • Wiadomości: 1995
    • WWW
Odp: Przycinanie psom uszu i ogonów
« Odpowiedź #88 : 2005-05-28, 16:17 »
Wogóle keidy się nie tnie to proporcje sie całkowicie zmieniają. Z tego co wiem to rot lub dob inaczej się rusza z ogonem a inaczej bez. I jak tu oceniać psy?
Zapisane

Kelpie

  • Gość
Odp: Przycinanie psom uszu i ogonów
« Odpowiedź #89 : 2005-05-28, 20:02 »
Ludzie są tacy samolubni. Czy takiemu dobermanowi poprawi się samopoczucie jak będzie w formie kwadratu? Czy będzie zdrowszy? NIE, będzie według niektórych osób ładniejszy... Czemu ludziom tak bardzo zależy na tym żeby ich pies prezentował się dobrze.. Po to żeby zaspokojić swoje ambicje jak pies zdobędzie medal :? To jest bez sensu.
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 10   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.08 sekund z 27 zapytaniami.