Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Nieprawdopodobny sluch kota ?  (Przeczytany 3098 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wraith

  • *
  • Wiadomości: 2204
Nieprawdopodobny sluch kota ?
« : 2002-08-01, 08:54 »
Czy ktos z was orientuje sie w jakim zakresie slyszy kot?
Moja kotka bije chyba kocie rekordy. To co potrafi to jest naprawde dziwne.  Jej obsesja jest zabawa ze starym lanczuszkiem mojej zony.
Szaleje wtedy i goni za nim a po odlozeniu go na polke siedzi godzine i wpatruje sie w niego, czekajac na podjecie zabawy.
Kiedys, gdy kotka przebywala w kuchni, a ja w pokoju (plus jeszcze przedpokoj nas dzielil) wzialem do reki koncowke lancuszka-delikatnie, ale tak ze NAWET ja pochylony przy nim i wsluchany NIE uslyszalem zadnego dzwieku.
Jednak w nastepnej chwili tuz przy nodze mialem podekscytowana kotke!
To bylo niezwykle, czy to mozliwe ze kot slyszy jakies dzwieki nieslyszalne dla ucha czlowieka - wydawane przez metale?
Zawsze sadzilem ze to psy slyna z niebywalego sluchu, a koty maja dobry ale nie moglyby nigdy dorownac psom. Moze ktos z was wie cos o kocim sluchu i jego sile ?
Zapisane

Karla

  • Gość
Nieprawdopodobny sluch kota ?
« Odpowiedź #1 : 2002-08-01, 10:19 »
koty tez maja ogromnie wyczulony sluch...w ogole zwierzaki slysza jakies tam ultradzwieki, czy jak to tam sie nazywa...ktorych ucho ludzkie nie jest w stanie wychwycic...moje dziewczynki maja podobne reakcje ja Twoj kicius...uwielbiaja sie bawic laserem...kupilam na Stadionie taki za 10 zl, ktory ma taki karabinczyk na lancuszku do przyczepiania..no i jak tylko biore zabaweczke do reki to dziewczyny leca do mnie niezaleznie jak dalego ode mnie sa w danym momencie...a najlepsza zabawa jest jak lapia czerwona kropeczke lasera :) (oczywiscie uwazam, zeby nie dostaly po swiatlem po oczach) Zoska ktoregos razu gapila sie w sciane "po kropeczce" z pol godziny... :D
Zapisane

G.N.

  • Gość
Nieprawdopodobny sluch kota ?
« Odpowiedź #2 : 2002-08-01, 16:38 »
Pasmo dźwięków które słuszy kot jest dużo szersze od ludzkiego. I w góre i w dół. Ponadto kot jest w stanie odbierać infradźwięki od 1,5-2 Hz za pomocą wibrysów (czy można powiedzieć że je słyszy?). Rozróżnianie tonów też jest niezłe bo rozróżniają różnice 1/10 tonu, tak samo z lokalizacją źródła dźwięku, są w stanie określić je z dokładnością do 5 stopni. Podobno kocur jest w stanie usłyszeć kotrę w rui z odległości 5 km  :shock: :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Nieprawdopodobny sluch kota ?
« Odpowiedz #2 : 2002-08-01, 16:38 »

AniaS

  • Gość
Nieprawdopodobny sluch kota ?
« Odpowiedź #3 : 2002-08-02, 23:14 »
:shock:  Niezle! Zeby tak moj brat lub chlopak tak dobrze slyszeli kiedy do nich mowie... :wink:
Zapisane

zuza

  • Gość
Nieprawdopodobny sluch kota ?
« Odpowiedź #4 : 2002-08-03, 16:07 »
Sabinka Czarna czasem otwiera pyszczek i bezglosnie mialczy. Ja nic nie slysze, ale Biala odwraca wtedy glowe, czyli ona slyszy...
Bałleństwo jest gadula, wiec nadaje w takiej tonacji, zeby wszyscy naokolo slyszeli :-) czy chca czy nie chca... ;-)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.074 sekund z 24 zapytaniami.