Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Zachowanie przy jedzeniu  (Przeczytany 7416 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

MagicSunny

  • Gość
Zachowanie przy jedzeniu
« : 2002-09-28, 00:07 »
Czy ktoś z was może wie, co znaczy, jak kot koło miski z jedzeniem , hmmmmm, jakby to opisać... skrobie łapką  :?: . Moja kiciunia robi tak parę razy dziennie. Podchodzi do jedzenia, powącha, a potem obok miseczki tak tą łapką... i odchodzi. Myślałam, że może jej coś w jedzeniu nie pasuje, ale np 10 minut potem wraca i je  :?:
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Zachowanie przy jedzeniu
« Odpowiedź #1 : 2002-09-28, 00:13 »
:?:  :?:  :?:  Może chciałaby troszkę zapolować na to jedzonko  :?:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

MagicSunny

  • Gość
Zachowanie przy jedzeniu
« Odpowiedź #2 : 2002-09-28, 00:15 »
Hmmmm, polowania to ona ma pod dostatkiem.Chyba  :P . Najlepszym na to dowodem są moje ręce  :lol: . Ale może rzeczywiście  :?:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Zachowanie przy jedzeniu
« Odpowiedz #2 : 2002-09-28, 00:15 »

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Zachowanie przy jedzeniu
« Odpowiedź #3 : 2002-09-28, 00:18 »
Simba w takich wypadkach wywalał np.wątróbkę z miski i polował na nią na dywanie  :cry:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

MagicSunny

  • Gość
Zachowanie przy jedzeniu
« Odpowiedź #4 : 2002-09-28, 00:22 »
Mały łobuz poluje na żwirek  :lol: . W całej kuchni go pełno. Rozsypuje z kuwety, tak się ładnie łapką nauczyła wyciągać i tarza się w nim. Najlepiej wygląda jak go później je  :lol: .
Zapisane

Karla

  • Gość
Zachowanie przy jedzeniu
« Odpowiedź #5 : 2002-09-28, 00:23 »
moze chce zakopac jedzenie na pozniej ? hihihi

swoja droga mam pytanko...jak Wasze koty zachowuja sie, gdy wiedza, ze zaraz dostana zarcie i przy samym jedzeniu? bo ja mam 2 odmienne przyadki w domu.
Zosia jest bardzo delikatna...jak nakladam jedzenie, to glosno mruczy, ociera sie o nogi, czasem bezglosnie miauknie...a potem spokojnie czeka az postawie miske i zaczyna powoli jesc, czesto odchodzi na chwile, zeby zaraz wrocic i dokonczyc...
drugi przypadek to Spacja i kociaki...ich czekanie na jedzenie wyglada nastepujaco: jak tylko otworze szafke z jedzeniem natychmiast leca do mnie na zlamanie karku, niezaleznie od tego co robily w tym czasie...leca i przerazliwie miaucza...istny koncert na 3 glosy...jakby nie jadly miesiac..miaucza, warcza, wlaza na mnie i nie moge nawet normalnie postawic miski, zawsze sie woda wyleje, bo bo po prostu sie zabijaja...kto pierwszy ten lepszy...jak juz miche dopadna, to pochlaniaja zarcie, jakby mial im je zaraz ktos zabrac..przepychaja sie i biedna, kulturalna Zosia nie ma szans i staje z boku czekajac az cos dla niej zostanie...a rzadko kiedy zostaje...bo one maja taki apetyt, ze szok...a przy okazji sa chude jak szczurki...nie wiem, czy to przemiana materii, czy co...ale maja wieczny apetyt...kiedys stwierdzilam, ze oki...dam Spacji druga porcje, zobaczymy, czy uda sie ja napchac tak, ze juz nie bedzie chciala wiecej...no i skonczylo sie na tym...ze zjadla wszystko...a za 2 godziny cale jedzonko zwrocila...ale to nie zmienilo wcale jej podejscia....i w sumie nie wiem co z tym zrobic...bo szczerze mowiac jest to dosyc uciazliwe...moze macie jakies pomysly? :)
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Zachowanie przy jedzeniu
« Odpowiedź #6 : 2002-09-28, 00:27 »
Ja bym zostawiła jak jest. Na spację wpływają kociaki - pędzi coby sie przed nimi nawciągać. Hierarchia stada. Dlatego Zośka grzecznie czeka.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Karla

  • Gość
Zachowanie przy jedzeniu
« Odpowiedź #7 : 2002-09-28, 00:29 »
no tak...ale zanim pojawily sie kociaki sytuacja wygladala identycznie !!!
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Zachowanie przy jedzeniu
« Odpowiedź #8 : 2002-09-28, 00:31 »
Znaczy się, że Spacja ma charakterek i apetyt. Tego już raczej njie zmienisz. Najważniejsze, to nie przekarmiać.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Forum Zwierzaki

Zachowanie przy jedzeniu
« Odpowiedz #8 : 2002-09-28, 00:31 »

MagicSunny

  • Gość
Zachowanie przy jedzeniu
« Odpowiedź #9 : 2002-09-28, 00:31 »
Jeśli chodzi o czekanie na jedzenie, to niestety mała siedzi zwykle na blacie i nie mogę jej tego oduczyć :P. Musze jej pyszczek trzymać łokciem, żeby nożem nie uciąć wąsów, bo je wpycha do jedzenia  :lol: . A jak już postawię miskę na podłodze, to zawsze przed nią ląduje tam mleko, bo pcha się do niej jak jest jeszcze w powietrzu :P.
Zapisane

Karla

  • Gość
Zachowanie przy jedzeniu
« Odpowiedź #10 : 2002-09-28, 00:38 »
oj tak...Spacja ma charakterek...jak cos jej sie w domu nie podoba to potrafi i pazurki wystawic i fukac na nas...o Zosce nie wspomne...ale jak wyjdzie na dwor i cos ja przestraszy to potrafi siedziec jak trusia 3 godziny na drzewie, a jak glupek dre sie "Spejsi...kici kici" :)
natomiast Zoska...z natury zajebiscie lagodna...odkad juz jest duza, to zawsze ma schowane pazury jak bierze sie ja na rece...nawet jak nie ma ochoty to sie wykreca, ale nie drapie...chyba ze sie bawimy...natomiast na dworze wychodzi z niej lew...broni Spacji, pomaga jej zejsc z drzewa...ostatnio pogonila dwa osiedlowe koty, ktre mialy miejscowke pod naszym oknem i chociaz byly wieksze, to juz jakos nie przychodza :)
jak widac po przykladzie Spacji latwo jest byc chojrakiem wsrod swoich :)
Zapisane

G.N.

  • Gość
Zachowanie przy jedzeniu
« Odpowiedź #11 : 2002-09-28, 08:38 »
Takie grzebanie wokół miski to rodzaj podpisu. Kot ma na łapach gruczoły zapachowe i w ten sposób zaznacza miejsce jako "To moje, nie rusz!".
Co do zachowania przy jedzeniu to moje kociambry zwykle pędzą na złamanie karku i wydzierają sie niemiłosiernie :) .
Zapisane

Karla

  • Gość
Zachowanie przy jedzeniu
« Odpowiedź #12 : 2002-09-28, 11:04 »
hehe czyli zaraz wyjdzie na to, ze to grzeczna Zosia jest wyjatkiem :)
Zapisane

MagicSunny

  • Gość
Zachowanie przy jedzeniu
« Odpowiedź #13 : 2002-09-28, 16:15 »
Dziękuję G.N. I to jest właśnie to :). Zauważyłam, że robi tak najczęściej po tym, gdy zmiatam lub zmywam podłogę koło miski :). Ale mam jeszcze jedno pytanie. Z tego co wiem, koty nie za bardzo lubią głaskanie. Rzadko jest im potrzebny kontakt fizyczny z człowiekiem. Natomiast Pyziula nie może wytrzymać nawet pół godziny, żeby nie przyjść z krzykiem i nie upomnieć się o głaskanie. Wywraca się na wszystkie możliwe strony :). A jak przestaję ją głaskać, to tak się drze, że nie moge wytrzymać ze śmiechu  :lol: . Taki rytuał już się zrobił z kładzenia się spać. Najpierw jeść, potem pić, następnie na mnie, udeptać (a boli jak cholerka  :P ), a potem na poduszkę i spać  :wink: . Czy to normalne u kotów  :?: Czy to może jakaś specjalna odmiana dachowca - pieszczocha  :?:  :P
Zapisane

myszka

  • Gość
Zachowanie przy jedzeniu
« Odpowiedź #14 : 2002-09-28, 17:26 »
Skąd wzięłaś takie stwierdzenie?  :?: Koty to indywidualisci, owszem, i są osobniki które nie lubią częstego kontaktu, ale chyba jednak wybitna większość to miziaki i pieszczochy!  :wink: nawet jeżeli niechętnie się do tego przyznają...  :lol: moja kota potrafi cały dzień brykać jak szalona, wywijać się z rąk i zwiewać, a potem wieczorem włazi na kolana i gruchając czule sięga noskiem do mojej twarzy żeby dać buzi :serce:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Zachowanie przy jedzeniu
« Odpowiedz #14 : 2002-09-28, 17:26 »

MagicSunny

  • Gość
Zachowanie przy jedzeniu
« Odpowiedź #15 : 2002-09-28, 17:41 »
Chodzi ci o stwierdzenie, że koty nie potrzebują częstego kontaktu z człowiekiem? Jeśli tak, to już wyjaśniam. Nie miałam nigdy kota, a teraz gdy jest ten mały łobuz, nie miałam innego wyjścia jak tylko poczytać na ich temat. Gdzie bym nie zajrzała, wszędzie pisali właśnie to. Oprócz tego , że kot to indywidualista  :) . Więc dlatego zadałam pytanie, czy to normalne  :) . A jeśli chodzi o przytulanie i ocieranie noskiem o moją buzię, to jest to na porządku dziennym. Jak tak przyjdzie i zacznie się tulić, to normalnie się rozpływam, tak jest słodka  :) .
Zapisane

myszka

  • Gość
Zachowanie przy jedzeniu
« Odpowiedź #16 : 2002-09-28, 17:46 »
Dziwna literatura :?: każdy wie, że kot lubi ciepełko i mizianki ;)
Zapisane

AniaS

  • Gość
Zachowanie przy jedzeniu
« Odpowiedź #17 : 2002-09-28, 18:01 »
Kiedy nakladam jedzonko do miski lub Zuzia uslyszy, ze ta miske zabieram do kuchni, to przybiega z zadartym ogonkiem i glosnym "mraauuu" i kreci mi sie pod nogami patrzac wyczekujaco. A z pieszczotami to bywa roznie. W czasie kapieli (mojej) potrafi wejsc na mnie kiedy leze w wannie i dopominac sie pieszczot. Czasem nie moge sie w spokoju zalatwic, bo kot MUSI przyjsc do mnie do lazienki. Czasem przyjdzie, popatrzy tym swoim "spojrzeniem", wskoczy na kolanka lub gdy leze uwali sie na mnie, zaczyna mruczec, bodzie mnie lepkiem po calej twarzy i czeka na pieszczoty... Czasem potrafi caly dzien nie przyjsc na mizianie ale pozniej sobie to odbija kilkakrotnie. A jak mnie wita kiedy wracam z pracy...tylko do mnie tak przylatuje... Koncze ten hymn pochwalny... :) pozdrawiam :wink:  :wink:
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Zachowanie przy jedzeniu
« Odpowiedź #18 : 2002-09-28, 18:02 »
Mój kot jest przykładem indywidualisty, ale jak Myszka wcześniej stwierdziła, to mutant - więc chyba nie za dobry przykład  :?:   :lol:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

pinczerka_i_Gizmo

  • Gość
Kićki
« Odpowiedź #19 : 2002-09-28, 21:51 »
Viki zawsze siedzi koło miski(jak jej przygotowywuję)i wpatruję się jak w zdobycz...Potem jak już miska ejst na ziemi to wtedy skacze z blatu i leci na łeb na szyję do miski, a w dodatku ja widzi, że miska Gizmo jeszcze nie do końca pusta!
Kiedyś tylko jak musiała dostawać tabletkę na odrobaczenie, to ona wiedziała kiedy ja jej daję tabletkę a kiedy nie tzw. jak już miska pełna stała to ona podchodziła ostrożnie, wąchała, prychała i odchodziła...

Pozdrawiam

Pinczerka i Viki
Zapisane

Karla

  • Gość
Zachowanie przy jedzeniu
« Odpowiedź #20 : 2002-09-29, 00:07 »
moje kociambesy tez naleza do przytulakow :) Spacja zawsze z rana jak tylko zadzwoni budzik przychodzi i mnie udeptuje...choc nie wiem tak do konca, czy dlatego, ze tak mnie kocha...czy wie, ze jak tylko wstane to dostanie zarcie hehehe maluchy na razie bardziej zajete sa soba, ale przychodza jak je zawolam...tyle dobrego hihi natomiast Zoska uwielbia nas ugniatac przed snem...przylazi tez czesto jak siedze przed kompem...teraz ma utrudnione zadanie, bo nosi na glowie abazur :) w sensie kolnierz no i biedna sie nawet dobrze otrzec nie moze o moje nogi...a jak mi wskoczy na kolana przy kompie to sie ruszyc nie moge :)
no i ogolnie uwielbiaja z nami spac..przepychaja sie, zeby miec wiecej miejsca, ale zawsze chca spac tak, zeby chociaz troche nas dotykac...moze to byc reka, noga czy cokolwiek innego...tak sobie mysle, ze chyba lozko 200x140 jest za male dla 2 ludziow i 4 kotow :) ale niedlugo zostana juz tylko 2 wiec jakos damy rade chyba :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Zachowanie przy jedzeniu
« Odpowiedz #20 : 2002-09-29, 00:07 »

MagicSunny

  • Gość
Zachowanie przy jedzeniu
« Odpowiedź #21 : 2002-09-29, 17:55 »
Mój chłopak codziennie wstaje połamany kompletnie  :P , bo 3/4 łóżka zajmuje mały łobuziak. Rozkłada się, a jak chcę ją przesunąć, to jest wrzask  :P . A tak przy okazji, co do polowania. Mam jeszcze jedno pytanie, a wolę nie czytać znowu jakiejś "dziwnej literatury" ;). Mała cały czas na wszystko poluje. Czy się to rusza czy nie. A najbardziej na moje ręce. Więc wyglądam bardzo ciekawie cała podrana i pogryziona  :P . Czy mam jej na to pozwolić, czy oduczyć ją tego  :?: .
Zapisane

myszka

  • Gość
Zachowanie przy jedzeniu
« Odpowiedź #22 : 2002-09-29, 18:01 »
Nie pozwalaj na za mocne gryzienie i drapanie, zabieraj rękę, możesz przy tym pisnąć na znak bolu, to pokaże kotu "po kociemu" twoją dezaprobatę. No i oczywiście zapewnij mnóstwo gryzaczków ciekawszych niż ręce ;)
Zapisane

MagicSunny

  • Gość
Zachowanie przy jedzeniu
« Odpowiedź #23 : 2002-09-29, 18:10 »
Ciekawszych... Po całym domu, gdzie tylko nie staniesz, porozrzucanych jest mnóstwo takich rzeczy. I chować to sobie je mogę, na 5 minut. Potem łobuz robi swój porządek  :) . Ale dla niej najciekawsze są właśnie moje ręce  :P . Jedynie przez dwa dni miałam spokój, jak kupiłam myszkę, która piszczy. Ale po oskalpowaniu jej..... powrót do moich rąk  :P.  A jak zapiszczę przy gryzieniu mnie, to złapie wyżej, tam gdzie jest grubiej sweter, spryciula :). No przecież tam już chyba mnie nie może boleć  :lol: . Chyba ją rozpuściłam  ;) .
Zapisane

myszka

  • Gość
Zachowanie przy jedzeniu
« Odpowiedź #24 : 2002-09-29, 18:15 »
I to jak  :lol:
Zapisane

MagicSunny

  • Gość
Zachowanie przy jedzeniu
« Odpowiedź #25 : 2002-09-29, 18:19 »
Ale ja tak nie chcący  :cry:  :oops:   :lol:   Bo ja ją tak bardzo kocham  :serce:
Zapisane

myszka

  • Gość
Zachowanie przy jedzeniu
« Odpowiedź #26 : 2002-09-29, 18:34 »
:serce:
Zapisane

NeTkA

  • Gość
Zachowanie przy jedzeniu
« Odpowiedź #27 : 2002-09-29, 19:18 »
A jak tu takiego maleństwa nie rozpuścić ???  Wiem po swoim przykładzie. mój kociak też najbardziej lubi moje ręce  :cry:  ale jak za chwile przychodzi i kładzie mi się na kolanach to zaraz zapominam o pogryzionych rekach ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Zachowanie przy jedzeniu
« Odpowiedz #27 : 2002-09-29, 19:18 »

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Zachowanie przy jedzeniu
« Odpowiedź #28 : 2002-09-29, 19:32 »
Cytat: MagicSunny
... wyglądam bardzo ciekawie cała podrana i pogryziona  :P . Czy mam jej na to pozwolić, czy oduczyć ją tego  :?: .


Simba nie dał się oduczyć, więc też chodzę podrapana, pogryziona i poobijana. Ale za to mogę się pochwalić ślicznymi, żółto-zielono-błękitnymi wzorami w czerwone kreseczki  :lol:  :lol:  :lol:

 :D  :D
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Karla

  • Gość
Zachowanie przy jedzeniu
« Odpowiedź #29 : 2002-09-29, 19:50 »
moje dziewczynki na szczescie jakos daja spokoj moim rekom...natomiast male chlopaki glownie mnie gryza hihi i to wtedy, gdy daje im jakies kocie smakolyki...wtedy zjadlyby mi cala reke..a drapia glownie w stopy, jak ktoras wylezie spod koldry :p
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.086 sekund z 28 zapytaniami.