Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3 ... 5   Do dołu

Autor Wątek: jak bawic sie z krolikiem? cz sa dla niego do kupienia jkaies zabawki???  (Przeczytany 73340 razy)

0 Użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

aniaaa

  • Gość
w jaki sposob moge bawic sie z krolikiem? czy on moze pokazywac mi w jakis sposob ze chce sie bawic??
Zapisane

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
No raczej ;p
Możesz mu dać do kopania kocyk, albo rurkę po papierze toaletowym, możesz z nim pobiegać ;)
Zapisane
Podpis bez przekazu.

aniaaa

  • Gość
do kopania kocyk?? czyli ze co? a jak zje trochę tej rolki od papieru to nic mu nie bedzie>?
Zapisane

Forum Zwierzaki

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Czytałam, że nie ;) A koc jakiś stary niepotrzebny ;) Żeby mógł sobie przekopywać :)
Zapisane
Podpis bez przekazu.

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
hm ja jak mialam myszy to dawałam im rolki po papierze one tam wchodziły gryzły... po czasie nie było rolki, królik też powinien sie nia zainteresowac ;)
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

madeline111

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 65
  • Kocham zwierzęta ! :)
    • WWW
Mojemu królikowi daję rolkę po papierze totaltowym i zawsze ją trochę poskubie :) , ale nic mu nie jest :D
Zapisane
- 112l - 2 welonki  i 1 teleskop
- 25l - red cherry :)
- 30l - gupiki

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
papier - nie taki bialy jak z blokow ryzunkowych - ale zwykly szary papier - karton z ktorego skladaja sie rolki po papierze toaletowym czy recznikach kuchennych, to nic innego jak celuloza - czyli substanacja skladajaca sie na budulec scian komorkowych komorek roslinnych - w zwiazku z czym z chemia ma niewiele wspolnego, a jako, ze kroliki sa typowo roslinozerne, to posiadaja w swoim ukladzie pokarmowym odpowiednia flore, ktora pomaga rozkladac celuloze.

wazne - zwykly papier np. z blokow rysunkowych jest wybielany chemicznie - i z tego wzgledu sie nie nadaje. gazety, czy kartki z zeszytów natomiast sa pokryte tuszem drukarskim - wiec moga stanowic nawet zagrozenie dla zycia.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Koalicja

  • *
  • Wiadomości: 3
Zabawa z krolikiem- nic prostszego. Mozesz z nim pobiegac, bawic sie pileczka. Poza tym jak zje troche rolki to mu sie nic nie stanie....moj jadal wszystko....caly dywan nam kiedys wygryzl :/ lubil tez wylizywac kubeczki po jogurtach:) to byl kochabny zwierzaczek:)
Zapisane

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Ale tych kubeczków z jogurtem nie dawaj lepiej.
Zapisane
Podpis bez przekazu.

Forum Zwierzaki

KuKi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1066
A hamaczek dla królisia moze byc?
Zapisane

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
No, może być, tylko jakiś stabilny ;p
Zapisane
Podpis bez przekazu.

KuKi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1066
Ale będzie w nim lezal?
Zapisane

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Tego to nie wiem, zależy od niego, czy mu się spodoba, czy nie ;p
Zapisane
Podpis bez przekazu.

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
u mnie jeden z krolikow ma "hamak" - wprawdzie w nim, ani pod nim nie spi, ale jest bardzo przydatny z innej przyczyny - jak zaczyna mu odbijac - to kopie nie w kuwecie, a w hamaku.

aha - i kuki - jesli zawiesisz krolikowi hamak, to przygotuj sie ze za dwa miesiace go nie bedzie...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

KuKi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1066
Aha... dzięki Iras xD
Zapisane

Forum Zwierzaki

natka43

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 77
  • KoChAm Kooniieee!i króliczki:*
Jest jeszcze jedna zabawka nazywa się chyba kula smakula.Do niej wkłada się smakołyki a królik musi tracic ją noskiem żeby smakołyk wyleciał.Króliki to uwielbiaja!!
Zapisane
Koń jest bogiem.Galop nałogiem,kłus zabawą a stęp podstawą!!

KuKi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1066
Mój królik się fajnie bawi ze mną w gryzienie;/ Caly czas mnie gryzie.
Już nie czuje palców;p
Zapisane

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Mam kulę smakulę. ;P
Ale Kic ją pcha żeby ją pooznaczać, a nie żeby granulat wypadł (w końcu granulat co to za przysmak :lol: więc mu się nie dziwię.
Zapisane
Podpis bez przekazu.

spanielomanka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 172
  • Bojowniki są moją pasją !...
Jak miałam króliczka to kładłam długą deskę drewnianą kładłam na łóżku lub inne wyższej rzeczy
on wchodził na górę i z deski zjeżdżał
albo sznurek do marchewy przywiązywałam ja królik podchodziła to zabierałam,
a on biegał i inne zabawy
Zapisane
[link=http://www.suwaczki.com/][img noborder]http://www.suwaczki.com/tickers/h44eyx8dpomvjaiu.png[/img][/link]

xXxLenaxXx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 16
albo sznurek do marchewy przywiązywałam ja królik podchodziła to zabierałam

Nie wiem czy dla niego była to taka fajna zabawa :/
Zapisane

fsamras

  • *
  • Wiadomości: 51
jestem szczęsliwą posiadaczką baranka miniatury, postanowiłam że będzie zył " na wolności" , przez cały czas jak jesteśmy w domu ma zdjętą "górę" od klatki, czyli te wstrętne kraciska, ale Franek kocha swoją kuwetę i nie lubi z niej wychodzić, wieczorem pobryka troche po podłodze i leci do "domu", mamy go dopiero miesiąc więc nie wiem czy się przyzwyczaja, czy po prostu rośnie z niego domator  :hmn:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
przyzwyczaja sie - zalatw krolikowi jakis domek/ namiocik czy cos w tym stylu - bedzie czul sie bezpieczniejszy. No i od razu ci powiem, ze za jakis czas bedziesz miala wszystko obsikane i zabobkowane - gdy zacznie dojrzewac
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

fsamras

  • *
  • Wiadomości: 51
 :ojojoj: acha! nie mogę go niestety kłaść na sofie bo natychmiast robi wieeeelkie siusiu

domek ma , a jakże , ale woli mieć nas na oku, co jakiś czas staje słupka i wygląda czy wszyscy w domu, w domku bywa ale sporadycznie, on ma podobno ok. 3 miesięcy, więc moje pytanie brzmi : kiedy nastąpi totalne zalanie siuśkami?
« Ostatnia zmiana: 2008-12-15, 12:13 autor Iras »
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
mniej wiecej jak skonczy cos okoo 6 miesiecy - moze ie totalne, ale jednak - wtedy moze sie tez pojaic "uzywanie" na wszystkim co sie da - poduszki, rozne przedmioty, nogi itp agresja... - istnieja wtedy dwie mozliwosci - czekac majac nadzieje, ze po okresie dojrzewania przejdzie - albo kastracja. jesli bedzie to trwalo dlugo - tylko kastracja i to dosc szybko, zanim znaczenie i agresja wejda mu w nawyk.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
fsamras jak masz miejsce w mieszkaniu, może zrobić mu zagródkę.
Zapisane
Podpis bez przekazu.

fsamras

  • *
  • Wiadomości: 51
Franek i agresja ????? matko kochana!!! on jest taki milusiński, bojący dudek ale MILUSIŃSKI, podtyka nos do smyrania i agresja ? muszę być widzę dzielna :)))
z zagródką fajna sprawa, bo miejsce jest, tylko że Franek skacze na prawie metr do góry, juz nam prezentował swoje umiejętności, czyli mam obawy że będzie wyskakiwał
Zapisane

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
fsamras tylko się nie zdziw. :Lol:
Jak zacznie być terytorialny i ktoś obcy siądzie np. na "jego"  sofie, lub po prostu całe mieszkanie będzie uważał za swoje to i do krwi ugryść może.
Nie wiem czy tak się da, ale może dałoby się przyczepić do siebie dwie kraty żeby wyższe były, albo po prostu jak są to wysokie kupić. ;p
Zapisane
Podpis bez przekazu.

fsamras

  • *
  • Wiadomości: 51
nie ma co... ekstra będzie, ale i tak GO kocham :) jakoś sobie poradzimy, przecież to tylko mały króliczek, prawda ?
Zapisane

Forum Zwierzaki

fsamras

  • *
  • Wiadomości: 51
uwaga, jak mój pies był mały i obgryzał mi namiętnie ręce to niewiele myśląc mu oddałm  ( oczywiście zdecydowanie lżej ) i o dziwo podziałało, ale myślę że w przypadku Franka to nie zda egzaminu... :(
Zapisane

fsamras

  • *
  • Wiadomości: 51
Iras, w jakieś Twojej odpowiedzi przeczytałam że najlepszy jest granulat vitapol, czy on jest ogólnie dostępny w sprzedaży ?, mój Franek dostaje granulat dla królików jakiejś niemieckiej firmy, nazywa się Menu kids, ale jest drogi ( malutka torebeczka 11 zł)
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 5   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.102 sekund z 31 zapytaniami.