Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 20   Do dołu

Autor Wątek: Wegetarianizm :)  (Przeczytany 93841 razy)

0 Użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Dalmafreciak

  • Gość
Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #60 : 2004-07-09, 11:14 »
Jeszcze raz powtórzę: nie jem ryb!!!
Czyli jestem wegetarianką.
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #61 : 2004-07-09, 19:22 »
Cytat: Tika
Ja jestem wegetarianką od 16 lat. Zrobiłam to dla zwierzaków, żebym im mogła prosto w oczy spoglądać , bez wsztydu, a mój facet nie je dla mnie (dla zwierzaczków oczywiście też)
od ponad 3.
A jak się je ryby, to się jest JAROSZEM.

Jaroszem jest się wtedy, kiedy nie jemy mięsa ani ryb z pobudek zdrowotnych. Natomiast jeżeli chodzi nam o cierpienia zwierząt, to jesteśmy wtedy wegetarianami.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Dalmafreciak

  • Gość
Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #62 : 2004-07-10, 19:40 »
wegetarianin - ktoś nie jadający mięsa i ryb.
weganizm - nie jedzenie mięsa, ryb, nabiałów.

Czy są jeszcze jacyś wegetarianie? ;)
Bo narazie Wika, Mili, Absencja, Tika, Whiper i ja. O kimś jeszcze zapomniałam? :oops:

Dalma
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wegetarianizm :)
« Odpowiedz #62 : 2004-07-10, 19:40 »

Veronica

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8067
  • ^______^
    • WWW
Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #63 : 2004-07-10, 19:58 »
Hmm no ja też tak pół na pół... jem mięso tak gdzieś 1-3 razy w tygodniu... a ryb to wogóle nie jem od kilku lat  :)
Zapisane
"Popatrz jeszcze raz, psia dusza większa jest od psa.
A kiedy się uśmiechasz do niej, ona się huśta na ogonie.
A kiedy się pożegnać trzeba i psu czas iść do psiego nieba,
To niedaleko pies wyrusza, przecież przy tobie jest psie niebo,
Z tobą zostaje jego dusza."

Naomi151

  • Gość
Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #64 : 2004-07-10, 20:11 »
Cytuj

Czy są jeszcze jacyś wegetarianie?  
Bo narazie Wika, Mili, Absencja, Tika, Whiper i ja. O kimś jeszcze zapomniałam?

Ja też jestem wegetarianką, bo nie chcę być odpowiedzialna za cierpienie zwierząt w rzeźniach a poza tym i tak nie lubię mięsa  :wink:, zwłaszcza jak pomyślę sobie że to są zwłoki jakiegoś brutalnie zamordowanego zwierzaczka które mogłoby nadal cieszyć się życiem. No i uważam że dieta bezmięsna jet zdrowsza co jest naukowo potwierdzone, jak się okazuje człowiek ma więcej cech roślinożercy niż mięsożercy.

Cytuj

Hmm no ja też tak pół na pół... jem mięso tak gdzieś 1-3 razy w tygodniu... a ryb to wogóle nie jem od kilku lat

Nie można być wegetarianem pół na pół bo albo się nim jest (i zero mięsa) albo nie. A mięso 3 razy w tygodniu to wcale nie tak mało, bo ja jak jeszcze nie byłam wegetarianką to jadłam mięso średnio raz na 2 tygodnie.
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #65 : 2004-07-10, 23:16 »
Dokładnie.. no niestety Wera nie jesteś wege.. :roll: ;)
Byłabyś wtedy gdy nie jadłabyś W OGÓLE mięsa ani ryb! Nia na zasadzie, że jeden kawałek mi nie zaszkodzi.. :?

To już są: Wika, Mili, Absencja, Tika, Whiper, ja i Naomi. :wink:
Coraz więcej. :)

Dalma
Zapisane

Veronica

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8067
  • ^______^
    • WWW
Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #66 : 2004-07-11, 00:05 »
Cytuj

Dokładnie.. no niestety Wera nie jesteś wege..

ech naprawde? wiesz, nie zauważyłam  :roll:

przeciez mowilam że pol na pol, a nie w 100 %  :P
Zapisane
"Popatrz jeszcze raz, psia dusza większa jest od psa.
A kiedy się uśmiechasz do niej, ona się huśta na ogonie.
A kiedy się pożegnać trzeba i psu czas iść do psiego nieba,
To niedaleko pies wyrusza, przecież przy tobie jest psie niebo,
Z tobą zostaje jego dusza."

Dalmafreciak

  • Gość
Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #67 : 2004-07-12, 10:58 »
Tak Wera, ale nie ma czegoś takiego po prostu jak 'pół na pół'..
Albo się jest albo się nie jest. ;) Ty nie jesteś.
Wystarczy, że się je jeden kawałek mięsa tygodniowo, a już się nie jest wege...

Dalma
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #68 : 2004-07-14, 22:50 »
Nie ma juz więcej wegetarian albo chociaż osob, które chciały by zostać wege? :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wegetarianizm :)
« Odpowiedz #68 : 2004-07-14, 22:50 »

Veronica

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8067
  • ^______^
    • WWW
Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #69 : 2004-07-14, 22:52 »
No jaa  8)

 :oops:  :oops:
ale jest kilka  rzeczy z miesą, ktorym nie moge sie oprzeć  :oops:
Zapisane
"Popatrz jeszcze raz, psia dusza większa jest od psa.
A kiedy się uśmiechasz do niej, ona się huśta na ogonie.
A kiedy się pożegnać trzeba i psu czas iść do psiego nieba,
To niedaleko pies wyrusza, przecież przy tobie jest psie niebo,
Z tobą zostaje jego dusza."

Roxette

  • Gość
Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #70 : 2004-07-15, 12:05 »
Moja koleżanka  przeszła na wegetarianizm(w wieku 17 lat) i mdlała z 6-7 razy na dzień....w końcu  spotkałam ją w szpitalu......byłyśmy razem ale ja z innego powodu :oops:
Anemia,mało żelaza w organiżmie....
Następna 14 letnie dziecko-koleżanka mojej siostry:kaszle ciągle,ma mało siły......
Ostatnio w gazecie przeczytałam pytanie o poradę "moja córka ma koleżankę w wieku 6 lat i jest wegetarianką :shock:  :shock: ;chciałam się zapytać czy moja córka też może przejść na wegetarianizm;czy to zdrowe......"
Poczekajcie jak dorośniecie a wasze organizmy będą przygotowane........silne.......aby przyjąć bez żadnych powikłań ten sposób odżywiania.......warzywa strączkowe nie zastąpią wam żelaza które zawiera mięso........czy białko.......WESZŁAM DO JASKINI SMOKA :lol:  :shock:  :bolt: ...........słyszeliście o chorobie "KRETYNIZM" :shock:
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #71 : 2004-07-15, 14:36 »
... :roll:

Twoja kolezanka zywila sie chyba tylko trawa ... :roll:
myslisz ze wege jedza same roslinki?? :/
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #72 : 2004-07-15, 19:16 »
Kretynizm to choroba przysadki mózgowej i z wegetarianizmem nie ma nic wspólnego.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Olka1992

  • Gość
Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #73 : 2004-07-15, 19:22 »
Cytat: Nicka
Ja nie jestem...jeszcze, a w domq mi na obiadek miesko wpychaja :lol:  Ale może kiedys...narazie o tym nie myslalam... Ale pomyślę, hehe... Ja osobiście popieram wegetarianizm, ale u mnie ciagle powtarzaja "ze to nie jest zdrowe dla dziecka w moim wieku"... jestem dla Ciebie pelna podziwu... 3maj tak dalej!!! I też się na to piszę :wink:


Taaaa, skąd ja to znam? :roll:
Zapisane

Roxette

  • Gość
Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #74 : 2004-07-16, 17:01 »
Cytat: zoolog
Kretynizm to choroba przysadki mózgowej i z wegetarianizmem nie ma nic wspólnego.
.......FAKT-sprawdziłam w encyklopedii(PRZED TYM JAK NAPISAŁAM TEN POST) :P  :roll: ........ale tak słyszałam,iż KRETYNIZM jest skutkiem ubocznym wegetarianizmu... :roll:

Chciałabym wam powiedzieć o pewnym sklepie mięsnym działającym niedaleko mojego miejsca zamieszkania......
Otóż...ostatnio przechodząc z moim psem obok rzeczonego sklepu ujrzałam przerażającą scenkę:NA PODŁODZE LEŻAŁ KOSZ Z KOŚĆMI A NAD NIM POCHYLAŁY SIĘ KOBIETY .....A WŁAŚCIWIE TO SIĘ RZUCAŁY NA TE KOŚCI.....WYRYWAŁY SOBIE Z RĄK....KŁÓCIŁY SIĘ O NIE.Codziennie gdy rano wychodzę z psem na spacer widuję przed tym sklepem  prawie 1 kilometrową kolejkę.Ludzie przychodzący do tego sklepu wychodzą z normalnie  5-kilogramami mięcha w torbach.Ekspedientki pracujące w tym sklepie wręcz nalegają natarczywie na kupno o wiele większej ilości mięsa niż klient sobie życzy.Zdarza się i to nierzadko,że przed sklepem leżą kości :shock:  :shock:  :?  :? .......które obsiadają muchy :shock:  :shock:
A jeszcze niedawno gdy(znów :D  :D  :D ) wyszłam na spacer z psem zobaczyłam dwie kartki,na których komputerowo napisane było:"W TYM SKLEPIE OKRADAJĄ KLIENTÓW" :roll:  :shock:  :shock: Zza zaplecza prawie codziennie odchodzą kłótnie-ekspedientek :roll:  :shock:  :shock: .......... i na końcu mój pies przechodząc ze mną obok niniejszego sklepu,gdy ujrzał mięso zwisające z haków zaczął przerażliwie szczekać,wyć :(  :(  :(  :(  :(  :(
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wegetarianizm :)
« Odpowiedz #74 : 2004-07-16, 17:01 »

Tika

  • Gość
Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #75 : 2004-07-19, 14:25 »
Cytuj

........ale tak słyszałam,iż KRETYNIZM jest skutkiem ubocznym wegetarianizmu...  

Kto opowiada takie bujdy!!!!!
Jak już pisałam jestem wege od 16 lat, więc chyba już dawno powinnam chyba zachorować. Mam też wielu znajomych wege i jakoś nikt z nich nie choruje. Co za bzdury, aż trudno uwierzyć, że ktoś mół coś takiego wymyślić.
Za to prwadą jest, że trzeba się racjonalnie odżywiać, a nie tylko przestać jeść mięso.
Moja koleżanka jadła tylko pizzę i frytki i tego rodzaju "specjały" i dostała anemii, dlatego jestem zwolenniczką corocznych badań krwi, żeby sprawdzić, czy wszystko jest o.k.
Zapisane

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #76 : 2004-07-19, 15:57 »
no ja bym chciała być wege tylko na razie rzeczywiście się boję że mogę zacząc na coś chorować, więc powiedzcie mi jakie produkty sa wartościowe?

(nie wiem w sumie niktórzy nie jedzą mięsa ale dla swoich piesków muszą kupować) ja wiem że przecież pies musi jeśc mięso ale sama nie jesz mięsa a musisz chodzić do sklepu mięsnego i kupować zwierzaczki zabite
Zapisane

kustosz82

  • Gość
Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #77 : 2004-07-24, 18:23 »
Tika a buciki ze skórki nosisz albo torebeczki ?? A powiedz czy wegetarianie jedzą jajka?? czy  jest to zabijanie nienarodzonych??
Zapisane

Crystal

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1271
  • Ahh...kawaii Miyavi :)
Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #78 : 2004-07-24, 19:58 »
Jeszcze ja, jeszcze ja!  :D  
Jestem lakto-owo-wegetarianką  :wink:
Mięsa nie jem od...yy..właściwie to już nie pamiętam :P Ale przynajmniej jakieś...hmm 2 lata? Czy coś koło tego  ;)

Cytuj

A powiedz czy wegetarianie jedzą jajka??

Tylko lakto-owo i owo- wegetarianie jedzą jajka  ;)
Zapisane
Shiawase Nara Te wo Tatakou :]
If you're happy and you know it clap you hands

Dalmafreciak

  • Gość
Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #79 : 2004-07-24, 20:12 »
Ja nie noszę skórzanych rzeczy kustosz.
Roxette.. może nie wiesz, ale dużo białka jest też w nabiałach (a lakto-ovo-vegetarianie jedzą nabiały i jajka). Zjadając ser, pijąc mleko spokojnie miałabyś zapewnioną dzienną porcję białka. Ja codziennie biorę jeszcze witaminy i minerały w jednej małej tableteczce, także mam odpowiednią ilość potrzebnych mi składników.
Są to drażetki Falvit i znajdują się w nich: wit. A, wit. B1, wit. B2, wit. B6, wit. B12, wit. PP, wit. C, wit. D3, D-pantotenian wapnia, wapń, potas, magnez, żelazo, cynk, mangan, oraz substancje pomocnicze. ;) I powiedzcie mi, czy wg. Was to nie wystarczające?

Dalma
Zapisane

ina

  • Gość
Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #80 : 2004-07-24, 21:55 »
ja tylkotak ppowiem... na obiad to jem mięso.. niestety :( bo u mnie w domku, nie będą specjalnie dla mnie gotowac, ale wszystko inne to tylko serki, albo jakies warzywka... na śniadanie i kolacje nigdy nie jem szynek itp. napewno tego wgeterianizmem nie mozna nazwac, ale ja przynajmniej do tego się ograniczam. poza tym rodzice by mi nie pozwolili, po tym co wyprawiała moja kuznka
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wegetarianizm :)
« Odpowiedz #80 : 2004-07-24, 21:55 »

Agakonik

  • *
  • Wiadomości: 5091
  • :]
    • WWW
Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #81 : 2004-07-24, 22:01 »
A ja mam nadzieje,ze zaraz nie zostanę objechana od góry do dołu z powodu,ze mięso jem. Mimo, iż jestem miłośniczką zwierząt to jem mięso, nie każde,ale jednak je jem. Nie dlatego,ze rodzice mi karzą albo coś takiego poporstu jakby to powiedziec,ze hm.. nie czuje wewnetrzenej potrzeby zaprzestania jedzenia mięsa. Oczywiscie nie mam nic do wegetarianów i mam nadzieje,ze Wy tolerujecie zjadaczy mięsa.
Zapisane
"A pewnego dnia zapytasz mnie co bardziej kocham: Ciebie
czy moje życie? Ja odpowiem moje życie..
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa nie wiedząc,że
moje życie to Ty."

kustosz82

  • Gość
Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #82 : 2004-07-24, 22:25 »
Ja toleruje cię jak najbardziej  :o  Nie masz się czego wstydzić, człowiek jest stworzony do jedzenia mięsa!!
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #83 : 2004-07-25, 19:14 »
Cytat: kustosz82
Ja toleruje cię jak najbardziej  :o  Nie masz się czego wstydzić, człowiek jest stworzony do jedzenia mięsa!!

Tak naprawdę, to nasi przodkowie byli wszystkożercami.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Crystal

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1271
  • Ahh...kawaii Miyavi :)
Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #84 : 2004-07-25, 19:48 »
Cytuj
człowiek jest stworzony do jedzenia mięsa!!

To dlaczego mamy przewód pokarmowy roślinożercy? :roll:
Zapisane
Shiawase Nara Te wo Tatakou :]
If you're happy and you know it clap you hands

kustosz82

  • Gość
Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #85 : 2004-07-25, 20:52 »
Jak to przewód pokarmowy roślinożercy?? A po co mamy kły - co prawda nie takie jak psy  lub inne zwierzęta ale mamy.
Zapisane

Crystal

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1271
  • Ahh...kawaii Miyavi :)
Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #86 : 2004-07-25, 21:25 »
Cytuj

A po co mamy kły - co prawda nie takie jak psy lub inne zwierzęta ale mamy.

Typowi roślinożercy jak np. małpy i wielbłądy też mają kły  :roll:
Więc to, że my też je mamy jeszcze o niczym nie świadczy  ;)
Zapisane
Shiawase Nara Te wo Tatakou :]
If you're happy and you know it clap you hands

kustosz82

  • Gość
Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #87 : 2004-07-25, 22:42 »
jak to o niczym nie świadczy - natura nic bez sensu nie twoerzy. zresztą 200 tyś lat temu ludzie bez mięsa nie przetrwali by do dzisiejszych czasów. ciekawe co by jedli w okresie zlodowaceń - kamienie??
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wegetarianizm :)
« Odpowiedz #87 : 2004-07-25, 22:42 »

Paco&Rocki

  • Gość
Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #88 : 2004-07-26, 00:55 »
Kustosz ale zauwaz ze natura czlowieka nie jest natura.
Mozna w dzisiejszych czasach nie jesc miesa ten komfort wyboru dala nam dzisiejsza cywilizacja i kazdy moze sobie sam odpowiedziec na pytanie czy moralnosc pozwala mu jesc zwierzeta.
Zapisane

Tika

  • Gość
Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #89 : 2004-07-26, 10:54 »
Cytuj

Tika a buciki ze skórki nosisz albo torebeczki ?? A powiedz czy wegetarianie jedzą jajka?? czy jest to zabijanie nienarodzonych??

Rzucasz zawsze i wszędzie tymi samymi tekstami, myślisz, że kogoś tym przekonasz, że to co Ty robisz (czyt. szczycenie się tym, że jesz mięso i że psa też byś chętnie zjadł) jest o.k.?
Co chcesz tym udowodnić?
Jeszcze zapomniałeś o jednym typowym głupim argumencie, który słyszałam setki razy: "Przecież rośliny też cierpią jak je jesz".
Cytuj

ciekawe co by jedli w okresie zlodowaceń - kamienie??


Więc odpowiadam: GDYBYM MOGŁA, TO BYM JADŁA KAMIENIE ew. coś mniej ekstremalnego typu jedzenie w pigułkach czy coś, ale jeszcze niestety tego nie wymyślili. Na razie mogę tylko żyć na zasadzie jak najmniej szkodzić i mimo istnienia takich jak Ty, którzy potrafią tylko obrażać, a nic nowego i tak nie potrafią powiedzieć, żyje mi się z tym o wiele lepiej i pełniej.
Poza tym, gdyby wszyscy tak myśleli nadal zjadalibyśmy się nawzajem i latali po polach i lasach z kałachami.
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 20   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.109 sekund z 28 zapytaniami.