Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3 ... 6   Do dołu

Autor Wątek: co je twój pies  (Przeczytany 58901 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
co je twój pies
« : 2007-06-26, 21:47 »
wiem że były wątki jaka karma dobra i takie tam, ale w żadnym nie pisaliście co dokładnie dawac psu

jeśli jest wybur taka a taka to dugłoo się zastanawiamy którą wybrać. obydwie sa polecane przez jednego użytkownika ale zapewne tan użytkownik nie dawał  tych karm swojemu psu

no więc jest pytanie co dokładnie dajecie i najlepiej gdzie kupujecie karme dla psa no i kota:D

ja daje mojej Korze jakieś jedzenie z plusa :( mame trudno przekonać bo jak są na allegro karmy to 20kg. i nie wiadomo czy psu zasmakuje. niekiedy ale żadko kupuje chappi
zastanawiam się nad karmą "BOSCH MY FRIEND 20kg+ 2 kg" taka z allegro. jest niedroga i pewnie lepsza od tej teraz. ale byłabym wdzięczna gdybyście pisali co dajecie psu a nie co jest dobra, zdrowe itd.
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Retriva

  • Gość
Odp: co je twój pies
« Odpowiedź #1 : 2007-06-26, 22:46 »
Bosch jest dobra, a mozesz isc do weta i wziac probke- zobaczysz czy zasmakuje psu ;)

moj pies jadl gotowe jedzenie, pozniej przeszedl na Chappi :/ ale niedlugo dostawal ta karme :) teraz je Purine Pro Plan.
dostawal jedzenie raz dziennie gotowane i raz dziennie sucha karme, ale bedac u weta okazalo sie ze tak sie ni epowinno podawac psu wiec teraz je tylko sucha karme ;)
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: co je twój pies
« Odpowiedź #2 : 2007-06-27, 00:52 »
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: co je twój pies
« Odpowiedz #2 : 2007-06-27, 00:52 »

hes

  • *
  • Wiadomości: 976
Odp: co je twój pies
« Odpowiedź #3 : 2007-06-27, 10:40 »
"bedac u weta okazalo sie ze tak sie ni epowinno podawac psu wiec teraz je tylko sucha karme"
Psu można jak najbardziej podawać mieszaną suchą karmę z jedzeniem gotowanym.
Niektórzy popadają w paranoję i mówią, żeby psu nie dawać tego, tamtego, to szkodzi, a to nie. Ale nigdy nie wyjaśniają dlaczego. Bo co? Bo ich pies tak je i JEMU to służy. A nasz pies może mieć inne wymagania, może mieć mniej lub bardziej wrażliwy układ pokarmowy itd. Dlatego nie ma co generalizować - psy są różne.
Polecam z całego serca ten artykuł...
http://www.escobar.user.icpnet.pl/karmienie.htm
Zapisane

Retriva

  • Gość
Odp: co je twój pies
« Odpowiedź #4 : 2007-06-27, 11:11 »
Hes, czekaj, zaraz znajde cytat z innego forum :)

Cytuj
Borys był wczoraj u weterynarza, ze względu biegunkę ze śladami krwi, strasznie się wystraszyliśmy... Okazało się, że pies jest przekarmiany, chociaż wydawało mi się, że nie je zbyt dużo   i zapasiony też nie jest. Na dodatek mieszaliśmy karmy tzn. pies dostawał karmę suchą "na śniadanie" a na obiad gotowane jedzenie(mój brat też tak karmił Uzo), okazało się, że dla psa jest to bardzo szkodliwe.  Lekarz powiedział, że lepsza(zdrowsza) dla psa dobra karma niż jedzenie gotowane.
wlasnie, w sumie, po co psu jedzenie gotowane skoro moze dostawac sucha karme ktora ma witaminy itp...?
Zapisane

Nanami

  • Gość
Odp: co je twój pies
« Odpowiedź #5 : 2007-06-27, 11:21 »
Spokojnie, Chappi nie zabija ani inna taka karma, jet po prostu jak fast food ;) Kaza na tym leci 3 lata z hakiem juz i póki co ma sie dobrze z wyj. nadwagi (tfu, tfu i zeby dalej tak było). Niestety, wybór rodziców i nijak zmienic tego nie moge, a im trudno przemówic do rozsądku. Dzisiaj mamcie wysunełam taki argument, otwierajac 13 kilowy wór capi :D Ten wór to 13 kilo, odjąc 3 kilo tych "miesnych kawalków" którymi Kaza gardzi, zostaje 10 kilo świnstwa. A ja widziałam bardzo fajna karme 20 kg po 156 zł z kurierem gratis (nowość Kennel's Favourite). No to ona odpowiedziała, zebym kupywała, tylko jeszcze kase trzeba miec, wiec potem bede ojca molestowała  :lol:
Zapisane

Retriva

  • Gość
Odp: co je twój pies
« Odpowiedź #6 : 2007-06-27, 11:27 »
nie wiem jak w przypadku psow, ale kotka moze zabic... a pozniej widac jaki ma rozzarty zoladek :/ niestety, co ja moglam zrobic skoro mam 14 lat i nie decyduje o tym na co przeznacza sie pieniadze
Zapisane

Chow Baby

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 258
    • WWW
Odp: co je twój pies
« Odpowiedź #7 : 2007-06-27, 13:19 »
Moje psiaki dostają suchą karmę i gotowane jedzenie. Suchą karmę dostają ARION.

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: co je twój pies
« Odpowiedź #8 : 2007-06-27, 14:59 »
Nanami ja mam praktycznie tak samo. tylko już znalazłam względnie tanią karme, tą bosch my friend. wpiszcie w allegro nie jest droga tylko czy dobra :mysli:
dzięki za te odpowiedzi czekam na jeszcze kilka bo jeste ciekawa którą karme kupić


zamówiłam "paczuszke dla maluszka(dla kotka)" dostałam 0.5kg. karmy suchej, 4 saszetki i mleko  :hahaha:  :stupid: no i zabawke(chyba najleprze) saszetki dam kotom na wsi meko mój wypije a karme suchą chyba też zje. nie moge znaleść jakieś fajnej(nie drogiej dobrej, polecanej) karmy dla kota. pomożecie :P

Chow Baby karma arion... dużo ich jest. a tak dokładniej i jeszcze co myślicie o tej bosch... nie wiem czy przekonywac mame
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

Odp: co je twój pies
« Odpowiedz #8 : 2007-06-27, 14:59 »

Retriva

  • Gość
Odp: co je twój pies
« Odpowiedź #9 : 2007-06-27, 15:00 »
kot nie powinien dostawac mleka ;) zaraz poszukam jakiejs dobrej karmy!
Zapisane

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: co je twój pies
« Odpowiedź #10 : 2007-06-27, 15:06 »
ale to takie mleko whiskas... 90% mniej laktozy. wiem ta laktoza jest dla kota niezdrowa. takie mleczko w sklepie kosztuje jakieś 2-3zł. za mały pojemniczek. mój kot miałby to na dwa razy. chyba lepsza jest woda i niekiedy mleko

czekam na twoje propozycje :P

Retriva dałaś wcześniej cytat z innego forum a IBDG dała link do innego tematu więc tam Mysa napisała
W tej chwili mój pies jest dorosły więc je 2 razy dziennie, szczeniaki muszą jeść 4-5 razy dziennie, menu mojego psa wygląda mniejwięcej tak:

rano:
- Dostaje gotowanego kurczaka, surową wołowinę, żeberka, lub jakieś podroby, ryba, a także czasem szynka. Z posiłków bezmięsnych to żółty i biały ser, gotowana marchew, jajko 1-2 razy w tygodniu, czasami ryż (bo niestety nie lubi :roll: ). No i chyba tyle, jak sobie przypomne co jej jeszcze daje to dopisze ;)

wieczorem:
- sucha karma, czasem dostaje konserwe, najczęściej pasztety 'ludzkie', a z psich konserw to animonda, royal canin, best dog i jeszcze jakieś tam inne. A karme to dopiero zaczeła jeść Acane, wczesniej była na Nutrze.

Gdybyś chciała se pzreglądnąć karmy dla psów to polecam www.krakvet.pl
jak możesz to napisz jej na PW twoje zdanie na temat takiego żywienia chyba ze dasz zgode to ja napisze twoje słowa. skoro tak psy nie powinny być żywione to trzeba ją uświadomić :)
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Retriva

  • Gość
Odp: co je twój pies
« Odpowiedź #11 : 2007-06-27, 15:13 »
ale kazdy moze sie mylic, wg mnie ni epowinno sie tak, ale moze to nieprawda? na pewno Mysa zaglada do tematow i widzi co piszemy :)

Ta karma Bosch, za ile jest to 20kg+2kg?
Zapisane

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: co je twój pies
« Odpowiedź #12 : 2007-06-27, 15:24 »
ta karma jest za 73zł. +przesyłak gratis :D
wychodzi mniej więcej 3,31... za kilo. http://www.allegro.pl/search.php?string=bosch+my&buy=0&new=0&pay=0&order=p
tu jest to wszystko(znaczy te karmy :P)
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Retriva

  • Gość
Odp: co je twój pies
« Odpowiedź #13 : 2007-06-27, 15:28 »
to bardzo tanio... TANIEJ niz pedigree chappi itp, wiec wnioskuje ze karma nie jest zbyt dobra... :/ ale nie moge na necie znalezc jej skladnikow :/
Zapisane

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: co je twój pies
« Odpowiedź #14 : 2007-06-27, 15:34 »
jest tylko takie cos i to prawie wszędzie to samo nic więcej :/
Analiza: białko surowe 20.0%, tłuszcz surowy 7.0%, włókno surowe 3.0%, popiół surowy 7.0%, wapń 1,2%, fosfor 0.9%.

Zawartość witamin w kg: witamina A 10.000 j.m, witamina D3 1.200 j.m., witamina E 50mg, miedź 9mg, ekstrakty z dużą zawartością witaminy E pochodzenia naturalnego, galat propylu.

http://www.krakvet.pl/product_info.php?products_id=113 tu na dole są komentaże 2 osoby że dobra ale 2 osoby że niedobra :(

nie wiem jaka kupić żeby tania i  dobra
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

Odp: co je twój pies
« Odpowiedz #14 : 2007-06-27, 15:34 »

Retriva

  • Gość
Odp: co je twój pies
« Odpowiedź #15 : 2007-06-27, 15:43 »
a ja wlasnie chcialam znalezc ile % miesa, ale pewnie, jak w tanich karmach-4%.

Zapisane

Ninek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2860
    • WWW
Odp: co je twój pies
« Odpowiedź #16 : 2007-06-27, 15:55 »
Moje psy dostają gotowane jedzenie. Nie wiem skąd teoria że to szkodzi  :| Wg mnie jest na pewno zdrowsza niż suche karmy i jeśli odpowiednio złożona, bardzo wartościowa. Moje psiny odkąd jedzą gotowane żarcie mają śliczną, błyszczącą sierść i skończyły sie problemy z biegunkami itp. Suchą karme dostają bardzo rzadko, zazwyczaj jak mojej mum nie chce sie wieczorem gotować. Jakaś Purina albo RC, nie pamiętam bo zawsze kupuje na wage i opakowania nie mam...
Zapisane
Psy: Fox, Majka i Vega
Koty: Karmel i Mefisto
Szczury: Mia, Pcheła, Weszka, Zambia, Trufla, Mała Mi, LeeLee i Lilia

"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." Mark Twain
http://szczury.dzs.pl - Klik ;)

Retriva

  • Gość
Odp: co je twój pies
« Odpowiedź #17 : 2007-06-27, 15:59 »
od dobrej suchej karmy tez jest sliczna, blyszczaca siersc ;) a Uzo nigdy, nawet jak jadl tylko sucha karme, nie mial biegunki ;)

Renia, dobre karmy-
Royal Canin
Eukanuba
Purina Pro Plan [nie mylic z Dog Chow!!!]
Acana
Bento Kronen
Hills
Nutra
Zapisane

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: co je twój pies
« Odpowiedź #18 : 2007-06-27, 17:26 »
wszystko fajnie i drogo :/
a jakie dokłdnie dajecie bo napisaliście np. purina pro plan(hej Retriva :D) i tego na allegro jest mnustwo... PURINA PRO PLAN ADULT  PURINA PRO PLAN PUPPY PURINA PRO PLAN PERFORMANCE
tak dokładnie bo jest dużo ich. też dobrze by było gdzie bo wiele stron nie znamy i można przepłacic.
więc umawiamy się że piszemy jaka dokładnie, gdzie kupujemy, w jakie ilości i najlepiej jaka cena karmy żeby nie trzeba było włazić na stronki i szukać.
to jak robimy takiego myka i tak piszemy?
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

PPSIARA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: co je twój pies
« Odpowiedź #19 : 2007-06-27, 17:34 »
Spokojnie, Chappi nie zabija ani inna taka karma, jet po prostu jak fast food ;) Kaza na tym leci 3 lata z hakiem juz i póki co ma sie dobrze z wyj. nadwagi (tfu, tfu i zeby dalej tak było). Niestety, wybór rodziców i nijak zmienic tego nie moge, a im trudno przemówic do rozsądku.
U mnie tak samo. Moje psy jedzą Chappi(i gotowane też często) i jakoś żyją i mają się bardzo dobrze
Zapisane
Głośnym strzałem w swoją głowę rozpoczynam rzeź idiotów.

Ninek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2860
    • WWW
Odp: co je twój pies
« Odpowiedź #20 : 2007-06-27, 17:36 »
Co Ci da że ktoś napisze jaką karme kupuje swojemu psu?? Dla każdego zwierzaka powinna być odpowiednio dobrana. Wiadomo że psiego chudzielca nie będziemy karmić żarciem dla psów otyłych (taką właśnie je moja Vega) Najważniejsza jest firma i ewentualnie "partia" (Purina Pro Plan a Purina  Dog Chow to niebo a ziemia)
Zapisane
Psy: Fox, Majka i Vega
Koty: Karmel i Mefisto
Szczury: Mia, Pcheła, Weszka, Zambia, Trufla, Mała Mi, LeeLee i Lilia

"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." Mark Twain
http://szczury.dzs.pl - Klik ;)

Forum Zwierzaki

Odp: co je twój pies
« Odpowiedz #20 : 2007-06-27, 17:36 »

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: co je twój pies
« Odpowiedź #21 : 2007-06-27, 17:37 »
moja Kora też je takie karmy. na forum mnie wystraszyli że są nie dobre i takie tam...
głupio że te dobre nie są reklamowane w TV i nie ma ich w sklepach tylko przez internet. szkoda napewno więcej osób by kupiło, a nie dawało te fast food-y

Ninek dużo mi da bo wejne se na strone poczytam o niej może akurat będzie odpowiadła mojemu psu

czemu ta chow dog, czy dog chow jest takadroga jak to praktycznie to samo co chappi,
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Retriva

  • Gość
Odp: co je twój pies
« Odpowiedź #22 : 2007-06-27, 17:40 »
tak jak szczenieciu nie kupisz karmy ADULT tylko PUPPY

Pixi, wlasnie 'jakos zyje' i tez tak mowilam... ale po ostatnim czytaniu komentarzy na jednym forum, juz nawet nie pamietam na jakim dokladnie, przekonalam sie ze takie mowienie jest zle.... po smierci swojego psa mozesz zrobic sekcje. zobaczysz, jaki piekny zoladeczek i watrobe bedzie mial Twoj piesek...

Renia, www.telekarma.pl poczytaj tu o roznych karmach. masz pod spodem opis karmy, tzn. czy jest dla szczeniat czy doroslych, duzych czy malych, otylych czy aktywnych....

Moj piesek je teraz Purine Pro Plan z lososiem dla szczeniat ;)
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: co je twój pies
« Odpowiedź #23 : 2007-06-27, 17:40 »
Renia, każdy pies ma inne wymagania. Dobór karmy zalezy od wieku, stanu zdrowia, wielkości, rasy psa. Jedne karmy są bardziej uniwersalne, czyli mogą je jeść psiaki małe i duże, inne są tylko dla psów ras olbrzymich itd. Ceny też są różne, w zależności od sklepu, czasem można trafić na fajną promocję. Ja niedawno w promocji kupiłam Hillsa. Trzeba przeglądać ofertę sklepów na bieżąco. I nie zrażaj się wyższą ceną dobrej karmy, pamiętaj, że lepszej karmy pies zje mniej i lepiej ją wykorzysta. Tania przez niego przeleci, a w dodatku zaszkodzić może...
Zapisane
IBDG Wrocław

Retriva

  • Gość
Odp: co je twój pies
« Odpowiedź #24 : 2007-06-27, 17:43 »
ah, co do postu IBDG. jest taka sprawa:

karma X- 2zł za kg, niedobra
karma Y- 4zł za kg, o wiele lepsza
żeby się najeść pies musi zjeść
1Y
lub
2X
wiec cena wychodzi ta sama, bo gorzej karmy pies musi zjesc wiecej zeby sie najesc... ;)
Zapisane

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: co je twój pies
« Odpowiedź #25 : 2007-06-27, 17:47 »
ale właśnie o to IBDG mi chodzi. jaką karme dajecie, wejde poczytak może kupie jeśli będzie odpowiadać może nie. jak przeczytam że dla szczeniąt to oczywiście że nie kupie.
jak tak czytam "Dla dorosłych psów.
Od 1 do 6 lat. Z kurczakiem."
to mój piesek już staruszek. 8lat i już jako senior

Retriva jest jeszcze kwestia przekonania mamy do 2razy droższej karmy
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

hes

  • *
  • Wiadomości: 976
Odp: co je twój pies
« Odpowiedź #26 : 2007-06-27, 19:49 »
Retriva - to, że jednemu psu nie służy, nie znaczy, że innemu też nie będzie służyło. O DZIWO moje psy od 4 tygodnia życia jedzą gotowane oraz suche i jakoś dziwnym trafem nigdy nie miały problemów żołądkowych. Mutanty? Jakieś inne formy na tej ziemii? Nie, po prostu im to służy, jeśli Twojemu Uzo także to służyło, to nie wiem po co wykreśliłaś z jego diety jedzenie gotowane (a no tak, weterynarz tak powiedział, a co powie wet jest święte).
To, że jeden pies źle zareaguje na gotowane, nie znaczy, że inny też tak zareaguje. Psy nie są identyczne, każdy ma inne potrzeby. Znam psy, które karmy nie mogą jeść, znam takie, które jedzą tylko wybrane kształty karmy, znam takie, które jedzą resztki ze stołu i dobrze się mają.
Pewno nie czytałaś artykułu, do którego podałam link (pewno za długi).
A skąd Ty wiesz co jest w karmie, hm? ;) Ktoś Ci powiedział? Tak jest napisane na opakowaniu i Ty w to wierzysz na słowo?
Upierasz się także, że karmy pedigree itp. są beznadziejne, że niemalże po zjedzeniu jednej granulki pies ma zawaloną wątrobę. Poczytałaś i pochłonęłaś głupie gadanie ludzi z innych for. Jakoś znam psy, które po royala mają wysypki, wypada im sierśc itd., a znam też takie, które przez całe życie jedzą chappi i mają się świetnie.
Znów szokiem zapewne będzie to, że moje szczeniaki od czasu do czasu jak się dorwą do jedzenia dorosłych psów - i wyobraź sobie zjedzą je (straszne) - nie mają biegunki, wręcz przeciwnie, mają radość z tego, że mogą pobawić się większymi granulkami, a przy okazji zjeść co nieco.
Więc jak pisałam - TO ZALEŻY OD PSA, NIE OD KARMY.  Ślepe powtarzanie "bo ktoś powiedział", jest bezsensowne i zupełnie bezwartościowe.

Polecam równie gorąco jak poprzedni artykuł, pewną lekturę, która krąży w internecie nt karm suchych, testów itd. (zapewne nikomu nie będzie się chciało czytać, bo jest jeszcze dłuższa od artykułu, który wcześniej podałąm)

Oczywiście nie "obrzydzam" nikomu karmy, sama daję moim psom gotowe granulki. Ale gadania "tego nie wolno, tej karmy nie, tu trzeba to dodać, żeby było dobrze zbilansowane" nie wyjaśniając dlaczego tak jest... jest nic nie znaczące dla mnie.

PS.
Renia, Purina Dog Chow jest w dobrej cenie i nie jest złą karmą. Możesz się nad nią zastanowić. ;)
Zapisane

Retriva

  • Gość
Odp: co je twój pies
« Odpowiedź #27 : 2007-06-27, 22:09 »
Purina Dog Chow jest niczym pedigree. Hes, ja nie mowie ze psy odrazu sa chore po jedzeniu. Poprostu czytalam wypowiedzi ludzi, ktorzy po smierci swojego pupila, nawet ze starosci zdecydowali sie go "otworzyc". akurat wierze im, niestety, neiktorzy tak maja ze wierza. Poza tym wiekszosc hodowcow [bynajmniej labow, z hodowcami innych ras nie rozmawiam] tak twierdzi, a ja sadze ze dobrzy hodowcy znaja sie na rzeczy [ale nie mowie, ze kazyd hodowca jest dobry]. I nie twierdze tez ze slowo weta jest swiete, bo wiele razy sie na roznych wetach przejechalam, przez jednego odeszla moja chomiczka, ktora mogla sobie spokojnie zyc. ale wiem, zee ten wet jest dobry. Dalej- teraz to nie ja mam Uzo, przez pol roku nie bedzie mieszkal ze mna, a jego tymczasowi wlasciciele maja prawo wprowadzac do jego diety i wychowania rozne zmiany, nie wtracam sie w to. Co do Twoich szczeniat jedzacych "dorosla" karme- Uzo tez czesto jadl karme dla psow doroslych i do tej pory zyje i cieszy sie zdrowiem.

Renia, co do kwestii przekonania- wiem jak to jest... :/ tez staralam sie przekonac mame do karmy drogiej, ale niestety sie nie udawalo.

Hes, ja patrze glownie na: procent miesa [przy pedigree itp jest cale 4% drobiu czy czego tam w miesie... oszalamiajace! reszta to... kopyta? siersc? pewnie smaczne]
oraz na to co jest pierwsze: jak zboza, to dalej juz w sumie nie ma po co czytac, jak mieso- karma dobra.

EDIT: artykulu wczesniej nawet nie otworzylam, ale teraz go czytam ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: co je twój pies
« Odpowiedz #27 : 2007-06-27, 22:09 »

zaba14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3749
  • Mikuś na zawsze w pamięci [*] 27.05.08
    • WWW
Odp: co je twój pies
« Odpowiedź #28 : 2007-06-27, 22:44 »
Ja daję Boscha, czasem royala jak mam więcej kasy...
Też rodzice nie chcieli słuchac że karma do kitu itd. ale po prostu gdy mama wkładała worek karmy do wózka to ja wykładałam i cóż.. kupiłam to co uważam za dobre, pies je, jednak czesciej mu gotuje :)
Zapisane
Możemy ocenić serce człowieka po tym, jak traktuje zwierzęta- Immanuel Kant

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: co je twój pies
« Odpowiedź #29 : 2007-06-27, 23:20 »
Cytuj
W tej chwili mój pies jest dorosły więc je 2 razy dziennie, szczeniaki muszą jeść 4-5 razy dziennie, menu mojego psa wygląda mniejwięcej tak:

rano:
- Dostaje gotowanego kurczaka, surową wołowinę, żeberka, lub jakieś podroby, ryba, a także czasem szynka. Z posiłków bezmięsnych to żółty i biały ser, gotowana marchew, jajko 1-2 razy w tygodniu, czasami ryż (bo niestety nie lubi Rolling Eyes ). No i chyba tyle, jak sobie przypomne co jej jeszcze daje to dopisze Oczko

wieczorem:
- sucha karma, czasem dostaje konserwe, najczęściej pasztety 'ludzkie', a z psich konserw to animonda, royal canin, best dog i jeszcze jakieś tam inne. A karme to dopiero zaczeła jeść Acane, wczesniej była na Nutrze.

Gdybyś chciała se pzreglądnąć karmy dla psów to polecam www.krakvet.pl

Retriva dałaś wcześniej cytat z innego forum a IBDG dała link do innego tematu więc tam Mysa napisałajak możesz to napisz jej na PW twoje zdanie na temat takiego żywienia chyba ze dasz zgode to ja napisze twoje słowa. skoro tak psy nie powinny być żywione to trzeba ją uświadomić :)
Nie trzeba uświadamiać, zapewniam. Mojemu psu taka dieta służy i nie jestem w stanie podawać psu tylko karmy, po co ma całe życie wcinać granulki, co do których NIGDY nie jesteśmy pewni co w nich tak naprawde się znajduje?


Hes, ma racje, pies jak pies, nie każdy taki sam, to ze wet powie to święte nie musi być, jednemu psu nie służy gotowane a jednemu nie służy suche i co wtedy? Jeżeli psu służy to i to, t nie odbierajmy mu radości ze smaku i niech wcina tam surowe, gotowane a także i karme. Lepiej urozmaicić niż ograniczyć to co je. Mojemu psu nie żałuje i czasem ma tą konserwe hillsa czy animondy, albo mięcho surowe czy gotowane, jajko, nabiały, czasem szynka, warzywka, raz w tygodniu surowa ryba (bez ości), i dobra karma. Co w tym złego? Nawet gadałam ze znajomym wetem i powiedział ze jak psu służy to bardzo dobrze ze ma urozmaicaną dietę no i powiedział że nawet mogłabym karme odstawić bo jeszcze nie wiadomo co w niej może siedzieć ;)
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 6   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.156 sekund z 33 zapytaniami.