Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 3 [4]   Do dołu

Autor Wątek: Operacja pazurkow  (Przeczytany 17140 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Eli

  • Gość
Odp: Operacja pazurkow
« Odpowiedź #90 : 2005-08-17, 14:06 »
Eko, ja nie wiem czy oni wiedza czy nie
Ja nie wiem, a jak mowilam nie mam z nim takiego kontaktu..
Glupio by bylo zadzwonic do kogos z kim sie nie rozmawialo jakis czas i zapytac o koty...
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Operacja pazurkow
« Odpowiedź #91 : 2005-08-17, 14:42 »
Głupio? nie sądze, jeśli wiedza na czym polega zabieg to raczej im sie glupio zrobi że okazali się barbarzyńcami. Wiesz, mam ciotkę, widuję ja przeciętnie raz na kilka lat, miała psa, któregoś dnia z trzeciej ręki dowiedziałam się że tego psa nie ma - zadzwoniłam do niej spytać się co się z psem stało, po jej odpowiedzi i moich komentarzach konakt się urwał totalnie - w sumie nie żałuję tego(psa oddała do schroniska - po tym jak był z nią przez 14 lat(!), co więcej - pies wrócił, uciekł, przedarł sie przez całą warszawę, a ona co zrobiła? zadzwwoniła zeby go z powrotem zabrali...)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Robal

  • Gość
Odp: Operacja pazurkow
« Odpowiedź #92 : 2005-08-17, 15:32 »
Ojojoj to straszne :( taki biedny stary piesek..a czmeu go oddała? zmecyzla sie spacerami?
A co do zaskarzenia mogli by ale jelsi wet im niewytlumacyzl na cyzm to polega a oni niedopytali to juz nie wina weta...zgodizli sie na to zaplacili...koty sa "zdrowe"...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Operacja pazurkow
« Odpowiedz #92 : 2005-08-17, 15:32 »

Sagga

  • Gość
Odp: Operacja pazurkow
« Odpowiedź #93 : 2005-08-17, 19:40 »
Własnie wrócilam od mojego weta, pytalam go o te pazurki-powiedzial ze nie ma takiej mozliwosci zeby pazurki nie odrastaly i jedyny sposób to wlasnie usuniecie tego ostatniego czlona palca.Dodal ze to barbarzynstwo i swinstwo do tego w Polsce zakazane prawnie. Wiec moze lepiej jednak zapytaj tego kuzyna jak to wyglądalo bo to juz sie robi troche dziwne-to powtarzanie ze pzzurki sa i je widac tylko nie rosna.To juz opinia kolejnego weta w tym watku-taka sama-nie da sie tak obciac zeby nie rosły.Trzeba kota okaleczyc.A moze wet twojego kuzyna wynalazl nowa metode obcinania?
Strasznie dziwne to wszystko.
Zapisane

marioka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1696
  • nie istnieje
Odp: Operacja pazurkow
« Odpowiedź #94 : 2005-08-17, 19:46 »
Eli, ale nie zrozum nas żle..nie mamy nic zlego na myśłi , jeśli chodzi o Twoją osobę.. Tylko  generalnie rozmawiamy o tym, jak ludzie mogą coś takeigo wymyśleć?? Brakuje juz słów... :\
Zapisane

mafinia

  • Gość
Odp: Operacja pazurkow
« Odpowiedź #95 : 2005-08-17, 19:55 »
znam przypadek z ameryki gdzie ludzie kupuja sobie przemycane duze koty, jednym z nich byl tygrys syberyjski ktory z wiekiem wiadomo wlacza sie instynk lowczy. nawet mlody kot od malego wychowywany i socjalizowany z czlowiekiem zachowuje bodzce oraz  ruchy, ktore wykorzystalby zyjac w swoim naturalnym srodowisku. wlasciciel stworzenia zaczl przycinac mu pazury... efekt sparalizowane lapy po tym jak naruszyl mu nerwy.... tygrys zyje w schronisku jego boks jest wylozony wykladzina by nie podraznial skory.... widok niezbyt ciekawy budzacy zazenowanie, i wstyd przynaleznosci to pasozyta jakim jest czlowiek.....

a tak na marginesie nie wiem czy bardzije nie zaszkodzilby pluszowy kociak od zywego...
« Ostatnia zmiana: 2005-08-17, 19:57 autor mafinia »
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Odp: Operacja pazurkow
« Odpowiedź #96 : 2005-08-17, 19:58 »
Ja uważam że dobrze Eli zrobiła że zaczeła ten temat. Moze ktoś kto ma podobne pomysły to przeczyta i sie zastanowi?

PS- w Ameryce nie ma mądrych ludzi, to co tam robią... echhhh
Zapisane
BC + koci podrostek

marioka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1696
  • nie istnieje
Odp: Operacja pazurkow
« Odpowiedź #97 : 2005-08-17, 20:03 »
Eko tak myślisz?? nie sądze.. jak ktoś nie ma wyobrażni, to może przeczytać i po 100 razy i tak zrobi , aby było mu wygodnie.
 Biednak  I po co biorą tygrysa?? jak już nie wiedzą co robic z forsą.. to niech przekażą na Rezerwaty...
Zapisane

Robal

  • Gość
Odp: Operacja pazurkow
« Odpowiedź #98 : 2005-08-17, 20:34 »
Ojj.. jak tak mozna krzywdzic zwierze..dzikie zwierze..a tygrysow malo jest!! wlasciwie kto dal czlowiekowi prawo do zniewolenia wolnego zwierzaka...(co innego zwierzeta udomowione ktore sobie nieporadze bez nas)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Operacja pazurkow
« Odpowiedz #98 : 2005-08-17, 20:34 »

mafinia

  • Gość
Odp: Operacja pazurkow
« Odpowiedź #99 : 2005-08-18, 14:47 »
po co biora??? zasrani bogacze czy nowobogaccy kupuja przemycane dzikie koty do ozdoby
nie ma to jak baba z futrem z norek w towarzystwie z tygrysem na zlotym lancuchu....

tygrys to i tak kropla w morzu czego jeszcze sie naogladalam... pomyslcie gdzie sa byly i beda trzymane te koty w fazie gdy przezywaja burze hormonow....
na jednej z tasm jakie byly poszczone byly ukazane braki wszelkiej odpowiedzialnosci i wiedzy ktora goruje i jest niezbedna do posiadania tak niebezpiecznego zwierza.. otoz zabawa 6 miesiecznego tygrysa z malym dzieckiem.... wbiega tygrys z sasiedniego pokoju do dziecka na lozku...co robi rzuca sie od tylu przednimi lapskami obejmuje plecy iskajac dziecko po szyi "zabkami" co robi wlasciciel - rodzic dziecka? bije kijem go po calym ciele.....

w  wroclawskim zoo takze jest tygrys syberyjski ktory trafil do zoo po tym jak stal sie niebezpieczny dla dzieci..byscie widzieli jazgot i cierpienie tego kota, ktory swoj okres dojrzewania przezyl z dziecmi...jego wolnoscia byl dom i zabawa z domownikami a tu nagle trafia do wybiegu zawalonego kratami obmurowanymi betonem.... :/
Zapisane

Robal

  • Gość
Odp: Operacja pazurkow
« Odpowiedź #100 : 2005-08-18, 16:02 »
OJOJ ?! O_O...makabra..
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Operacja pazurkow
« Odpowiedź #101 : 2005-08-18, 16:11 »
Tak to już jest... człowiek nie potrafi sobie poradzic ze zwykłym psem, a bierze tygrysa...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

marioka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1696
  • nie istnieje
Odp: Operacja pazurkow
« Odpowiedź #102 : 2005-08-18, 16:56 »
Ja powiem wiecej ..  nie umie obejść  się z polną myszą, a bierze tygrysy
Zapisane

Robal

  • Gość
Odp: Operacja pazurkow
« Odpowiedź #103 : 2005-08-18, 17:24 »
Ehh niektorzy niepotrafia zadbac o siebie lub wlasne rodziny -_-.. wogole kto wpada na pomysł przygarneicia dzikiego niebezpiecznego zwierza!!??
Zapisane

mafinia

  • Gość
Odp: Operacja pazurkow
« Odpowiedź #104 : 2005-08-18, 17:58 »
kto?
jak juz wspomnialam zasrani egoisci nowobogaccy bogacze milionerzy materialiscie i duzo by wymieniac....
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Operacja pazurkow
« Odpowiedz #104 : 2005-08-18, 17:58 »

Tiggy

  • Gość
Odp: Operacja pazurkow
« Odpowiedź #105 : 2005-08-19, 14:48 »
Wlasnie.. nie wiem czy ktos z Was to juz tu pisal, ale ja gadalam wczoraj z wetem (bylam z psami na szczepieniu) i powiedzial, ze ten zabieg jest obecnie w PL zabroniony... choc dziala to na takiej samej zasadzie jak ustawa dot. ciecia uszu i ogonow.. :roll:
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Odp: Operacja pazurkow
« Odpowiedź #106 : 2005-08-19, 20:21 »
Pisałaś. tylko tutaj działa zasada że za kase zrobią wszystko, a potem udają że co złego to nie oni.
Zapisane
BC + koci podrostek

Eli

  • Gość
Odp: Operacja pazurkow
« Odpowiedź #107 : 2005-08-19, 23:29 »
Chyba bede musiala do niego naprawde zadzwonic...
Bo jesli na prawde zrobil to, czyli tak bardzo skrzywdzil koty..... To nie wiem co zrobie.. ehh
Zapisane

Robal

  • Gość
Odp: Operacja pazurkow
« Odpowiedź #108 : 2005-08-20, 11:32 »
Raczej nic...najwyzej wyklad...pogrozic palcem..i kazac rozpiescic kotka..
Zapisane

sysia133

  • Gość
Odp: Operacja pazurkow
« Odpowiedź #109 : 2005-08-24, 10:26 »
Gdzieś czytałam że kotka to jeszcze przez długi czas boli.Wolałabym mu poszukać jakiegoś dobrego domu niż sprawiać mu taki ból oczywiście jeżeli spodziewałabym sie dziecka.Jeżeli chodzi o ochrone mebli czy jakichkolwiek rzeczy to jest to niepotrzebne.Chcieliśmy kotka to nie krzywdźmy go teraz trzeba było się liczyć z tym że kociak bedzie drapskał  :wink:
Zapisane

Thorgall

  • Gość
Odp: Operacja pazurkow
« Odpowiedź #110 : 2005-09-21, 21:00 »
Zaskoczony jestem paroma wypowiedziami odnośnie tematu zasadniczego! Tym problemem np. przycinania pazurów zajęła się umiejętnie moja 14-letnia córka i nie widzę w tym nic zdrożnego! Oczywiście została poinstruowana jak ma to robić i robi to już z pewnością oraz bez obaw, że coś kotu może zrobić! W naturalnym środowisku one się ścierają, w warunkach domowych byłoby to nie możliwe, więc w tym musimy pomagać! A co do czynienia krzywd zwierzętom nawet domowym, to jest ich o wiele więcej, wystarczy zajść do najbl;iższego schroniska dla zwierząt, tam dopiero są tragedie...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Operacja pazurkow
« Odpowiedz #110 : 2005-09-21, 21:00 »

Sagga

  • Gość
Odp: Operacja pazurkow
« Odpowiedź #111 : 2005-09-21, 22:18 »
Thorgall a czytałeś posty dokladnie????
Jasne że nic złego w przycinaniu pazurkow, nawet czasem trzeba jeśli kocio nie ma ich gdzie sam ścierać. Ale tu cala dyskusja jest na temat usuwania kotu pazurków, nie przycinania. A usuwanie to juz okaleczanie.Czytaj dokładnie :-)
« Ostatnia zmiana: 2005-09-21, 22:36 autor Sagga »
Zapisane

Thorgall

  • Gość
Odp: Operacja pazurkow
« Odpowiedź #112 : 2005-09-23, 00:02 »
Ups...rzeczywiście, troszkę się pośpieszyłem...jakoś mi się tak przeczytało dziwnie...
Zapisane

Rincevind

  • Gość
Odp: Operacja pazurkow
« Odpowiedź #113 : 2005-09-23, 03:23 »
no właśnie
Zapisane

StOkrOtkA_0

  • Gość
Odp: Operacja pazurkow
« Odpowiedź #114 : 2006-09-27, 22:29 »
obciecie pazorów kotom (nieraz usuwane jest sciegno ktore odpowiada za wysuwanie pazurow) nie załatwi sprawy drapania mebli (no moze bo kot nie ma czym drapac) ale pogorszy sie ogolny stan zdrowia. Niewazne ile wydasz na sam zabieg ale wierz mi, ze po takim zabiegu, wiecej kasy wydasz na nowe dywany, leczenie kota itp. Kot bez pazorow zazwyczaj nie chce juz załatwiac sie do kuwety. Dlatego załatwia sie na podłoge, dywany i rozne inne rzeczy. Ja traktuje takie koty jak koty niepełnosprawne i takiemu kotu nalezy poswiecic duzo wiecej uwagi niz normalnemu - z pazurami. Prosze Was - nie pozbawiajcie kotow pazurów - to nic nie zmieni ale i przyspozy wam kłopotów. Niektórzy ludzie mysla ze taki zabieg zmieni ich koty na lepsze, a gdy potem okazuje sie ze jest inaczej niz sie spodziewali - nie maja innego wyjscia jak oddac swoje kotki z ktorymi sobie po prostu nie radza.
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Operacja pazurkow
« Odpowiedź #115 : 2006-09-28, 08:42 »
może byś tak zarzuciła zabawe w archeologa i nie dokopywała zabytkowych wątków, na które dodatkowo już dawno zostało odpowiedziane? :/
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?
Strony: 1 2 3 [4]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.081 sekund z 26 zapytaniami.