Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Kociaczek  (Przeczytany 4012 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ania Koper

  • Gość
Kociaczek
« : 2006-06-26, 12:20 »
Dzisiaj u mnie w domu zagościł mały kotek. Jest to czarna, młoda kotka o bardzo pięknej sierści. Najwiękrzy problem sprawia mi odnalezienie imienia dla kotka.
PS stronki z imionami mi nie pomagają :|
Zapisane

kareena

  • Gość
Odp: Kociaczek
« Odpowiedź #1 : 2006-06-26, 13:31 »
No to nazwij ją Kicia  po kłopocie. :>
Zapisane

Ania Koper

  • Gość
Odp: Kociaczek
« Odpowiedź #2 : 2006-07-03, 12:28 »
Moja mama nazwała ją bo mówi że ja nie mogę się zdecydować. Wybrała dla niej najbardziej idiotyczne imię a mianowicie Maja :/
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Kociaczek
« Odpowiedz #2 : 2006-07-03, 12:28 »

Mia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 913
Odp: Kociaczek
« Odpowiedź #3 : 2006-07-03, 14:15 »
Maja :/
Nie przesadzaj, ładnie :P . Tylko ja nie lubie jak ktoś imionami ludzkimi nazywa zwierzęta kiedy zupełnie nie pasują. Kiedyś słysze jak ktoś woła "Asia!" i biegnie obśliniony buldog. Lekka przesada
Zapisane
Pracuj tak, jakbyś nie potrzebował pieniędzy
Kochaj, jakby nikt cię nigdy nie zranił
Tańcz, jakby nikt nie nie patrzył
Śpiewaj, jakby nikt nie słuchał
Żyj, jakby to było niebo

Arya

  • Gość
Odp: Kociaczek
« Odpowiedź #4 : 2006-07-03, 15:15 »
dlaczego brzydko? moja kol. ma kotkę Zuzię, a moja była nauczycielka od angielskiego psa yorka - Honoratkę ;) (pewnie uznasz to za jeszcze gorsze :P ) ale niektórym zwierzętom to nawet pasuje :)
Zapisane

Donna Daria.

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 277
  • Ronaldo ((:
Odp: Kociaczek
« Odpowiedź #5 : 2006-07-03, 18:04 »
EeEeE... imiona ludzkie dla zwierząt... paranoja  :P
Mój Kot ma na imię Kota  :D  :D  :D  :D  :D
To dopiero paranoja...  :P
Zapisane
Życie jest jak lustro
- Jeżeli pokażesz mu niezadowolona minę
odpowie tym samym.
Kiedy się uśmiechniesz, pozdrowi Cię serdecznie.

Asia i Rocky

  • Gość
Odp: Kociaczek
« Odpowiedź #6 : 2006-07-03, 20:06 »
Hej!

Moja kociczka to Pysia :)
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Kociaczek
« Odpowiedź #7 : 2006-07-04, 16:09 »
Czarną kociczkę nazwałabym Nesca (Neska) :) Tak kawowo...
Zapisane
IBDG Wrocław

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Odp: Kociaczek
« Odpowiedź #8 : 2006-07-04, 21:56 »
Czarną kociczkę nazwałabym Nesca (Neska) :) Tak kawowo...

A ja Puma, to też czarno i dziko ;)
Zapisane
BC + koci podrostek

Forum Zwierzaki

Odp: Kociaczek
« Odpowiedz #8 : 2006-07-04, 21:56 »

Ania Koper

  • Gość
Odp: Kociaczek
« Odpowiedź #9 : 2006-07-06, 12:31 »
Moja suczka ma na imię Mika a kot Maja są podobne te imiona. Obojętnie czy zawołam Mika czy Maja to obydwóch przyjdą. E jeszcze jedno. Bo mój pies nie lubi karmy petegree czy jakos tam, czy mogła bym dawać ją kotowi? Bo mu pare ziarenek dałam to zjadł.
Zapisane

Sagga

  • Gość
Odp: Kociaczek
« Odpowiedź #10 : 2006-07-07, 00:35 »
Aniu. Pedigree nie dawaj kotu bo to karma dla psa. Mogę tak z ciekawości spytać ile masz lat? Tylko nie krzyczcie na mnie od razu  :P , zainteresowała mnie ciekawa odmiana polszczyzny  :D :VoV:
Zapisane

Ninek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2860
    • WWW
Odp: Kociaczek
« Odpowiedź #11 : 2006-07-07, 11:38 »
Ma w profilu 12. Od razu tak obstawiałam patrząc na to w jaki sposób pisze i jakie ma podejście do niektórych spraw.....
Zapisane
Psy: Fox, Majka i Vega
Koty: Karmel i Mefisto
Szczury: Mia, Pcheła, Weszka, Zambia, Trufla, Mała Mi, LeeLee i Lilia

"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." Mark Twain
http://szczury.dzs.pl - Klik ;)

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Kociaczek
« Odpowiedź #12 : 2006-07-09, 11:03 »
Jak będziecie robić takie uwagi, Ania więcej się nie odezwie i nie poprosi o radę.
A o tym, że niektóre psy lubią kocie karmy i odwrotnie, słyszałam nieraz. Sagga ma rację, lepiej tak zwierzakom nie mieszać.
Zapisane
IBDG Wrocław

Ania Koper

  • Gość
Odp: Kociaczek
« Odpowiedź #13 : 2006-07-14, 12:59 »
mama nie pozwala mi kuópowac karmy dla kotóuw, bo są drożrzsze
Zapisane

tarunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3388
Odp: Kociaczek
« Odpowiedź #14 : 2006-07-14, 13:13 »
Karmy dla kotów z tej samej półki co pedigree są mniej więcej równe cenowo. Są to karmy niestety niezbyt dobrej jakości, no ale tanie (mowa o karmach typu whiskas ).
Zapisane
Oh how I wish to go down with the sun...

Forum Zwierzaki

Odp: Kociaczek
« Odpowiedz #14 : 2006-07-14, 13:13 »

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Odp: Kociaczek
« Odpowiedź #15 : 2006-07-14, 21:15 »
Aniu  Ja ostatnio kupuję swojej kotce Purinę ProPlan. To jest dobrej jakości karma a nie jest z tych bardzo drogich. Poza tym moja kotka nie chce jeść żadnej innej nawet Hillsa. Napewno powinno sie unikać dawania Whiskasa bo to okropne świństwo.
Myślę że żywienie zwykłym mięsem np. watróbki z kury i Puriną wyjdzie ci kosztowo tyle samo jakbyś kupowała Whiskasa a dla kota jest to zdrowsze.
Ja kiedyś policzyłam że koszt żywienia mojej kotki dziennie to około 2zł.
Zapisane
BC + koci podrostek

Ania Koper

  • Gość
Odp: Kociaczek
« Odpowiedź #16 : 2006-07-15, 15:58 »
wow 2 zł? To duzo czy malo?
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Odp: Kociaczek
« Odpowiedź #17 : 2006-07-15, 21:25 »
A jak myslisz? Za ile dziennie ty zjadasz i ile wychodzi 2 zł razy 30 dni?
Zapisane
BC + koci podrostek

Ania Koper

  • Gość
Odp: Kociaczek
« Odpowiedź #18 : 2006-07-30, 13:56 »
duzo
Zapisane

wiedzma_M

  • Gość
Odp: Kociaczek
« Odpowiedź #19 : 2006-07-30, 14:09 »
No ale nikt nie mowil, ze posiadanie zwierzaczka to tania sprawa, moze kupuj kotkowi karme ze swojego kieszonkowego, ja sama kiedys bylam uzalezniona od rodzicow jak kazdy normalny czlowiek wiec wiemy jak to jest ;)
Moj kot gardzi purina odklaczajaca, woli Hilsa, ale niestety teraz mi sie skonczyl  kasowo chwilowo nie stoje, skoro nie chcial jesc puriny to kupilam mu darlinga ktorym sie zajada az sie sie uszy trzesa. W przyszly pniedzialek kupie mu Hilsa, ale jak widze ceny karm dostepnych w sklepach spozywczych to nie roznia sie specjalnie od psich moze 40 groszy a to nie majatek :p Mozesz tez wziac mame pos szpic, jak pomagasz mamie w jakis domowych sprawach to powiedz, ze zgadzasz sie wziac na siebie kilka dodatkowych obowiazkow na siebie w zamian za kupno karmy dla kociaka, na moja mame to zawsze dzialalo. Troche jej dodatkowo pomagalam i widziala, ze chce dobrze dbac o swoje zwierzeta.
Zapisane

Sardynusia

  • Gość
Odp: Kociaczek
« Odpowiedź #20 : 2006-07-30, 15:43 »
Te suche karmy są do niczego, bo są tam same najgorsze odpady. Więc dobrze by było nie karmić nimi kociaka.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Kociaczek
« Odpowiedz #20 : 2006-07-30, 15:43 »

wiedzma_M

  • Gość
Odp: Kociaczek
« Odpowiedź #21 : 2006-07-30, 16:45 »
Wiem ze taka karma nie jest najlepsza dla kociakow, ale czasami ktos ma taka sytuacje ze musi podac wlasnie taka, ja Hilsa bede mogla kupic swojemu kotu dopiero za tydzien a purine ktora mam w domu kot ma w glebokim powazaniu, wiec padlo na Darlinga ktorego uwazam za lepszego niz KK czy wchiskasa.
Zapisane

Julias

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5330
Odp: Kociaczek
« Odpowiedź #22 : 2006-07-30, 16:47 »
Darling jest tym samym co W czy KK. Polecam Purine Pro Plan, Royal canin, Hills.
Zapisane

wiedzma_M

  • Gość
Odp: Kociaczek
« Odpowiedź #23 : 2006-07-30, 20:53 »
No tak, ja sie jeszcze dokladnie nie znam na karmach dla kotow bo mam od niedawna kota w domu, zawsze byl na purinie odklaczajacej i byl dosc chudy, a jak go wzielam do siebie i dostalam Hilsa i jeszcze jedna karme ( nie pamietam nazwy ale weterynaryjna specjalistyczna odklaczajaca) to wcinal te karmy i troszke przybral na wadze, jak skonczyly mi sie te karmy to wrocilam do puriny bo teraz brak u mnie kasy ( czekam na pierwszy zasilek dla bezrobotnych) to kot tym gardzi, kupilam zatem darlinga bo niby tez purinowaty i to wcina, jak tyklo maz dostanie pierwsza pensje w piatek to zaraz kupie hilsika, nie zaluje kasy na zwierzeta ale czasem tej kasy poprostu brakuje wiec rozumiem tez ludzi ktorzy chca miec pupila ale nie moga im zapewnic najlepszych karm itp. Mimo iz teraz nie mam na spacjalistyczne karmy to staram sie nadrabiac witaminami, tak wiec nie jest tak zle z tym zywieniem, zawsze jedno moze wspomoc drugie :)
Zapisane

Julias

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5330
Odp: Kociaczek
« Odpowiedź #24 : 2006-07-30, 21:01 »
Karma niedroga ale i sredniej jakosci (ale mimo tego lepsza od "Darlinga") to Purina Cat Chow.
Zapisane

wiedzma_M

  • Gość
Odp: Kociaczek
« Odpowiedź #25 : 2006-07-30, 21:05 »
Mam juz darlinga, nie mam pieniazkow zeby kupic inna a do piatku musze jeszcze jakos przezyc z rodzina, wiec jak tydzien pobedzie na darlingu to nie umrze a w piatek kupie wor hilsa bo ta jednak mu smakuje najlepiej.
Zapisane

Ania Koper

  • Gość
Odp: Kociaczek
« Odpowiedź #26 : 2006-08-08, 15:09 »
Ja nie dostaje kieszonkowego tylko jak mame poprosze to mi kupuje <zly>
Dzięki za porady
Zapisane

Ania Koper

  • Gość
Odp: Kociaczek
« Odpowiedź #27 : 2007-02-25, 15:15 »
Heyah! Już tak po Chińsku nie piszę i nie podchodzę do spraw inaczej :D . Ale w między czasie jak mnie na forum nie było, mój kotek uciekł. Najpierw uciekł i przyszedł a potem poszedł i już nie przyszedł ;( to już na późno żeby go szukać, bo już dawno go nie mam :( . Gdybym wiedziała gdzie teraz jest natychmiast bym po niego wyruszyła ;(((
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Kociaczek
« Odpowiedz #27 : 2007-02-25, 15:15 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Kociaczek
« Odpowiedź #28 : 2007-02-25, 17:58 »
Aniu, zwierzaków trzeba pilnować... To tak na przyszłość, gdybyś jeszcze miała mieć jakieś zwierzę. Po co potem martwić się, co się z nim dzieje, czy nie jest głodny i chory... Zwierzę=odpowiedzialność...
Zapisane
IBDG Wrocław

Ania Koper

  • Gość
Odp: Kociaczek
« Odpowiedź #29 : 2007-02-26, 19:10 »
BOżE :( pierwszy raz mi się coś takiego zdarzyło. a jak ja mam kociaka pilnować, jak koty chodzą własnymi drogami a ja nie będę jej zamykać w pomieszczeniu, bo to byłoby jeszcze gorsze. Czy Wy przypadkiem nie pomyśleliście, że ja ją trzymałam w domu? :roll: a zwierze przecież mam-suczkę Mikę :|
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.095 sekund z 28 zapytaniami.