Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Koty egzotyczne  (Przeczytany 1264 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Koty egzotyczne
« : 2006-11-28, 19:16 »
Może mi ktoś przybliżyć charakter takiego kota?
Albo podrzucić jakieś wartościowe linki gdzie zawarte są informacje charakter tej rasy opisujące? Bo jak na razie trafiam na stronki z informacjami szczątkowymi,a chciałabym te kociska poznać nieco :)
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Sylwiaha

  • *
  • Wiadomości: 279
Odp: Koty egzotyczne
« Odpowiedź #1 : 2006-11-29, 15:08 »
Mam książkę o rasach kotów, na temat egzotyków nie jest aż tak dużo,ale mogę Ci przytoczyć..;)

Koty egzotyczne mają dobry charakter i łatwo przystosowują się do różnych warunków życia. Są inteligentne i ciekawskie. Intensywnie układane potrafią nauczyć się wielu rzeczy. Jeśli mają odpowiedni "wybieg", są dobrymi łowcami myszy. Odznaczają się dużą samodzielnością, ale intensywnie poszukują bliskości człowieka. Idealnym miejscem dla tej rasy jest mieszkanie.
Koty te bardzo lubią pieszczoty , powinno się je regularnie szczotkować. Koty egzotyczne są tak jak ich przodkowie , w typie kotów perskich, jedyną cechą różniącą jest długość włosów.

Budowy i odmian barwnych nie będę już przepisywać,bo to możesz zobaczyć na zdjęciach ;) wiem ,że nie dużo napisali, ale taka ksiązka :P
Zapisane

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Koty egzotyczne
« Odpowiedź #2 : 2006-11-29, 17:46 »
Dziękuję :)

Strasznie mi się spodobały, szczególnie pregusy :kocham:

Szukam rasy kota typu tzw "ciepłej kluchy" - czyli lenia i pieszczocha...który w dodatku 'jakos' dogadałby się ze szczurami (przynajmniej aby istniala taka szansa);)

ooo jakie zezowate cuda znalazłam :D
http://www.sehana.pl/mioty/kocieta.php
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Forum Zwierzaki

Odp: Koty egzotyczne
« Odpowiedz #2 : 2006-11-29, 17:46 »

Sylwiaha

  • *
  • Wiadomości: 279
Odp: Koty egzotyczne
« Odpowiedź #3 : 2006-12-01, 19:04 »
Hmm...no to sądzę , że w typie "ciepłej kluchy" sa raczej wszystkie koty "persowate"...Oczywiście nie jest to do końca powiedzianie,bo charaktery kotów są różne. Jednak jeśli zdecydujesz się brać kotka od hodowcy to jestem przekonana ,że będzie mógł udzielić kilku interesujących cię informacji na temat zwierzaka :)

Aa kociaki ze zdjęć faktycznie prześliczne  :) :kocham:
Zapisane

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Koty egzotyczne
« Odpowiedź #4 : 2006-12-02, 10:16 »
Na razie pytam czysto teoretycznie i przyszłościowo :) , bo w przeciągu kilku najbliższych lat raczej na kocisko nie będzie szans.
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Ninek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2860
    • WWW
Odp: Koty egzotyczne
« Odpowiedź #5 : 2006-12-03, 11:39 »
Szukam rasy kota typu tzw "ciepłej kluchy" - czyli lenia i pieszczocha...który w dodatku 'jakos' dogadałby się ze szczurami (przynajmniej aby istniala taka szansa);)
Ciepłe kluchy, pieszczochy i lenie dogadujące sie ze szczurami-jakbym słyszała opis moich kocisk (persiaków) Chociaż do Sońki nie pasuje ten opis ;)
Zapisane
Psy: Fox, Majka i Vega
Koty: Karmel i Mefisto
Szczury: Mia, Pcheła, Weszka, Zambia, Trufla, Mała Mi, LeeLee i Lilia

"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." Mark Twain
http://szczury.dzs.pl - Klik ;)
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.045 sekund z 24 zapytaniami.