Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: kotka gubi sierść - strasznie!  (Przeczytany 10467 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

psia kocurka

  • Gość
kotka gubi sierść - strasznie!
« : 2007-05-29, 12:15 »
Moja kocica potwornie gubi siersc, myslalam ze okres linienia juz sie skonczyl bo u drugiego kota i psa jest okej.
Leci z niej potwornie, a co najgorsze, wczoraj zauwazylam ze przy uchu ma wydarty kawalek siersci tak, ze widac jej naga skore, nie ma tam rany, jest tylko lekkie zaczerwienienie, ale to pewnie temu ze sie tam drapie wciaz. :|

Dzis kupie jej jakas karme wzmacniajaca siersc i dosypie dodatkowo witaminek, jak sie nie poprawi do konca tygodnia to zabiore ja do weta.
Poszlabym od razu, ale mamy kawal drogi i nie chce jej stresowac, bo po drodze zgubi cala siersc.
Je normalnie, noramlnie tez pije, bawi sie, siersc ma blyszczaca, oczka okej.
Zapisane

Retriva

  • Gość
Odp: kotka gubi sierść - strasznie!
« Odpowiedź #1 : 2007-05-29, 18:02 »
może kup jej produkt beaphara "Laveta". Jest w płynie- możesz dodawać do mięcha. b. pomocny. do tego możesz też podawać raz w tygodniu łyżkę oliwy z pestek winogron i jedno żóltko jajka [starannie oddzielone od białka].czym karmisz kotka?
Zapisane

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: kotka gubi sierść - strasznie!
« Odpowiedź #2 : 2007-05-29, 19:19 »
mo kot tez gubi sierś ale nie tak strasznie. no nie ważne. może złapała jakiegoś bakcyla znaczy chorobe jakąś świezb albo coś ja bym poszła do weta na koniec tygodnia
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

Odp: kotka gubi sierść - strasznie!
« Odpowiedz #2 : 2007-05-29, 19:19 »

Retriva

  • Gość
Odp: kotka gubi sierść - strasznie!
« Odpowiedź #3 : 2007-05-29, 19:52 »
lepiej pójść do weterynarza już teraz. ja tak odkładałam pójście z chomciem do weta jak mu oko ropiało. w rezultacie chomik przez chorobę jest teraz za TM.
Zapisane

psia kocurka

  • Gość
Odp: kotka gubi sierść - strasznie!
« Odpowiedź #4 : 2007-05-29, 20:29 »
Koty karmie purina na zmiane z royalem i gotowanym drobiem, czasami dostaja animode z puszki.
Koty siedza w domu.
Zapisane

Retriva

  • Gość
Odp: kotka gubi sierść - strasznie!
« Odpowiedź #5 : 2007-05-29, 20:57 »
to karma dobra... ale moze jakas alergia? sprobuj podmienic karme, lub narazie przestac karmic np. puriną i zobaczyc co sie dzieje. i polecam wizyte u weta.
Zapisane

Pańcia Loli

  • Gość
Odp: kotka gubi sierść - strasznie!
« Odpowiedź #6 : 2007-05-30, 16:01 »
Hm...dokładnie albo karma albo poprostu temperatura na dworze jest poprostu dla kota za wysoka i gubi sierść...albo np...moja św.pamięci kicia Kinia kiedyś wyłysiała nad brwiami...śmieliśmy się wtedy że wyregulowała sobie brwi a potem okazało się że miała problemy emocjonalne NAPRAWDĘ!!!był okres że bardzo często wyjeżdżałam z domu i ona poprostu tęskniła za mną i z tęsknoty tak zrobiła...
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: kotka gubi sierść - strasznie!
« Odpowiedź #7 : 2007-05-30, 16:33 »
mnie właśnie sie przypomniała jedna rzecz: miałam czas, gdy były u mnie 4 koty. pośród nich 2 persy. no i tu był pies (kot) pogrzebany:

moja najstarsza kotka, znana niektórym tequila zareagowała niesamowitym stresem na te kociaki. jak Nikite mogla i potrafiła uznać (fajna mieli relację), to persy postrzegała jako wiecznie nastroszone, agresywne koty i liniała mi od stresu. masakrycznie wtedy gubiła sierść (w przeciwieństwie do reszty kotów) i minęło jej dopiero gdy persom znalazłam nowe domy.

pomyśl zatem, czy kot nie jest czymś poddenerwowany, a takich czynników może być bardzo dużo. u mnie takim czynnikiem jest każdorazowe włączenie pralki. wtedy poduszkę mogę wypchać z kociej sierści ;)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

psia kocurka

  • Gość
Odp: kotka gubi sierść - strasznie!
« Odpowiedź #8 : 2007-05-30, 21:52 »
Okazuje sie ze drugi kot tez gubi siersc, nie tak masakrycznie ale jednak, poza tym niegdzie nie wylysial.
Stresorem moze byc pies, ktory za wszelka cene chce zachecic koty do zabawy, niestety koty ostatnio nie wykazuja checi, moze to przez ten upal, moze juz maja dosc!
Zreszta, w ciagu tygodnia juz trzy razy zsikala sie na buty w korytarzu, zdarzalo jej sie to sporadycznie, gdy stwierdzala, ze ma zbyt brudna kuwete, ale teraz ma czysta caly czas, a mimo to sika poza nia :(

FAktycznie moja kotka jest bardzo wrazliwa, pamietam jak pojawil sie w domu kocurek, przez rok w ogole nie mruczala!!! A teraz sie kochaja bardzo!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: kotka gubi sierść - strasznie!
« Odpowiedz #8 : 2007-05-30, 21:52 »

karolina95

  • Gość
Odp: kotka gubi sierść - strasznie!
« Odpowiedź #9 : 2007-06-04, 21:53 »
koty teraz gubią sierść ponieważ nadchodzą ruje.Może też ona zrzucać sierść i obrośnie pięknym puchem będzie ona wtedy strasznie puchata.
Zapisane

suicune94

  • Gość
Odp: kotka gubi sierść - strasznie!
« Odpowiedź #10 : 2007-06-05, 18:29 »
Mi się zdaje, że może mieć jakąś chorobę skóry :/ lepiej idź z nią do weta, napewno pomoże ;)
Zapisane

magda687

  • Gość
Odp: kotka gubi sierść - strasznie!
« Odpowiedź #11 : 2007-06-29, 21:49 »
Mi się zdaje, że może mieć jakąś chorobę skóry :/ lepiej idź z nią do weta, napewno pomoże ;)
tez tak myślę bo to jest trochę dziwne mojemu kotu też trochę sierść wychodzi ale nie tak bardzo. a wogole jak innym Twoim zwierzakom tak nie wypada.
Zapisane

psia kocurka

  • Gość
Odp: kotka gubi sierść - strasznie!
« Odpowiedź #12 : 2007-06-30, 11:36 »
okazuje sie ze to nie jest choroba skory, tylko moja kotka jest wybitnie wrazliwa i gdy jest w stresie  gubi siersc!
Zapisane

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: kotka gubi sierść - strasznie!
« Odpowiedź #13 : 2007-06-30, 12:38 »
no to wystarczy kotki nie steresować :P
z jednej strony dobrze że to to a nic poważniejszego, czy to da się leczyć?
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.087 sekund z 25 zapytaniami.