Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: ile lat?  (Przeczytany 1786 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

agatka1

  • Gość
ile lat?
« : 2007-08-10, 20:45 »
ile lat żyją koty rasowe :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: prosze napiszcie. z góry dziękuje
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: ile lat?
« Odpowiedź #1 : 2007-08-10, 20:50 »
tyle samo co nierasowe - dlugosc zycia przecietnego kota jest bardzo rozna - jeden dozyje 10 a inny nawet 20
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: ile lat?
« Odpowiedź #2 : 2007-08-11, 12:25 »
dokładnie tak jak Iras napisała. to zalezy od kota, od niego i jego otoczenia(karmy, środowiska) czytałam o kocie który przeżył chyba 24lat a inne żyją 10 i umierają.
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

Odp: ile lat?
« Odpowiedz #2 : 2007-08-11, 12:25 »

Kamyczek87

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2088
Odp: ile lat?
« Odpowiedź #3 : 2007-08-11, 15:18 »
Ja widziałam program o kotce,która miała 30 lat i nie była,to tylko bujna wyobrażnia właścicieli.Coś niesamowitego. :o
Zapisane
''moim sąsiadem jest anioł
on strzeże ludzkich snów
dlatego wraca późno do domu
na schodach słyszę dyskretne kroki
i szelest
zwijanych skrzydeł
on rano staje w moich drzwiach
otwartych na oścież
i mówi:
twoje okno znowu
świeciło długo
w noc...''

Motoduf

  • *
  • Wiadomości: 300
  • Jedzenie jest ludzkie, obżarstwo - Boskie
Odp: ile lat?
« Odpowiedź #4 : 2007-08-11, 19:04 »
Zarejestrowany rekord to 36 lat, ale normalnie 10-20. Wykastrowane trochę mniej chyba.
Zapisane
Zjedz bobra, uratuj drzewo!

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: ile lat?
« Odpowiedź #5 : 2007-08-11, 19:07 »
a co ma do tego kastracja?? a przy sterylizacja tez?
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: ile lat?
« Odpowiedź #6 : 2007-08-11, 19:54 »
kastracja czy sterylizacja nie ma NIC do tego ile zwierze zyje. Przecietny kot zyje srednio 15 lat - roznie to bywa, bo to czy kot bedzie chorowal to cecha danego osobnika i warunkow w jakich kot jest
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: ile lat?
« Odpowiedź #7 : 2007-08-11, 21:47 »
z tego co mnie wiadomo (od wujka weta) jeśli ma coś wspólnego, to tylko to, że samiczki przed czasem wykańcza ropomacicze. zatem kotka bez macicy ma większe szanse na dłuższy żywot.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: ile lat?
« Odpowiedź #8 : 2007-08-11, 22:00 »
Cytuj
to tylko to, że samiczki przed czasem wykańcza ropomacicze. zatem kotka bez macicy ma większe szanse na dłuższy żywot.

no w sumie - ropomacicze, nowotwory ukladu rozrodczego, a i ciaze wykanczaja...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: ile lat?
« Odpowiedz #8 : 2007-08-11, 22:00 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: ile lat?
« Odpowiedź #9 : 2007-08-11, 22:16 »
generalnie tu działa to samo prawo co u ludzi:

jeśli istota (czy to kocia, psia czy ludzka) ma niedobory (a to wynika z kiepskiego jedzenia) to organizm zawsze czegoś nie dokarmi. najczęściej niedobory uderzają w to co najmniej istotne (czyli układ rozrodczy, stawy czy skórę)  by chronić to co najbardziej ważne (czyli serce i mózg).

do tego z punktu widzenia natury: słabe jednostki nie powinny się namnażać zatem uderzenie w układ rozrodczy (płci obu) jest uzasadniony. efekt taki, że zachorowalność na choroby układu rozrodczego jest bardzo wysoka i częstokroć śmiertelna a jest to wynikiem przede wszystkim niewłaściwej diety. dodając nadmierną eksploatację organizmu na przykład ciążami właśnie nie ma sie co dziwić, że zwierze odchodzi przed czasem. zreszta nie tylko zwierze...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Motoduf

  • *
  • Wiadomości: 300
  • Jedzenie jest ludzkie, obżarstwo - Boskie
Odp: ile lat?
« Odpowiedź #10 : 2007-08-12, 00:14 »
Słyszałem, ze koty kastrowane częściej mają problemy z nerkami itd., dlatego średnia ich wieku jest niższa. Ale mogę nie miec racji.
Zapisane
Zjedz bobra, uratuj drzewo!

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: ile lat?
« Odpowiedź #11 : 2007-08-12, 11:05 »
to jest częste, ale wynika nie z samej kastracji ale z niewłaściwej diety.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.072 sekund z 24 zapytaniami.