Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3   Do dołu

Autor Wątek: odczulanie na łydki  (Przeczytany 7428 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

anieszka

  • Gość
odczulanie na łydki
« : 2004-06-03, 17:42 »
szukam sposobu na odczulenie konia na łydki próbowałam już tego z palcatem tzn. jeśli nie reaguje to przykładam palcat ale nie działa a ćwiczę go już dłuższy czas znacie może inne sposoby na odczulenia konia na łydki??
Zapisane

Euphoria

  • Gość
odczulanie na łydki
« Odpowiedź #1 : 2004-06-03, 18:14 »
chyba nie do konca zrozumiałam
chcesz nauczyc konia chodzić na łyde, tak ?
No bo jeśli tak, to do ruchu naprzód nakłaniaj konia nie tylko łydką, ale dosiadem. Ewentualnie głosem.
No ale nie wiem czy Cię dobrze zrozumiałam ?
Zapisane

Natchniuza

  • Gość
odczulanie na łydki
« Odpowiedź #2 : 2004-06-03, 19:23 »
Odczulanie czy uczulanie? :)
Chyba jednak chodzi o to drugie?
Proponuje ostrogi zalozyc. Nie na kazda jazde, bo wtedy szybko i na ostrogi kon przestanie reagowac, ale raz na jakis czas uzyte rozwiazuja ten problem:)
Zapisane

Forum Zwierzaki

odczulanie na łydki
« Odpowiedz #2 : 2004-06-03, 19:23 »

Newada

  • *
  • Wiadomości: 853
Q
« Odpowiedź #3 : 2004-06-03, 19:39 »
jesli o to chodzi o czym mówily kolezanki,to sie z nimi zgadzam.tylko ze ja osobiscie raczej nie polecalabym ostróg.Moze dlatego mi sie tak wydaje,bo jak dla ,mnie kon przestal reagowac na lydki dlatego ze ktos go poprostu kopal lub mial za mocna lydke,lub jej nieumiejetnie uzywal.i kon poprostu przestal reagowac,bo stwierdzil ze caly czas bedzie kopany.no wiec ostrogi wydaje mi sie pomoga tylko na chwile bo przeciez chodzi ci o to zeby kon reagowal na lydke a nie na ostrogi.Ale jesli juz zorientujesz sie mogo pomóc to rzeczywiscie tylko sporadycznie.zawsze w ostrogach jezdzic nie bedziesz.proponuje tak jak napisala Euphoria bardziej dosiadem,staraj sie zeby mu sie na jezdzie nie nudzilo i jak jest ozywiony-wykorzystac to,lekka lydeczka  i juz!
 powodzenia :)
Zapisane

Ritka

  • Gość
odczulanie na łydki
« Odpowiedź #4 : 2004-06-03, 21:04 »
a mi sie wydaje że ona po prostu jeździ na tuptusiach w szkółce ;). A na takie to tylko ostrogi i długi bat :). nie do walenia (kto czytał volte :P) a to upomnienia konia. Bo to wcale nie jest tak że on nie czuje tylko to że mu się nie chce czuć...
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
odczulanie na łydki
« Odpowiedź #5 : 2004-06-03, 21:59 »
newada bo jest różnica między jeżdżeniem w ostrogach przez kogfoś kto kopie konia ciągle a między jeżdżeniem w ostrogach przez kogoś kto umie ich użyć...nie martw się, jezeli umiesz prawidłowo użyć ostróg napeewno konia nie znieczulisz na łydkę, inaczej wszystkie pingwiniarskie i nie tylko konie dawno byłyby zakopane...to że mają w mordzie pehlam albo musztuk też nie znaczy że są twarde w pysku i ciężko nad nimi zapanować...a w rączkach takiej zdolnej dziewczynki to masz mur beton że konia zaciągnie

Natchniuza

  • Gość
odczulanie na łydki
« Odpowiedź #6 : 2004-06-03, 23:03 »
otoz to. dobrze k_cian mowi! wodki jej  8)
Zapisane

anieszka

  • Gość
odczulanie na łydki
« Odpowiedź #7 : 2004-06-03, 23:03 »
to nie jest koń szkółkowy a  młody 4 letni wałach :) zaczełam ostatanio z nim trenować i właśnie zauważyłam że nie reaguje na łydkę, a jak siedziałam na nim jeszcze 4 miesiące temu to chodził idealnie na łydki, więc to pewnie wiana dziewczyny co na nikm jeździła przede mną, na dosiad reauje ale na łydkę i tak koń musi byc wyczulony bo samym dosiadem nie da się ustawić konia :) tez zastanawiałam się nad ostrogami....
Zapisane

misiakonisia

  • Gość
odczulanie na łydki
« Odpowiedź #8 : 2004-06-04, 07:58 »
Cytat: anieszka
to nie jest koń szkółkowy a  młody 4 letni wałach :) zaczełam ostatanio z nim trenować i właśnie zauważyłam że nie reaguje na łydkę, a jak siedziałam na nim jeszcze 4 miesiące temu to chodził idealnie na łydki, więc to pewnie wiana dziewczyny co na nikm jeździła przede mną, na dosiad reauje ale na łydkę i tak koń musi byc wyczulony bo samym dosiadem nie da się ustawić konia :) tez zastanawiałam się nad ostrogami....
jezu skąd my to znamy z oktawią???? :roll:  :roll: nasze koniki tez przez jakiś czas nie reagowały na różne boćce, bo jeździli na nich początkujący!!! :evill: powystrzelać psucicieli!!!OKTAWIA weźmnie poprzyj i opowiedz jak to u nas w STAJNI :roll: bywa!!
Zapisane

Forum Zwierzaki

odczulanie na łydki
« Odpowiedz #8 : 2004-06-04, 07:58 »

Agakonik

  • *
  • Wiadomości: 5091
  • :]
    • WWW
odczulanie na łydki
« Odpowiedź #9 : 2004-06-04, 09:30 »
Sory,ze sie wtrace nie za bardzo do tematu. Misiakonisia ten temat był juz poruszany wiele razy to nie sa Wasze konie i nie mozecie naskakiwac na poczatkujacych bo same nimi byłyscie i nie mozecie mowic,ze niby Wam konie psują.  :roll:
A co do sprawy to zgadzam sie w pełni z K_Cian jak zawsze madrze powiedziala ;)
Zapisane
"A pewnego dnia zapytasz mnie co bardziej kocham: Ciebie
czy moje życie? Ja odpowiem moje życie..
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa nie wiedząc,że
moje życie to Ty."

Natchniuza

  • Gość
odczulanie na łydki
« Odpowiedź #10 : 2004-06-04, 11:24 »
Cytat: misiakonisia
nasze koniki tez przez jakiś czas nie reagowały na różne boćce, bo jeździli na nich początkujący!!! :evill: powystrzelać psucicieli!!


Sorry dziewczyny, ale po obejrzeniu zdjec Oktawii na koniu, ja bym jej mojego konia do jazdy nie dala na pewno. Wiec Twoje krzyczenie w tym wypadku 'powystrzelac psucicieli' smiesznie brzmi.
Zapisane

Euphoria

  • Gość
odczulanie na łydki
« Odpowiedź #11 : 2004-06-04, 13:06 »
buehe, natchniuza, dobre..popieram :P  8)
Zapisane

OkTaWiA

  • Gość
odczulanie na łydki
« Odpowiedź #12 : 2004-06-04, 13:25 »
a co ci nie pasuje w tym jak ja jezdze??widzialas jak jezdze??nie przypomina sobie,wiec prosze,zostaw swoje uwagi dla siebie!!!!to ze nie jezdze tyle co ty i nie mam niewiadomo ilu lat co ty to nie znaczy,ze jezdze zle!! powiem ci,ze zdzwiwilabys sie gdybys zobaczyla jak jezdze wogole,a nie jak wygladam na zdjeciach  :grr: odpusc sobie bo juz naprawde w niektorych momentach nie chce mi sie czytac co piszesz,jak wszystkich krytykujesz i uwazasz sie za nie wiem co bo jestes starszcza,bo moze i lepiej jezdzic....wybacz,ale takie jest moje zdanie.
Zapisane

anieszka

  • Gość
odczulanie na łydki
« Odpowiedź #13 : 2004-06-04, 14:05 »
proszaę nie kłóćcie się :/ ten wałach nie jeździł pod początkującymi nie licząc córki właściciela, a dziewczyna co na nim jeździła go kopała choć nie jest początkująca ale dla niej jak koń nie chce wyciągnąc to trzeba go kopać - dlatego już nie jeździ na nim,
Zapisane

Newada

  • *
  • Wiadomości: 853
odczulanie na łydki
« Odpowiedź #14 : 2004-06-04, 14:29 »
Natchniuza rany nie zawsze vmozna zachowac idalny dosiad :? a poza tym ja bym sie tego jej dosiadu tak bardzo nie czepiala.pokaz swoje zdjecia to moze tez cos zanjdziemy :roll: i nikt ci nie kazde dawac jej konia a to jak jezdzi to jej sprawa!tymbardziej ja np. nie uwazam zeby robila cos zle,nawet jesli nie jest mistrzem jezdziectwa(jak ty oczywiscie :? )to za o wiele wieksza zasluge uwazam ze tak dobrze zrozumiala sie z Oktawia i ze po tak dlugiej przerwie ona ciagle TYLKO  jej ufala.....bo wiesz,jak ktos chce to sie moze do wszystkiego przyczepic :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

odczulanie na łydki
« Odpowiedz #14 : 2004-06-04, 14:29 »

Euphoria

  • Gość
odczulanie na łydki
« Odpowiedź #15 : 2004-06-04, 14:48 »
anieszka, musisz być cierpliwa, poproś o pomoc kogoś bardziej doświadczonego od ciebie ze stajni.I dużo nagradzaj tego konia gdy zareaguje tak jak tego oczekiwałaś.
Zapisane

Natchniuza

  • Gość
odczulanie na łydki
« Odpowiedź #16 : 2004-06-04, 15:02 »
Po pierwsze - nie mowie, ze jestem mistrzem jezdziectwa.
Po drugie - Oktawia, widzialam Twoje zdjecia na koniu i to mi wystarczy, by ocenic w pewnym chociaz stopniu jak ktos jezdzi. Nie chodzi tu tylko o Twoj dosiad, ale przede wszystkim o to, jak ten kon pod Toba chodzil, a ze zdjec wynikalo, ze tak srednio. Nie mowiac juz o Twoich bezsensownych tlumaczeniach dotyczacych machania rekami, bo za goraco.
Po trzecie - Moje zdjecia sa w forumowym 'albumie', wiec zaprszam do krytyki. Wcale siebie nie uwazam za genialnego jezdzca i nie wmawiajcie mi, ze wszystkich tu krytykuje. O ile wiem, to Oktawia to jeszcze nie sa 'wszyscy'.

Po czwarte - 4-latek to mlody kon, wiec tu bym jednak z tymi ostrogami uwazala, choc raz na jakis czas to mu nic nie bedzie.
Anieszka, jezdzij go duzo w tereny, konie w terenach chodza zywiej, wiec tam sie latwo wypracowuje daznosc do ruchu na przod zwlaszcza na dlugich prostych. Podczas jazdy wypychaj dosiadem, kaz utrzymywac Twoje tempo. Jak lydka nie zadziala, to pomoz sobie batem, to lepsze niz kopanie. Sprobuj pracy na lonzy, poganiaj batem, niech sie rusza, niech podstawi zad pod klode.dasz rade:) POwodzenia!
Zapisane

anieszka

  • Gość
odczulanie na łydki
« Odpowiedź #17 : 2004-06-04, 15:28 »
dzięki :) od jutra zaczynam z nim regularen treningi :) jakoś pójdzie
Zapisane

misiakonisia

  • Gość
odczulanie na łydki
« Odpowiedź #18 : 2004-06-04, 15:41 »
Cytuj

Po drugie - Oktawia, widzialam Twoje zdjecia na koniu i to mi wystarczy, by ocenic w pewnym chociaz stopniu jak ktos jezdzi. Nie chodzi tu tylko o Twoj dosiad, ale przede wszystkim o to, jak ten kon pod Toba chodzil, a ze zdjec wynikalo, ze tak srednio. Nie mowiac juz o Twoich bezsensownych tlumaczeniach dotyczacych machania rekami, bo za goraco.

no no no, słuchaj widzałaś tylko na zdjęciach a ja widziałam na WŁASNE oczy wiec nie mów mi co widziałam ok??? :grr:  :grr:  :grr: to jest moja przyjaciółka i nie pozwolę jej obrarzać myśl co chcesz ale OKTAWIA ŚWIETNIE jezdzi i to ze na zdjaciach zrobionych PO DŁUGIEJ PRZERWIE to nie znaczy ze Zle jeżdzi!!!!!! :grr:  :grr:  :grr:  :grr:  :grr:  :grr: KONIEC TEMATU!!
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
odczulanie na łydki
« Odpowiedź #19 : 2004-06-04, 15:41 »
boze znowu slowo krytyki uwazam zreszta ze konstruktywnej - bo o dziwo wszyscy ci co maja pretensje o slowa i opinie innych uwazaja sie za extra znawcow ktorym inni konie psuja a one biedne musza je naprawiac...bez przesady....a pamietam rozmowy z oktawia, pamietam zdjecia a szegolnie te z wahlowaniem hehehe i tez mam swoje zdanie....

a teraz prosze, wyskakujcie prosze bardzo ze sie za mistrza uwazam :hyhy:  

anieszka, jezdzij nie na zasadzie ze raz po raz działasz łydką, łydkę przykładasz i dopiero jak zareaguje to zmniejszasz uścisk że tak powiem, jeżeli trzeba pomóż batem sobie, pamiętaj że to dłuuuuga i żmudna praca

misiakonisia

  • Gość
odczulanie na łydki
« Odpowiedź #20 : 2004-06-04, 15:46 »
ja sie nie uwazam za znawce koni wrecz przeciwnie chyle czoła przed innymi ale wkurza mnie opinia ludzi 'z poza" którzy nic nie widzieli!! :grr:  :grr:
Zapisane

Forum Zwierzaki

odczulanie na łydki
« Odpowiedz #20 : 2004-06-04, 15:46 »

Natchniuza

  • Gość
odczulanie na łydki
« Odpowiedź #21 : 2004-06-04, 15:50 »
To jest Twoja przyjaciolka, wiec Twoja ocena jej umiejetnosci jest tym bardziej subiektywna.
Swietnie to jezdzi Kubiak albo Morsztynowa, nie Oktawia, ani nie ja (zeby bylo jasne).
Widze, ze normalna dyskusja z Wami ma niewielki sens, bo kazda krytyke dotyczaca Waszej jazdy przyjmujecie jako personalne docinki pod Waszym adresem, a tak nie jest.
A zdanie na temat jazdy Oktawii sobie juz wyrobilam na podstawie zdjec i jej wypowiedzi i mnie, misiakonisia, nie przekonasz.
I nie denerwuj sie tak, bo zlosc pieknosci szkodzi  :D
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
odczulanie na łydki
« Odpowiedź #22 : 2004-06-04, 15:54 »
baaa wogóle jeszcze wrzodów dostaną albo co ;)

nba marginesie, misiakonisia ile czasu jeździsz i jak często?

Newada

  • *
  • Wiadomości: 853
odczulanie na łydki
« Odpowiedź #23 : 2004-06-04, 16:20 »
aaa,bo to Oktawia wypalila z tym "Wachlowaniem" czy "wietrzeniem"?  :P no to rzeczywiscie nie bylo sensowne... :) ale dobra dziewczyny,skonczmy temat... : ;)
Zapisane

anieszka

  • Gość
odczulanie na łydki
« Odpowiedź #24 : 2004-06-04, 16:31 »
ja nie uważam się za jakiegoś ekstra znawę bo gdybym tak uważała to bym nic nie pisała na ten temat wogóle bym go nie zakładała, a założyłam bo nie hcce popełnić błędu przy pracy z tym koniem, nie wiem też czy to ta dziewczyna go zepsuła ale widziałam jak jeździ jak koń obrywa po łydach i żal mi go było :(


dzięki za pomoc
Zapisane

Natchniuza

  • Gość
odczulanie na łydki
« Odpowiedź #25 : 2004-06-04, 16:47 »
Anieszka, ten tekst o znawcach to raczej nie byl pod Twoim adresem :)
Zapisane

misiakonisia

  • Gość
odczulanie na łydki
« Odpowiedź #26 : 2004-06-04, 17:06 »
Cytuj

Widze, ze normalna dyskusja z Wami ma niewielki sens, bo kazda krytyke dotyczaca Waszej jazdy przyjmujecie jako personalne docinki pod Waszym adresem, a tak nie jest.
A zdanie na temat jazdy Oktawii sobie juz wyrobilam na podstawie zdjec i jej wypowiedzi i mnie, misiakonisia, nie przekonasz.
I nie denerwuj sie tak, bo zlosc pieknosci szkodzi

 POwiedziałam mów co chcesz a co do mojego stylu jazdy to nie masz NIC do powiedzenia!!!!!!!!!!!!!! :grr:  :grr:  :grr:  :grr:  :grr:
Zapisane

Natchniuza

  • Gość
odczulanie na łydki
« Odpowiedź #27 : 2004-06-04, 17:06 »
Nie mowie o Tobie, a o Oktawii.
Wyluzuj!
 :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

odczulanie na łydki
« Odpowiedz #27 : 2004-06-04, 17:06 »

misiakonisia

  • Gość
odczulanie na łydki
« Odpowiedź #28 : 2004-06-04, 17:12 »
dobra dobra to nie ja zaczęłam!! koniec tematu niechce mi sie juz o tym gadać!! :grr:
Zapisane

Natchniuza

  • Gość
odczulanie na łydki
« Odpowiedź #29 : 2004-06-04, 17:49 »
Beznadziejna jestes.
EOT.
Zapisane
Strony: [1] 2 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.088 sekund z 31 zapytaniami.