Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3   Do dołu

Autor Wątek: odczulanie na łydki  (Przeczytany 7494 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

misiakonisia

  • Gość
odczulanie na łydki
« Odpowiedź #30 : 2004-06-04, 18:38 »
hmm...... dzieki to twoja opinia!!!! :?  :?  :?  :?  :roll:  :roll:  :roll:
Zapisane

Euphoria

  • Gość
odczulanie na łydki
« Odpowiedź #31 : 2004-06-04, 19:02 »
ekhm..że sie tak nieśmiało zapytam..czy mogę prosić o namiary na to zdjęcie"z rękami".bo go chyba nie widziałam ?
Zapisane

Natchniuza

  • Gość
Zapisane

Forum Zwierzaki

odczulanie na łydki
« Odpowiedz #32 : 2004-06-04, 19:07 »

Zimoludka

  • Gość
odczulanie na łydki
« Odpowiedź #33 : 2004-06-04, 19:12 »
co do wyczulenia na łydki to już chyba wszystko zostało powiedziane
a co do dosiadu Oktawii to dajcie na luz!!! na zdjęciahc może być całkiem inaczej niż w rzeczywistości! rodzicie problemy z niczego!
co do jazd początkujących to każdy się cuzy, każdy musi pokopać konia. Ja jako początkująca dostawałma konie wykopane wyszarpane więc nic im zrobić nie mogłam. na szczęście wisadając na Rewinie nie kopałam konia ani nie szarpałam. I bardzo dobrze wiem co to znaczy jak delikatny koń jest dawany dla jeźdzców całkiem zielonych i potem jest twardy w pysky i nie reaguje na łydki. i nic się nei da zrobić tlyko przeczekać sezon.


aha i jeszcze wracając do reagowania na łydki to dużą uwagęzwróć na reagowanie na głos.
Zapisane

Ritka

  • Gość
odczulanie na łydki
« Odpowiedź #34 : 2004-06-04, 19:36 »
sorki że się wtrącę, ale zze zdjęć też bym nie powiedziała że Oktawia jest dobrym jeźdźcem i tak samo moge powiedzieć że zepsuje konia. Ani ten koń pozbierany, ani skrócony, ani na pomocach - zwykła szkółka więc ty misiakonisia się lepiej nie kłóć. Napewno nie dałabym oktawi mojego konia do jazdy  :roll:
Zapisane

Zimoludka

  • Gość
odczulanie na łydki
« Odpowiedź #35 : 2004-06-04, 20:10 »
bosze! nie wywyższajcie się! to, że amsz super konia za niewiadomo ile kasy i z niewidomo jakim pochodzeniem to nie znaczy, że jesteś lepsza itp to samo jest skierowane do natchniuzy
Zapisane

anieszka

  • Gość
odczulanie na łydki
« Odpowiedź #36 : 2004-06-04, 20:29 »
ludzie nie kłóćcie się....



Magda może i to nie było do mnie ale było tam coś w stylu poprawiania konia po innych więc wolałam napisać :)
Zapisane

Ritka

  • Gość
odczulanie na łydki
« Odpowiedź #37 : 2004-06-04, 20:30 »
zima, ja sie nie wywyższam, ja po prostu więcej wiem i nieco lepiej jeżdże. Koń tu nie ma nic do gadania. ej no sory, najpierw narzeka na początkującego a sama nie umie zebrać konia  :?
Zapisane

Kamelia

  • Gość
odczulanie na łydki
« Odpowiedź #38 : 2004-06-04, 20:38 »
ja tylko prosze nie zakopcie i nie za szarpcie tego konia na śmierć Błagam. KONIEC :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

odczulanie na łydki
« Odpowiedz #38 : 2004-06-04, 20:38 »

Zimoludka

  • Gość
odczulanie na łydki
« Odpowiedź #39 : 2004-06-04, 20:59 »
jeśli to nie było wywyższanie to co?
Cytuj

Napewno nie dałabym oktawi mojego konia do jazdy
to jest wywyższanie! skąd wiesz jak jeździ jeśli nie widziałaś? zdjęcia nie pokażą wam wszystkiego.
Zapisane

Zuzika

  • Gość
odczulanie na łydki
« Odpowiedź #40 : 2004-06-04, 21:47 »
o kurcze... poco te spory?? Z mojego punktu widzenia sprawa jest nastepująca, Ritka i NAtchniuza jeżdżą bardzo dobrze konno w co wierze, a Oktawia jeździ dobrze ale przecież człowiek uczy sie na błędach, kiedyś będzie jeździc super, nie odrazu kraków zbudowano, myśle ze Natchniuza i Ritka z pewnością poświęciły na treningi jazdy wiele więcej godzin niż Oktawia, ona nie ma własnego konia, nie może trenować tak często, zresztą nie uważam żeby ze zdjeć można było stwierdzić jak kto jeździ... zdjecia to tylko jedna scena z całej jazdy..
Zapisane

Kozica

  • Gość
odczulanie na łydki
« Odpowiedź #41 : 2004-06-04, 22:00 »
oj lubicie się kłócić...  :roll:
Zapisane

koniulka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2541
odczulanie na łydki
« Odpowiedź #42 : 2004-06-04, 22:02 »
i tu całkowicie popieram Zuzike :)
I skończmy ten temat bo to naprawde nie ma sensu.
Zapisane
Na zawsze w naszych sercach...

OkTaWiA

  • Gość
odczulanie na łydki
« Odpowiedź #43 : 2004-06-05, 00:23 »
Cytuj

ej no sory, najpierw narzeka na początkującego a sama nie umie zebrać konia

jeszcze dodam co do tego.myslisz,ze tak latwo zebrac konia ktoryy chodzil do tej pory pod poczatkujacymi?? chyba niebardzo:> a poza tym wsiadlam zaraz po poczatkujacym,na 15 min,co w 15 minut mozna zrobic z koniem??jaki jest sens zaczynania pracy z nim??

p.s.dzieki za poparcie :))
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
odczulanie na łydki
« Odpowiedź #44 : 2004-06-05, 10:37 »
oj oktawia sens pracy z koniem jest i to duży, nawet jeżeli ma to być 15min, dziewczyna pewna mi tłumaczyła że nie ma sensu konia próbować powyginać bo ona i tak tylko raz w tygodniu jeździ,rozmowa była odnośnie tego bo pisała że wyłożyła się na zawodach z koniem na zakręcie, nawet 15min ćwiczeń wpływa na konia dobrze, poza tym prowadząc treningi, wymagając czegoś więcej od konia powinno się od niego wymagać pracy przez krótki czas, dać mu luz, odpocząć, przemyśleć co zrobił a potem powtórzyć...rzecz polega nie na przegalopowaniu w czasie jazdy 15 okrążeń a na ćwiczeniu zagalopowania n razy starając się jak najsopokojniej zacząć i utrzymać konia w takim tempie, próbować zagalopowania ze stępa, ze stój i z cofnięcia, koń wtedy nie dość że bardziej się pod siebie podstawia to do tego łatwo sprawdzić jak reaguje na pomoce a jak się rozpędzi to na cholerę galopować pół godziny? to jedna sprawa, druga to to że oktawia na tamtym zdjęciu twierdzi że machała rękoma bo jej gorąco, na litość boską, rękoma macha się mając konia na napiętej wodzy? jeżeli rzeczywiście machałaś to trochę rozumu i puść te wodze, poluzuj je bo dla konia sieczkę w pysku zrobisz, choć osobiście sądzę że strasznie starałąś się konia na siłę "ustawić" do zdjęcia.....

sądzę że to nie wywyższanie się przez natchniuzę czy ritkę a jedynie stwierdzenie faktu, ja bez bicia moge się przyznać że wiele problemów które mam z rudym teraz to wynik moich błędów z początku pracy z nim z których nawet może nie do końca zdawałam sobie sprawę, z tym się pospieszyłam, to zrobiłam nie do końca tak jak trzeba... i przyznaję się do tego i jakoś honoru mi to nie ujmuje, a zdjęcia mówią baaardzo duuuużo o dosiedzie,tak samojak nakręcenie siebie na video, mówicie że na zdjęciu może wyjść coś nie tak? owszem ale wtedy kiedy nie masz prawidłowego i ustabilizowanego dosiadu, bo to oznacza że ręka ci lata, lata ci łydka i wogóle tobą macha i masz kiepską równowagę że raz siedzisz tak a raz tak, dosiad ma być stabilny, łydka nieruchoma, ręka też stabilna, biodra działają ale nie wachlujesz całym ciałem, biodra działają sobie  a reszta działa sobie,i nikt nie mówi tutaj oo przesunięciu łydki do galopu czy podczas wyginania konia itp

Forum Zwierzaki

odczulanie na łydki
« Odpowiedz #44 : 2004-06-05, 10:37 »

Newada

  • *
  • Wiadomości: 853
odczulanie na łydki
« Odpowiedź #45 : 2004-06-05, 14:43 »
dzieki wam robie sie coraz madrzejsza..... :)
Zapisane

OkTaWiA

  • Gość
odczulanie na łydki
« Odpowiedź #46 : 2004-06-05, 16:17 »
a czy ja nie mam stabilnego dosiadu na tych zdjeciach??jakos nie przypominam sobie,zebym latala w siodle,lydke mam w miejscu,siedze w siodle...nie latam w nim,reke mam stabilna.zapraszam kiedys do odwiedzenia mojej stajni,zobaczenie ktoregos z treningow i wtedy prosze o wypowiadanie sie na ten temat  :wink:
Zapisane

Kamelia

  • Gość
odczulanie na łydki
« Odpowiedź #47 : 2004-06-05, 16:53 »
co do tego opisu, nie powiedziała bym że siedzisz tak doskonale jak to opisałaś wyżej
Zapisane

Ritka

  • Gość
odczulanie na łydki
« Odpowiedź #48 : 2004-06-05, 18:52 »
ja też...
i koń niezebrany :p ja może mam zboczenie, ale dziele jeźdźców na dwie części,
niektórzy radzą sobie z koniem - koń zebrany, albo przynajmniej głowa w dole, a ci drudzy tuptają sobie na konikach. ty należysz do tych drugich.
Zapisane

OkTaWiA

  • Gość
odczulanie na łydki
« Odpowiedź #49 : 2004-06-05, 19:03 »
hehehe i w tym momencie sie mylisz :) nie tuptam sobie na konikach jak to okreslilas.gdybym tak robila to napewno intruktorka nie dalaby mi mlodego konia do treningow,tylko starszego,wiele wiecej umiejacego.nie jezdze super,ale nie jezdze tez zle.i naprawde mieszkasz niedaleko ritka....zapraszam do mojej stajni na jeden z treningow....wtedy sie wypowiadaj na temat mojego zgrania z koniem itd.
Zapisane

Ritka

  • Gość
odczulanie na łydki
« Odpowiedź #50 : 2004-06-05, 19:20 »
chętnie zobacze..
chyba, że przyjdziesz do mnie i wsiądziesz na mojego konia to zobaczymy co potrafisz :). Wiesz, ja na nim potrafie zrobić wszystko, wsiadła moja koleżanka, która też jeździ na młodych koniach, stratuje w ujeżdżeniu i wogóle, a nie mogła zagalopować...

POza tym jeśli koń nie jest zebrany i nie jest rozluźniony to nic nie zrobisz. Kiedy nie ma zadu podstawione to ŻADNYCH skoków nie ma, no chyba że skaczesz 80 cm  :wink: , a to jeszcze sport nei jest  :roll: .

A ja Twojej jazdy nie widziałam więc nie będę oceniała Twojej instruktorki.
Zapisane

Forum Zwierzaki

odczulanie na łydki
« Odpowiedz #50 : 2004-06-05, 19:20 »

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
odczulanie na łydki
« Odpowiedź #51 : 2004-06-05, 19:44 »
oktawia jezeli masz dosiad stabilny i ciagle siedzisz w jednym miejscu i masz ustabilizowana lydke i reke to wynika z tego ze na zdjeciu to nie jest przypadkowa poza a normalna w jakiej jezcdzisz a co za tym idzie mozenmy z czystym sumieniem ocenic twoj dosiad bo ciagle jest taki sam..a jezeli twierdzisz z e w takim mome4ncie zrobili ci zdjecie i tak wyszlo to znaczy ze masz niestabilny dosiad i kiepska rownowage, logiczne

OkTaWiA

  • Gość
odczulanie na łydki
« Odpowiedź #52 : 2004-06-05, 19:48 »
no to postaram sie w przyszlym tygodniu porobic zdjecia z treningu w mojej stajni i wtedy sie wypowiecie??ok?? a jak narazie koniec dyskusji na temat mojego dosiadu,bo nie ma ona dalszego sensu,ja wiem swoje a wy swoje :) jak jezdze na lunie to nie mam wiekszych problemow z rozluznieniem jej i podstawieniem zadu....moze to dlatego ze ma taki intensywny  :roll:
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
odczulanie na łydki
« Odpowiedź #53 : 2004-06-05, 19:52 »
tak zerknęłam na zdjęcia które do tej pory zamieściłaś... i powiedz mi że nie próbujesz dla konia głowy do zdjęcia ustawić ręką... http://www.zwierzaki.org/album_showpage.php?pic_id=2944

OkTaWiA

  • Gość
odczulanie na łydki
« Odpowiedź #54 : 2004-06-05, 20:05 »
nie próbuje :)  delikatnie zadzialalam palcami :) coz za zbrodnia :P hehe
Zapisane

Inwersja :*

  • Gość
odczulanie na łydki
« Odpowiedź #55 : 2004-06-05, 20:10 »
Ja przepraszam że się wypowiem ale po zdjęciach niczego nie widać a z Oktawia jezdzimy w tej samej stajni i dosiad ma dobry a to ze konia nie zbiera to jest powod tylko tego ze narazie musi nauczyc go ruchu do przodu bo kon chodzil rekreacyjnie pod malymi dzicmi ktore go zamulaly a ona go terz oducza. A chyba panno k_cian czy natchniuzo ze kon musi miec najpierw ruch do przodu zeby go zebrac to samo tyczy sie Ritkowej. Dziewczyna jezdi od apru miesiecy ale jest bardzo zgrana z koniem swietnie skacza i coraz lepiej ujezdzenie wychodzi. Zaczyna ja zbierac takz eby nie tracila ruchu do przodu i jej wychodzi. I prosze nie wypowiadac sie o kims po glupich zdjeciach bo tak to ja moge kazdego oceniac sobie. Zapraszam serdecznie na ansze treningi  to zobaczycie. zacznijcie od krytykowania siebie a potem patrzcie na innych...
Zapisane

Euphoria

  • Gość
odczulanie na łydki
« Odpowiedź #56 : 2004-06-05, 20:11 »
No i tego właśnie nie lubie,jak ludzie myśla, że" och, wezme nizej ręke to koń sie >zbierze< bedzie ładnie" . Mylą zganaszownie z zebraniem. A poza tym, aby koń był zebrany w "stój" należy używac mocno dosiadu, nie samej ręki. Palcami to sobie możesz...w nosie podłubać :>
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
odczulanie na łydki
« Odpowiedź #57 : 2004-06-05, 20:15 »
dokładnie, zresztą widać po ustawieniu ręki, nisko i szeroko, wodza napięta - tak działa się podobnie do działania wypinaczy, w jednym celu...a mskoro działasz tylko paluszkami to po co ręka tak nisko?chyba powinnaś wieddzieć jak i gdzie trezyma się rękę

inwersja ja stwierdzam tylko jak jest, albo ma sie dobry stabilny dosiad i jest on ok chocby nei wiem gdzie i kiedy robili ci zdjecie, albo jest niestabilny i w czasie 5min jazdy ciagle siedzia szinaczej, noga tu a reka tam, czyz nie? ja uwazam ze patrzac na zdjecie duuuuzo da sie zobaczyc i stwierdzic

Forum Zwierzaki

odczulanie na łydki
« Odpowiedz #57 : 2004-06-05, 20:15 »

Inwersja :*

  • Gość
odczulanie na łydki
« Odpowiedź #58 : 2004-06-05, 20:22 »
no wybacz ale nie zawsze jakos nigdy nie zauwazylam zeby ani mi ani karoli cos gdzies latalo. moze to jest wasze zdanie ok porobi sie wiecej zdjewc z jazdy to zobaczycie bo po jendym zdjecieu sie nie ocenia nie wazne ztreszta ...:P
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
odczulanie na łydki
« Odpowiedź #59 : 2004-06-05, 20:51 »
a ja nie dośc że się zawziełam to jeszcze bawi mnie ta sytuacja i ta dysqsja :P

po pierwsze to nie było jedne zdjęcie a po drugie starczy że pamiętam oktawię zanim jeździła u was...też widziałam wtedy sporo zdjęć :P
Strony: 1 [2] 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.094 sekund z 27 zapytaniami.