Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3   Do dołu

Autor Wątek: Z Siodłem czy bez?  (Przeczytany 5673 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

A$chant!

  • Gość
Z Siodłem czy bez?
« : 2005-07-03, 21:14 »
Byłam nie dawno na wycieczce. Były tam konie. Jeździłam konno. Raz na siodle, a raz bez. Jak waszym zdaniem jest lepiej? Jak wolicie?  :)
Zapisane

Karletka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3339
  • . . . : : :})i({: : : . . .
    • WWW
Odp: Z Siodłem czy bez?
« Odpowiedź #1 : 2005-07-03, 21:27 »
Ja tylko raz jechałam na oklep(bez siodła) więc nie mi to oceniać ;) .Ale oczywiście zależy to od konia, jak jest zbudowany(czy ma wystający kłąb, czy jest chudy itp). Ja jeździłam akurat na konisiu, na którym było baaaardzo wygodnie ;) .
Zapisane

Euphoria

  • Gość
Odp: Z Siodłem czy bez?
« Odpowiedź #2 : 2005-07-03, 21:39 »
Troche dziwne pytanie- jak jest lepiej... jesli chodzie o ta sprawe. Zdecydowana wiekszosc jezdzi na codzien w siodlach, czasem jako urozmaicenie poobklepuja sobie tylki na oklep ;) ja jak jezdzilam na Grubym to baaardzo czesto jezdzilam na oklep, czesciej niz na jakimkolwiek innym koniu i bylo to przyjemne, bo tluscioch z niego byl i miekki w miare:) na oklep poprawia sie tez dosiad.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Z Siodłem czy bez?
« Odpowiedz #2 : 2005-07-03, 21:39 »

moki

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 353
  • Domestosowa kosmitka - Madziarko ;-)
    • WWW
Odp: Z Siodłem czy bez?
« Odpowiedź #3 : 2005-07-03, 21:43 »
U mnie na oklep jeździmy tak dla odpręzenia albo żeby ruszyć konie po ciężkim dniu poprzednim, no czasami żeby poprawić sobie troche dosiad. Ale praca podstawowa jest w siodle. Ja na mojej Rudzi na oklep cóz nie za bardzo Rudziele należy do koni dość wąskich   :hyh: jest strasznie szczupła damą  ;) Natomiast na naszych grubaskach to sama przyjemnoś tak się powozić na fotelikach  :spoko:

Karolas

  • Gość
Odp: Z Siodłem czy bez?
« Odpowiedź #4 : 2005-07-03, 22:06 »
a$schant ja dzisiaj jezdzilam na oklep. Zreszta przedwoczraj tez :) Ja mam dosc grubszy problem, poniewaz moje siodlo tak mnie usadzilo, ze jestem troche pochylona no i w ogole takie szczegoly. Juz po dzisiejszym treningu czuje roznice :) Wbrew pozorom jezdzenie na oklep nie jest tylko dla jezdzcow poczatkujacych :] Niezwykle korzystanie wplywa na dosiad :) Ja nigdy wczesniej o paru rzeczach nie wiedzialam, nawet bym sie nie domyslila ze to jest blad (i poprzedni moi trenerzy tez tego nie korygowali) a tutaj p. Aldona wszystko mi wyjasnila i jestem w szoku ile lat zylam w niewiedzy :) Naprawde, rzeczy o ktorcyh wczesniej nie wiedzialam (lub nawet nie tak uczono) a tutaj zonk :] Ale zbawienna jazda na oklep mam nadzieje ze i w tym przypadku mnie zbawi :)

Co do tych bledow. Mnie p. Michelle uczyla, ze jak jade na wolcie/kole czy Bog wie czym jeszcze, zaluzmy ze w prawo, mam cofnac wewnetrzne ramie i pchac biodrami konia do srodka. Jednak westowe koniki sa rewelacyjnie ujezdzone i pod moim ciezarem wpadaja do srodka a ja za nimi i sie kolko zamyka :P
Zapisane

Vizsla

  • Gość
Odp: Z Siodłem czy bez?
« Odpowiedź #5 : 2005-07-03, 22:19 »
Jazda na oklep jest przyjemna, ale wole mimo wszystko w siodle. Choc fakt, ze poprawie sobie dosiad bardzo mnei zacheca ;)
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Odp: Z Siodłem czy bez?
« Odpowiedź #6 : 2005-07-04, 09:20 »
vizsla tyle że jedna jazda na oklep dużo nie wskóra, to najlepiej robić regulatrnie lub np dwa tygodnie czy nawet miesiąc się mordować na oklep...najlepiej na lonży kiedy skupić możesz się na sobie ale luzem po ujeżdżalni też może być

MrOcZnA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 251
  • GrEeN DaY
Odp: Z Siodłem czy bez?
« Odpowiedź #7 : 2005-07-04, 09:36 »
ja ..................... wole bez.............................. fajna sprawa tylko fakt faktem jak źle siedze to sobie 4litery obcieram ale jak już potem załapie o co chodzi to piękna sprawa................... no i poprawia dosiad................. a pozatym jak to się czesto mi zdarza .... gdy mam okazje pojeździć to brakuje dla mnie siodła... więc jakoś sobie ten problem moge rozwiązać.................. :)
Zapisane

Karolas

  • Gość
Odp: Z Siodłem czy bez?
« Odpowiedź #8 : 2005-07-04, 10:33 »
k_cian dlatego ja trenuje codziennie na oklep na patti a potem trening w siodle na Trixie :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Z Siodłem czy bez?
« Odpowiedz #8 : 2005-07-04, 10:33 »

Vizsla

  • Gość
Odp: Z Siodłem czy bez?
« Odpowiedź #9 : 2005-07-04, 10:35 »
vizsla tyle że jedna jazda na oklep dużo nie wskóra, to najlepiej robić regulatrnie lub np dwa tygodnie czy nawet miesi±c się mordować na oklep...najlepiej na lonży kiedy skupić możesz się na sobie ale luzem po ujeżdżalni też może być

k_cian ale ja to wiem :P Ja jezdze na ujezdzalni raz na jakis czas, kiedy mam taka mozliwosc, bo nie zawsze mozna... Ja juz na to nic nie poradze :P:P
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Odp: Z Siodłem czy bez?
« Odpowiedź #10 : 2005-07-04, 13:00 »
czemu nie zawsze można? powinnas móc za każdym razem kiedy chcesz

jeśli chodzi o ten paskudniasty kręgosłup to ja poprostu zakładam czaprak ;) na to pas do lonżowania...zazwyczaj nie mam nóg obtartych chociaż ostatnio w krótkich spodenkach to troszkę przy kolanach natarłam przy anglezowaniu :P a pas parciany z kółkami więc problem mały....ale nie tak żeby nie przeżyć ;) my w tej chwili na oklep się przesiedliśmy z rudym i tak się męczymy, tzn on męczy mnie ;) bo po nim to raczej zmęczenia nie widać...:P

ssgosiass

  • Gość
Odp: Z Siodłem czy bez?
« Odpowiedź #11 : 2005-07-04, 14:22 »
Tak jakoś mi wygodniej w siodle :)
Raz jechałąm na oklep i... tak dziwnie :P
Zapisane

Flaś

  • Gość
Odp: Z Siodłem czy bez?
« Odpowiedź #12 : 2005-07-04, 14:33 »
Bez siodła. :krzywy:
Zapisane

Nevada

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 80
  • I don't wnant to be a stupig girl!
Odp: Z Siodłem czy bez?
« Odpowiedź #13 : 2005-07-04, 16:53 »
Jazda na oklep jest calkiem fajna jesli ma sie dobrze zbudowanego konika.Ja na obozie kilka lat temu dostalam otylego kucyka.Zadne siodlo sie na niego nie pasowalo wiec musialam jezdzic na oklep,ale bylo calkiem fajnie.Na grubiutkim kucyku miekko sie sziedzi :) :)
Zapisane

Kamelia

  • Gość
Odp: Z Siodłem czy bez?
« Odpowiedź #14 : 2005-07-04, 19:34 »
a ja zależy od dnia, konia i mojego humoru :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Z Siodłem czy bez?
« Odpowiedz #14 : 2005-07-04, 19:34 »

Vizsla

  • Gość
Odp: Z Siodłem czy bez?
« Odpowiedź #15 : 2005-07-04, 21:47 »
Nie zawsze, bo czasem chce skoki ;) A i tak dosyć rzadko jeżdżę :? Dopiero teraz będę często na oklep jezdzic w miare ;)
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Odp: Z Siodłem czy bez?
« Odpowiedź #16 : 2005-07-04, 22:40 »
vizsla na oklep też się skacze ;) znakomicie robi na równowagę w skoku i podążanie za koniem w skoku

ssgosiass pewnie temu ci dziwnie że brakowało równowagi, wszystko się ruszało a nic kompletnie nie trzymało co? ;) jedna jazda na oklep nic nie da, ich musi być więcej bo dopiero wtedy coś pomogą i dopiero wtedy naprawdę są przyjemne - kiedy człowiek się przełamie i rozluźni, nie rzuca go po kręgosłupie końskim a ma się wrażenie jakby było się przyklejonym do grzbietu konia i jedynie płynnie poddaje się jego ruchom

jeden minus jazdy na oklep w krótkich spodenkach - owady mają większe poole do popisu... mam tego przykład...centralnie od przodu nogi na stawie skokowym dziabnął mnie wczoraj ślepak, było ok, trochę poswędziało i noga czyściutka...a dziś kostka jak balon, wielka czerwona plama na wierzchu, na środeczku jaśniejszy bąbelek który jak diabli piecze i boli kiedy się go dotknie... boli przy każdym ruchu, przy dotknięciu opuchlizny , nawet jak nic nie robię to takie dziwne uczucie..do tego grzeje i jest twarda jak diabli...jednym słowem typowy objaw reakcji alergicznej na ugryzienie owada - o dziwo ani po wzięciu cetalergin'u ani po smarowaniu w sumie 5 razy w ciągu dnia hydrocortisonem (0,5% niestety tylko bo ten jest bez recepty a 1% w domu się skończył jakiś czas temu  :? ) no i lipa, tylko klapki na nogę wchodza, kuśtykam jakoś ale dziś już nie wsiadałam na konia...za to zrobiliśmy lonżę w kantarku, położyliśmy dwa drążki na kole jako cavaletti  na rozgrzewkę i podnoszenie kulapet a potem czmychneliśmy po jeden stojaczek, oponki z drążków na jednał kupkę i małą stacjonatkę rudy sobie poskakał troszku, całkiem dobrze mu szło mimo że był zdziwiony że na lonży mu cuda pancia wymyśla i każe się wysilać...tak dobrze się biegało luzem ;)
« Ostatnia zmiana: 2005-07-04, 22:46 autor k_cian »
Zapisane

Vizsla

  • Gość
Odp: Z Siodłem czy bez?
« Odpowiedź #17 : 2005-07-04, 22:44 »
k_cian narazie wolę nie ryzygować :lol: To byloby pewnie samobojstwem choc nie wiem ;) Moze akyrat jutro psorobuje ;)
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Odp: Z Siodłem czy bez?
« Odpowiedź #18 : 2005-07-04, 22:47 »
no jeśli nie siedzisz na oklep pewnie we wszystkich trzech chodach to może rzeczywiście nie próbuj :P

Vizsla

  • Gość
Odp: Z Siodłem czy bez?
« Odpowiedź #19 : 2005-07-04, 22:48 »
hehe owszem siedzę, ale odczuwam pewien lęk przed skokami na oklep :lol: Nie spadłam, ale tak jakoś.. ;)
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Odp: Z Siodłem czy bez?
« Odpowiedź #20 : 2005-07-04, 22:49 »
przecież nie musisz od razu metra i na początek możesz się czegoś chwycić ;) a jak martwisz się skokami na oklep to możesz np przed przeszkodą zamknąć oczy lub popatrzeć do góry, też poprawia wyczucie

Forum Zwierzaki

Odp: Z Siodłem czy bez?
« Odpowiedz #20 : 2005-07-04, 22:49 »

Vizsla

  • Gość
Odp: Z Siodłem czy bez?
« Odpowiedź #21 : 2005-07-04, 22:50 »
No to będę próbwać, liczę, że przezwycięże to i przeskoczę - wiadomo najpierw coś małego ;)
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Odp: Z Siodłem czy bez?
« Odpowiedź #22 : 2005-07-05, 08:05 »
tzn żebyśmy się nie zrozumiały źle, to z oczami lub odwróconą głową to chodzi o skoki w siodle ;)

Vizsla

  • Gość
Odp: Z Siodłem czy bez?
« Odpowiedź #23 : 2005-07-05, 10:51 »
hehe to już praktykowałam ;) :P
Zapisane

Kelpie

  • Gość
Odp: Z Siodłem czy bez?
« Odpowiedź #24 : 2005-07-05, 16:34 »
Ja lubię i tak i tak. W sumie jeżdżę po równo- trochę w siodle i trochę na oklep.
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Odp: Z Siodłem czy bez?
« Odpowiedź #25 : 2005-07-05, 16:45 »
no to jeśli praktykowałaś to teraz na oklep ;)

Fidulina

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 744
  • Moje Kochanie :*
Odp: Z Siodłem czy bez?
« Odpowiedź #26 : 2005-07-05, 18:12 »
hymmm to zależy , ja osobiscie wole jezdzic w siodle chociaz na oklep również zdaża mi sie jezdzic ale to bardzoooo żadko :P wiec moim zdaniem lepiej w siodle ;)
Zapisane
"Wierność psa jest bezcennym darem, nie mniej zobowiązującym niż ludzka przyjaźń."

Vizsla

  • Gość
Odp: Z Siodłem czy bez?
« Odpowiedź #27 : 2005-07-05, 21:19 »
heh etarz na kilka tyg jade do mojej zawodniczki i moze sobie pojezdze ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Z Siodłem czy bez?
« Odpowiedz #27 : 2005-07-05, 21:19 »

pacuszka7

  • Gość
Odp: Z Siodłem czy bez?
« Odpowiedź #28 : 2005-07-06, 11:54 »
Wole bez... :lol:
Zapisane

Kaja

  • Gość
Odp: Z Siodłem czy bez?
« Odpowiedź #29 : 2005-07-06, 15:04 »
Ja uwielbiam na oklep! :;d: Ale w siodle też lubię jeździć. Ale na oklep to jakoś tak bardziej czuję konia i w ogóle...

Jak wolicie jeździć - z wędziłem czy bez? ;) Oczywiście, jeśli macie taką możliwość :P

Za zdecydowanie wolę BEZ :)
Zapisane
Strony: [1] 2 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.074 sekund z 28 zapytaniami.