Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3   Do dołu

Autor Wątek: Z Siodłem czy bez?  (Przeczytany 5675 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Vizsla

  • Gość
Odp: Z Siodłem czy bez?
« Odpowiedź #30 : 2005-07-06, 15:11 »
Tzn. na hakamore czy na kantarze czy jakoś inaczej? :) ;) Myślę, że wygodniej ;)
Zapisane

Kaja

  • Gość
Odp: Z Siodłem czy bez?
« Odpowiedź #31 : 2005-07-06, 15:40 »
są ogłowia bezwędzidłowe hacamorowe i zaciskowe... ja jeżdzę na zaciskowych (niestety albo stety) i tam są takie paseczki przyczepione do wodzy i gdzieś jeszcze (skrzyżowane) w każdym razie jak pociągniesz za wodze, to paseczki się zaciskają pod podgardlem :) w każdym razie bez wędzidła, czyli naturalniej :P
Zapisane

Vizsla

  • Gość
Odp: Z Siodłem czy bez?
« Odpowiedź #32 : 2005-07-06, 16:03 »
I zapewne mniej boleśnie dla konia, chociaż chyab to wszystko zależy w czyich rękach koń się znajdzie.
Ostatnio na zawodach w SOpocie widziałam konia Cypr, z świetnym ogłowiem, które jego właściciel sam przerobił. Dokładnie nie pamietam wyglądu, ale wiem, że nie było wędziło, był nachrapnik, a do niego przyczepione te kółeczka i przełożone wodze.
Za pytaniem czemu nie chodzi nwa wędzidle, powiedział, że strasznie sie usztywnia, robi ię bardzo trudny do opanowania i nieskrętny. A Cypr rzeczywiście doskonale chodził pod tym śmiesnzym ogłowiem ;) Nie pędził, nic.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Z Siodłem czy bez?
« Odpowiedz #32 : 2005-07-06, 16:03 »

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Odp: Z Siodłem czy bez?
« Odpowiedź #33 : 2005-07-06, 16:35 »
a co to za pytanie jak lepiej - z wędzidłem czy bez :? cokolwiek koń będzie miał na/w pysku działanie ręki jest identyczne i za każdym razem ręka ma być delikatna, taka różnica że o ile zbyt mocno działając ręką przy wędzidle sprawiasz ból koniśkom na dziąsłach o tyle w bezwędzidłowych zadajesz ból skierowany na kość nosową, nawet dałoby się złamać kość nosową przy pomocy hackamore - jako że ma czanki to działa na zasadzie dźwigni czyli ze wzmożoną siłą zarówno na nos konia, na sanki i na potylicę, a to czy dobrze człowiek się dogaduje z koniem na takim czy innym wędzidle lub nawet bez niego to niestety już po pierwsze kwestia umiejętności jeźdźca oraz stopnia wytrenowania koni...rodzaj kiełzna zawsze dobiera się zależnie od potrzeb indywidualnych konia a nie od tego czy fajniej jeźdźcowi się jeździ na takim czy na innym kiełźnie...

co do sprawy bolesności - na każdym kiełźnie nawet na kantarze możesz zadać ból dla konia o wieeele większy niż np na musztuku - wszystko zależy od ręki jeźdźca

a na kantarku da się robić wszystko czy to z obiema wodzami czy na jednym uwiązie, i śmigać na oklep, i w siodle, i drążki jeździć, i skakać...



« Ostatnia zmiana: 2005-07-06, 16:55 autor k_cian »
Zapisane

Kaja

  • Gość
Odp: Z Siodłem czy bez?
« Odpowiedź #34 : 2005-07-06, 17:52 »
a co to za pytanie jak lepiej - z wędzidłem czy bez :?

K_cian nie pytałam się, czy lepiej jeździć z wędzidłem czy bez, tylko jak Wy - jeźdźcy wolicie jeździć.

Swoją drogą bardzo ładny koniś... Twój?
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Odp: Z Siodłem czy bez?
« Odpowiedź #35 : 2005-07-06, 19:37 »
kaja może nie przytoczyłam dosłownie twoich słów ale chodzi o to samo dokładnie, co za różnica z czym kto woli jeździć skoro i tak na każdym z tych kiełzn zasada jazdy jest taka sama? twoje doznania się nie zmienią za to reakcje konia indywidualnie już mogą zmienić się na lepsze lub gorsze tudzież może nie być różnicy...

Kaja

  • Gość
Odp: Z Siodłem czy bez?
« Odpowiedź #36 : 2005-07-06, 20:47 »
mniejsza o to... chodziło mi o to, że lubię jeździć na oklep i bez wędzidła, bo wydaje mi się to bardziej naturalne i lepiej czuję konia może się źle wyraziłam po prostu ;)
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Odp: Z Siodłem czy bez?
« Odpowiedź #37 : 2005-07-09, 18:01 »
zależy na jakim koniu :) na miękkim fotelu (Rewolta)- bez. Na twardziochu (Stolnik)- z ;)
Zapisane

BEAUTY T3RROR

  • Gość
Odp: Z Siodłem czy bez?
« Odpowiedź #38 : 2005-07-10, 10:45 »
Ja spadlam z "na oklep" wiec ... :P
A teraz bez zartow, lubie sobie czasami pojezdzic na oklep, ale tak na "codzien" to w siodelku ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Z Siodłem czy bez?
« Odpowiedz #38 : 2005-07-10, 10:45 »

Zorlis

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 911
Odp: Z Siodłem czy bez?
« Odpowiedź #39 : 2005-07-13, 22:02 »
Ja nie mam raczej możliwości jeździć na oklep, raczej jak już to wyciągam nogi ze strzemion podczas jazdy (np. galopuję na maneżu bez strzemion, bo mi wygodniej ;] ) Kiedyś siedząc na oklep na koniku polskim zwierzę się czegoś przestraszyło i prawie zleciałam... :P
Ale na Herkulesie bym chętnie posiedziała bez siodła... Spasiony, ale kochany półślązak  :kocham:
Zapisane
"Ten świat jest absurdem." -  A. Camus.

Ritka

  • Gość
Odp: Z Siodłem czy bez?
« Odpowiedź #40 : 2005-07-14, 11:36 »
buhehe :D to ja pójde na prawdziwego dresiaża. z siodlem, ośmioma podkładkami pod siodlem, munsztukiem, albo łańcuszkiem zamiast wędzidła :P :P :P :P :P



(przynajmneij wtedy sie w lewo skręca i wygina bez oporu buhahah) :P



sory, mam depresje przed zawodami...
Zapisane

MagdaSz

  • Gość
Odp: Z Siodłem czy bez?
« Odpowiedź #41 : 2005-08-01, 18:23 »
2 jazdy na oklep na bercie i od razu inaczej siedzialam w siodle. wiec chyba warto, ale bez przesady ;)
Zapisane

Kaira

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1111
  • on oddaje moje prawdziwe ja xP
Odp: Z Siodłem czy bez?
« Odpowiedź #42 : 2005-08-01, 18:30 »
Dziś zaliczałam dwa koniki i na jednym z siodłem, na drugim bez. I stwierdzam, że wolę z siodłem, bo aż tak mnie nogi nie bolą :P :lol:
Zapisane
Wielki powrót wielkiego kretyna.

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Odp: Z Siodłem czy bez?
« Odpowiedź #43 : 2005-08-01, 18:59 »
i tu widać kto wozi pupę ;)

Kaira

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1111
  • on oddaje moje prawdziwe ja xP
Odp: Z Siodłem czy bez?
« Odpowiedź #44 : 2005-08-01, 19:35 »
Koń :lol:
Zapisane
Wielki powrót wielkiego kretyna.

Forum Zwierzaki

Odp: Z Siodłem czy bez?
« Odpowiedz #44 : 2005-08-01, 19:35 »

Alyszek

  • *
  • Wiadomości: 4752
Odp: Z Siodłem czy bez?
« Odpowiedź #45 : 2005-08-01, 19:40 »
Zależy na jakich koniach i czy akurat mam nastrój do rozluźnienia ;)
Zapisane

Emilka

  • Gość
Odp: Z Siodłem czy bez?
« Odpowiedź #46 : 2005-08-01, 21:18 »
bez siodla na plawienie :wink: no albo samo stepowanie zeby wysuszyc konia,kiedys mialam tez okazje zeby troche poklusowac chetnie sprobowalabym kiedys zagalopowac.

Zapisane

Agakonik

  • *
  • Wiadomości: 5091
  • :]
    • WWW
Odp: Z Siodłem czy bez?
« Odpowiedź #47 : 2005-08-02, 09:11 »
Uwielbiam jezdzic na oklep :) Wiec oczywiscie bez siodełka ;)
Zapisane
"A pewnego dnia zapytasz mnie co bardziej kocham: Ciebie
czy moje życie? Ja odpowiem moje życie..
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa nie wiedząc,że
moje życie to Ty."

Karolas

  • Gość
Odp: Z Siodłem czy bez?
« Odpowiedź #48 : 2005-08-02, 09:37 »
a ja wczoraj jezdzilam pierwszy raz na czankach. Stresa mialam duzego, bo to naprawde ostre wedzidlo i moze zadac wiele bolu, jesli sie je zle uzywa. Trzyma je sie jdna reka, druga sobie majta ;) Chcoiaz ze sie bardzo balam, konik chodzil genialnie. A pomyslec, ze jeszcze 11-12 czerwca w Iwnie jechalam na niej na bosalu, czyli kielznie bezwedzidlowym.
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Odp: Z Siodłem czy bez?
« Odpowiedź #49 : 2005-08-02, 10:54 »
a czy to różnica czy jedziesz z kiełznem wędzidłowym czy z bezwędzidłowym? chyba nie, rękę tak czy siak musisz mieć stabilną...jeśli koń nie ma urazu do wędzidła i reaguje na dosiad to pójdzie i na takim i na takim

inna sprawa....wiesz co to są czanki? chyba nie bardzo...jeździłaś na kiełźnie z czankami a nie na czankach...bo czanki ma i hacamore i ramiona od pelhamu czy od musztuku też nazwiesz czankami...wszystkie kiełzna właściwie działające na zasadzie dźwigni mają czanki...nie pojmuję czemu westowcy tak się uparli by całe kiełzno nazywać czankami jakby to było coś wybitnie innego i wybitnie ostrego...jest mocniejsze w działaniu niż zwykłe wędzidło ale wiele bólu i gumowym wędzidłem można zadać...i tak jak na pelhamie można prowadzić i jedną i obiema dłońmi konia...inna sprawa że takie są zdaje się zasady pewnych konkurencji westowych że wymaga się od jeźdźca takich umiejętności jak prowadzenie konia w jednej ręce...

palomka

  • Gość
Odp: Z Siodłem czy bez?
« Odpowiedź #50 : 2005-08-16, 20:18 »
ja jeżdżę częściej w siodle, ale na oklep także niemało, przynajmniej raz czy dwa razy w tygodniu, bo wiem że im częściej jeżdżę na oklep tym lepszy będzie mój dosiad kiedy będę jeździła w siodle, więc staram sie kiedy tylko mogę wsiadać na oklep, a czasami jeżdżę poprostu bez strzemion ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Z Siodłem czy bez?
« Odpowiedz #50 : 2005-08-16, 20:18 »

MrOcZnA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 251
  • GrEeN DaY
Odp: Z Siodłem czy bez?
« Odpowiedź #51 : 2005-08-18, 08:38 »
a btw czy mogłybyście dać tu jakieś foto konia w ogłowiu bezwędzidłowym hacamore albo zaciskowym bo nie umie sobie tego na koniu jakoś wyobrazić
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Odp: Z Siodłem czy bez?
« Odpowiedź #52 : 2005-08-18, 10:42 »
mroczna  :| no comment...

są różniaste hackamore i najróżniejsze ogłowia bezwędzidłowe...tu masz przykłady...właściwie to wygląda tak jakbyś jechała na kantarze tylko część nosowa zazwyczaj jest tak skonstruowana że ma mocniejsze działanie - najczęściej na zasadzie dźwigni...przy ogłowiach zaciskowych trochę inaczej to wygląda









a tu zaciskowe - wygląd i zasada działania....









MrOcZnA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 251
  • GrEeN DaY
Odp: Z Siodłem czy bez?
« Odpowiedź #53 : 2005-08-18, 21:07 »
co no comment ja widzialam takiego potwora i nie wiedzialam do czego sluży...................... bo to bylo samo to "urządzenie"
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Odp: Z Siodłem czy bez?
« Odpowiedź #54 : 2005-08-19, 08:50 »
mroczna no comment bo wpisanie w google hasła hackamore to kilka sekund a kilka sekund później wyświetla piękny komplecik stron, kolejne ułamki sekundy to kliknięcie na grafikę i wyświetlenie całej masy zdjęć koni w hackamore i innych bezwędzidłowych ogłowiach i całej masy potworzasto wyglądających patentów - połączenia hackamore z wedzidłem, różnych tandemów itd

Qnia

  • Gość
Odp: Z Siodłem czy bez?
« Odpowiedź #55 : 2005-08-30, 13:18 »
No to ja wypowiem sie na temat pierwszego postu. Wiec tak ja tylko raz jechalam na oklep i nie mam z tym milych wspomnien, poniewaz jechalam na bardzo twardym koniu i to ostatnie 10 min. jazdy. Bylo troche stepa a co do klusa to sie nie wypowiadam, poniewaz wtedy spadlam to byl moj drugi i jak narazie ostatni upadek. Mialam wtedy tylko malego siniaczka na nodze. I wlasnie z tego powodu narazienie rozstaje sie z siodlem. :)
Zapisane

Essey

  • Gość
Odp: Z Siodłem czy bez?
« Odpowiedź #56 : 2005-08-30, 14:57 »
Ja bym bardzo chciala sobie pojezdzic na oklep. Mialam okazje tylko raz w zyciu, i bardzo milo to wspominam :) :)
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Odp: Z Siodłem czy bez?
« Odpowiedź #57 : 2005-08-30, 15:48 »
essey czy masz coś wspólnego z kucuniem z volty?

moim zdaniem to wielkie nieporozumienie po jednym czy dwuch upadkach rezygnowac z jazdy konnej...a jazda na oklep raz jeszcze mowie - robi niesamowite rzeczy z dosiadem...jasne ze na poczatku bedzie sie przesowac, tracic rownowage...ale po to sie jezdzi na oklep zeby to poprawic ;) z czasem bedzie coraz lepiej, nie ma co od razu probowac klusowac, najpierw step, potem proby klusa trzymajc sie czegos...a potem bez trzymania, galop.... z czasem i skoki na oklep

Forum Zwierzaki

Odp: Z Siodłem czy bez?
« Odpowiedz #57 : 2005-08-30, 15:48 »

Essey

  • Gość
Odp: Z Siodłem czy bez?
« Odpowiedź #58 : 2005-08-31, 08:45 »
k_cian, to było

Cytuj
I wlasnie z tego powodu narazie nie rozstaje sie z siodlem.

:mrgreen:
A ja z największą przyjemnością pojeździłabym na oklep. Dosiad mam fatalny, sama o tym wiem. Niestety nie znalazłam jeszcze żadnej stadniny w której pozwoliliby mi pojeździć na oklep (nie licząc kursu) :?
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Odp: Z Siodłem czy bez?
« Odpowiedź #59 : 2005-08-31, 10:36 »
napisała bez spacji pomiędzy narazie i nie więc nie zauważyłam tego "nie"

odpowiesz mi essey w końcu? masz coś wspólnego z kucuniem z volty?
Strony: 1 [2] 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.11 sekund z 28 zapytaniami.