Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: ogrzyca :P  (Przeczytany 2027 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ananas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2182
  • Fanatyk Łóżka Sprężynowego
ogrzyca :P
« : 2005-08-08, 23:53 »
a więc jest u nas w stajni pewna stara sfiksowana klacz, która wczoraj kryjąc na wybiegu inne klacze miała wypadek. Mianowicie Alka miała już dość i się odsunęła, a Tajga zsunęła się na ziemię. Pech chciał, że upadła na jakiś kamień albo coś, i sklaeczy la się dość poważni - taką dziure jakby wykroiło. na szczęście ksóla ię podwinęła podspód, to można byłko zaszyć, ale niezbyt ciekawie ta sytuacja podobnmo wyglądała. Widziałam tylko później jak kryła jeszcze z tą raną, i biedna siwa Alka był;a cała umazana od kri... a jaka zdyszana z padoku zeszła  :lol:

Tajga to stara wariatka, nie pierwszy raz chciała kobyły uszczęśliwiać  :lol:

czy wy znacie takie ' zboczone' konie ?
Zapisane

malina

  • Gość
Odp: ogrzyca :P
« Odpowiedź #1 : 2005-08-09, 07:19 »
Nom ja znam;-) Moja głupia za każdym razem jak ma ruję próbuje kryć wsztstkoco się rusza, gryzie, kopie i w ogóle jest ble...a jak ruja przechodzi znowu robi się z niej kochany konik do głaskania;-)
Zapisane

Princessa

  • Gość
Odp: ogrzyca :P
« Odpowiedź #2 : 2005-08-09, 10:08 »
U nas w stajni jest taki mlody ogierek (3 lata) o imieniu Arcygraf.... Okazało się że Arcy jest gejem. Rzuca się na inne konie tzn. ja tu nie mówię o kobyłach, ale o wałachach. Kiedyś jak trzymałam koleżance konia na korytarzu, a akurat pani instruktor wyprowadzała Arcygrafa (maja boksy na przeciw siebie) powiedziała mi: " Przejdź tylko proszę tam dalej z Gromem, bo ja bede wychodzić z pedałkiem i zaraz tu beda małe Arcygrafki i Gromki. " ;) Bardzo sie zdziwiłam, ale cóż trzeba mu wybaczyć. Przecież nikt nic nie może za to, że Arcy ma inną orientację seksualną. :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: ogrzyca :P
« Odpowiedz #2 : 2005-08-09, 10:08 »

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Odp: ogrzyca :P
« Odpowiedź #3 : 2005-08-09, 10:23 »
symulowane skakanie na inne osobniki jakby w odruchu krycia to jest jeden ze sposobów pokaywania swojej dominacji...spotykane i u koni i u psów...

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Odp: ogrzyca :P
« Odpowiedź #4 : 2005-08-09, 10:47 »
princessa i ty w to wierzysz,ze to "inna orientacja"?

k_cian juz powiedziala o co chodzi :roll:
Zapisane

Princessa

  • Gość
Odp: ogrzyca :P
« Odpowiedź #5 : 2005-08-09, 12:19 »
Wiesz co nie wiem czy wierze czy nie....ale skoro k_cian juz wyjaśniła to spoko tylko dlaczego pani Instuktor powiedziala że jest on gejem?? Może taki kit mi wcisła....:)
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Odp: ogrzyca :P
« Odpowiedź #6 : 2005-08-09, 13:50 »
pani instruktor może nie jest doinformowana lub poprostu żartowała...bo skąd mogłaby wiedzieć to jakiej orientacji jest koń? zwierzał się jej?czy umie czytać w myślach końskich? skoro ogier skoczył na wałacha to dla większości jest to jednoznaczne - braki wiedzy się kłaniają

MagdaSz

  • Gość
Odp: ogrzyca :P
« Odpowiedź #7 : 2005-08-09, 14:51 »
czasem tak sie mowi dla lepszego zobrazowania sytucji -takie wyolbrzymienie, przenosnia -to lepiej trafia do ludzi czesto. tak mysle ;)
a takiego konia co ananas opisujesz tochyba sie powinno odlaczyc od innych,nie? bo sobie krzywdy narobia rumaki i bedzie bieda
Zapisane

ananas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2182
  • Fanatyk Łóżka Sprężynowego
Odp: ogrzyca :P
« Odpowiedź #8 : 2005-08-09, 17:31 »
właśnie cięzko by było. ale myślę że to dlatego że Alka teraz ma ruję, to się tajgusi zachciało :lol: i inne też uszczęsliwiała :P a tak to ogólnie jest nawet znośna dla innych. raz się bohatersko zachowała, jak zaczęła odpędzać inne konie od klaczy która źle się czuła - później dostała 2 dni wolnego i już wszystko było ok z nią, a tajguś sie niezwykle dumny czuł ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: ogrzyca :P
« Odpowiedz #8 : 2005-08-09, 17:31 »

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Odp: ogrzyca :P
« Odpowiedź #9 : 2005-08-10, 09:23 »
raz jeszcze mówię że takie zachowania - tym bardziej że to typowo męskie odruchu - nie mają w przypadku samic nawet napewno związku z popędem płciowym...jest to sposób okazywania dominacji

Newada

  • *
  • Wiadomości: 853
Odp: ogrzyca :P
« Odpowiedź #10 : 2005-08-10, 12:55 »
Princessa  :lol:
a ja sobie wczoraj krycie oglądałam... :P łee śmiac mi się chciało nie wiem czemu... :P
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Odp: ogrzyca :P
« Odpowiedź #11 : 2005-08-10, 13:25 »
newada sądzę ze tu wychodzi brak dojrzałości do pewnych rzeczy ;) to samo dzieje się na biologii na lekcjach o układzie rozrodczym i rozmnażaniu, ćżęść osób w milczeniu i skupieniu przyswaja nowy temat i traktuje to jak najbardziej poważnie a reakcją innych są rumieńce i chichoty jakieś, wybuchy śmiechu...głównie u chłopaków choć nie tylko  ;)

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Odp: ogrzyca :P
« Odpowiedź #12 : 2005-08-10, 14:40 »
ja dwa razy krycie ogladalam- w dereszu i ostatnio tu na sycylii ;)
Zapisane

MrOcZnA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 251
  • GrEeN DaY
Odp: ogrzyca :P
« Odpowiedź #13 : 2005-08-10, 22:11 »
ja to niestety albo i stety takie widoczki mam często.............. nie ma to jak hodowla koni huculskich ....... ach te konie.... tylko ostatnio ogierka dzierżawimy jakiechoś nie bardzo bo po trzecim podejściu czasem zaczyna sie coś dopiero dziac............... jakoś nie umi się do tego zabrać chyba nieśmiały jest ten "czołowy ogier rozrodczy"
Zapisane

Karletka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3339
  • . . . : : :})i({: : : . . .
    • WWW
Odp: ogrzyca :P
« Odpowiedź #14 : 2005-08-10, 22:50 »
newada sądzę ze tu wychodzi brak dojrzałości do pewnych rzeczy ;) to samo dzieje się na biologii na lekcjach o układzie rozrodczym i rozmnażaniu, ćżęść osób w milczeniu i skupieniu przyswaja nowy temat i traktuje to jak najbardziej poważnie a reakcją innych są rumieńce i chichoty jakieś, wybuchy śmiechu...głównie u chłopaków choć nie tylko ;)
Skąd ja to znam :? . Pamiętam jak w 1 klasie mieliśmy takie tematy...Boże, wytrzymać nie szło przez coniektóre osoby :? . I to wcale nie chłopacy. 2 dziewczyny, które siedziały za mną.
Krycia nigdy nie oglądałam.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: ogrzyca :P
« Odpowiedz #14 : 2005-08-10, 22:50 »

MagdaSz

  • Gość
Odp: ogrzyca :P
« Odpowiedź #15 : 2005-08-10, 22:52 »
powiem wam ze i tak krycie takie co zwykle sie widzi: ogier podchodzi do klaczy, krycie i do widzenia to nic ciekawego. widzialam parokrotnie 'naturalne' krycie: ogier byl puszczany z klaczami na padok i wszystko same konie sobie 'ustalaly' -bez pospiechu, z pełną gamą zalotów ;)
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Odp: ogrzyca :P
« Odpowiedź #16 : 2005-08-10, 23:00 »
ooo super :) to musi byc ciekawe :)
Zapisane

Labradorka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2221
Odp: ogrzyca :P
« Odpowiedź #17 : 2005-09-03, 18:36 »
U nas są 2 ogiery... Kiedyś całkiem przypadkowo widziałam krycie jednym ogierem pewną klacz... No sorry, nie mam ochoty już na to patrzeć w życiu :? Ale dla nich to naturalne ;) ...
Ale "zboczonych" koni to nie ma chyba :P


Data wysłania: 2005-09-03, 17:33
O i zostanie mi w pamięci jak byłam w Golubi Dobrzyniu i był pokaz jakiś rycerski to ogierom "powychodziły" narządy męski i zrobiła im się piana po wewnętrznej stronie ud. Jednego to musieli wziąść bo się dobierał do klaczy :P
Zapisane

Cathycash

  • Gość
Odp: ogrzyca :P
« Odpowiedź #18 : 2005-09-03, 18:59 »
heh, gdy jeden ogierek chciał pokryć moją siwkę dostał kopytem prosto w pysk.... heh, miła z niej kobyłka ;)
a tak wogóle to ona siezawsze przy tym wścieka, nawet jak widać 'nitki'
Zapisane

Labradorka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2221
Odp: ogrzyca :P
« Odpowiedź #19 : 2005-09-03, 19:07 »
Wlaśnie, tamta klacz też się wyrywała i kopała :P 5 facetów musiało ją trzymać, a mi to bardziej gwałt przypominało... Nie wiem może tak jest w świecie koni :P ale potem chyba sama chciała bo sie nie wierciła juz ;)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.137 sekund z 26 zapytaniami.