Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3 4 ... 8   Do dołu

Autor Wątek: Młode konie  (Przeczytany 23214 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ciapka

  • Gość
Młode konie
« Odpowiedź #30 : 2003-05-24, 07:49 »
e z emlody i sie zbiera to nic....bo konie sie rodz pozbeirane..
i td
ale po co wogole on chodzi pod sidlem jak ma 2i pol roku..e..
Zapisane

Elwirka

  • Gość
Młode konie
« Odpowiedź #31 : 2003-05-25, 18:33 »
No nie wiem czy tak nic że go próbują zebrać bo musi zad podstawić a nikt mi nie wmówi że 3 letni koń może bez przeszkód chodzić zebrany jak 10 latek
Zapisane

Zimoludka

  • Gość
Młode konie
« Odpowiedź #32 : 2003-05-25, 19:31 »
czy wiek zajeżdzania może zależeć od rasy?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Młode konie
« Odpowiedz #32 : 2003-05-25, 19:31 »

Agakonik

  • *
  • Wiadomości: 5091
  • :]
    • WWW
Młode konie
« Odpowiedź #33 : 2003-05-25, 19:43 »
No  napewno folbluty so o wiele wczesniej zajeżdzane niz inne rasy.  Wydaje mi sie,ze w niektorych przypadkach zależy.
Zapisane
"A pewnego dnia zapytasz mnie co bardziej kocham: Ciebie
czy moje życie? Ja odpowiem moje życie..
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa nie wiedząc,że
moje życie to Ty."

milkiwaj

  • Gość
Młode konie
« Odpowiedź #34 : 2003-05-25, 20:29 »
konie zimne dojrzewają chyba dość wcześnie, ale gorące potrzebują czasem4 lat żeby przestać rosnąć i ustabilizować hormony...  czy jest odwrotnie?
nigdy tego nie pamietam :P
Zapisane

Devila

  • Gość
Młode konie
« Odpowiedź #35 : 2003-05-26, 15:15 »
ja wychodze z złożenia że konia można zaczynać podbierać po jednym sezonie ...:D
Zapisane

Ciapka

  • Gość
Młode konie
« Odpowiedź #36 : 2003-05-26, 19:17 »
elwirka..nikt nie musoi ci wmaiwac...sa konie ktre rodza sie pozbierane..maja podtswiony zad i uswtwaiona szyje..
a nie por orku pracy tylko pot miescu...devila..
Zapisane

milkiwaj

  • Gość
Młode konie
« Odpowiedź #37 : 2003-05-26, 21:40 »
to zalzy moim zdaniem od konia... jeżeli konik sam składa głowe no to nie mozna go zmusić żeby wyciagnął szyję...
Zapisane

Ciapka

  • Gość
Młode konie
« Odpowiedź #38 : 2003-05-26, 21:44 »
hym scz to nie zoruzmialam..
ale poptu s akonie..ktre popetu sa tak lądnie poskladane..tak idelnie zbudowane ze nie tszba  im pomgac,,,
bo czmu ja mówie ze od razu podbrac konia..bo to jets dla konia psyzjjemne lateej mu chodizc latwiej wyklonywac ciwczenia altej gop czgolkoliwke neuczyc..
Zapisane

Forum Zwierzaki

Młode konie
« Odpowiedz #38 : 2003-05-26, 21:44 »

Devila

  • Gość
Młode konie
« Odpowiedź #39 : 2003-05-26, 22:29 »
Ciapa po jakim miesiącu??? Ty wiesz oczym mówisz..?? Po miesiącu to jeszcze konia nie ujeźdisz odpowiednio a co dopiero zbieranie ??!!
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Młode konie
« Odpowiedź #40 : 2003-05-26, 23:02 »
miesiac to sie konia lazuje jak nie wiecej :P oj ciapka ale na zajezdzaniu to ty sie nie znasz wybacz...bys konia zalatwila i to szybciutko..... :?

Ciapka

  • Gość
Młode konie
« Odpowiedź #41 : 2003-05-27, 08:48 »
hyh jessies smieszni
zbieranie to dla konia naturalna i pszyjmna sparawa..
ulatajaca mu wsyztsko
i  jusz jak na loazy sie przyzyaczaja konie do ejzdzca...czesto sam sie zbiera..
pod wplywem lekiej łyadki i kontaktu...
wisadasz na takieog konia i jezdzesz normalnie a on sie zbiera..
owszme z kardzym koniem jest troche inaczej.
i jeden roidz sie pozbierany
innego wogole sie nie da zebrac,..
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Młode konie
« Odpowiedź #42 : 2003-05-27, 11:48 »
ciapka ale to nie kwestia miesiaca,po pierwsze mlodemu konikowi ciezko isc w zebraniu bo nie ma odpowiednich partii miesni wyrobionych i takim zbieraniem mozesz mu zrobic krzywde,zbiera sie konia baaaardzo stopniowo po jak juz kon chodzi jakis czas pod jezdzcezajrzyj gdziekolwiek odnosnie ujezdzania koni i w jakich etapach co sie powinno robic zeby krzywdy konikowi nie zrobic,zreszta lazowanie to nie to samo co jazda samemu,nawet jezeli przyjal ciezar jezdzca,a gdzie czas zeby kon przyjal wedzidlo itd?to ze na lazy czy dlugiej wodzy bezdie szedl ok nie znaczy ze jak skrocisz nie bedzie szarpal i probowal na rozne sposoby uciekac od wedzidla,chyba kazdy kon przechodzi przez ten etap..wiec prosze nie mow mi o zbieraniu konia po miesiacu zajezdzania bo w tym momencie to ty jestes smieszna ciapka,moze jezdzisz na zawody itd,dobrze skaczesz czy cos ale konia do ukladania raczej bym ci nie oddala...

Tafta

  • Gość
Młode konie
« Odpowiedź #43 : 2003-05-27, 13:39 »
Ciapka, normalnie mnie zaskakujesz. I to negatywnie.
Heh, jeszcze nigdy nie widziałam konia, który się zbiera na lonży, to raz. Dwa - zebranie to wynik wielu lat ciężkiej pracy. Trzeba przejść kolejno etapy pracy nad taktem i rytmem, rozluźnieniem, kontaktem, impulsem, prostowaniem. Końcowym etapem jest zebranie.
Weź się Ciapka rodziców zapytaj zanim zaczniesz pisać.
Zapisane

Agakonik

  • *
  • Wiadomości: 5091
  • :]
    • WWW
Młode konie
« Odpowiedź #44 : 2003-05-27, 14:04 »
Hyh Ciapka, . Do zajezdzania koni trzeba przyłozyc wielu godzin pracy cierpliwosci i wogole zajecia sie tym. A zebranie konie to nie jest ot tak sobie i juz. Jak juz ktos napisał nad tym trzeba pracowac i robic to powoli.
Zapisane
"A pewnego dnia zapytasz mnie co bardziej kocham: Ciebie
czy moje życie? Ja odpowiem moje życie..
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa nie wiedząc,że
moje życie to Ty."

Forum Zwierzaki

Młode konie
« Odpowiedz #44 : 2003-05-27, 14:04 »

Devila

  • Gość
Młode konie
« Odpowiedź #45 : 2003-05-27, 14:45 »
hehe wlaśnie młode konie wclae nie zbierają sie same pod jeźdzcem, raczej ciężko im to zrobić , bi nie są heszcze zrównoważone, a ni nie mają odp mięśni jak mówi k_cian, pozatym impuls, przepuszczalność, rytmika, i niegdy nie uwierze że robisz to ciapa z koniem w miesiąc.........
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Młode konie
« Odpowiedź #46 : 2003-05-27, 14:57 »
ani w miesiac ani w dwa,przygotowanie konia na podstawowym poziomie wlasciwie mozna powiedziec ze srednio najlepiej do roq treningu by wyszlo,zeby byl odpowiednio wygimnastykowany,zrownowazony we wszystkich chodach,wyczulony na pomoce itd,dopiero wtedy zaczyna sie powolutq wymagac czegos wiecej,i to jak ustawiasz konia to na poczatq robisz doslownie po kilka kroqw i dajesz konikowi odpoczac,wyciagnac lepek po pierwsze zeby go nie zniechecic a po drugie zeby potem zakwasow nie mial,nie bez przyczyny w wyzszych klasach konie chodza nie 4 a 9letnie,nie mozesz ciapka wymagac czegos na poziomie juz dosc zaawansowanym jezeli ten kon jest zupelnie surowy i do tego nie przygotowany,to tak jakbys poszla do pierwszej klasy szkoly podstawowej atam kazali ci liczyc rozniczki macierze i czort wie co jeszcze,nawet galopu sie od mlodego konia nie wymaga jezeli nie jest w stanie sie wygiac w dana strone a ty po miesiacu pracy na lazy chcesz juz konia zbierac?i mowisz ze sam sie pozbiera?ciapka dla niego to jest wysilek i to duzy,uczac konia zebrania i chodzenia w ustawieniu kon ci polgodzinna praca w stepie sie zmeczy bardziej niz na normalnej jezdzie ot tak zeby se pojezdzic....nie wiem jakie wy tam macie u siebie konie,moze wasze od urodzenia same na pastwisq cwicza podbieranie zadu i wogole....jak tak to gratuluje

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Młode konie
« Odpowiedź #47 : 2003-05-27, 15:15 »
no ale to zalezy co ciapka rozumie przez zebranie konia.....moze to tak samo jak aska sawko sprzedala mi surowego konia a potem jak devila juz o tym wspominala twierdzila ze wzielam go od niej ujezdzonego i wogole...a kon nawet na lazy isc nie potrafil... :roll:

Devila

  • Gość
Młode konie
« Odpowiedź #48 : 2003-05-27, 15:43 »
Nie wiem k_cian jak to było to tylko wy wiecie :D
Może faktycznie Ciapka zebranie nie jest dla ciebie tym czym dla nas....
Zapisane

Elwirka

  • Gość
Młode konie
« Odpowiedź #49 : 2003-05-27, 16:46 »
Dla mnie w skrócie to jest taki okrągły konik z zadkiem pod środek i zgiętą szyjką  :D  U mnie w stajni są 4 źrebaki i żaden tak nie wygląda ;)
Zapisane

Tafta

  • Gość
Młode konie
« Odpowiedź #50 : 2003-05-27, 16:52 »
U mnie teoretycznie też nie, chyba żę wypiję  8)  to wtedy wszystkie są okrąglutkie
Zapisane

Forum Zwierzaki

Młode konie
« Odpowiedz #50 : 2003-05-27, 16:52 »

Elwirka

  • Gość
Młode konie
« Odpowiedź #51 : 2003-05-27, 17:06 »
okrąglutkie w ogóle wszystko ma takie fajne kształty
Xarek a my tutaj propagujemy nieodpowidnie popstawy życiowe :lol: Tu są dzieci :P
Zapisane

Ciapka

  • Gość
Młode konie
« Odpowiedź #52 : 2003-05-27, 19:22 »
hym widze poptu nie patsyzcie..nie obasujecie..i nie maice styku z tyloma konmi co ja..
jezdze codiznnie na konie..a widze je codiznnie od lat 15 widzre jak sie zachowuja..i ze  za piwrszym razem jusz sie zbieraja
a nie widlzsci nigdy  konia biegnacego po pdkau z ustaiwna szyja i podstawionym zadem?..konie z pikna budawoa tak zawanego  pozbiranego od urodzenia.
ja jezidzlam na konaich pozbaiaranych nie wiedzac  jescz co to znaczy..
a to co ki cuian mówisz jasne z ejets dobrze..ale to zalzy po piwrwsz od  konia po drugie od jezdzca po tszcie trche od czasu i srodków...
a nowidoamoelera ze zrbak to nie ale jak jusz dorosnie to potam tak wyglda..ze ma okorlglą syszyjke  i podwioany zad..caly czas..i wisadasz nz aniago i tolanie 0 prooblemu bo kon iedze jak potszeba..sa konei z trudna budowa ktra wogole im nie pozwoli sie pozbirac praktycznie.
i hcyba mas zracje zbieranie dlamnie z racjie tego ze wiem ze to nic trudnego i wogokle powszchnie..
Zapisane

Ciapka

  • Gość
Młode konie
« Odpowiedź #53 : 2003-05-27, 19:24 »
i ot nie chodiz ze zbaraki nam trenuja..
popstu ich budowa jest jusz tak idealna ze nie wymaga prwie poprawek
i owszem pszy łydkach i kontkacie to wsyztsko sie uwydatnia...
Zapisane

Tafta

  • Gość
Młode konie
« Odpowiedź #54 : 2003-05-27, 19:33 »
Cytat: Elwirka
Xarek a my tutaj propagujemy nieodpowidnie popstawy życiowe :lol: Tu są dzieci :P

Oops, faktycznie
Zapisane

milkiwaj

  • Gość
Młode konie
« Odpowiedź #55 : 2003-05-27, 19:35 »
nie sądzisz, że juz za późno ? sas sasa sa
Zapisane

Ciapka

  • Gość
Młode konie
« Odpowiedź #56 : 2003-05-27, 19:42 »
hyhy sas sasa sa:PP
i tak wszscy roba co swaoje:)
moja mama ostanio anwte mnie zlapala narobana i nic mi ni zrobila.....no bo ci miałą:P
?
Zapisane

milkiwaj

  • Gość
Młode konie
« Odpowiedź #57 : 2003-05-27, 19:44 »
e tam... zadna frajda sie narąbać...
lubie sobie popić... ale nie żeby straić film albo nie umiec wejść po schodach...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Młode konie
« Odpowiedz #57 : 2003-05-27, 19:44 »

Ciapka

  • Gość
Młode konie
« Odpowiedź #58 : 2003-05-27, 19:50 »
hyhyhy... a ja tam lubie nie umiec wejsc po schodach bo ma  nizly ubaw pszy tym :P a potem jest co wpsominac...hyh
ja z kozlnaka 10 litow skokow wyląmsy na podloge po cyzm sie w tym zatalysmy..
wogole kacje byly... wzyciu moim..
 a kudys widzlam dwojke 4 latkowl.chlpcyzka i diwczynke..lladni szlo im udaawanie pijaków..
Zapisane

milkiwaj

  • Gość
Młode konie
« Odpowiedź #59 : 2003-05-27, 19:52 »
ja widziałam 5-6 latka z fajka w ustach..
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 8   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.174 sekund z 28 zapytaniami.