Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Wypadki, ubezpieczenia, odszkodowania.  (Przeczytany 1457 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Asinka 22

  • Gość
Wypadki, ubezpieczenia, odszkodowania.
« : 2003-09-08, 12:02 »
Chciałam się dowiedzieć jak u Was w stajni wygląda ta sprawa. Większość właścicieli ośrodków i koni unika odpowiedzialności. Jak u Was w stajniach wygląda sprawa odszkodowań i czy wogóle właściciele mają jakieś ubezpieczenia ???
Nie chodzi mi o ubezpieczenia koni od wypadków bądź śmierci - bo to jest indywidualna sprawa - tylko jak wygląda sparawa z ludźmi którzy doznali jakiś urazów. Czekam na wypowiedzi !
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Wypadki, ubezpieczenia, odszkodowania.
« Odpowiedź #1 : 2003-09-08, 14:10 »
prowadzaca nasza stajnie ma wykupione ubezpiecznie i w momencie kiedy ja mam jakis wypadek,starczy ze bede miec odpowiednie pisemko z jej podpisem i zostanie mi wyplacone odszkodowanie -tylke wiem,dokladniej w to sie nie zaglebialam :P

Ritka

  • Gość
Wypadki, ubezpieczenia, odszkodowania.
« Odpowiedź #2 : 2003-09-08, 15:15 »
u nas jest ogłoszenie że taka i taka firma ubezpiecza i oferuje blablabla.. a w regulaminie jest, że trzeba być ubezpieczonym i trzeba jeździć w toczku lub kasku...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wypadki, ubezpieczenia, odszkodowania.
« Odpowiedz #2 : 2003-09-08, 15:15 »

Agakonik

  • *
  • Wiadomości: 5091
  • :]
    • WWW
Wypadki, ubezpieczenia, odszkodowania.
« Odpowiedź #3 : 2003-09-08, 17:16 »
U mnie chyba nawet czegos takiego nie ma.
A toczek lub kask u mnie nie podlega dysQsji musi byc i koniec.
Zapisane
"A pewnego dnia zapytasz mnie co bardziej kocham: Ciebie
czy moje życie? Ja odpowiem moje życie..
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa nie wiedząc,że
moje życie to Ty."

awia

  • Gość
Wypadki, ubezpieczenia, odszkodowania.
« Odpowiedź #4 : 2003-09-08, 17:19 »
ja juz pare razy mialam odszodowanie wyplacane wiec cos wiem :)
przede wszytskim warto sie samemu ubezpieczyc od NW.
a w stajnia w ktorej jezdzilam tez byla ubezpieczona od NW,co prawda bardzo niewsysoko,ale oni sami zalatwiali mi z firma w ktorej sie ubezpieczyli odszkodowanoie.
Zapisane

Devila

  • Gość
Wypadki, ubezpieczenia, odszkodowania.
« Odpowiedź #5 : 2003-09-08, 18:36 »
U nas też wszystko ubezpieczone, nie ma z tym problemów
Zapisane

Ritka

  • Gość
Wypadki, ubezpieczenia, odszkodowania.
« Odpowiedź #6 : 2003-09-09, 19:48 »
no.. u mnie taki rygor wogóle... heh.. ale przynajmniej dbają, konmiki mają tak czyściutko :D :D :D
Zapisane

Asinka 22

  • Gość
Wypadki, ubezpieczenia, odszkodowania.
« Odpowiedź #7 : 2003-09-11, 14:53 »
a u mnie szkoda gadać - właśnie mam się starać o odszkodowanie. Właściciel twierdził że ma takie ubezpieczenie ale coś mi się wydaje że jednak go nie ma !!! A nawet jak ma to z jakiś przyczyn nie chce żebym się o nie starała. Do tej pory było kilka kontuzji i jeszcze nikt kasy nie dostał.
Zapisane

Kamelia

  • Gość
Wypadki, ubezpieczenia, odszkodowania.
« Odpowiedź #8 : 2003-09-17, 12:53 »
u nas wydaje mi się że każdy się ubezpiecza sam a kaski lub toczki obowiązkowe. Ja mam zamiar ubezpieczyć się od NW (niebezpiecznych wypadków)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wypadki, ubezpieczenia, odszkodowania.
« Odpowiedz #8 : 2003-09-17, 12:53 »

awangarda

  • Gość
Wypadki, ubezpieczenia, odszkodowania.
« Odpowiedź #9 : 2003-09-20, 10:14 »
a gdzie wy macie konie ubezpieczone?? ja slyszalam o takim ubezbieczeniu ze jak sie ubezpiecza dom to kon jest tak jakby gratis..... ale niepamietam gdzie tak jest bo to tylko gdzeis czytalam..... a w jjakich ubespieczalanieach wogole jest ubezpieczenie konia i ile taka przyjemnosc kosztuje???
Zapisane

Kamelia

  • Gość
Wypadki, ubezpieczenia, odszkodowania.
« Odpowiedź #10 : 2003-09-22, 17:06 »
podobno są bardzo drogie. jak chcecie coś więcej daje linka  http://www.polishprestige.pl/a/artykul.php/ida/189/
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
Wypadki, ubezpieczenia, odszkodowania.
« Odpowiedź #11 : 2003-09-23, 19:18 »
W stajni, w ktorej stoi moja kobylka, kursanci musza miec obowiazkowo toczek na jezdzie. Zdaje mi sie, ze stajnia nie ma wykupionego ubezpieczenia. Tylko w lecie, jak jezdzily kolonie, to bylo ubezpieczenie wykupione dla nich.
No a wlasciciele prywatnych koni to oczywiscie robia co chca. Ja mam wykupione NW, ale na szczescie, odpukac, nie bylo jeszcze potrzebne.
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
Wypadki, ubezpieczenia, odszkodowania.
« Odpowiedź #12 : 2003-09-23, 19:29 »
Kamelia, a nie orientujesz sie, czy te ubezpieczenia tworzone przez polish prestige to juz funkcjonuja? Pisalam do nich kilka miesiecy temu i odpisali mi, ze wszystko dopiero jest w fazie powstawania i jeszcze nie ubezpieczaja.

Awangarda-z tego, co pamietam, ubezpieczyc konia mozna w Agropolisie i Compensie. Ale tylko od "padniecia lub uboju z koniecznosci".
Natomiast ubezpieczenie od kradziezy moze zostac zawarte przez wlasciciela pensjonatu, w ktorym trzymasz konia, a nie przez Ciebie, ale blizszych szczegolow nie znam.
Zapisane

Tafta

  • Gość
Wypadki, ubezpieczenia, odszkodowania.
« Odpowiedź #13 : 2003-09-23, 20:09 »
Konisie można ubezpieczyć też np. CONCORDII albo AGROPOLISIE, gdzie składka podstawowa = 4,5 % sumy ubezpieczenia (deklarowana wartość konia); a składka uzupełniająca = 2,5 % s.u. płatna wyłącznie w przypadku wystąpienia szkody.
Zapisane

Kamelia

  • Gość
Wypadki, ubezpieczenia, odszkodowania.
« Odpowiedź #14 : 2003-09-24, 12:33 »
w Polish prestige działają napisz im maila że jesteś zainteresowana to wyślą ci wiadomość żebyś skontaktowała się z babką pod .... numerem telefonu i ona zaproponuje ci indywidualnąofertę dla konia i jeźdźca. ja z tego jeszcze nie korzystałam ale zastanawiam się nad tym. jak się zdecydujesz to napisz proszę na czym to polega i ile kosztuje.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wypadki, ubezpieczenia, odszkodowania.
« Odpowiedz #14 : 2003-09-24, 12:33 »

Wiedźma

  • Gość
Wypadki, ubezpieczenia, odszkodowania.
« Odpowiedź #15 : 2003-09-24, 16:57 »
Jasne, ze napisze :) Aczkolwiek zajme sie tym dopiero za jakies pare tygodni (chwilowy ostry brak gotowki :( ).
Zapisane

Kamelia

  • Gość
Wypadki, ubezpieczenia, odszkodowania.
« Odpowiedź #16 : 2003-09-25, 15:32 »
ale napisać do nich zawsze mozna przecież nie musisz się zdecydować w tej chwil chociaż jak chcesz z tego co do nich pisałam to "wyglądają"na sympatycznych
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.053 sekund z 26 zapytaniami.