Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Siodła PLESZEWSKIE  (Przeczytany 6975 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

aaga

  • Gość
Siodła PLESZEWSKIE
« : 2003-10-27, 14:20 »
Czy macie może takie siodła? Chodzi mi o SPÓŁDZIELNIĘ PRACY SIODLARZ - siodła ujeżdżeniowe, jakie ta firma produkuje (cena, jak się jeździ, itd.) a także o siodło DAW-MAG Sylwester-ono chyba też jest ujeżdżeniowe. Ogólnie: Chcę kupić jakieś tanie siodło Pleszewskie ujeżdżeniowe i chcę się wstępnie zorientować. Piszcie wszystko co wiecie  
Pozdrawiam
Zapisane

Natchniuza

  • Gość
Siodła PLESZEWSKIE
« Odpowiedź #1 : 2003-10-27, 14:45 »
Lepiej kupic uzywane zagraniczne (np. Stubben) niz nowe polskie. Tyle tylko, ze porzadnego uzywanego siodla trzeba sie naszukac, ale naprawde warto. No chyba, ze Cie stac na nowe, wtedy nie ma o czym gadac:)
Zapisane

awangarda

  • Gość
Siodła PLESZEWSKIE
« Odpowiedź #2 : 2003-10-27, 14:46 »
ja jezdzilam na daw-magach ale nie ujezdzeniowych i mi bylo wygodnie z tego co wiem sa dobrze zrobione i wytrzymale jak na siodla za taka cene bardzo fajne
Zapisane

Forum Zwierzaki

Siodła PLESZEWSKIE
« Odpowiedz #2 : 2003-10-27, 14:46 »

Morticia

  • Gość
Siodła PLESZEWSKIE
« Odpowiedź #3 : 2003-10-27, 14:59 »
z tego co wiem to ujeżdżeniówki Pleszewskie mają ograniczniki na nogi No nie wiem jak to nazwać ale u mnie w stajni są takie 2 siodła i całkiem wygodnie się na nich jeździ Jedno jest w rekreacji już dość długo i dobrze służy
Zapisane

awangarda

  • Gość
Siodła PLESZEWSKIE
« Odpowiedź #4 : 2003-10-27, 17:01 »
no wlasnie w stajni w ktorej jezdzilam byly same daw magi i sa w super stanie a tez on je juz sporo maja no i sa uzywane codziennie po 7-8 godzi....
Zapisane

Tafta

  • Gość
Siodła PLESZEWSKIE
« Odpowiedź #5 : 2003-10-27, 19:19 »
myślę, że lepiej jest kupić nowe siodło niż jakiegoś wyklepanego kapcia
bardzo trudno jest dobrać używane siodło do swojego konia
wiem, bo sama kiedyś chciałam takie kupić
a jak masz nowiutkie to sama je sobie wyjeździsz

nie mam pleszewskiego siodełka, ale kiedyś na takim jeździłam i spisywało się całkiem nieźle
nie było to wprawdzie siodło ujeżdżeniowe, ale było bardzo wygodne i wytrzymałe
wielu moich znajomych ma takie siodełka i bardzo sobie chwalą
Zapisane

aaga

  • Gość
Siodła PLESZEWSKIE
« Odpowiedź #6 : 2003-10-27, 21:01 »
No właśnie ja też kiedyś jeździłam na takim siodle pleszewskim i byłam zachwycona! Teraz niestety nie wiem jaki to był model. W tamtym siodle dobrze mi się jeździło i dlatego chcę kupić takie. Do tej pory kupowałam zachodnie używane (skokówki) ale teraz  potrzebuję do treningu 2 siodeł (skokowego i ujeżdżeniowego)
W dodatku moja klacz po porodzie zmieniła nieco swoją budowę i muszę sprzedać mojego kochanego Stubbena Siegfrieda-model typowo crossowy-close contact.
Tak więc muszę sprzedać jedno siodło krosowe i kupić sobie ujeżdżeniówkę i skokówkę. Skokowe chcę zagraniczne-używane (są naprawdę super), a ujeżdżeniowe właśnie z Pleszewa.
Kiedyś też byłam zagorzałą przeciwniczką siodeł Pleszewskich :)
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i liczę na następne...
Zapisane

aaga

  • Gość
Siodła PLESZEWSKIE
« Odpowiedź #7 : 2003-10-27, 21:07 »
Cytat: Natchniuza
Lepiej kupic uzywane zagraniczne (np. Stubben) niz nowe polskie. Tyle tylko, ze porzadnego uzywanego siodla trzeba sie naszukac, ale naprawde warto. No chyba, ze Cie stac na nowe, wtedy nie ma o czym gadac:)


 A co do Stubbena To właśnie mam Siegfrieda close contact io sprzedaję bo jest strasznie ciężkie... to mają Stubbeny do siebie... muszę kupić lżejsze bo jest za dużo obciążeń dla kobyły :) Dzięki za radę Natchniuza
Zapisane

falka28

  • Gość
Siodła PLESZEWSKIE
« Odpowiedź #8 : 2003-10-27, 21:22 »
mialam kiedys pleszewskiego daw maga i nawet wygodnie sie jezdzilo ,a propos gyby ktos byl zainteresowany siodlem ujezdzeniowym rider to mam do sprzedania ,jest po kapitalnym remoncie terlicy wiec na pewno nie jest "kapciem ".bardzo wygodne w jezdzie ,kompletne .
Zapisane

Forum Zwierzaki

Siodła PLESZEWSKIE
« Odpowiedz #8 : 2003-10-27, 21:22 »

milkiwaj

  • Gość
Siodła PLESZEWSKIE
« Odpowiedź #9 : 2003-10-27, 22:50 »
mam siodełko pleszewskie, ale wszechstronne z kierunkiem na skoki, jest kochane!
i poweim szcerze że jakies tam stubbeny sie chowają... są płaskie i niewygodne... siedziałam w paru takiech 'super' zagranicznych siodełkach, ale za nic bym ich nie zamieniła ze swoim pleszewskim...
a do tego dochodzi jezcze cena... siodełka maja gwarancję i są cacy...
a ja kupiłam roczne prawie nie jeżdżone w kwietniu gdzies tak, naprawdę jestem zadowolona!
Zapisane

Tafta

  • Gość
Siodła PLESZEWSKIE
« Odpowiedź #10 : 2003-10-28, 00:27 »
Cytat: aaga
A co do Stubbena To właśnie mam Siegfrieda close contact io sprzedaję bo jest strasznie ciężkie... to mają Stubbeny do siebie... muszę kupić lżejsze bo jest za dużo obciążeń dla kobyły :)

No Stübbeny mają to do siebie, że są raczej ciężkie.
Ja kupiłam sobie nowe siodełko CTD na licencji Stübbena i jestem bardzo zadowolona.
Świetnie się spisuje, jest lekkie, porządne i bardzo wygodne.
No i ma jeszcze jedną zaletę - cenę ;)
Zapisane

aaga

  • Gość
Siodła PLESZEWSKIE
« Odpowiedź #11 : 2003-10-28, 13:10 »
a jakie masz siodełko CTD Tafto? skokowe czy ujeżdżeniowe? nowe, czy używane jeśli można wiedzieć i jakie są orientacyjne ceny? oczywiście jeśli można spytać....
Zapisane

Tafta

  • Gość
Siodła PLESZEWSKIE
« Odpowiedź #12 : 2003-10-28, 14:14 »
Oczywiście, że można :)
Mam nowe siodełko wszechstronne - model St. Martin Special.
Jest bardzo wygodne, ma głębokie i miękkie siedzisko i komfortowe poduszki kolanowe.
Jestem z niego naprawdę bardzo zadowolona :)
Kosztowało ok. 3200 zł.
Zapisane

Kamelia

  • Gość
Siodła PLESZEWSKIE
« Odpowiedź #13 : 2003-10-28, 16:34 »
a mnie powiedzieli żeby nie kupować drogich używanych siodeł z Niemiec bo podobno tam jest tak że jak na zawodach kon wywróci się z jeźdźcem to siodło jest od razu do sprzedaży - a ty kupująć nie wiesz czy siedzisko albo łęk nie są uszkodzone a później podczas beztroskiego galopy trzask i wszystko wbija się w kręgosłup konia :( super nie dlatego wolę kupić sobie tańsze a też dobre siodełko niż używanie firmowe w takiej samej cenie :P
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Siodła PLESZEWSKIE
« Odpowiedź #14 : 2003-10-28, 20:50 »
a mozna gdzies na necie te siodla obejrzec?

Forum Zwierzaki

Siodła PLESZEWSKIE
« Odpowiedz #14 : 2003-10-28, 20:50 »

Krówka

  • Gość
Siodła PLESZEWSKIE
« Odpowiedź #15 : 2003-10-28, 21:25 »
ja miałam kupić używane Stübbena ale się rozmyśliłam.
na moja decyzje wpłynal raczej problemy z kasą niż np. zły stan siodła
znałam faceta, który sprowadzał siodła z nimiec, czesto uzywane kilka razy, sprzedawał ja za 1500-1800 zł, ze strzemionami i popręgiem(czasami zdażały sie  orginalne Stübbena, lub innych dobrych firm)
moja kolezanka kupila PRESTIGE(Michel Robert)za 1500 w stanie naprawde idealnym ze skórzanym popręgiem i strzemionami(tez prestige'a)
wadą była tylko 1 rysa(naprawde mała)na tylnym łęku
Zapisane

Tafta

  • Gość
Siodła PLESZEWSKIE
« Odpowiedź #16 : 2003-10-29, 03:24 »
Cytat: k_cian
a mozna gdzies na necie te siodla obejrzec?

na przykład na stronie DAW-MAG lub SIODLARZ
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Siodła PLESZEWSKIE
« Odpowiedź #17 : 2003-10-29, 18:32 »
ja sie za siodelkiem bede rozgladac w przyszlym roczq,na razie jeszcze musze poodkladac zeby cpos lepszego wziasc..ale raczej bede kupowac nowe,nie uzywane..a jakie?jeszcze sie okaze jaka kwota bede dysponowac ;)

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Siodła PLESZEWSKIE
« Odpowiedź #18 : 2003-11-14, 18:52 »
wracajac do tematu siodel pleszewskich  a dokladniej daw-magowskich,ktos z was mial do czynienia z siodelkiem hubert lub oskar? moze ktos mi cos o nich opowie?he? ;)

milkiwaj

  • Gość
Siodła PLESZEWSKIE
« Odpowiedź #19 : 2003-11-14, 20:22 »
wiesz... po ostrych bólach doszłam do wniosku, że ja mam huberta :]
mnie sie podoba diabelnie, jest mięciutkie i głębokie, fajnie sie w nim siedzi i skacze tyż, ja mam z tej lepsiejszej skórki i bardzo polecam
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Siodła PLESZEWSKIE
« Odpowiedź #20 : 2003-11-14, 23:19 »
z lepsiejszej czyli exclusiwe czy standart? i ile za nie dalas?

Forum Zwierzaki

Siodła PLESZEWSKIE
« Odpowiedz #20 : 2003-11-14, 23:19 »

milkiwaj

  • Gość
Siodła PLESZEWSKIE
« Odpowiedź #21 : 2003-11-15, 00:08 »
a tego nie jestem w stanie powiedzieć bo kupowałam używane i kobieta nie była pewna,... wiem tylko, że skórka jest cacy... ja dałam 900zł a siodło wyglądało jak nówka...
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Siodła PLESZEWSKIE
« Odpowiedź #22 : 2003-11-15, 08:11 »
no to spoko...wersji ekonomicznej nawet nie myslalam brac,zadnej skaji :P moja qmpela ma siodlo pleszewskie tyle ze ona z siodlarza....ale sqry tez sa dobre,siodla ma juz troche jest porzadnie eksploatowane a trzyma sie extra i wogole..tyle ze jezdzic na nim nie dam rady inaczej niz w polsiadzie bo mnie obciera i wogole twarde jest :P ale jak na siwej sie juz do niej dopasowalo to jest juz lepiej,na ryzym tylko tak nie wiado  jak lezalo ;)

milkiwaj

  • Gość
Siodła PLESZEWSKIE
« Odpowiedź #23 : 2003-11-15, 09:43 »
hiehei :)
ja naprawde jestem zadowolona :)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.108 sekund z 27 zapytaniami.