Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 3 4 [5] 6   Do dołu

Autor Wątek: Konskie powiesci  (Przeczytany 47227 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kamelia

  • Gość
Konskie powiesci
« Odpowiedź #120 : 2004-09-30, 19:09 »
a ja mam jutro kartkówkę z Quo vadis na którą nic nie umiem :P ttrzymajcie kciuki :)
Zapisane

ananas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2182
  • Fanatyk Łóżka Sprężynowego
Konskie powiesci
« Odpowiedź #121 : 2004-09-30, 20:16 »
znam ten bół  :wink:
Zapisane

Cieciorka

  • Gość
Konskie powiesci
« Odpowiedź #122 : 2004-09-30, 20:18 »
1. Oglądałam kiedyś zaklinacza koni i nie spodobał mi się- zaczęło się o koniach, a skończyło... na jakimś romansie :confused:

2. Poza tym, czytałam kiedyś "Florencja, córka diabła" Joasi Chmielewskiej. Trochę jest tam o mafii rosyjskiej, ale baaaardzo dużo o konikach. :wink:  Naprawdę polecam, bo nie jest ta książka tak znana jak np. zaklinacz koni
Zapisane

Forum Zwierzaki

Konskie powiesci
« Odpowiedz #122 : 2004-09-30, 20:18 »

Żołnierka

  • Gość
Konskie powiesci
« Odpowiedź #123 : 2004-11-17, 09:34 »
Ja czytałam:
"Kon zwany Cieniem"
"Czarny książe"
"Nasza szkapa"
"Aysek z pokladu Idy"
"Dziewczyna i Karino"
serię "uzdrawiacz koni"
"Alcatraz historia pewnego konia"
"W obecnosci koni"
"Zaklinacz koni"
"Wyścigi" (Joanny Chmielewskiej)
"niepokonany Seabiscouit" - bardzo fajne, jak sie czyta, to strasznie trudno uwierzyć, ze sie to wydarzyło na prawdę, polecam wszystkim, moze trocvhe grube (około 400 stron) ale jak człowiek skończuy, do żałuje że tak szybko przeczytał :D
"spisek kucyków" - to juz bardzo dawno, praktycznie nie pamiętam o czym to było :D
 To chyba wszystko, jesl chodzi o książki typowo końskie :D Montego jeszcze nie miałam okazji czytać, ale zbliza sie gwiazdka, wieć mam nadzieję, ze sie to zmieni :D
Poluję ostatnio na ksiązkę "Ankieta ostatniego szwolzera" ale nigdzie nie moge znaleźć.POdobno fajne, a ja nie mam okazji rzeczytać :( jkaby ktos coś wiedział to niech  da znać ;) Pozdrawiam :)
Zapisane

Raven

  • Gość
Konskie powiesci
« Odpowiedź #124 : 2004-11-19, 19:42 »
Czytałam:
"Koń zwany cieniem"
"Mój kary"
"Uzdrawiacz koni - Eclipse"
"Uzdrawiacz koni - Puzel" (czy są jeszcze inne części?????)
"Heartland - po burzy"
"Człowiek, który słucha koni"
"Spisek kucyków"
"Nasza szkapa"
"Filip i jego załoga na kółkach"
no i oczywiście wszystkie tomy Jamesa Herriota - zawsze był "koński" wątek  ;)

Ale tak bardzo bym chciała przeczytać "Zaklinacza..." i "Niepokonanego Seabiscouit'a" - czy ktoś może mi powiedzieć, kto go napisał?? Byłabym wdzięczna!   :D
Zapisane

Kamelia

  • Gość
Konskie powiesci
« Odpowiedź #125 : 2004-11-19, 19:52 »
na www.king-horse.pl masz do kupienia sesbiscuita :)
Zapisane

Żołnierka

  • Gość
Konskie powiesci
« Odpowiedź #126 : 2004-11-19, 19:56 »
Kitty, s jeszcze dwie: "uzdrawiacz koni - Gwiazda" i "Uzdrawiacz koni - szafir (lub Daiment nie pamietam, ale raczej Szafir)"
Zapisane

Raven

  • Gość
Konskie powiesci
« Odpowiedź #127 : 2004-11-19, 19:56 »
Kamelia, niestety nie może mi się wyświetlić... :(  Ale i tak spasiba za cynk  8)

Żołnierka!!!! Naprawdę?? A ja ich jeszcze nie przeczytałam???!!! Trzeba coś z tym zrobić!!!  :)  :)  :)  Spasiba nr 2!!!!
Zapisane

Kamelia

  • Gość
Konskie powiesci
« Odpowiedź #128 : 2004-11-19, 19:58 »
szafir chyba :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Konskie powiesci
« Odpowiedz #128 : 2004-11-19, 19:58 »

Żołnierka

  • Gość
Konskie powiesci
« Odpowiedź #129 : 2004-12-02, 22:00 »
Hehm z racji zbliżajacego sie mikołaja postanowiałam nadrobic zaległosci w literaturze i w sobotę pedze do ksiegarni po 'shy boya" :) Wydatek ten torche nadszarpnie moj budżet, no, ale czeog sie dla koni nie robi :) Jak oglądłam tą ksiazke w księgarni,to kolezanka musiała mnie siłą odciągnąc , bo inaczej sie nie dało :)
Zapisane

Cieciorka

  • Gość
Konskie powiesci
« Odpowiedź #130 : 2004-12-02, 22:11 »
no fajnie, ja mam jutro mikolajki klasowe, porposilam o cos z konikami, zobaczymy :P Tez moglabym ksiazke
Zapisane

Kamelia

  • Gość
Konskie powiesci
« Odpowiedź #131 : 2004-12-03, 19:06 »
shy boy jest najlepszy ze wszystkich książek montyego
Zapisane

koniulka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2541
Konskie powiesci
« Odpowiedź #132 : 2004-12-03, 20:21 »
JA przeczytałam Monty'iego tylko "Czego uczą nas konie" ;) Na mikołajki dostałm pluszowego konika :) Wiedzą co mi kupować :) A na gwiazdkę mam długa listy prezentów :P Z książek chciałabym "Harmonię jeźdźca i konia" i "Akademie jeździecką" czy jakoś tak.. ;) Nieprzytomna juz jestem...wybaczcie.
Zapisane
Na zawsze w naszych sercach...

Zuzika

  • Gość
Konskie powiesci
« Odpowiedź #133 : 2004-12-04, 23:02 »
a my mikołajki mamy w mikołaja :P czyli poniedziałek no ciekawe co dostane... kask na urodzinki :D a ostatnio sie chrzesna pytała co chce na urodziny i jej autorów i tytuł: "ABC jeździectwa" i juz niedługo bede miec, podobno fajna książka i sporo ejst opisana a co najważniejsze jest to opisane zrozumiałym językiem dla takich jak ja :lol:
Zapisane

Żołnierka

  • Gość
Konskie powiesci
« Odpowiedź #134 : 2004-12-06, 00:21 »
Cytat: Kamelia
shy boy jest najlepszy ze wszystkich książek montyego

Zobaczymy, zobaczymy.. ja zadnej jeszcze nie czytałam, wieć nie mogę zparzeczyc ani potwierdzic. Ale zamierzam nadrobić zaległosci :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Konskie powiesci
« Odpowiedz #134 : 2004-12-06, 00:21 »

Raven

  • Gość
Konskie powiesci
« Odpowiedź #135 : 2004-12-06, 17:50 »
Dzisiaj w szkole mieliśmy mikołajki i dostałam "Zaklinacza koni" :)  :)  :)  :)  Oprócz tego słodką ramkę na zdjęcie, czarny lakier do paznokci i pluszowego konika. Strasznie się cieszę :wink:
Muszę jeszcze poprosić Mikołaja o "Shy Boy'a" albo o "Czego uczą nas konie" ;)
Zapisane

Zorba

  • Gość
Konskie powiesci
« Odpowiedź #136 : 2004-12-06, 19:16 »
ej ja mam sprawe kto czytal wieksosc ksiazek montiego i ma jakies porownanie,ktora najlepsza?(bo chce sobie kupić)
A ja dzisiaj normalnie tez mikolajki  mialam i dostalam normalnie kosmetyki :D i jestem happy pozatme kalendarz z końmi :D (a konkretniej arabkami) i jestem happy:D
Zapisane

Alii

  • Gość
Konskie powiesci
« Odpowiedź #137 : 2004-12-06, 19:31 »
Ja dostałam puzzle 1500 elementów z 6 kasztankami. Na pierwszy zut oka super, ale jak to zaczęłam układać to sie załamałam :) 6 identycznych koników puzzle malutie tak, ze nic na nich nie widać a ja siedzę 6 godzin i jak do tej poru ułożyłam ramkę i grzbiet jednego konika :wink: Teraz widzę wszędzie puzzle :lol:
Zapisane

kasia8989

  • Gość
Konskie powiesci
« Odpowiedź #138 : 2004-12-06, 19:43 »
Zorba ja czytałam wszystki po angielsku i uważam że "człowiek który słucha koni " jest the best
a czytaliście seabiscuita?? To jest najfajniejsza książka o koniach jaką znam bo nie pokazuje tylko tego cukierkowego świata ale trochę prawdy tak mi się wydaje o wyścigach konnych
Zapisane

Kamelia

  • Gość
Konskie powiesci
« Odpowiedź #139 : 2004-12-07, 13:46 »
z książek montyego to najlepszy jest shy boy - i jeszcze te fotki :)
Zapisane

Żołnierka

  • Gość
Konskie powiesci
« Odpowiedź #140 : 2004-12-08, 15:12 »
Cytat: kasia8989

a czytaliście seabiscuita?? To jest najfajniejsza książka o koniach jaką znam bo nie pokazuje tylko tego cukierkowego świata ale trochę prawdy tak mi się wydaje o wyścigach konnych


 Ja czytałam seabiscuita. Bardzo fajna, chociaż nie mogłam uwierzyć, że to sie dziło naprawde. Niesamowite jest to, jaką ambicję i talent miał ten koń. Poza tym ksiazka sama w sobie jest super i czyta sie ją od deski do deski. Polecam ja wszystkim. A kto oglądłal film "niepokonany seabiscouit"?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Konskie powiesci
« Odpowiedz #140 : 2004-12-08, 15:12 »

kasia8989

  • Gość
Konskie powiesci
« Odpowiedź #141 : 2004-12-08, 15:14 »
filmu nie oglądałam ale sobie ściągne z neta a książka naprawde super najbardzie mi się podobały te przekręty jakie robił trener z tymi dziennikarzami no nieźle ich obchodził.
A koń naprawde niesamowity..
Zapisane

Żołnierka

  • Gość
Konskie powiesci
« Odpowiedź #142 : 2004-12-08, 15:42 »
Ja też nie zdąrzyłam do kina na film. Tak ten treenr był najpepszy :) niezły miałam ubaw jak to czytałam :-) I bardzo podbał mi sie stosunek trenera do samego seabiscouita
Zapisane

ananas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2182
  • Fanatyk Łóżka Sprężynowego
Konskie powiesci
« Odpowiedź #143 : 2004-12-13, 16:44 »
podobało mi się to " ...robił więc to co umiał najlepiej, czyli przegrywał " :lol:

ja dzisiaj na wypracowaniu z polskiego z Zemsty napisałam o Heartlandzie :)
Zapisane

Żołnierka

  • Gość
Konskie powiesci
« Odpowiedź #144 : 2004-12-13, 20:57 »
Kurcze, w księgarni nie było juz ';shy Boya", niestety :-( Ale kupiłam "czewgo ucza nas konie" i jestem bardzo zadowolona, bardzoi fajna ksiązką, po prostu super. Ale ten Monty to geniealny człwoeik :-) (ale odkrywcze:P)
Zapisane

Zorba

  • Gość
Konskie powiesci
« Odpowiedź #145 : 2004-12-14, 16:41 »
Cytuj

Ale ten Monty to geniealny człwoeik  (ale odkrywcze:P)

tak tylko ze co chwile sie wychwala:/ Facet raczej nie za skromny jest...
Ja czytam teraz :"Człowiek ktory słucha koni" nie mam narazie czesu tego raz a dobrze przeczytac ale powoli jakos czytam :) B.fajne
Zapisane

Kamelia

  • Gość
Konskie powiesci
« Odpowiedź #146 : 2004-12-14, 17:30 »
człowiek który słucha koni jest nudne jak flaki z olejem (oprócz tego opowiadania o tej dziewczynce co się ukrywała itd.)
Zapisane

Żołnierka

  • Gość
Konskie powiesci
« Odpowiedź #147 : 2004-12-14, 19:31 »
Cytat: Zorba

tak tylko ze co chwile sie wychwala:/ Facet raczej nie za skromny jest...
Ja czytam teraz :"Człowiek ktory słucha koni" nie mam narazie czesu tego raz a dobrze przeczytac ale powoli jakos czytam :) B.fajne


A nie ma czym? Biorąc pod uwagę to, czego dokonał, chyba mozna mu pozwolić na trochę chwalenia sie :) zreszta on pisze w takiej formie, że zeby ktoś to zrozumiał co on ma  na myśli, to musi sie trohcę pochwalić, bo inaczej nikt nic nie zakapuje.
 A skoro juz jestesmy przy Montym, Nie chce zasmiecac forum towrzac nowy temat, wiec zapytam tutaj: czy dwie osoby moga sie polaczyc z jednym konie? chodzi mi o to czy np. jak diwe osoby stoja w srodku okragelgo wybiegu to mog a sie polaczyc z koniem?Dodam iz pytam z czytsje ciekawosci. niektórym pytanie to moze byc banalnym, ale jak zgelbiam istote polaczenia od niedawna i dlatego osmielam sie zdac to pytanie :-)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Konskie powiesci
« Odpowiedz #147 : 2004-12-14, 19:31 »

_aisa_

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2531
    • WWW
Konskie powiesci
« Odpowiedź #148 : 2005-01-31, 18:41 »
ja odświeże troche ten temacik :)

Z ksiązek o koniach, które nie zostały jeszcze wymienione polecam :
- "Rok ognistego węża" - Cyden-Zap Żymbijew / świetna książka :) Opowiada o młodym koniuchu, który podczas pierwszej nocy znalazł "Czarnego Zbiega", konia którego uważano póżniej za świętego. Ale czy ten koń naprawde był świętym ?
-  "Fuks na torze" - Rumer Godden / zaczynam czytać :) i zapowiada się ciekawie.
Zapisane
Doris, Zulus i  Pirania z właścicielką pozdrawiają :wink: ;)

koniulka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2541
Konskie powiesci
« Odpowiedź #149 : 2005-02-01, 21:02 »
A co sądzicie o uzdrawiaczu?? Ja teraz poluje na trzecia część "Hertlandu"... :wink:
Zapisane
Na zawsze w naszych sercach...
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.109 sekund z 31 zapytaniami.