Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Kto ma modrolotki?  (Przeczytany 8188 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

niaania

  • Gość
Kto ma modrolotki?
« : 2005-05-27, 10:45 »
Ktoś ma modrolotki czy jestem jedyna na forum, która je posiada? Ten wątek będzie poświęcony modrolotkom. Można się tutaj wymienić doświadczeniami na ich temat, wkleić zdjęcia swoich modrolotek, opisać swoje modrolotki, i wszystko inne co z nimi związane. Może ktoś kto chce sobie jakąchś papugę kupić i nie wie jeszcze jaką to może właśnie wybierze modrolotkę? Zapraszam do dyskusji. Może najpierw niech każdy w skrócie przedstawi swoją modrolotkę, abyśmy wiedzieli ile ich jest, jakie są i czy są podobne.
Ja mam jedną modrolotkę czerwonoczelną, zieloną, samiczkę, która nazywa się Ada. Jest cicha, oswojona, ale za to robi bałagan i wpycha się do każdej dziury.

edit
zdjęcie - http://www.zwierzaki.org/album/displayimage.php?pos=-554
« Ostatnia zmiana: 2005-05-27, 12:17 autor niaania »
Zapisane

Madalena

  • Gość
Odp: Kto ma modrolotki?
« Odpowiedź #1 : 2005-06-12, 20:31 »
no chyba niekt niema tej modrolotki czy jakoś :P:P :P :P
Zapisane

soraya

  • Gość
Odp: Kto ma modrolotki?
« Odpowiedź #2 : 2005-06-13, 12:27 »
Ja mam dwie.
To straaaaaaasznie ruchliwe i wszędobylskie ptaki :mrgreen:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Kto ma modrolotki?
« Odpowiedz #2 : 2005-06-13, 12:27 »

niaania

  • Gość
Odp: Kto ma modrolotki?
« Odpowiedź #3 : 2005-06-13, 16:18 »
Tak; wejdą wszędzie, trzeba bardzo uważać przy zamykaniu szafek aby przypadkiem jej nie zamknąć. Ja muszę zawsze mieć zamknięty plecak, bo moja Ada bardzo lubi tam wchodzić i obgryzać książki i zeszyty.
Zapisane

hodowca papug

  • Gość
Odp: Kto ma modrolotki?
« Odpowiedź #4 : 2006-12-10, 11:13 »
właśnie ja też bym prosił o pomoc jestem hodowcą z śląska ale nie znam się na modrolotkach jakby mi ktoś napisł jaka klatka jaka budka itp mój email matek_n@wp.pl
Zapisane

seter[ka]

  • Gość
Odp: Kto ma modrolotki?
« Odpowiedź #5 : 2006-12-27, 15:57 »
Zglaszam się jako kolejna posiadaczka modrolotki czerwonoczelnej - kozy :)
Moja papużka jes żółto - zielonym szekiem :), która ma na imię Baśka :). Podobnie jak wasze, jest bardzo ciekawska i wpucha się wszędzie. Trzeba uważać by nie kłaść koło niej ważnych dokumentów, bo lub dziabać na kawałki papier :)
zdjęcie może później bo nie chce mi się szukać :)
Zapisane

maicuś

  • Gość
Odp: Kto ma modrolotki?
« Odpowiedź #6 : 2007-08-05, 17:56 »
Witam. Myślałem że tylko ja mam modrlolotki. Kupiłem w październiku 2006 roku parkę. Samiec nazywa się Edi a samica nie ma jeszcze normalnego imienia ale mówimy na nią Wariatka. Mówimy na nią tak dlatego, bo ona nic nie robi. Jak jest w klatce to tylko siedzi i czeka aż Edi ją nakarmi. Czasem się wykąpie. Jak wypuścimy ją z klatki to nawet lata. przed latem chyba w maju wykluła nam się mała papużka. W sumie to wykluły nam się 3 z 8 jaj ale tylko jedna przeżyła. Nie wiem dlaczego 2  zdechły :( Nazwaliśmy ją Mała bo też nie wiedzieliśmy jak. Dzisiaj Mała zniosła nam jajo. Wiem że powinna mieć przynajmniej rok żeby znosić jaja a ona niestety ma tylko klika miesięcy. Nie wiem co z tego będzie. Może znowu papużka :) Tylko żeby Małej nic od tego nie było.                                                                             Wariatka -> http://www.zwierzaki.org/album/displayimage.php?pos=-4041                                                                                        Mała -> http://www.zwierzaki.org/album/displayimage.php?pos=-4040                                                                                                              Więcej zdjęć się nie dało :(
Zapisane

Modrolotka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7
  • Jestem jak dziki ptak.Pragnę jak najwięcej wolnośc
Odp: Kto ma modrolotki?
« Odpowiedź #7 : 2010-04-08, 10:55 »
Ja mam modrolotkę zieloną,czerwonoczelną.Zgadza się.Tak jak wasze jest bardzo ruchliwa.Ma na imie Kiwi i bardzo lubi się kapac i latać po pokoju.
Kiedyś ogryzła mi podręcznik i nawey pani sie z tego śmiała.Lubi wszelkiego rdzaju owoce,ale nie podaje jej cytrusów i bananów bo słyszałam,że moga jej zaszkodzić.Zamiast piasku klatke wykładam gazetą,bo gdy jakies ziarenko spadnie i onazejdzie zeby je zjęść(często tak robi)nie ma ryzyka połkniecia piasku.Czy wasze modrolotki lunbiom chleb?Kiwi uwielbia pełnoziarnisty.
Lubi żółtka jaj , truskawki , Marchew i wyżej wspomniane rzeczy.

Czy wasze papugi często się kąpią? czy jedzą chleb? Czekam na odpowiedź. :) :) :)
Zapisane

nati555

  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Kto ma modrolotki?
« Odpowiedź #8 : 2010-07-17, 20:48 »
Witam zastanawiam się nad kupnem modrolotki.;) Miałam papuge ninfe i falistą ale były zagłośne, chciałabym się dowiedzieć czy można ją kupić w każdym sklepie zoologicznym i jaką potrzebują klatke czy może być o takich wymiarach szerokosc-33cm,długość-45cm,wysokość-52, jeżeli papuga bedzie poza klatka cały dzień ? bardzo proszę o odpowiedz
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Kto ma modrolotki?
« Odpowiedz #8 : 2010-07-17, 20:48 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.083 sekund z 25 zapytaniami.